Hjorthehaven Boligsameie består av 72 leiligheter fordelt på 3 blokker. Sameiet er lokalisert på Emma Hjorth i Bærum kommune i et område som er rolig og fredelig med god avstand til veier med mye trafikk, men samtidig med kort avstand til Sandvika med bl.a. Sandvika storsenter, Kalvøya/Kadettangen (der det er gode bademuligheter om sommeren) . Sameiets nærmeste naboer er rekkehusene (Hjorthehaven 10-60) som også inngår i Hjorthehaven Huseierforening samt Emma Hjorth skole. Det er også kort avstand til Kirkerudbakken, Bærum idrettspark (Rud) samt Tanumsplatået med fine turmuligheter både sommer som vinter.
Hjorthehaven Boligsameie ble stiftet 1. april 1997 og består av 72 eierseksjoner under gnr. 47, bnr. 391 i Bærum kommune med adresse Hjorthehaven 11 - 13 - 15.
På disse sidene har vi samlet informasjon som er nyttig for alle våre sameiere/beboere. Er det informasjon du som eier/beboer savner på disse sidene så ta kontakt med styret i sameiet.
Under dette punktet finner du som eier/beboer i Hjorthehaven Boligsameie nyttig informasjon om sameiet.
09.07.2025
Se oppdaterte rutiner for skader (gjeldende fra 25.05.2025)
01.07.2025
Sameiet har tegnet en rammeavtale med Rørlegger Sentralen AS. Dette er bl.a. for å sikre god tilgang til rørleggerbistand ved behov og ved alle døgnets tider.
Avtalen innebærer også rabatt på rørleggertjenester for sameiets beboere. Avtalen gir:
Fremmøtegaranti / prioritering av oppdrag og raskt oppmøte
20% rabatt på timer og materiell
20% rabatt på timer og materiell til beboere
Prioritert oppmøte ved akutte hendelser (24 timers døgnservice hele året)
Kvalitets- og fornøydgaranti
En partner som bistår og gir gode råd når hjelp er nødvendig
Beboere som bestiller private oppdrag må opplyse om rammeavtalen for at rabatten skal aktiveres på arbeid i leiligheter. Rørlegger Sentralen kan kontaktes på telefon 23 03 54 00. Se ellers informasjon på nettsidene: https://www.rørlegger-sentralen.no
Beboere står selvfølgelig fritt til å velge hvilken rørlegger man vil ved behov for bistand, men styret anbefaler gjerne at man sjekker pris og betingelser med Rørlegger Sentralen AS dersom man har behov for rørleggertjenester.
26.05.2025 - 27.05.2025
Vedlikehold/reparasjon på heis i nr. 13. Heisen vil være ute av drift mens arbeidet pågår, men sannsynligvis er det meste av ar beidet utført i løpet av mandagen.
07.05.2025 - Dugnad / feiing av garasjeanlegg
Dugnad
Dugnad skal gjennomføres onsdag 7. mai fra kl. 18:00 – 20:00.
På dugnaden skal det bl.a. feies/rakes/fjernes søppel m.m på uteområdet vårt og ellers ryddes/ordnes til vår- og sommersesongen.
Det er bestilt container til blandet avfall i forbindelse med dugnaden. Container plasseres på parkeringsplassen tirsdag 6. mai, tømmes onsdag 7. mai og blir stående til torsdag 8. mai.
Større gjenstander og spesialavfall (elektronikk, kjemikalier, impregnert treverk, bildekk etc.) må leveres til Isi Avfallsstasjon (dvs. skal ikke i containeren)
Feiing av garasjeanlegget
Garasjeanlegget vil bli feiet/rengjort fredag 16. mai mellom kl. 10 og 16
05.05.2025 - Årsmøte
Årsmøtet i sameiet vil bli avholdt mandag 5. mai kl. 18:00 på Emma Hjorth skole