МО вчителів гуманітарного циклу

Науково-методична проблема МО суспільно-гуманітарного циклу:

“ Підвищення ефективності уроку через використання новітніх технологій з метою створення оптимальних умов для соціалізації учнів”


Мета роботи методичного об’єднання вчителів кафедри суспільно-гуманітарного циклу:

Методичне об’єднання ставить такі основні завдання на 2023-2024 навчальний рік:

1. Спрямувати роботу на забезпечення високого рівня викладання української мови та літератури, англійської мови, зарубіжної літератури, історії. Формування в учнів практичних умінь і навичок.

2. Навчати школярів користуватися всіма багатствами мовних засобів, формувати у школярів уміння і навички зв’язного усного і писемного мовлення.

3. Забезпечувати засвоєння учнями орфографічних та граматичних норм української літературної мови.

4. Удосконалювати форми і методи роботи на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської мови, історії, творчо підходити до кожного уроку, впроваджуючи в практику досягнення педагогічної науки.

5. Систематично знайомитися та впроваджувати в практику сучасні освітні технології та інновації.

6. Регулярно проводити огляд новинок методичної та художньої літератури, періодичних видань.

7. Активізувати позакласну роботу з навчальних предметів, розвиваючи при цьому творчі здібності учнів.

8. Проводити індивідуальну роботу з обдарованими учнями і з невстигаючими учнями.

9. Використовуючи різні засоби, форми і методи навчання, виховувати в учнів любов до рідної мови, повагу до культури і традицій свого народу, інших народів світу.


МО.docx

27 грудня 2022 року відбулось засідання методичного об'єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу. Темою зустрічі стало обговорення актуальних питань НУШ.


26 жовтня 20021 року проведено засідання ШМК вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу за темою: " Модернізація навчально-виховного процесу шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій"

Головною метою було ознайомитися з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до нового Державного стандарту, розробити план заходів щодо організації роботи з обдарованими учнями, опанувати сучасні онлайн-інструменти з метою підвищення якості дистанційного навчання в умовах карантину.

Було вирішено, що необхідно постійно підвищувати рівень фахової майстерності. Працювати над удосконаленням науково-методичних проблем задля досягнення очікуваних результатів.

21 грудня 2019 р. проведено спільне засідання ШМК вчителів предметів художньо-естетичного та суспільно-гуманітарного циклу за темою «Формування компетентності самовираження у сфері освіти, культури та розвиток творчих здібностей учнів через активну художню діяльність: з досвіду роботи вчителів, які атестуються».

       Головною метою засідання було ознайомлення з системою роботи вчителів художньо-естетичного та суспільно-гуманітарного циклу, а саме формування на уроках історії, літератури, мови необхідних умов для повноцінного розвитку творчих здібностей учнів через активну художню діяльність, формування ключових компетентностей нової української школи.

Завдання методичного об`єднання

на 2019-2020 навчальний  рік

 

1. Спрямувати роботу на забезпечення високого рівня  викладання української  мови та  літератури, історії, іноземної мови, світової літератури, формування в учнів практичних  умінь і  навичок.

2. Удосконалювати форми і методи  роботи на уроках української  мови, української літератури,    історії, світової літератури, іноземної мови.

3. Систематично  знайомитися та впроваджувати в практику сучасні освітні  технології  та  інновації.

4. Регулярно проводити огляд  новинок  методичної  та художньої літератури, періодичних  видань.

5. Підтримувати та стимулювати  навчальну  мотивацію  учнів.

6. Підтримувати їхню активність   і  самостійність,  розширювати  можливості  навчання  та  самонавчання.

7. Розвивати  навички  рефлексивної та  оцінної (самооцінної)  діяльності учнів.

8.  Формувати вміння  навчатися---ставити мету,  планувати  та організовувати  власну  навчальну діяльність.

9.  Сприяти індивідуалізації  освіти  учнів.

10. Закладати  додаткові  передумови  та можливості  для успішної соціалізації.       

11. Оволодіння  навичками самоаналізу,  інноваційними  технологіями,  найдосконалішими  формами і методами та прийомами   навчання  учнів.

План роботи

Шкільної методичної комісії вчителів

суспільно-гуманітарного циклу на

2019-2020 н.р.