11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

День безпечного Інтернету відзначають щороку. Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожний та кожна можуть використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо.

День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян, педагогів і соціальних працівників, представників індустрії та політиків, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.

Тема Дня безпечного Інтернету „Разом для найкращого Інтернету” надихає всіх приєднуватися до руху та використовувати найкращий потенціал Інтернету для об’єднання людей. Є багато шляхів зробити це:

  • Діти й молодь можуть допомогти покращити Інтернет, поводячись в онлайні позитивно та ввічливо, захищаючи онлайнову репутацію як власну, так і інших, використовуючи позитивні можливості створення, залучення та поширення контенту онлайн.
  • Батьки й вихователі відіграють важливу роль у натхненні та підтримці дітей і молоді використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо шляхом забезпечення відкритого діалогу з дітьми, навчання їх використовувати безпечні й позитивні технології, а також подаючи приклад поведінки.
  • Представники і представниці освітянської спільноти та соціальної сфери можуть допомогти покращити Інтернет через формування в учнів та учениць навичок цифрової грамотності шляхом розвитку критичного мислення, що дозволить їм гарно орієнтуватися в онлайновому світі. Вони можуть демонструвати власні приклади онлайнової поведінки учням і студентам, а також надихати їх створювати власний контент і робити позитивні вибори онлайн.
  • Індустрія може допомогти покращити Інтернет через створення та просування позитивного контенту й безпечних сервісів онлайн; надання змоги користувачам реагувати на будь-які складнощі, забезпечуючи чіткі й безпечні поради, упроваджуючи легкі в користуванні й безпечні інструменти та надаючи швидкий доступ до підтримки в разі виникнення проблем.
  • Владні структури й політики мають забезпечити середовище та культуру, у яких усе зазначене може функціонувати й розвиватися, наприклад, можливості для дітей навчатися онлайнової безпеки мають бути закріплені в навчальних програмах; надати батькам і вихователям належний доступ до інформації та джерел підтримки; заохочувати провайдерів до регуляції їхніх послуг і контенту; просувати відповідне законодавство; забезпечувати благополуччя дітей і молоді шляхом створення ефективних стратегій захисту дитинства в онлайновому світі.
  • Кожний і кожна відповідальні за створення позитивного різноманіття онлайн. Ми всі можемо просувати позитив, коректно спілкуючись онлайн та демонструючи повагу до інших, шукаючи позитивні можливості творити та спілкуватись. Ми всі можемо відповідати на онлайновий негатив, повідомляючи про неприйнятний або нелегальний контент.

Інформація з сайту Центр кращого інтернету https://betterinternetcentre.org/?p=463

Інтерактивна гра питання-відповідь "Вижити в Інтернеті – місія (не)здійсненна" від Центр демократії та верховенства права: http://game.cedem.org.ua

💡 Для кого? Для старшої школи, студентства, представників та представниць медіа всіх рівнів, авторів та авторок власних б/влогів, усіх зацікавлених у питання легальних дій онлайн.

💡 Про що? Про повсякденні питання діяльності в Інтернеті як для власних потреб, так і в рамках професійної діяльності. Посилання на законодавство та рішення ЄСПЛ дозволяють зануритись в тему.

💡 Тривалість? Можна відповісти одразу на всі запитання - до 40 хвилин, або ж щодня відкривати і знаходити щось нове.

Відео про безпеку онлайн-шопінгу від OSCE Project Co-ordinator in Ukraine містить короткі поради про те, як захиститу персональну інформацію в Інтернеті: https://www.youtube.com/watch?v=DjjYSRNAJgI

Cisco Networking Academy Ukraine традиційно підтримує ідею Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day)!

🧐 Як харери захищають Інтернет, які існують небезпеки у кіберпросторі - дізнавайтесь всі деталі заходів дописі 👇

Формат: відеозаписи доповідей, тестування, відповіді на питання слухачів.

Реєстрація за посиланням (для реєстрації учнів в класі SID-2020-ZNU):

https://www.netacad.com/portal/web/self-enroll/c/course-967315

Теми доповідей:

«Як хакери захищають Інтернет», Олексій Барановський, НТУУ "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського"

«Небезпеки кіберпростору», Роман Бараненко, Херсонський факультет Одеського державного університету внутрішніх справ

Cертифікат слухачам та навчальним закладам в разі успішного виконання умов.

Ви вже чули?

Вчора Міністерство цифрової трансформації України запустило Національну онлайн-платформу з цифрової грамотності - https://osvita.diia.gov.ua/courses

Тут Ви можете знайти:

✅ Базовий серіал із цифрової грамотності. 1 сезон

✅ Базовий серіал із цифрової грамотності. 2 сезон

✅ Базовий серіал із цифрової грамотності. 3 сезон

✅ Серіал із цифрової грамотності для вчителів

✅ Серіал для батьків «Онлайн-безпека дітей»

Щоб максимально використовувати Інтернет, діти повинні бути готові до прийняття розумних рішень. Будьте в Інтернеті Awesome навчають дітей основ цифрового громадянства та безпеки, щоб вони могли впевнено досліджувати Інтернет-світ.

https://beinternetawesome.withgoogle.com/en_us

День безпечного Інтернету, який координується Британським центром безпечного Інтернету, - це прекрасна можливість поспілкуватися зі своєю родиною та друзями про безпечне, відповідальне та позитивне використання технологій та пообіцяти, як ви допоможете створити дитячий садок інтернет-спільнота.

https://www.childnet.com/blog/safer-internet-day-2020-everything-you-need-to-get-involved


Під парасолькою "Кращий Інтернет для дітей" (BIK) було створено багато менших проектів, кампаній та ініціатив, всі вірять у кращий Інтернет для дітей та молоді. Прагнучи дати молодим єдине вікно, щоб поділитися своїми поглядами на те, як побудувати кращий Інтернет, був запущений міні-міністр BIK!

Основна мета? Підвищити обізнаність про важливість залучення молодіжних учасників до безпечніших / кращих Інтернет-дискусій. Цей міні-міністр BIK пропонує простір для представлення ідей, поглядів та досвіду молоді, а також звітує про національні, європейські та міжнародні моделі участі молоді, практики та історії успіху.

Як ми потрапили сюди? Щороку до та під час Форуму безпечнішого Інтернету (СІФ) організовується Європейська молодіжна група (YEP) , яка заохочує групу молодіжних експертів та послів висловити не лише свої особисті думки та виклики, але й тих, хто їх ровесників, якими вони є. представництво на європейському рівні. Молодіжні учасники спільної роботи працюють над розробкою принципів та сценаріїв для кращого Інтернету, спочатку обговорюючи питання на веб-зустрічах та мозковий штурм над сценаріями участі молоді як підготовка до зустрічі віч-на-віч.


Компанія EdPro спільно з командою Nravo Kids презентує українську версію навчального посібника для батьків:

«Клан Клік-Клац. Виховання дітей у цифрову еру».