Психологічна служба



ЯК ПІДТРИМАТИ ПІДЛІТКА В КРИЗОВІЙ СИТУАЦІЇ.

КУДИ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ. АНОНІМНО. БЕЗКОШТОВНО.

Пісня «Я і Ти» допомагає зняти напругу, опанувати емоції, а також ідеально підходить для руханки. Співати та повторювати рухи разом із дітками можна вдома чи в укритті. Робити це можна як під час стресових ситуацій, щоб знизити рівень тривоги, так і в моменти радості — наприклад, на дитячих святах.

Пісню «Я і Ти» створено Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) разом зі співачкою Світланою Тарабаровою та психологинею Світланою Ройз для спецпроекту «Гратися і не боятися» за підтримки Міністерства освіти і науки України в межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» 

"16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"

з 25.11.2023р. по 10.12.2023 р. 

27 листопада практичний психолог гімназії провела  з учнями 8-А класу психологічну майстерню на тему " Домашнє насилля:його прояви та подолання".  Під час уроку підлітки розглянули причини та наслідки прояву насильства, склали скриньку порад "Як захистити себе від насилля та отримали інформацію куди можна звернутися за допомогою. 

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (1 грудня) з учнями 9-А класу психолог  провела психологічний практикум на тему" Ми - проти СНІДу! Ми - за життя! На уроці підлітки розглянули хмаринку слів та виписали шляхи через які передається ВІЛ-інфекція. Виконали вправу "Міф та факти про ВІЛ/СНІД. Склали список порад для однолітків "Правила безпечної поведінки , як зберегти своє життя!" 

До Міжнародного дня людей з інвалідністю ( 3 грудня) традиційно учні гімназії разом з соціальним педагогом відвідали дошкільний заклад №218, де в рамках проведеної акції "Подаруй дитині іграшку" зустрілися з дошкільнятами. Дівчатка 5-А класу привітали "особливих" діточок з прийдешніми святами, які засвідчили свою повагу та подарували їм іграшки та нагадали всім, що наш освітній простір повинен бути безбар'єрним. 


5 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день волонтера. Зі здобувачами освіти 8-Б класу психолог Данилко А.О. провела психологічну зустріч на тему: "Волонтер  в кожному з нас". На уроці учні переглянули відео про видатних особистостей, які віддавали себе доброчинності. Волонтерство – це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання - те, що веде волонтерів вперед.


 7 грудня психолог провела з учнями 5-х та 6-х класів гру-квест "Ми прпорти насильства!" Учні навчилися розрізняти булінг та конфлікт, розвивати знання про відповідальність своїх дій, вчинків, уміння брати приклад з хорошої поведінки людей. Формувати та розвивати емпатію та чуттєвість. Діти склали скриньку побажань про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права. 

Тиждень психології 

з 31.10.2022 р. по 04.11.2022р.

З 31.10.2022 по 04.11.2022 у закладі проходить #Тиждень психології. Метою проведення є зниження психоемоційної напруги всіх учасників освітнього процесу, формування психосоціальної стійкості до стресу, формування у здобувачів освіти відповідальної та безпечної поведінки в ситуаціях ризику, збереження психічного здоров'я, надання консультативної та інформаційної психологічної підтримки. 

В понеділок  з учнями 3-Б класу відбулося цікаве заняття з на тему : "Арт-терапія як засіб відновлення психоемоційного стану". Під час заняття учні ознайомилися з різними видами арт-терапії та з технікою розмальовки антистрес . Діти розфарбовували дрібні елементи складної форми, відчували спокій та легкість, розвивали творчі здібності.

У вівторок  з учнями 9-Б класу психолог провела заняття на тему "Твоє майбутнє у твоїх руках" з метою профілактики шкідливих звичок, формування відповідальної та безпечної поведінки серед підлітків.

З учнями 8-А класу   проведено мелодію з образами моря " Подорож у безпечне місце". Підлітки уявляли своє особливе місце, де їм спокійно, затишно та комфортно. А молодші школярі малювали малюнки на тему "Будуємо плани на майбутнє.

У середу з учнями 4-Б класу Данилко А.О. провела майстер-клас на тему: " Ниткографія як засіб відновлення психоемоційного стану у дітей". Під час заняття учні  створювали картини, образу за допомогою ниток, відволікалися від поганих думок. Ця техніка розвиває пам’ять, акуратність, дисциплінованість, фантазію та дрібну моторику. Школярі отримали позитивні емоції та гарний настрій на весь день.

Здобувачі освіти прийняли активну участь у психологічній акції "Баночка щастя". Метою акції є формування в учнів позитивного мислення.

У четвер соціальний педагогог на відкритому засіданні м/о класних керівників провела панораму педагогічних знахідок на тему: «Основні акценти психологічної компетентності педагога» (за матеріалами участі в І Міжнародній науково-практичній інтернет конференції « Інноваційні рішення в сучасній науці, освіті, практиці та з досвіду роботи».

 У п'ятницю учнями 6-Б класу практичний психолог провела психологічну майстерню на тему: " Збереження психічного здоров'я школярів". Учні ознайомилися з поняттям "психічне здоров'я", з техніками саморегуляції та заспокоєння під час стресової ситуації. Виконали ресурсну вправу "Безпечне місце" для зниження стресу та тривожності.

Також учасники освітнього процесу прийняли участь у психологічній акції "Дружня підтримка".

 "Арт-терапія як засіб відновлення психоемоційного стану"

Психологічна майстерня " Збереження психічного здоров'я школярів"

Мастер-клас " Ниткографія як засіб відновлення психоемоційного стану у дітей"

Тиждень протидії булінгу

З 26.09.2022 по 30.09.2022 р. у нашому закладі проходить Тиждень протидії булінгу. З метою створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей ціннісних життєвих навичок; моделі поведінки, недопущення насильства в міжособистісних відносинах, спільній діяльності;  в учнівському середовищі проводиться профілактична робота, яка передбачає інформування, проведення різноманітних заходів із зазначених питань. 

27.09.2022 р. психолог школи з учнями 8-А та 6-Б класу провела психологічну майстерню "Кібербулінг або агресія в Інтернеті:способи розпізнання і захист". Під час уроку підлітки дізналися про типи кібербулінгу, психологічні портрети учасників кібербулінгу; склали правила поради для подолання кібербулінгу.

28.09.2022р. учні 7-Б класу приєдналися до ІІІ НАЦІОНАЛЬНОГО АНТИБУЛІНГОВОГО УРОКУ "Не цькуй" Під час уроку діти отримали інформацію про складові булінгу, структури , особливості, що впливають на формування особистості та здоров'я людини, також переглянули мультфільм  "Їжачок" та "Папір,ножиці та камінь",кожен учень висловив свою думку щодо побаченого.

До уваги здобувачів освіти!

У нашому закладі з 26.09.2022 по 30.09.2022р. проходить Тиждень протидії булінгу. Просимо ознайомитися з інформацією.

2_5357161967280721818.pptx

Батькам про булінг.

батькам про булінг.docx

Вчителю на замітку "Як запобігти булінгу в учнівському середовищі?

Агресор і жертва мають приблизно однакові стартові позиції, які призвели до булінгу. Невпевненість у собі одного та бажання ствердитись за рахунок слабшого проти невпевненості в собі та відсутності можливості постояти за себе. У цій битві немає переможців, тому саме вчителі можуть першими помітити та допомогти дітям вийти із ситуації «безболісно»

·        Якщо ви помітили або запідозрили булінг, повідомте адміністрацію навчального

закладу.

·        Не приховуйте випадки булінгу в класі заради збереження репутації школи.

·        Доведіть до відома батьків дітей ситуацію з обох сторін конфлікту.

·        Залучіть психологічну службу до розв’язання проблеми.

·        Не ігноруйте прояви агресивної або провокативної поведінки учнів. Негайно

втручайтеся у конфлікт.

·        Не підтримуйте жодну сторону учасників конфлікту.

·        Ретельно аналізуйте причини виникнення булінгу. Не шукайте винного.

·        Допоможіть однокласникам потурбуватися про того, кого ображають. Будьте неупередженими у своїх оцінках, діях і висловлюваннях.

·        Говоріть з учасниками конфлікту наодинці. Не вимагайте від них публічних пояснень чи вибачень. Створіть умови, щоб ситуація не повторилася.

·        Розкажіть дітям, що таке насилля. Можливо, булери самі потерпають від агресії

батьків, старших братів або сестер і просто копіюють звичну модель поведінки.

·        Створіть у класі атмосферу довірливого спілкування, шукайте спільні інтереси,

об’єднуйте дітей.

·        Будьте прикладом толерантного й виваженого ставлення до інших.

·        Покажіть дитині, що вона не наодинці з проблемами, підтримайте її й дайте зрозуміти, що вона може розраховувати на вашу допомогу.

·        Проконсультуйтеся з соціально-психологічною службою. Не залишайте справу, як є, сподіваючись, що ситуація сама зійде нанівець. Без допомоги фахівця не обійтися.


62ea2a960bc53893879406.pdf
НОМЕРа.docx

Психологічна допомога та підтримка під час війни.

        Війна виснажує нас фізично та психологічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психологічне.

Як допомогти собі?

Щоб допомагати своїм близьким та країні, важливо самому залишатися в ресурсі. Щоб зберігати життєву енергію, вам необхідно:

Як пережити кризу та зберегти спокій

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало низку рекомендацій щодо того, як діяти під час кризових станів.

Просвітницько-профілактичні заходи у школі

Тиждень психології

08.11.2021-12.11.2021

План тижня псиїхології doc.docx
як організувати дистанційне навчання doc.doc
Погані думки .mp4
Як зупинити потік поганих думок doc.doc

Нещодавно, виконуючи заплановані річні заходи, шкільна психологічна служба провела для педагогів семінар за темою «Булінг як малий терористичний акт». Пропонуємо вашій увазі ряд матеріалів, що допоможуть зрозуміти причини та наслідки цього явища в різних  осередках нашого суспільства – в школі, вдома, в тих місцях, де відбувається людське спілкування.

В рамках реалізації просвітницького проекту "Я маю право!", враховуючи набрання чинності Закону України від 18.12.2018р. №2657-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" в закладі освіти розпочато новий етап просвітницької компанії "Стоп, булінг!"

Так, в 2020-2021 н.р. відбулися цікаві години спілкування з учнями на тему: "Це булінг". Була виконана вправа "Метод розстановки сил", перегляд відеороликів про булінг, їх обговорення, гра, робота з формулою "stop-talk-walk".

В ході розмови було закріплено поняття булінгу (цькування), його ознаки та ознайомлено учасників освітнього простору з відповідальністю за вчинення булінгу.

До проведення цього заходу було залучено педагога соціального, класних керівників. Було також виконано фотозвіт, який ми пропонуємо учням, вчителям, батькам школи.

З будь-яких питань, пов'язаних з насильством та булінгом повідомляємо, що учень може звернутися в закладі до директора школи, заступника директора з виховної роботи, практичного психолога, педагога соціального, класного керівника чи представника батьківського комітету.

ПОРЯДОК 

розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення