Tänusõnad

Materjalid on loonud:

  • Materjali üldosa põhikoostaja - Birgy Lorenz

  • Miniuuringu koostajad - Birgy Lorenz, Brita Moorus, Kaida Kaeval, Maris Valdmets, Karin Härmat

  • Lood naistest - Maris Valdmets

  • Testid on tagasisidestatud Pelgulinna Gümnaasiumi õpilaste poolt.

  • Sisu ülevaatajad - Catlyn Kirna, Marily Hendrikson, Tiia Sõmer, Anu Baum, Ave Tarend, Brita Moorus, Helen Evert, Kärt Käesel ja teised abilised, kes oma nime ei avalda.

  • Esilehe disain - Kadri Umbleja

  • Keeletoimetus - Karin Härmat

  • Videod filmis - SharpLife OÜ

  • Pildid - Pixabay.com Free for commercial use/no attribution requied


Tänusõnad partneritele ja organisatsioonidele, kes aitasid leida ägedaid naisi, kellest persoonilood kirjutada: IIZI Kindlustusmaakler AS, Kehtna Kutsehariduskeskus & OIXIO, Cybernetica AS, Eesti Post AS, SecTeam OÜ, Microsoft Development Center Estonia OÜ, Startup Estonia, TalTech, NOPE, Eesti Post AS, Helmes, Patchstack, Guardtime, Telia Eesti, Wise, Arvato Financial Solutions Tech Center, Tartu Ülikool, Mainor, Tallinna Ülikool, Eesti Informaatikaõpetajate Selts, Eesti Interneti SA, Lastekaitse Liit, Haridus ja Noorteamet, Riigi Infosüsteemi Amet, Tallinna Haridusamet, Eesti NATO Ühing, CGI Eesti, Kaitseministeerium, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.


Projekti põhitoetajad: Startup Estonia, Kredex

Kaastoetajad: Kaitseministeerium, Targalt Internetis projekt ja Euroopa Ühendamise rahastu

Projekti elluviija ja materjalide väljaandja: TalTech


Tallinn 2021

Autorist: Birgy on Tallinna Tehnikaülikooli küberkaitse teadur, Pelgulinna Gümnaasumi IT arendusjuht ning Eesti Informaatikaõpetajate Seltsi juhatuse liige. Ta on kogenud küberturvalisuse valdkonna koolitaja, õppematerjalide ja õpimängude loomise entusiast, erinevate infoühiskonna teadlikkuse tõstmise projektijuht ning informaatika ainekava arendaja.


Birgy lõpetas 2003. aastal Tallinna Ülikoolis kunstiõpetuse ja joonestamise eriala, 2005 magistratuuri multimeediumi ja õpisüsteemides ning kaitses doktorikraadi 2017 infoühiskonna tehnoloogiates teemal Digitaalse ohutuse mudel mõistmaks teismelise internetikasutaja vajadusi.


Alates 2017. aastast tegutseb Birgy kaitseministeeriumi projekti Küberolümpia juures, mille eesmärk on avastada noori küberkaitse talente ning viia neile läbi võistluseid ja uuringuid, näiteks KüberPähkel, KüberPuuring, KüberNaaskel, European Cyber Security Challenge. Samamoodi on ta konsortsiumi Targalt Internetis liige, mille siht on aidata haridusvaldkonnas nii õpilasi, lapsevanemaid kui ka õpetajaid selleks, et nad saavutaksid paremad digiturvalisuse oskused ja IT-alase teadlikuse.


Birgy missioon on, et infoturbe ja IT valdkonda asuks õppima ja töötama üha enam noori, sest ainult siis saab aidata Eesti riigil ja ühiskonnal olla tegus, turvaline ning säilitada IT valdkonnas liidriroll maailmas.


Moto: “Ainsad piirid teie elus on need, mille te ise endale seate.”

Tunnustused:

2019, Fulbright stipendium, Ameerika Välisministeerium

2019, Top 100 mõjukam vilistlane hariduse valdkonnas, Tallinna Ülikool

2019, Mõjukaima IT-juhi konkursi top 5 nominent, Äripäev

2018, Küberolümpia projekti tegevusi tunnustas Informatics Europe, II koht Informaatikaprojektides uue metoodika alal

2017, Eestimaa õpib ja tänab, aasta hariduse sõbra nominent projekt "Nutitund igasse kooli". Haridus- ja teadusministeerium

2013, Ärieetika stipendium, Tartu Ülikool Eetikakeskus ja Swedbank

2012, Tallinna linna stipendium

2012, Tiigri Tegija nominent, Tiigrihüppe Sihtasutus

2011, Aasta õpetaja. Haridus- ja Teadusministeerium

2010, Aasta e-õppe auhind, European Schoolnet, Aasta õpetaja

2009, Microsoft Eesti esindusprojekt maailma võistlustel TurvaLan - digitaalse ohutuse teavitustöö programm noortele