Доля школи і Північного комбінату вже давно переплелася. Вихованці школи, отримавши міцні знання, успішно продовжують освіту у різноманітних навчальних закладах і повертаються до рідного комбінату висококваліфікованими спеціалістами. А їм на зміну до школи приходить наступне покоління малечі – діти тих батьків, що самі колись сиділи за партами КЗШ №78. Таку наступність легко пояснити: для школи традиційним є виховання людей творчих і талановитих. Слова "Бути кращими серед кращих" вже давно стали непорушним кредо для кожного працівника школи.

Прийшовши до першого класу, діти потрапляють до рук справжніх майстрів педагогічної справи, вчителів, що мислять нестандартно і, найголовніше, бачать в кожному своєму учневі потенційно талановиту особистість. Тому й працюють педагоги школи, втілюючи нові технології навчання, обираючи інноваційні методи формуван­ня особистості школярів, які спрямовані на гуманізацію освіти. Стимулювання учнівської самостійності в оволодінні навчальними предметами на високому рівні має підтвердження високими досягненнями.

Завдяки давно розробленій програмі "Співдружність", що спрямована на діяльність тріади "Педагоги – учні – батьки", у школі створено сприятливі умови як для високоякісного отримання знань школярів, так і для їх творчого розвитку.

З першого класу учні вивчають французьку і англійську мову. Школа тісно співпрацює з французьким культурним центром м. Дніпропетровська – представництвом посольства Франції в Україні.

Учні школи постійно стають переможцями різноманітних олімпіад і конкурсів з гуманітарних та природничо-математичних дисциплін, мають змогу навчатися у Малій Академії Наук м. Дніпропетровська.

Діти залучені до різних сфер діяльності. Відвідують шкільні гуртки прикладного мистецтва, спорту, прес-центру. Беруть участь у виставках шкільного театру, що організований у цьому році.

Агітбригади "Юних пожежних" та "Еко" знають як переможців не тільки в районі й місті, а й області.

Справа до душі знаходиться для кожного. Саме тому школі є чим пишатися, адже вона має справжній свій "золотий фонд". Програма "Обдаровані діти України" виконується у всіх напрямках навчальної і виховної роботи.

Завжди радісно зустрічає школа своїх теперішніх, колишніх і, звичайно, майбутніх учнів. Завжди охайна і затишна, навесні і восени буяє вона квітами, гомонить листям струнких тополь, дивиться на світ чистими очима-віконцями, живе повнокровним життям.

Вже більше ніж 40 років теплі дружні стосунки поєднують школу з велетнем чорної металургії України – Північним гірничо-збагачувальним комбінатом. Його базові підприємства – ДФ-1 та ДФ-2 завжди допомагали підтримувати стан матеріальної бази школи в належному вигляді.

Освітня діяльність школи розпочалася у тепер вже далекому 1965-му році, коли директор школи Клочко Григорій Іванович відчинив двері для 1108 учнів і вчителів. А вже через рік перші 112 випускників отримали жадані путівки в життя – атестати зрілості.

Із факторів, що допомагають школі вистояти в складних соціально-економічних умовах сьогодення важко виділити головний. І все ж, це мабуть, той, що додає впевненості у власних силах і правильності обраного шляху – вірність шкільним традиціям творчості і пошуку, акумулюванню досвіду поколінь і неперебутній педагогічний оптимізм.