Lisamaterjalid

Küberkaitse gümnaasumi õpik aitab õppijal saada juurde uusi teadmisi infoühiskonnast ja baasalustest riski ja ohu teemal. Materjal sisldab ka soovitusi edasiõppimiseks ja karjääriks. Materjal on valminud koostööprojektina Eesti NATO Ühingu, TalTech-i, Eesti Informaatikaõpetajate Seltsi ja Kehtna Kutsehariduskeskuse poolt. Videos tutvustavad erinevad eksperdid, miks küberkaitse on oluline omandada juba koolipingis ning milliseid võimalusi pakutakse juba gümnaasiumiõpilasele.

CyberSec juhtumid I ja II on kaardimängud erinevatest naljakatest ja põnevatest päriselu juhtumistest digitaalse ohtuse ja küberturvalisuse valdkonnast, mida tuleb ära arvata. Mängud on nii kuulsad, et on kasutusel üle 40nes maal maailmas. Veebilehelt leiad kaardipakid, mida saad alla laadida ning ka lugude originaaluuudistele lingid. Videos õpetab Birgy Lorenz Victoria Villigule, kuidas mängu kasutada ja millised lood on mängupakis. Mängu loomise toetajad: Eesti Interneti Sihtastus, Kaitseministeerium, BCS Koolitus, F-Secure ja Tallinna Tehnikaülikool, Haridus- ja Noorteamet, Tagralt Internetis projekti ja on kaasrahastatud ELi Euroopa ühendamise rahastu poolt.

IT-ametite mäng "Paharetid ettevõttes, ehk serverid kukuvad öösiti" on mahvia baasil loodud mäng, milles seiklus toimub IT-ettevõttes. Ettevõttesse on pugenud tööle pahalased, kes tuleb osalistel üles leida. Mängus on igal tegelasel oma ülesanne. Kaardimängus on ka kaasas voldik, milles on kirjeldatud erinevad ametite profiilid. TalTechi IT-ametite mäng on valminud koostöös Kaitseministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi, Targalt Internetis projekti, Euroopa Ühendamise Rahastuga, Proekspert ja Lastekaitse Liit. Abikäe on andnud Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, kelle IT-ametite kirjeldusi mängus kasutatakse.

Birgy Lorenz_valmis.mp4