Правила поведінки дітей під час канікул

Шановні батьки!!!

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей в 2020 році змушує представників Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Завжди потрібно пам’ятати, що користування маленьких громадян вогнем, газом, електричними приладами, невідомими предметами - це вкрай небезпечно.

Також, незнання елементарних правил безпечної поведінки - часта причина сумних та трагічних наслідків.

Тож, шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду та дбайте про їх безпеку. На власному прикладі показуйте, що дотримуватися правил безпечної поведінки в побуті – це важливо і необхідно для життя.

Ваше завдання не тільки годувати, одягати, перевіряти домашні завдання дітей, а й виховувати в них навички культури безпечної поведінки. Ви зобов’язані регулярно проводити виховну роботу з малечою стосовно користування газом, водою, побутовою хімією, ліками тощо.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Приклади з травмуванням та загибеллю дітей під час пожеж та інших надзвичайних ситуацій

Пожежі, які сталися в 2020 році

15 листопада до ДСНС ДНІПРО надійшла інформація, що у селі Бикове Криничанського району у приватному житловому будинку виникла пожежа.

На місці пожежі виявлено тіла трьох дітей (2014, 2016 та 2018 років народження).

28 листопада до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що з однієї з квартир багатоповерхівки, в місті Марганець, йде дим.

Прибувши на місце, рятувальники встановили, що займання виникло у двокімнатній квартирі, розташованій на п’ятому поверсі 5-поверхового житлового будинку.

Рятувальники на руках винесли з палаючої оселі хлопчика, 2019 року народження, та дівчинку, 2016 року народження. Мати вийшла самостійно.

Постраждалих дітей передали співробітникам швидкої медичної допомоги для подальшої госпіталізації. Та нажаль, вони не вижили – діти померли у лікарні.

4-го вересня о 09:48 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території приватного сектора за адресою: місто Дніпро, Новокодацький район, вулиця Іси Мунаєва.

По прибуттю до місця виклику вогнеборці встановили, що пожежа виникла в одноповерховому житловому будинку.

На пожежі постраждала дівчинка, 2016 року народження. Дитину з попереднім діагнозом опіки тулуба та нижніх кінцівок 3 ступеня госпіталізовано до Дніпровської обласної дитячої клінічної лікарні.

11-го березня о 00:40 до Служби порятунку «101» від чергового ГУ НП України у Дніпропетровській області надійшло повідомлення про отруєння чадним газом 3 дітей на вулиці Центральна міста Верхівцеве Верхньодніпровського району.

Внаслідок пожежі загинула 1 дитина та постраждало 2 дитини: загинув хлопчик 2014 року народження, постраждали хлопчик 2016 року народження та дівчинка 2019 року народження.

Постраждалих дітей госпіталізовано співробітниками швидкої медичної допомоги до Кам’янської міської лікарні №7.

11-го грудня о 16:42 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку, на вулиці Центральна в селі Олександрівка Магдалинівського району.

Прибувши за вказаною адресою рятувальники з’ясували, що пожежа виникла в середині будинку на кухні.

Під час пожежі постраждав хлопчик, 2006 року народження. Дитину госпіталізовано до обласної дитячої клінічної лікарні з опіки обличчя 1-2 ступеню.

 

Події, що виникли у Кривому Розі 2020 року

28-го червня о 16:25 до Служби порятунку «101» від співробітників поліції надійшло повідомлення, що на Карачунівському гранітному кар’єрі, яке знаходиться у Центрально-Міському районі міста Кривий Ріг, хлопець пірнув у воду та зник.

По прибуттю на місце події попередньо встановлено, що юнак 2003 року народження, відпочиваючи зі своїм друзями, стрибнув у забороненому місці, непристосованому для купання, кар’єрі та на протязі 20 хвилин не з’являвся на поверхні води.

При обстеженні водойми за допомогою гумового човна та мотузки водолази Комунального підприємства «Аварійно-рятувальна мобільна служба на воді» вилучили тіло хлопця без ознак життя на відстані 10 метрів від берега та на глибині 25 метрів. Тіло дитини, 2003 року народження, направлено до судово-медичної експертизи.

19-го вересня о 16:31 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на вулиці Кільцевій Саксаганського району міста Кривий Ріг, підліток впав у підвал покинутої будівлі шахти.

Рятувальники чергового караулу 14-ої державної пожежно-рятувальної частини 3-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області, прибувши на місце події встановили, що хлопець 2007 року народження, впав з висоти орієнтовно 6 метрів до підвального приміщення покинутої надшахтної будівлі.

Надзвичайники за допомогою штурмової драбини дісталися до постраждалого. Переконавшись у відсутності небезпеки для підлітка, фахівці Служби порятунку «101» знайшли інший вихід в приміщення та за допомогою бензоріза зрізали зачинені залізні двері, тим самим надали допуск до місця пригоди працівникам швидкої медичної допомоги. Постраждалого було госпіталізовано до Криворізької міської клінічної лікарні №8, з попереднім діагнозом – забій лівої ноги, правої руки та тазу. Стан хлопця задовільний.  

Більше інформації про надзвичайні події на офіційному сайті та в соціальних мережах Facebook та Instagram

https://dp.dsns.gov.ua/

https://www.facebook.com/MNSDNE

https://www.instagram.com/dsns_dnipro 

Правила поведінки на воді для дітей та батьків

Небезпека на воді: як уберегти дитину

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм, озер і на морі приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку і обов’язково провести з ними профілактичну бесіду.

Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність.

У першу чергу дітей слід попередити, що:

- Купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників - заборонено;

- Наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих;

- У тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;

- Запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не потрібно;

- Слід бути акуратним у воді і не плавати на глибині, понад росту дитини;

- У малознайомих місцях пірнати також суворо забороняється, так як це може призвести до травм.

Шановні дорослі! Зрозумійте єдине, що створені надзвичайниками правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинна знати кожна дитина і її батьки.

Дотримання цих правил - це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини.

Що повинні знати батьки про купання дитини

Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними і не допускати до водойм своїх чад у разі:

До правил поведінки на воді для дітей також включається безпечний час перебування в водоймах. Якщо вода тепла, то можна купатися близько 20 хвилин, не більше, якщо прохолодна - 5-7 хвилин. Це допоможе уникнути переохолодження тіла і можливих наслідків цього.

Відпочинок біля водойм, озер і на морі - це не тільки користь, але і велика небезпека. Тому правил безпеки на воді в літній період, діти повинні дотримуватися як ніколи.

Які ще існують правила поведінки на воді для дітей

Кожні батьки повинні забезпечити безпеку на воді для дітей. Тому вони заздалегідь повинні проінформувати їх про те, що не можна:

- Стрибати у воду з вишок і інших будь-яких підвищень;

- Спонтанно пірнати і хапати когось за руки і ноги, так як це може призвести до нещасного випадку і нанесення численних травм пірнати жартівнику;

- Купатися на плавзасобах в разі їх пошкодження, наявності шторму і хвиль, при сильному вітрі і дощі;

- Купатися в спекотні дні без головних уборів, це може привести до сонячного удару.

Важливо! Обговорювати правила безпеки на воді з дитиною необхідно заздалегідь - за 1-2 дні до відвідин водойми, а не під час відпочинку у воді. Так як дитина, в цей момент, як правило, знаходиться в сильному емоційному збудженні і може не запам’ятати всю необхідну інформацію.