Сторінка психолога



Посада: практичний психолог


Освіта – вища,  

ДВНЗ «Криворізький національний університет»


Спеціальність за дипломом – практичний психолог



Стаж роботи – 9 років

Данилко Альона Олександрівна

 

      Головним завданням діяльності психолога у школі є забезпечення нормального процесу психічного становлення дитини, тому психологічна робота організована насамперед  відповідно до інтересів самого учня. Ми розвиваємо його особистість, орієнтуючись на положення гуманістичної педагогіки і психології про особистісно-рівноправний характер взаємодії між дитиною та дорослим, право кожної дитини на самовизначення. Тому психологічне вивчення індивідуальних особливостей кожного учня є важливим завданням, для вирішення якого використовуються різноманітні методи психологічного обстеження.

Основною метою роботи психолога у початковій школі є:

· створення умов для розвитку пізнавальних можливостей і формування пізнавальних інтересів;

· формування позитивного психологічного клімату учнівського середовища як основи формування позитивного „Я”- образу та самосприйняття учня;

· забезпечення гармонійного співвідношення між вимогами до інтелектуальних і навчальних умінь молодшого школяра і його психофізіологічними можливостями;

· виявлення варіантів шкільної та сімейної дезадаптації, причин неуспішності тощо.

      Молодші школяри проходять первинне психологічне діагностування загального рівня розумового і вольового розвитку з метою індивідуалізації процесу навчання. Психолог протягом цього періоду постійно спостерігає за навчальною діяльністю, поведінкою, спілкуванням тощо; консультує дорослих з проблем розвитку дитини у молодшому шкільному віці; розказує, як запобігти неврологічним перевантаженням, як досягти порозуміння між батьками і дітьми.

Основною метою роботи психолога у середній школі є:

· формування абстрактно-логічного, теоретичного мислення як основи для подальшого розвитку свідомості, самопізнання;

· розвиток вольової сфери учнів як основи мимовільної саморегуляції;

· вивчення навчальних мотивів, інтересів, здібностей, рівня досягнень та самооцінки;

· особливості формування статево рольової ідентифікації, соціометричного статусу учня.

      Вивчення особливостей розвитку мислення, уваги, пам’яті та пізнавальної сфери сприяє індивідуалізації роботи з учнями, дає змогу порадити, як краще організувати навчальну роботу, охопити великий обсяг інформації.

      Психолог  також вивчає рівень розвитку класного колективу, особливості його становлення, структуру стосунків, виявляє лідерів, надає психологічну допомогу тим учням, які поки ще не почуваються у колективі емоційно комфортно. Саме ця інформація психолога допомагає педагогам будувати стратегію роботи з певним класом.

Основною метою роботи психолога у старшій школі є:

· створення умов для формування психічно зрілої особистості з розвинутим самоусвідомленням як основи для дальшого життєвого та професійного самовизначення;

· забезпечення умов для розвитку рефлексивної свідомості і позитивної „Я”- концепції;

· вивчення рівня самосвідомості, інтелектуального рівня, сформованості професійних планів на майбутнє;

  Емоційний стан учня, його спроможність долати труднощі, ставити цілі та реалізовувати їх, відчуття успіху є важливим напрямом як психодіагностичної, так і корекційної роботи психолога. Суттєву увагу ми звертаємо також на формування тендерної рівноправності та специфіку окремих професій, які тією чи іншою мірою залежать від статі людини.

   Психолог застосовує різноманітні форми психологічної роботи: індивідуальні консультації, рольові ігри, казкотерапію, психокорекційні тренінги. Це дозволяє ефективніше допомагати учням у вирішенні їхніх проблем, налагодженні стосунків між собою, батьками та вчителями.

Проблема над якою працює психолог:

«Психологічна адаптація учнів  в умовах НУШ для успішної соціалізації особистості».

Педагогічне кредо:

Учень – не амфора, яку потрібно наповнювати, а факел, який треба запалити.

Б.Паскаль 

У функції психолога входять:

1.Психологічна діагностика;    

2.Корекційна робота;  

3.Консультування батьків і педагогів;  

4.Психологічна просвіта;  

5.Психопрофілактична робота;  

6.Організаційно-методична робота;  

7.Зв 'язки з громадськістю. 

​      Психологічна діагностика включає проведення фронтальних(групових) і індивідуальних обстежень учнів за допомогою спеціальних методик. Діагностика проводиться по попередньому запиту учителів або батьків, а також за ініціативою психолога з дослідницькою або профілактичною метою.   

     Корекційне зайняття може бути індивідуальним і груповим. В ході їх психолог намагається скоректувати небажані особливості психічного розвитку учня. Це зайняття може бути спрямоване як на розвиток пізнавальних процесів(пам'ять, увага, мислення), так і на рішення проблем в емоційно-вольовій сфері, у сфері спілкування і проблеми самооцінки учнів. 

     Консультування батьків і учителів - це робота по конкретному запиту. Психолог знайомить батьків або педагогів з результатами діагностики, дає певний прогноз, попереджає про те, які труднощі можуть в майбутньому виникнути у учня в навчанні і спілкуванні. 

     Психологічна просвіта полягає в тому, щоб знайомити педагогів і батьків з основними закономірностями і умовами сприятливого психічного розвитку дитини. Воно здійснюється в ході консультування, виступів на педагогічних радах і батьківських зборах. 

Усі перелічені вище функції психолога дозволяють дотримуватися в школі психологічних умов, необхідних для повноцінного психічного розвитку і формування особи учня, тобто служать цілям психологічної профілактики.

Психологічні поради для підлітків під час війни

Підвищення кваліфікації

Просвітницько-профілактичні заходи

02.02.2023 р. - 07.02.2023р. у гімназії проходить міська просвітницька акція #Лайкоманія STOP"

      07.02.2023р. до дня безпечного Інтернету Данилко А.О. провела засідання круглого столу в онлайн форматі на тему "Лайкоманія у соціальних мережах. Як полюбити себе без лайків" з метою сприяння формуванню у школярів особистої медіакультури, соціальних, комунікативних компетентностей щодо безпечної поведінки у соціальних мережах та мережі Інтернет.

Звіт Всесвітній день психологічного здоров.doc
Тиждень психології сайт doc.doc