Охорона праці

2023-2024 н.р.

Щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім Днем охорони праці. Підстава — Указ Президента «Про День охорони праці» від 18.08.2006 р. № 685/2006. Цей день запровадили, щоб привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці; запобігти нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням. Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці саме для  того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану - надскладне щоденне завдання, до виконання якого потрібно підготуватися належним чином. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються, у тому числі внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.  У 2024 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі відзначатиметься за темою  «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці». 

Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, і підвищений вплив хімічних речовин.



На виконання Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 «Про День охорони праці», плану заходів з відзначення  Дня охорони праці у 2024 році затвердженого на засіданні Міжвідомчої робочої групи (прокол від 25.01.2024 № 1/2024) під девізом «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці», наказу міського відділу освіти від 03.04.2024 № 60 «Про затвердження Плану заходів з відзначення Дня охорони праці в закладах/установах освіти міста Першотравенська у 2024 році» та з метою організації безпечної праці в умовах воєнного стану, забезпечення належного  відзначення Дня охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі освіти були проведені наступні заходи:


1.    З працівниками проведено повторний інструктаж з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час перебування в закладі та за його межами.

2.    Проведено тематичну нараду «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

3.    Представники колективу взяли участь в просвітницькому заході з фахівцями ВСП «Першотравенський міжГВ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ»  з питань гігієни праці та важливості вакцинування.

4.    В батьківських групах розміщено матеріали для просвітницької роботи з батька з безпечної життєдіяльності дітей в умовах воєнного стану.

5.    Серед працівників закладу поширено інформаційні пам’ятки щодо прав працівників у сфері безпеки та гігієни праці

6.    Керівник закладу взяла участь в інформаційному заході з представником Міжрегіонального управління праці для покращення обізнаності з питань охорони праці

До Всесвітнього Дня охорони праці у 2021 році заходи пройшли під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі (БЗР)», було проведено Конкурс дитячих малюнків. Переможців нагороджено грамотами.

Наша переможниця Пилипенко Вероніка у міському Конкурсі дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей". 

Пишаємося та бажаємо перемог і надалі!

Шановні батьки!

Детальну інформацію можна скачати нижче.

    Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 №685/2006, щороку 28 квітня, у  Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року він присвячений боротьбі з пандемією смертельно небезпечної недуги коронавірусної хвороби COVID-19, яка сьогодні вже панує у всьому світі. З метою належного відзначення організаційний комітет з підготовки та проведення у 2020 році Дня охорони праці в Україні за участі представників Держпраці, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Міжнародної організації праці в Україні, Фонду соціального страхування України та організацій профспілок і роботодавців опрацював Звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій з нагоди Дня охорони праці в Україні.              

Атестація робочих місць 

за умовами праці в дошкільному закладі

      На кожному робочому місці діє сукупність чинників оточуючого середовища та процесу праці, що впливають на здоров'я й працездатність людини в період її трудової діяльності. Сукупність цих чинників і визначає умови праці на кожному робочому місці. Одним з найважливіших напрямів роботи органів і закладів освіти щодо забезпечення прав працівників на охорону життя і здоров'я в процесі трудової діяльності є організація і проведення атестації робочих місць за умовами праці. Завдання атестації — об'єктивно визначити на кожному робочому місці чинники оточуючого середовища, які небезпечно та шкідливо впливають на здоров'я працівників; негативні наслідки, до яких може привести цей вплив; можливість зменшити чи цілком виключити шкідливий та небезпечний вплив цих чинників. Якщо на даний момент зменшити або виключити шкідливий та небезпечний вплив чинників зовнішнього середовища неможливо, необхідно гарантувати працівникам право на конкретні пільги, які дозволяють компенсувати втрату здоров'я.

     Керівник навчального закладу видає наказ, яким затверджуються терміни проведення атестації робочих місць за умовами праці, склад атестаційної комісії . Атестаційна комісія, у свою чергу, складає перелік робочих місць, що підлягають атестації, добирає спеціалістів, які будуть проводити необхідні дослідження та заміри, веде атестаційну документацію відповідно до вимог чинного законодавства. Визначивши кількість робочих місць, які підлягають атестації й об'єм інструментальних вимірів, атестаційна комісія складає план-графік виконання робіт об'єктивної оцінки стану умов праці. До проведення атестації робочих місць можуть залучатися, як спеціально підготовлені працівники навчального закладу, так і спеціалісти організації, яка має ліцензію на таку діяльність. Після завершення робіт з атестації робочих місць за умовами праці атестаційна комісія складає акти про їх виконання, розробляє план заходів щодо поліпшення умов праці та контролює включення цих питань до колективного договору.

 Атестація проводиться атестаційною комісією в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

      У березні місяці 2020 року у дошкільному закладі пройшла чергова атестація робочих місць за умовами праці: кухаря, підсобного робітника, машиніста з прання та ремонту спецодягу, яким було підтверджено право на доплати та щорічну додаткову відпустку за роботу в шкідливих і важких умовах праці.