Szkolenia stacjonarne

Rodzaje szkoleń

Organizujemy szkolenia stacjonarne z zakresu GeoGebry, Moodla, Chmury Google dla nauczycieli z możliwością przyjazdu trenerów do szkoły.

Adresatami szkolenia mogą być nauczyciele uczący na wszystkich poziomach nauczania, którzy chcą zapoznać się z obsługą programów.

Fundacja AKCES proponuje trzy rodzaje szkoleń:

    • GeoGebra – zapoznanie z podstawowymi możliwościami programu

GeoGebra to darmowy program dla nauczycieli matematyki i przedmiotów przyrodniczych, którzy podchodzą innowacyjnie do procesu nauczania, chcą osiągać lepsze wyniki oraz wyeliminować u uczniów wyuczoną bezradność intelektualną. Program służy do budowania dynamicznych modeli matematycznych oraz pozwala odkrywać zależności, jak również stawiać i weryfikować hipotezy, co wzbogaca lekcje matematyki, a także pomaga uczniom w samodzielnym rozwiązywaniu zadań.

    • Moodle – zastosowanie platformy w szkole

Fundacja AKCES proponuje autorskie szkolenie z zakresu obsługi platformy e-learningowej Moodle, wspomagającej pracę z uczniem oraz organizację zasobów dydaktycznych. Platforma może stanowić ciekawe uzupełnienie oferty edukacyjnej szkoły oraz być wykorzystywana dla zajęć prowadzonych w pełni online, jak również jako uzupełnienie tradycyjnie prowadzonych lekcji. Jest to bardzo popularne narzędzie do tworzenia kursów on-line oraz wspomagania nauczania. Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environement) jest projektem otwartoźródłowym, przez co jest darmowe.

Naszą ofertę kierujemy do szkół, wraz z możliwością pomocy w zakresie praktycznego wdrożenia platformy w szkole.

W trakcie szkolenia, jego Uczestnicy zostaną zapoznani oraz przećwiczą pracę z takimi elementami platformy jak:

    1. ogólne zapoznanie z budową oraz organizacją platformy Moodle

    2. formatowanie i dostosowywanie parametrów kursu w Moodle

    3. podstawy tworzenia kursu, w tym m.in:

      1. dodawanie uczestników, komunikacja z uczestnikami

      2. tworzenie zadań, testów, lekcji, tworzenie skal ocen, praktyczna ocena zadań przesłanych przez ucznia, tworzenie słownika pojęć

      3. umieszczanie materiałów w postaci plików, odnośników

  • Chmura Google – zastosowanie w pracy nauczyciela

Praca w chmurze to zmiana w sposobie myślenia i działania. To możliwość pracy grupowej, szybkiej komunikacji oraz dostępu do danych wszędzie tam gdzie jest internet i urządzenie typu komputer, laptop, tablet lub telefon. Wiele szkół na całym świecie coraz chętniej otwiera się na nowoczesne rozwiązania, oferując tym samym nauczycielom i uczniom narzędzia poprawiające efektywność działań, umożliwiające wykonywanie zadań sprawniej i szybciej.

Chmura Google stanowi dostęp do szerokiej gamy usług i aplikacji. Dodatkowo spora część serwisów (w tym związanych z edukacją) oferuje możliwość autoryzacji z wykorzystaniem istniejącego konta Google. Dzięki temu, uczeń i nauczyciel może w prosty sposób zarejestrować i logować się na wielu stronach, wykorzystując do tego posiadane konto Google.

Szkolenie to ma na celu zapoznanie z ideą oraz przygotowanie nauczycieli do pracy z chmurą Google. Obejmuje takie zagadnienia jak:

    • podstawy pracy z Dyskiem Google, organizacja danych oraz udostępnianie plików i folderów (współpraca grupowa); dla szkół posiadających wdrożoną usługę GSuite: praca z Dyskami zespołu

    • praca z podstawowymi aplikacjami Dysku Google, w tym: tworzenie ankiet i testów z użyciem Formularzy Google

    • rozszerzanie możliwości Dysku: dodawanie aplikacji

    • praca z narzędziem Classroom

    • tworzenie witryny przedmiotowej, koła zainteresowań itp.

    • tworzenie kalendarzy grupowych, szkolnych itp.

    • aplikacje współpracujące z kontem Google

Czas trwania oraz zakres tematyczny szkolenia jest indywidualnie ustalany ze szkołą. Fundacja AKCES oferuje także możliwość pomocy przy wdrażaniu usługi G Suite for Education - zintegrowanego rozwiązania do komunikacji i współpracy, oferowanego za darmo dla szkół i uczelni.

Cele szkolenia

    • Nabycie wiadomości i umiejętności związanych z obsługą programów.

    • Nabycie praktycznych umiejętności do samodzielnego tworzenia apletów GeoGebry mających na celu wspomaganie procesu nauczania.

    • Innowacyjne podejście na nauczania.

    • Walka z wyuczoną bezradnością intelektualną u uczniów.

Organizacja szkolenia

Szkolenie trwa 6 - 8 godzin. W skład każdego szkolenia wchodzi wykład oraz warsztaty w pracowniach komputerowych. Tematyka wykładu dostosowana jest do poziomu nauczania uczestników.

Koszt szkoleń

    • Szkolenie stacjonarne 6-8-godzinne – 3000 -4000zł/grupa

Kadra nauczająca

    • Prowadzący są nauczycielami praktykami, Certyfikowanymi Trenerami lub Ekspertami GeoGebry, wykorzystujący GeoGebrę, platformę Moodle lub Chmurę Google w swojej codziennej pracy.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymują zaświadczenie o odbytym szkoleniu.