Антибулінгова програма (1).docx
informatsiya-pro-vidpovidalnist-osib-prychetnyh-do-bulingu.docx
н.затвередження плану заходів щодо протидії булінгу.docx
н. про затвредження правил поведінки учнів.docx
н. Про створення комісії щодо булінгу ЧИСТОВИК.docx

Просвітницько-профілактична  акція "16 днів проти насильства"

З 04.12.2023 р. по 10.12.2023 р. у гімназії пройшла акція "16  днів проти насилля" з метою привернення уваги здобувачів освіти до проблеми будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім'ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми.

30 листопада з учнями 7-Б класу проведена година психолога на тему «Насильство в сім’ї як соціальна проблема». Під час заняття з підлітками була обговорена проблема домашнього насильства, його види, а також алгоритм дій в ситуації насилля над дітьми. Обговорювали питання, як відрізнити конфлікт від  насильства. Школярам  надана  інформація куди   необхідно звернутися у випадку жорстокого поводження.

01 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства. Психолог школи з учнями 9-Б класу провела годину спілкування на тему «Я обираю – життя. СНІДу – НІ!»  Мета заходу: узагальнити знання щодо ВІЛ/СНІДу, формувати в учнів розуміння власної відповідальності за ризик інфікування ВІЛ/СНІДом.


Тиждень протидії булінгу

З 26.09.2022 по 30.09.2022 р. у нашому закладі проходить Тиждень протидії булінгу. З метою створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей ціннісних життєвих навичок; моделі поведінки, недопущення насильства в міжособистісних відносинах, спільній діяльності;  в учнівському середовищі проводиться профілактична робота, яка передбачає інформування, проведення різноманітних заходів із зазначених питань. 

27.09.2022 р. психолог школи з учнями 8-А класу провела психологічну майстерню "Кібербулінг або агресія в Інтернеті:способи розпізнання і захист". Під час уроку підлітки дізналися про типи кібербулінгу, психологічні портрети учасників кібербулінгу; склали правила поради для подолання кібербулінгу.

Для відома батьків та дітей

Повідомляємо що відповідно до інформації поданої у листі Уповноваженого Президента України з прав дитини від 01.10.2020 року № 15/3-07/1686 та інформаційних даних світового огляду впливу пандемії коронавірусу, діти в період карантину стали проводити на 80 % більше часу онлайн, разом з цим підвищилось звернення щодо випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась в двічі. На жаль, в Україні такі випадки також почастішали. З метою профілактики та захисту дітей від шантажу в цифровому просторі, сексуального насильства та експлуатації, відділом забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини надається для транслювання відеоролик Stop Sexting, що носить 

соціально значимий, некомерційний, характер. 

 Урядом Президента України створена цілодобова безкоштовна державна консультаційна лінія за номером 1545 (далі обрати 3) щодо безпеки дітей в Інтернеті, на яку можуть звертатись діти, батьки та спеціалісти що працюють з дітьми. Контактна особа: Харченко Мирослава, головний консультант Відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини, тел.: (097) 927 14 14, (044) 255 63 67, miroslavaharchenko@gmail.com, Myroslava.Kharchenko@apu.gov.ua

Stop Sexting, «Припиніть струшувати дитину», що носять соціально значимий, некомерційний, характер.

Просвітницько-профілактичні заходи

Національна «гаряча лінія» з питань протидії насильству та захисту  прав дитини

116123 0-800-500-335 044-205-36-94 (для дзвінків з-за кордону)

063-338-38-72 (мобільна бригада соціально-психологічної допомоги м.Кривий Ріг)

Нещодавно, виконуючи заплановані річні заходи, шкільна психологічна служба провела для педагогів семінар за темою «Булінг як малий терористичний акт». Пропонуємо вашій увазі ряд матеріалів, що допоможуть зрозуміти причини та наслідки цього явища в різних  осередках нашого суспільства – в школі, вдома, в тих місцях, де відбувається людське спілкування.

В рамках реалізації просвітницького проекту "Я маю право!", враховуючи набрання чинності Закону України від 18.12.2018р. №2657-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" в закладі освіти розпочато новий етап просвітницької компанії "Стоп, булінг!"

Так, 11 березня 2019 року в 6-А класі відбулася цікава година спілкування з учнями на тему: "Це булінг". Була виконана вправа "Метод розстановки сил", перегляд відеороликів про булінг, їх обговорення, гра, робота з формулою "stop-talk-walk".

В ході розмови було закріплено поняття булінгу (цькування), його ознаки та ознайомлено учасників освітнього простору з відповідальністю за вчинення булінгу.

До проведення цього заходу було залучено соціального педагога, класного керівника. Було також виконано фотозвіт, який ми пропонуємо учням, вчителям, батькам школи.