Консультації для батьків

ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ З ДІТЬМИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Вправи рекомендовані для того щоб знизити рикзики сухості, втомлюваності, почервоніння очей. А також проблем пов'язаних з постійним використанням комп'ютерів та смартфонів в робочому та повсякденному житті.

Ширма для батьків

"Флорбол"

Вашій увазі ширма на тему Флорбол. З неї Ви дізнаєтесь що це за гра, її правила та переваги. В нашому садочку на заняттях з фізкультури впроваджуються вправи та ігри з елементами флорболу. Пропоную також вашій увазі відео ролик створений за результатами проведення спортивної розвани в жовтні 2019 року "Як козаки у флорбол грали".




Анкетування

"Фізичне виховання дітей в сім'ї"

Пропоную анонімне анкетування для батьків. Це дасть нам змогу краце зрозуміти Ваші потреби і налагодити плідну співпрацю.

З повагою Валентина Григорівна

Що таке CrossFit Kids?

Це спеціально масштабована версія навантаження для дітей, побудована на основі принципів механіки, послідовності інтенсивності. CrossFit Kids допомагає освоїти правильну техніку рухів з самого дитинства і закласти відмінний фундамент загальної фізичної підготовленості на довгі роки і знижує ймовірність травм опорно-рухового апарату в майбутньому. Крім того, багато досліджень підтверджують, що фізичні вправи корисні для когнітивної функції, а це значить, що тренування можуть справити позитивний вплив на успішність.

Основна відмінність CrossFit Kids від дорослої програми - це веселощі. Він є чудовою альтернативою сидячим занять і приносить незмірну користь здоров'ю дитини. Крім того, програма масштабується для будь-якого віку або досвіду.

Щоб дитина росла здоровою, у неї в день має бути

1,5 години фізичного навантаження. Це мінімум. Протягом цього часу дитина повинна стрибати, бігати, активно рухатися. Про це пише в своїх рекомендаціях Всесвітня Організація Охорони Здоров'я:

"Рекомендовані рівні фізичної активності для дітей і підлітків 5-17 років (за версією ВООЗ, 2010 рік):

Для дітей і молодих людей цієї вікової групи фізична активність передбачає ігри, змагання, заняття спортом, поїздки, оздоровчі заходи, фізкультуру або планові вправи в рамках сім'ї, школи і свого району.

Для зміцнення серцево-судинної системи, скелетно-м'язових тканин і зниження ризику неінфекційних захворювань рекомендується наступна практика фізичної активності:

1. Діти і молоді люди у віці 5 - 17 років повинні займатися щодня фізичною активністю від помірної до високої інтенсивності, в цілому, не менше 60 хвилин.

2. Фізична активність тривалістю понад 60 хвилин в день принесе додаткову користь для їх здоров'я.

3. Велика частина щоденної фізичної активності повинна припадати на аеробіку. Фізична активність високої інтенсивності, включаючи вправи з розвитку скелетно-м'язових тканин, повинна проводитися, як мінімум, три

рази в тиждень. "

Чому саме CrossFit?

Тому що він поєднує в собі кардіонавантаження - біг, веслування, велосипед, лижі, стрибки на скакалці з гімнастикою - вправи на гнучкість, баланс, координацію, такі як стрибки, перекиди, стійки на руках, куточки, планки і силові тренування - робота з вагою власного тіла, така як присідання, віджимання, підтягування, берпі (burpee) і навіть з обтяженням - така як кидки м'яча і багато, багато іншого.

Приклад дитячої ( тисни тут) CrossFit тренування:

розминка:

Біг підтюпцем 200 м

10 м стрибків у довжину

10 повторів вправи "альпініст" (в положенні планки по черзі підносимо коліна до грудей)

10 м "Ведмежа хода" (біг на четвереньках)

10 повторів вправи "альпініст"

10 м ходьба випадами

10 повторів вправи "альпініст"

Силова частина: парами - 20 м "Хода фермера" (перенос гир 0,5 кг) поки другий учасник стоїть в планці.

Навик: кидки м'яча в стіну, стрибки на коробку, веслування, жимовой швунг.

WOD (комплекс дня):

2 раунду: 1 хвилина на кожній станції

кидки м'яча

Стрибки на коробку (вистота 15-20 см)

Гребля

жимовий швунг


Матеріали з сайту https://crossfitbanda.com/crossfit-kids-luchshaya-aktivnost-dlya-shkolnika

Як привчити дітей до ранкової зарядки?

Всі ми знаємо що треба робити ранкову зарядку, але чому так складно привчити до цього малюка?

Але якщо ви згадайте себе в цьому віці: їм все легко. Вони можуть встати вранці з ліжка і дістати носом підлоги, чи вухом. І їм не зрозуміло, навіщо потрібно робити розминки перед спортивними вправами і інше, інше. І коли їм говорять три рази нахил, що дорослі фігньою страждають, чого ручками водити. Це вже після п'ятдесяти розумієш, що, виявляється, нахилитися не так просто як було в п’ять чи п’ятнадцять років. Але діти, тим не менш, все одно підлаштовуються під батьків.

Тож чи є сенс в ранковій зарядці для дитини?

Чи є користь від ранкової зарядки, якщо протягом дня дитина і так весь час знаходиться в русі? Звичайно є, адже незалежно

від віку, люди, прокидаючись, ще деякий час знаходяться в млявому стані, поступово переходячи від сну до активного дня. Фізичні вправи вранці дозволять і маленькій дитині, і дорослій людині швидше вийти зі стану сну і активувати в собі ще сплячі життєві сили.

Ось тільки кілька переваг, які дає дитяча зарядка нашим дорогоцінним чадам:

· допомагає швидше вийти з сонного стану;

· піднімає настрій;

· покращує самопочуття;

· активізує працездатність;

· заряджає енергією на весь день;

· зміцнює здоров'я, покращує рухливість суглобів і підсилює кровообіг.

Провітрюйте кімнату до і після ранкової зарядки щоб в кімнаті було свіже повітря, а не лютий холод.

Не можна проводити вправи із хворою або втомленою дитиною.

Тривалість дитячої гімнастики пов’язана з віком дитини: в 2-3 роки час виконання всього 5 хвилин, в 6 років – 10-12 хвилин.

1. Дорослі – наочний приклад для дитини. Важливе правило, батьки повинні робити дитячу гімнастику разом з малюком кожен раз, а також слід виконувати вправи з ентузіазмом, показуючи дитині, як це здорово і легко.

2. Чим молодша дитина, тим більше використовуйте гру під час зарядки. Це можуть бути веселі назви вправ, наприклад, «літачок», «вітерець», «незграбний ведмежа». Спробуйте весь комплекс гімнастики провести як сюжетну гру, наприклад, «Вчимо зайчика вправ».

3. Існує безліч віршиків для ранкової гімнастики, вони допоможуть дитині засвоїти нові вправи і піднімуть настрій.

4. Музичний ряд дуже важливий при виконанні зарядки. Робіть зарядку під веселу музику – ритмічні мелодії або дитячі пісні.

5. Бажано кожні 10 днів замінювати 1-2 вправи, щоб підтримувати у дитини інтерес до виконання зарядки.

6. Слід пам’ятати про те, що ранкова зарядка для дітей – це простий комплекс вправ для підняття тонусу організму, а не виснажливе фізичне тренування.

7. Під час зарядки виконуйте ті вправи, які добре знайомі і зрозумілі малюкові. З віком навантаження повинне поступово збільшуватися, але бути посильне для дитини, інакше неприємні відчуття позбавлять бажання займатися.

8. Виберіть для занять зручний одяг, в якому легко і комфортно рухатися. Одягніть на ніжки носочки.

9. Вселяйте в малюка впевненість похвалою, заохочуйте навіть найменші досягнення.

10. Якщо дитина відмовляється займатися, обов’язково з’ясуйте для себе причину і спробуйте її усунути.

11. Якщо у дитини щось не виходить, не варто дратуватися і тим більше її критикувати. Адже на оволодіння руховими навичками потрібен час.

12. Придбайте яскравий інвентар для вправ, щоб дитині було цікавіше займатися – скакалку, м’яч, обруч, спеціальний килимок.

«Мама, тато, я – спортивна сім’я» – тільки таке ставлення до ранкової зарядки допоможе зробити її традиційним ранковим ритуалом. Кращі методи для привчання малюка до ранкової гімнастики грунтуються на грі, інтересі і мотивації.

Робіть разом зарядку і будьте здорові!

Самоізоляція — не час сумувати. Це відмінна можливість сформувати нові корисні звички у дитини, які залишаться з нею і після закінчення карантину.

Матеріали з сайтів:(https://pac.com.ua/health/yak-pryvchyty-dytynu-robyty-rankovu-zariadku.htmlhttps://mixsport.pro/ua/blog/zaradka-dla-detej-vo-vrema-karantinahttps://dityvmisti.ua/blog/5594-rankova-zariadka-dlia-ditei-vpravy-dlia-riznogo-viku/http://psychologis.com.ua/kak_priuchat_rebenka_k_zaryadke.htm


Консультація для батьків: "Правильна постава"

Що робити, якщо у дитини плоскостопість?

Як зробити ракетку для пінг-понгу?