Тиждень безпеки в ДНЗ (11 - 15. 04. 2016)

Фотогалереї  >  Фотогалереї за 2016 рік  >  Тиждень безпеки в ДНЗ (11 - 15. 04. 2016)

З 11 по 15 квітня в ДНЗ було проведено "Тиждень безпеки дитини".

   Діти різних вікових груп знайомилися з діями першої необхідності та різними засобами, які при вчасному використанні у небезпечних ситуаціях здатні зберегти здоров'я та життя людини. Також вихованці вивчали та запам'ятовували правила безпечної поведінки у різних сферах життя.

   Звіт про проведення "Тижня безпеки дитини", з подробицями про заходи безпеки, розміщений нижче

у цьому розділі.

Увага! Для перегляду фотогалереї у повноекранному розмірі (слайд-шоу) - натисніть на фото. Для повернення з фотогалереї на сайт - натисніть правою кнопкою курсора знак повернення на попередню сторінку (стрілку вверху зліва).

ЗВІТ

про проведення «Тижня знань з основ життєдіяльності дитини»

в дошкільному навчальному закладі № 319 компенсуючого типу

 На виконання наказу відділу освіти Жовтневої районної  у м. Дніпропетровську ради від 16.02.2016р. № 46 «Про проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності у дошкільних навчальних закладах Жовтневого району», та  у зв’язку з необхідністю проведення цілеспрямованої профілактичної роботи з населенням щодо профілактики травматизму невиробничого характеру,  з метою виховання поважного ставлення до безпеки людини, формування у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя, гармонізованих з природними, технічними та соціальними чинниками, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті, під час трудової діяльності чи у соціальному середовищі; підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності населення у дошкільному  навчальному закладі,

з 11 по 15 квітня 2016 р. було проведено «Тиждень знань основ безпеки  життєдіяльності дитини»:

  1.  Основною метою проведення «Тижня знань » було:

*    надання дітям елементарних знань про себе, навколишнє середовище, надзвичайні ситуації, безпеку життєдіяльності та формування навичок само та взаємодопомоги, любові, поваги до дорослих і один до одного;

*    закріплення практичних навичок, отриманих дітьми під час навчання   з питань безпеки життєдіяльності;

*    формування у дітей навичок особистої гігієни та правил безпечної поведінки в оточуючому середовищі;;

*    відпрацювання питань щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідація їх наслідків та захисту персоналу і дітей тощо;;

*     удосконалення теоретичних знань і практичних навичок персоналу ДНЗ з питань захисту та дій в умовах незвичайних ситуацій згідно з «Положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань, з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, затвердженим наказом МОН 18. 04. 2006 р. № 304, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 17.07.2006 р. за № 806/12680»

  2.  Для проведення «Тижня знань» та об’єктового тренування залучались:педагогічний та технічний персонал закладу, діти всіх груп; особовий склад невоєнізованих формувань (ланки пожежогасіння, санітарний пост);

   3.  Під час підготовки до «Тижня безпеки дитини» проведено ряд заходів:

-     перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

-     перевірено наявність усіх інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;

-     підготовлено матеріали  батьківських куточків та папки – пересувки «Безпека малюка». «Бережемо життя і здоров’я дитини».

-     підготовлено план «Тижня безпеки дитини»  та теми для перевірки знань, умінь та навичок дітей за розділами. «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини» в кожній віковій групі;

-     розроблено конспекти заходів з фізичної культури за темою, перевірено стан спортивного обладнання;

-     проведено з батьками лекцію: «МНС інформує: правила поведінки у надзвичайних ситуаціях».

    

4.    Протягом тижня з дітьми відпрацьовані:

-    дії за сигналом «Увага всім!»;

-    порядок розгортання, видачі пункту ЗРХЗ та користування засобами індивідуального захисту, в тому числі ватно-марлевими пов’язками;

-    дії у разі пожежі, аварій.

Робота проводилась згідно плану проведення тижня. Організація навчання дітей дошкільного віку здійснювалася згідно із затвердженими ДСНС навчальними програмами з вивчення заходів безпеки, способів захисту від впливу небезпечних чинників, викликаних надзвичайними ситуаціями, надання домедичної допомоги. Всі заходи, які були заплановані – вчасно проведені.

Діти добре засвоїли норми та правила безпеки. Підтвердженням цьому став навчальний тренінг: «Навчання для малюків!» В цьому тренінгу прийняли участь діти середнього і старшого дошкільного  віку та дорослі. Він показав, що 80% дітей добре орієнтуються в навколишньому середовищі, мають навички та вміння слухати і чути дорослого та однолітків.

       Всі діти старшого віку знають номер телефонів пожежної частини (101), міліції (102), швидкої допомоги (103), вміють користуватися ними у випадку необхідності. Свої дії діти закріплюють в дидактичних  та сюжетно-рольових іграх, всі ситуації супроводжуються розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням вихователя про небезпеку та наслідками зневажливого звертанням з ними.

       Наприкінці «Тижня безпеки дитини» провели в групах бесіди, щоб з’ясувати, що сподобалось та запам’яталось дітям та відмітили дітей, які стали переможцями в іграх-змаганнях, виставках-конкурсах малюнків тощо.  Всі вихователі ефективно попрацювали над тим, щоб діти засвоїли правила, «Чого не слід робити».

           

Під час  «Тижня безпеки дитини» проведено:

                       -  конкурс дитячих малюнків «Один вдома»;

                       -  сюжетно-розважальна гра «Коли гра не доводить до добра»;

                       -  спортивне змагання «Пожежники на навчаннях»;

       На базі ДНЗ працівником МНС проведено лекцію для педагогів «Основні заходи щодо запобігання можливому вчиненню терористичного акту ( дій під час перестрілки, захоплення,  під час виявлення вибухонебезпечних предметів», «Як вижити в натовпі»).

       Впродовж тижня велася робота з батьками через: групове та індивідуальне консультування, інформаційні листи: «Поради «про всяк випадок», «Пам’ятка для батьків:  як підготувати дитину до екстрених ситуацій», залучення батьків до роботи ДНЗ з цього питання.

       В організації, участі в заходах приймали активну участь всі працівники. Відмічено тих, хто показав себе більш підготовленим та працював без недоліків.

Висновок: всі учасники «Тижня безпеки дитини» з завданням впорались, поставленої мети досягнуто.

 

Начальник ЦЗ (завідувач ДНЗ № 319),   Задніпровська В. К.  

Фотогалереї  >  Фотогалереї за 2016 рік  >  Тиждень безпеки в ДНЗ (11 - 15. 04. 2016)