Дитина у світі дорожнього руху

З 13 по 19 листопада 2023 року заклад долучився до проведення ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху.

Метою проведення Тижня безпеки дорожнього руху є поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди безпечної поведінки на дорозі, здійснення профілактичної роботи щодо попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму.

Впродовж всього тижня вихователями надавалась інформація, проводились онлайн  заняття, ігри, бесіди на дану тематику.

Тижні безпеки дорожнього руху в Україні, що проходять двічі на рік, є однією із найбільших інформаційно-просвітницьких платформ для привернення уваги суспільства до проблем дорожньо-транспортного травматизму в країні.  

13 листопада в ІА «Укрінформ» відбувся круглий стіл з нагоди початку 2-го етапу тижня безпеки дорожнього руху в Україні, участь у якому взяли представники профільних державних відомств та структур, фахівці транспортної галузі та представники громадськості.

Організаторами заходу виступили ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Київська міжрегіональна філія), Міністерство освіти і науки України, Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП».

Онлайн-трансляцію можна переглянути  на YouTube каналі Укрінформу.

Серед заходів Тижня безпеки дорожнього руху в Україні  заплановано проведення:

                                             Онлайн-матеріали

-  Youtube-канал «Безпечна країна» http://www.youtube.com/c/Безпечнакраїна

- Правила дорожнього руху для дітей "Будь обережним на дорозі!"               

- Загадки за правилами дорожнього руху для дошкільнят з відповідями

- Правила дорожнього руху в віршах і загадках

- Загадки з ПРАВИЛ дорожнього руху для дітей дошкільного віку

- Відеоматеріали всеукраїнського уроку з безпеки

- 20 дитячих віршів про правила дорожнього руху, світлофор, підземний перехід 


Правила дорожнього руху в мультфільмах:

- Безпека дорожнього руху

- Транспорт

- Азбука безпеки. Смішарики

- Про важливість дорожніх знаків. Пригоди в країну ПЛЮСПЛЮС


Азбука безпеки з тітонькою Совою та її помічниками:

- Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови – Світлофори і перехрестя  

- Азбука безпеки на дорозі 1 серія

- Азбука безпеки на дорозі 2 серія

- Азбука безпеки на дорозі 3 серія

            У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 з 15 по 21 травня у світі відбудеться 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. Україна традиційно долучиться до світової ініціативи, в рамках якої заплановано низка заходів.

7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху присвячений переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів та користувачів персональним вело- та електротранспортом.

Серед заходів Тижня в Україні заплановано проведення тематичного круглого столу з онлайн-трансляцією за участю представників профільних державних відомств та структур, фахівців транспортної галузі, громадськості та молодіжної конференції «Безпека на дорозі»; старт проєкту з навчання домедичній допомозі «Знаємо та діємо» та всеукраїнського молодіжного конкурсу фото- та відео робіт національного проєкту «Безпечна країна»; проведення щорічного єдиного онлайн-уроку з безпеки дорожнього руху та загальнонаціональної благодійної акції зі здачі крові «Здай кров – врятуй життя» та інших.

Загальний план заходів Тижня безпеки дорожнього руху 15 - 21 травня 2023 р.

Інформацію стосовно Тижня можна отримати з наступних джерел:

сайт організатора: https://medtransvp.com.ua/ (розділ: Тиждень БДР);

YouTube-канал «Безпечна країна»: http://www.youtube.com/c/Безпечнакраїна;

соціальна мережа Facebook: https://www.facebook.com/tbdrua/.

    Від 14 до 20 листопада в Україні відбудеться 2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху, який покликаний привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на українських дорогах і пошуку шляхів їх подолання в умовах воєнного часу.

Серед заходів Тижня заплановано проведення тематичного круглого столу з онлайн-трансляцією за участю представників профільних державних відомств та структур, фахівців транспортної галузі, громадськості, міжнародної науково-практичної конференції «Реалізація та розвиток публічної політики у сфері безпеки дорожнього руху під час війни та у повоєнний період».

Інформацію стосовно Тижня можна отримати з наступних джерел:

✔ сайт організатора: https://medtransvp.com.ua/ (розділ: Тиждень БДР);

✔ YouTube-канал «Безпечна країна»: http://www.youtube.com/c/Безпечнакраїна;

✔ соціальна мережа Facebook: https://www.facebook.com/tbdrua/.

Лист Міністерства охорони здоров’я України від 04.11.2022 №90 щодо проведення Тижня безпеки дорожнього руху. 

Матеріали щодо проведення Тижня безпеки дорожнього руху можна знайти за посиланням https://dopomogadtp.com/.

  Діти - найбільш вразлива категорія учасників дорожнього руху. Максимально захистити їх від можливої біди - обов'язок батьків і вихователів. Тому навчання безпечній поведінці на вулиці потрібно проводити вже в молодшому віці. Головне завдання вихователів - доступно роз'яснити правила дитині, а при виборі форми навчання донести до дітей зміст небезпеки недотримання правил, при цьому не спотворити їх зміст. Дітей необхідно навчати не тільки правилами дорожнього руху, а й безпечній поведінці на вулицях, дорогах, у транспорті.  

З 14 до 20 листопада 2022 у нашому закладі теж пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, у дистанційній формі, з метою формування в учасників освітнього процесу свідомого ставлення до свого життя і здоров'я, опанування ними життєвих навичок безпечної поведінки в повсякденному житті та в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Основними завданнями Тижня дорожнього руху були – нагадування правил дорожніх знаків та безпеки, правил під час надзвичайної ситуації будь-якого характеру, посилення роботи серед дітей та батьків з питань надзвичайної небезпечної ситуації. Педагоги закладу у форматі онлайн бесід, консультацій, порад та рекомендацій провели роботу з батьками, а дітям були запропановані  дидактичні та сюжетні ігри, перегляд відео та мультфільмів, читання літературних творів, цікаво та пізнавально знайомили дітей з пасажирським транспортом та правилами безпеки пасажирів, з дорожніми знаками, правилами пішоходів, з небезпекою ігор біля доріг, з сигналами світлофора, 18 листопада пройшло єдине національне заняття онлайн  у дітей середнього та старшого дошкільного віку «Безпечна дорога додому». 

 Запобігання дорожньо-танспортного травматизму серед дітей дошкільного віку

Шановні батьки!

Пам’ятайте – безпека ваших дітей насамперед залежить від вас. Не полінуйтеся вкотре нагадати дітям основні правила безпечної поведінки на дорозі, звертаючи увагу на особливості дорожнього руху. І, звичайно, дотримуйтесь правил самі, адже найкраще навчання – це ваш особистий приклад правильної поведінки. Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання - забезпечення безпеки руху пішоходів. У попередженні дорожньо-транспортного травматизму роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на дорогах.

У запобіганні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах.

 Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:

• не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;

• не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;

• вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;

• на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;

• при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;

• не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;

• вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай — спереду, тролейбус, автомобіль та автобус — позаду);

• не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;

• не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;

• не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.