Дистанційна освіта в закладі

Дистанційне спілкування


У статті 9 Закону України «Про освіту» відмічено, що однією з форм здобуття освіти є дистанційна форма здобуття освіти. Вона визначається, як «індивідуалізований процес здобуття освіти, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій». Але чи є придатною ця форма роботи для дітей дошкільного віку?

У листах МОНУ від 11.10.2017 № 1/9-546 «Методичні рекомендації щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців» та від 27.09.2010 № 1/9-666 «Про організацію роботи з дітьми п'ятирічного віку» зазначено, що «оперативно обмінюватися інформацією з батьками найзручніше в Інтернеті. У пригоді стануть сторінки сайтів закладів дошкільної освіти, електронне листування, онлайн-спілкування у закритій групі в соціальних мережах тощо» та відмічена важливість «розроблення та запровадження медіа-освіти, створення інформаційних дошкільних програм, зокрема "Електронної пошти для батьків" з питань розвитку дітей п'ятирічного віку». Це все стосується взаємодії з батьками та дає змогу навчити їх проводити час з дитиною з користю.

Але педагоги мають змогу не тільки інформувати батьків, а й проводити освітню роботу з дітьми. Лише необхідно дотримуватись вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України24.03.2016 № 234 та зареєстрованого в Міністерствіюстиції України14 квітня 2016 № 563/28693 з метою запобігання проблемам зору та серцево-судинним захворюванням.

У розділі XIІ «Вимоги до розпорядку дня і навчання, організації життєдіяльності, рухової активності дітей» зазначено, що «перегляд розважальних телепередач, мультфільмів і діафільмів для дітей дошкільного віку допускається не частіше 1 разу на день. Тривалість перегляду розважальних телевізійних передач не повинна перевищувати 20 хвилин на день для дітей 3-4 років і 30 хвилин для дітей 5-6 років»

А у разі, коли дитині необхідно взаємодіяти з гаджетами, дотримуватись таких правил: «Заняття з використанням комп’ютерів дозволяється проводити для дітей старшого дошкільного віку два рази на тиждень (не більше одного разу протягом дня). Безперервна тривалість роботи з комп’ютером не повинна перевищувати 10 хвилин. Після занять з дітьми проводять зорову гімнастику. Для дітей з хронічними захворюваннями; дітей, що часто хворіють; після перенесених захворювань (протягом 2 тижнів); дітей з порушеннями зору тривалість занять з комп’ютером зменшується до 5-7 хвилин. Для роботи з комп’ютером необхідно забезпечити раціональну організацію робочого місця: меблі повинні відповідати зросту дитини, верхня горизонталь екрана відеомонітора повинна знаходитися на рівні очей, відстань від очей до екрана – не менше 50 см.

Заняття з використанням електронних технічних засобів навчання (далі - ТЗН) з дітьми молодшого та середнього дошкільного віку проводяться у разі згоди батьків не більше 10 хвилин. Для дітей старшого дошкільного віку безперервна тривалість занять з використанням ТЗН (інтерактивні дошки, відеопроектори тощо) не повинна перевищувати 15 хвилин».

То як доцільніше організувати цю роботу? Дистанційне навчання відбувається по-різному, стандартизований підхід до всіх тут не спрацює. В дошкільних закладах взаємодія з родинами в умовах впровадження дистанційної освіти можлива у форматі «педагог – батьки – дитина». Це пов’язане з несформованостю багатьох навиків у дітей, таких як опанування самостійного читання, вміння роботи з ІКТ, самоорганізації тощо.

При організації такої форми роботи з дошкільниками батьків лякає та відштовхує те, що:

за умови власної роботи, дистанційного навчання дітей-школярів, у них не буде часу та сил виконувати завдання ще й з дошкільником,

небажання дитини займатися з батьками,

забагато фото-звітувань про виконану роботу,

необхідність дотримуватись конкретного часу занять,

псування зору дітей тощо.

Завданням педагога стає необхідність отримати підтримку батьків. Для цього необхідно створити комфортні умови і для них. Необхідно продумати роботу так, щоб батьків зацікавила можливість виконувати завдання у зручний час, надання можливості дитині поспілкуватися з друзями, підвищення інтересу малюка до знань запропонованою цікавою добіркою завдань тощо.

Інструментами спілкування при дистанційному навчанні можуть бути:

Електронна пошта – це стандартний сервіс Інтернету, що забезпечує передавання повідомлень, як у формі звичайних текстів, які в інших формах (програмах, графіці, звуках, відео) у відкритому чи зашифрованому вигляді.

Форум – найпоширеніша форма спілкування. Модератор форуму реалізує дискусію чи обговорення, стимулюючи питаннями, повідомленнями, новою цікавою інформацією. Програмне забезпечення форумів дозволяє приєднати різні файли певного розміру. Кілька форумів можна об’єднати в один великий.

Чат – спілкування користувачів мережі в режимі реального часу, засіб оперативного спілкування людей через Інтернет. Є кілька різновидів чатів: текстовий, голосовий, аудіо-, відеочат. Найбільш поширений текстовий чат. Голосовий чат дозволяє спілкуватися за допомогою голосу, що під час за дистанційною формою є важливим моментом

Відеоконференція – це конференція реального часу в on-line режимі. Вона проводиться у визначений день і в призначений час. Для якісного проведення відеоконференції необхідна її чітка підготовка: створення програм, своєчасна інформація на сайті і розсилка за списком. Відеоконференція – один із сучасних способів зв’язку, що дозволяє проводити заняття у «віддалених групах», коли вихованці та вихователь знаходяться на відстані. Отже, обговорення відбувається у режимі реального часу. Вихователь і діти можуть бачити один одного.

Блог. Це форма спілкування, яка нагадує форум, де право на публікацію належить одній особі чи групі людей. Наприклад, автор розміщує публікацію у блозі, та дає можливість іншим прочитати і прокоментувати розміщений матеріал.

Соціальні мережі Telegram та Viber дозволяють створювати закриті та відкриті канали, групи, чати, обговорення тем, завдань, проблем, інформації.

Наразі вже багато закладів дошкільної освіти впроваджують дистанційне навчання, де робота здійснюється таким чином:

Найпоширенішою практикою є створення в соціальної мережі Viber групи для батьків та надання рекомендацій щодо здійснення освітньої роботи за окремими темами (фото-, аудіо-, відео-, письмово тощо) та отримання фотозвітів,

Надсилання посилань на сторінки з розвиваючими завданнями, аудиоказками, піснями, поробками, фізичними вправами в мережі Інтернет,

Надсилання відео-роликів за темами занять,

Проведення конкурсів, марафонів, флешмобів,

Он-лайн спілкування з дітьми,

Відео-конференції з групою дітей,

Створення та використання Ютуб-каналів.

Особливістю навчання дошкільнят, є необхідність включення в навчальну діяльність ігор (дидактичних, предметних, розвивальних). Звертаємо увагу на те, що освітню роботу з дітьми необхідно здійснювати систематично. Дистанційне навчання доцільно проводити через інтерактивні навчальні матеріали, через соціальні мережі, через освітні платформи, електронні сервіси та додатки тощо.

Найзручнішим для проведення занять у форматі відеоконференцій є платформа Zoom (Безкоштовний обліковий запис дозволяє проводити відеоконференцію тривалістю 40 хвилин. Програма відмінно підходить для індивідуальних і групових занять, в неї можна заходити як з комп'ютера, так і з планшета з телефоном. До відеоконференції може підключитися будь-хто, що має посилання, або ідентифікатор конференції. Захід можна запланувати заздалегідь, а також зробити повторюване посилання, тобто для постійного заняття в певний час можна зробити одне і те ж посилання для входу.

Переваги:

Відмінний зв'язок.

Відео та аудіо зв'язок з кожним учасником.

У Організатора є можливість вимикати і включати мікрофон, а також вимикати відео і запитувати включення відео у всіх учасників.

Можна увійти в конференцію як учасник з правами тільки для перегляду.

Можна ділитися екраном (screensharing) вже зі звуком.

Демонстрацію екрану можна поставити на паузу.

Більш того, можна ділитись не всім екраном, а тільки окремими додатками, наприклад, включити демонстрацію браузера.

В налаштуваннях можна надати всім учасникам можливість ділитися екраном, або включити обмеження, щоб робити це міг тільки організатор.

В платформу вбудована інтерактивна дошка, можна легко і швидко перемикатися з демонстрації екрану на дошку.)

Для дієвої організації дистанційного навчання пропонуємо наступний алгоритм:

1. Сплануйте роботу. Для цього визначте навчальний кінцевий результат, якого хочете отримати від малюків. Поставте собі три запитання: Чому я хочу навчити дітей? Яким чином вони досягнуть бажаних результатів? Яким чином я зможу допомогти їм досягнути бажаних результатів?

2. Створіть навчальні матеріали.Організувати навчальну діяльність вихованців дистанційно – це надати допомогу самостійно розібратися із тим, чого вони не знають і не вміють. Для цього у малюка повинні бути навчальні матеріали та завдання, посильні для його вікової групи. До навчальних матеріалів додавайте інструкції з використання, зазначайте час на виконання, рекомендації та підказки. Також, на допомогу батькам можна розміщувати мультимедійні матеріали – презентації, відеоролики, посилання, які допоможуть у вивченні зазначеної теми. Необхідно надати батькам перелік інтернет-джерел, які сприятимуть легшому засвоєнню матеріалу.

3. Враховуйте, що не всі вихованці однаково активно можуть бути залучені до освітньої діяльності.Потрібен індивідуальний підхід, це спрощує етап підготовки завдань й дозволяє розкрити творчий потенціал малюків.

4. Продумайте отримання зворотнього зв’язку. Для отримання зворотнього зв’язку радимо використовувати електронну пошту, онлайн-сервіси (наприклад освітню платформу Youtube, Viber, Skype, Whats App, Теlegram , ZOOM, тощо).


Вебінари:

"Організація дистанційного навчання в умовах воєнного стану: практичний інструментарій"

"Ефективна та зручна організація дистанційного навчання за допомогою інноваційних тестів"

"Організація дистанційного навчання: поради практиків"

Дистанційне навчання на даний момент є однією з найактуальніших тем, обговорюваних у числі інновацій в системі освіти. 


Пройшли навчання, фасилітований онлайн-курс «Почути голос дитини: культура демократії в дошкіллі» від Програми «Демократична школа» Європейського центру імені Вергеланда (Норвегія) педагоги закладу вихователь-методист Какадій І. та вихователь Черник О.,  ознайомилися з досвідом колег із різних європейських країн, які презентують можливі приклади створення доступного та безпечного середовища, а також способи залучення батьків у життя дитячого садка та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації “Почути голос дитини: культура демократії в дошкіллі”.

Під час курсу педагоги обговорювали з тренерами такі питання: 

14 грудня 2023 року пройшов онлайн-випускний, де організаторська команда презентувала анонс нових розробок для педагогів дошкілля,  атакож були вітання з  Осло від команди Європейського центру Вергеланда й знайомство з Іскорками Суперсил, котрі завітали  разом з «мамою»-розробницею Іриною Моргун.

Довготривалий стрес призводить до руйнування тих відділів нашого мозку, які відповідають за запам’ятовування. Звідси й виникає послаблення когнітивних навичок і, зокрема, пам’яті. Важче сприймаються великі обсяги текстів, а слова під час мовлення взагалі можуть “вилітати” з голови.

Про те, як тренувати свій мозок під час війни, ми поговорили з Наною Войтенко, професоркою, докторкою біологічних наук та нейрофізіологинею. Розмову ви можете послухати у форматі подкасту на сторінці “Дофамін для освіти”: https://cutt.ly/owbXaIaG

А якщо вам зручніше працювати з текстом, то читайте текстову версію подкасту:

як впливає стрес на наші когнітивні навички;

що допомагає розвивати нашу пам’ять;

чи корисне зубріння віршів напам’ять;

коли краще повторювати матеріал – зранку чи ввечері;

як тренувати свій мозок, аби покращити пам’ять.

Джерело:

Уряд вніс зміни до Положення про ЗДО: https://cutt.ly/rwv6SZes 

Щодо сприяння вакцинації               

2022-2023н.р.

«Шановні батьки! Звертаємо вашу увагу, що під час війни

збільшується ризик поширення інфекційних хвороб. Тому просимо

вас перевірити карту щеплень ваших дітей, і у разі відсутності

будь-якого щеплення надолужити вакцинацію якнайшвидше.

Щоб отримати щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря

або в будь-яку амбулаторію первинної медичної допомоги.

Якщо ви перебуваєте за кордоном, зверніться до найближчого

медичного закладу, де можна отримати щеплення (вакцину від

COVID-19 також можна отримати у Центрах вакцинації).

Обов'язково отримати відомості про це щеплення (наприклад,

паперовий варіант з печаткою, підписом лікаря, серією, номером

вакцини, датою й часом введення, тощо).

Подбайте про здоров’я своїх дітей».

                                             


Перелік посилань з питань вакцинації, 

які будуть корисними для освітян при спілкуванні з дітьми та їх батьками

Щеплення дітей:

 

·         Чи будуть «дійсними» рутинні чи інші щеплення, зроблені за кордоном під час війни? https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/347053347448888

·         Як отримати дані про проведені щеплення: рекомендації МОЗ для біженців і переселенців https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/344394744381415

·         Інформацію, що повторний курс вакцинації є безпечним (якщо карта профілактичних щеплень дитини загублена). Пост на фб МОЗ: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=367313285422894&set=pb.100064326776811.-2207520000..&type=3  Гугл-документ: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1VXGfcog74LycbvXMKpXVnGE-LAQJJxVW  

·         Який документ/підтвердження має видати лікар, що робить щеплення дитині без картки? Пост на фб МОЗ: https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/365142288973327  Гугл-документ: https://docs.google.com/document/d/1lCJg1FG8LgODHN2wOKShq3gdeOjy5I7zrfXMAXfos54/edit 

·         Як зробити щеплення дитині якщо ваш педіатр недоступний або ви в іншій області. Пост на фб МОЗ:  https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/373208231500066  Гугл-диск: https://docs.google.com/document/d/1qhxHsuMxnOJ0G3RiOToiGlqKM0gKiBAis3k39ExCARQ/edit 

·         Дитина щойно хворіла. Коли робити щеплення? Пост на фб МОЗ: https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/387290983425124  Гугл-документ: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1IbsFZtcZRrOdnKCv5wq6z1OEt7j8OYZB 

·         Експлейнери по хворобах, від яких захищає вакцинація https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1_UG-rd1Q8USU_d_Fjuvw9odv215bTToN

·         В Україні дозволили одночасно вводити вакцини проти COVID-19 та вакцини проти інших інфекційних хвороб дітям від 12 років та дорослим. Пост на фб МОЗ: https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid0y4NiphdL8on8BCySFsz6egHBH1quu78qBzWg9bS9LsBxvTDiieNw2FvgyTa5sGNy l Гугл-документ: https://docs.google.com/document/d/1ms9gvzIQbrhZVaZwzkSCo6_Y8mfiqLI-GuuvN6MCzPw/edit  

·         Чи можна вводити кілька вакцин одночасно. Пост на фб МОЗ: https://www.facebook.com/photo/?fbid=400058255481730&set=a.294419049378985 

·         Чи можна робити щеплення дитині раніше, ніж вказано в Національному календарі щеплень? Рекомендації Федора Лапія, дитячого лікаря-інфекціоніста. Пост на фб МОЗ: https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid0ze5JhqLy7Pup8biA5jZ7zbiMNMb2syi1iZbWMprVEfAMhiMAarftRqkzEiUua9Ll  Гугл-документ: https://drive.google.com/drive/folders/16jtfx0wySfjVJEBNvOSk1hUf_yREwR0D  

·         Історії, як вакцинують дітей з хронічними хворобами. Пост на фб МОЗ: https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid0pHnR6sptifzGhAnE1Zm1mv6Ed3nZgpss5Z5zXdShk42PbYMQv9BMJqPHPWGsprEql  Гугл-документ. Підводка: https://docs.google.com/document/d/1jzZoanHZ5nk0CZY4jIAM1yLh53H1UTbr79NxPRcQIlY/edit  Картинки: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/12Y6r3WB1mGL1g_tjOU0KjiCccOU9OiAn 

 

Вакцинація дорослих:

 

·          Реліз «В Україні дозволили другу бустерну дозу від COVID-19 людям 60+ та людям із хронічними хворобами». Пост на фб МОЗ: https://www.facebook.com/photo/?fbid=419047036916185&set=a.2944190493789 Гугл-документ: https://docs.google.com/document/d/12MhS8LH1PEcZ41uySSC_LWg3QftRtyBKaS3cWW8ObQ4/edit  

·         Що робити, якщо вчасно не отримали бустерну дозу від COVID-19. Пост на фб МОЗ: https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid034BDeZgNKgUc6TBg4yKuGQmHHsMkKWLUaSG9i2VRtV5gnvE2KzWArZYw2qHXwAvHUl  

·         Історії вакцинації людей із хронічними хворобами. Пост на фб МОЗ: https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid02AhQzgjv24BxL7tP3pYgukL4ZAEk65ULxHNQ6QLvkmrj7Lo3hZgxbDBLXYjZHpGgcl  Гугл-документ: https://docs.google.com/document/d/1nP1cgov_06bJAX13jMxlO0IOK2_PhcCHNUd3inFp8dw/edit  

 

Відеоролики: 

 

·         1 - щеплення дітей, 6 - захист від COVID-19. Всі ролики мають статус Нацреклами https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1nFeCk74-F4qgB36eGQmziY3wMdAnxJWV

·         Як вакцинуються українці під час війни https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1-yQfVJ9VgqIsahFJiZc5IafY_PV9NkES   

 

Аудіоролики: 

 

·         Щеплення дітей та захист від COVID-19 https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1f8aRTMyx9LgTaQICxn65lmfvJhu4VOF3 

 

Робота  КДНЗ «Білочка» 

в умовах адаптивного карантину

2021-2022н.р.


           З метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусу на території міста Першотравенська, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2020 № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (зі змінами), відповідно до розпорядження міського голови від 30.12.2021 № 325-р " Про внесення змін до розпорядження міського голови від 12.03.2020 № 66-р "Про запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території міста Першотравенська" на території міста подовжено карантин до 31 березня 2022 року.       

Дошкільний заклад працює в умовах адаптивного карантину 

згідно з Постановою Міністерства охорони здоров’я України 

Головного державного санітарного лікаря України № 8 

від 25.08.2021 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо 

організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у 

зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

З 07 грудня 2021 року на території міста встановлено "жовтий" рівень епідемічної безпеки


Міністерство охорони здоров'я України 

Святкові заходи у закладах освіти під час карантину: 

вимоги щодо проведення 

Освітній процес під час пандемії вимагає нових підходів до організації безпечного та здорового освітнього простору як для дітей, так і для співробітників закладу освіти. 

Зокрема, йдеться не лише про безпосередньо уроки та заняття, а й про проведення святкових заходів.

Грудень – місяць насичений святковими заходами у закладах загальної середньої освіти  та дошкільних навчальних закладах. Щоб свято було дійсно святом, а ризики інфікування COVID-19 були мінімізовані, існують протиепідемічних заходів, який варто дотримуватись. 

Зокрема, під час святкування у школі на заході можуть бути присутні лише учні одного класу. Участь школярів з інших класів у святі забороняється. 

У випадку із дитячими садочками це правило діє аналогічно – свято проводиться лише для дітей однієї навчальної групи. 

Традиційно на урочисті заходи новорічних свят у школах чи садочках до дітей приходять батьки та інші члени родини, проте в умовах пандемії це може створити додаткові ризики для здоров'я усіх учасників.

Також не варто забувати, що свято призначене саме для дітей, а їх здоров’я – є пріоритетом. Особливу увагу варто приділяти психологічному здоров’ю дітей. Адже відсутність рідних чи близьких на святі може викликати у дітей, особливо дошкільного віку, стрес. Тому, якщо дитина не хоче брати участь у святі без батьків чи інших членів родини, не варто її змушувати, бажано просто все послідовно роз'яснити. Потурбуйтесь про те, щоб малеча почувала себе в безпеці, а свято не стало стресовою ситуацією. 

Запрошувати аніматорів, акторів та інших людей, які б розважали дітей та брали участь у святі не дозволяється. Тобто організовувати,проводити захід та брати участь можуть лише співробітники  закладу освіти.

Важливо, якщо ж у дитини будь-які симптоми гострого респіраторного  захворювання, краще залишити її вдома з турботою про здоров'я та подальшим зверненням за медичною допомогою. У випадку, якщо дитина засмутилась, що пропускає свято, вдома також можна влаштувати міні святкування в ігровій формі. 

Головне – дотримуйтесь всіх протиепідемічних правил та заходів. 

Більше інформації про протиепідемічні правила у школах та дитячих садочках під час карантину можна знайти у Постановах Головного державного санітарного лікаря №10 та у Постанові №8 відповідно. 


Шановні батьки!

з 09.06.2020 року

комунальний дошкільний навчальний заклад «Білочка»

 відновлює роботу в умовах адаптованого карантину

• Ранковий прийом дітей до дошкільного навчального закладу проводиться на території закладу (за несприятливих умов – на вході до приміщення закладу) з 7.00до 8.00 з обов’язковим температурним скринінгом дітей, якщо температура понад 37,2 С, діти не можуть бути прийняті до дошкільного закладу.

• Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску. Прийом дітей буде відбуватися на майданчиках груп, що працюють, на шляху до яких встановлено відповідне маркування - кольорові наліпки, що передбачають дистанціювання у 1,5 м.

• Обмежується пересування батьків по території закладу (не більше 5 осіб), з дотриманням дистанції 1,5 м (згідно червоних відміток).

• Забирати дітей додому батькам - на ігрових майданчиках з 16:00 - 17:00,      або по дзвінку вихователю.                                                                           


Шановні батьки!


    Запрошуємо ваших дітей взяти участь у міському турі (заочного) конкурсу дитячих малюнків "Життю радіти - коронавірусом не хворіти". 

    Організовує проведення міського туру (заочного) Конкурсу з дотриманням протиепідемічних вимог ЦДТ "Надія". 

Детальну інформацію вам нададуть вихователі групи.

           

Дистанційна освіта в ЗДО

 Вихователі та діти

комунального дошкільного навчального закладу

«Білочка», м.Першотравенська,

 сумуючи один за одним та для підтримки тісного зв’язку, запускають челендж «Посміхнись, все буде добре!» і бажають всім добра!

22 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день Землі.

       В цей день прославляють природу, зустрічають птахів, всі небайдужі люди звертають увагу громадськості на існуючі глобальні проблеми. Кожного року до цього яскравого та потрібного дійства долучається і наш комунальний дошкільний навчальний заклад «Білочка». 

Але у цьому році відзначення цієї дати ми: діти + батьки + вихователі об’єднали у флешмобі – «Карантин не скасовує!!!»

Хто з нами?               

   

                                                МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

                                                                   ЩОДО ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

- Залишайте  дітей   під  наглядом  вдома.

- Зберігайте звичайний режим дня.

- Дбайте про повноцінне харчування малюків. Збагачуйте організм вітамінами.

- Залучайте дошкільників до корисних ігор та розваг. Для ігор з дітьми не використовуйте часто гаджети.

- Не ходіть з дітьми в гості та не запрошуйте їх додому. Спілкуйтесь тільки з рідними, з якими проживаєте.

- Застерігайте дітей від близького контакту з людьми, які мають симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції.

- Мийте руки з милом часто. Слідкуйте за виконанням цього правила дітьми.

- Уникайте з дошкільниками тісного контакту зі свійськими та дикими тваринами.

- Для ігор з дітьми на свіжому повітрі обирайте безпечні майданчики, де немає скупчення людей. 

Перелік розвивальних сайтів для дітей:

- Математика для дошкільнят  https://learning.ua/matematyka/doshkilniata/

- Вчимося читати по складах  https://youtu.be/znorI0PNMCA

- Чим зайнятися з дітьми під час карантину: топ-5 веселих розваг.

https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/

- Що можна зліпити з пластиліну.                               

 https://baby-center.com.ua/ua/igry/chto-mozhno-slepit-iz-plastilina

-  Аудіоказки, цікаві мультики, всі казки й легенди світу   http://kazkar.info/  

- Youtube. Дитячий канал. Фіксики - всі серії підряд українською  https://www.youtube.com/watch?v=UYka0uEnHgk


У ЧАС КАРАНТИНУ НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ДІТЕЙ САМИХ ВДОМА І СПІЛКУЙТЕСЬ ІЗ НИМИ!

https://www.youtube.com/watch?v=46UcTx5xwu4. Фіксики.

Шановні батьки!

На період карантину у нашому дошкільному закладі організовано освітній процес у дистанційному режимі. Запрошуємо всіх приєднатися до дистанційного спілкування, де ви зможете ознайомитися з рекомендаціями, порадами, побачити елементи освітньої діяльності з дітьми у Вайбері (у ваших групах), на сторінці закладу у Фейсбуці https://www.facebook.com/bilochka1965/      та сайті закладу https://sites.google.com/site/zdobilochka110/.

Дякуюємо за увагу, бажаємо всім здоров’я!