שירי חנה גולדברג

"משוררת נפלאה שכתבה שירים ישראלים בלתי נשכחים..." ידיעות אחרונות

הלהיטים הגדולים של חנה גולדברג

חנה גולדברג, זוכת פרס מפעל חיים של אקו"ם, כתבה למעלה מ-400 שירים למיטב הזמרים. עומדת מאחורי להיטי ענק בלתי נשכחים כמו: "אש על הפנים" (רמי קליינשטיין),"אין סוסים שמדברים עברית" (קורין אלאל), "אמסטרדם" (נוער שוליים), "נאחז באוויר" (גידי גוב) ועוד רבים.

שירים להורדה
שירים להורדה
שירים ישראלים
מוזיקה ישראלית

משירי חנה גולדברג והסיפורים מאחוריהם:

למה חנה גולדברג לא רוצה לזמביה?

קורין אלאל: "מה שמדהים אותי בכתיבה של חנה הוא הקצב הפנימי של המילים, שהוא מאוד מאוד מיוחד. בכתיבה שלה תמיד יש כמה רבדים. היא יכולה לכתוב שיר על סוסים, ובעצם לדבר על אהבה. רק כשאני מתחילה להלחין שיר שלה, אני מבינה מה הוא באמת אומר."

דנה ספקטור (ידיעות אחרונות):"אחת המשוררות המקוריות והאהובות בארץ. כתבה כמה מהשירים הישראלים המרגשים ביותר."

צביקה פיק: "חנה גולדברג היא אחת הכותבות הכי טובות שיש. בשירים שלה יש סיפור, יש קצב. לכן מוזיקאים כל כך אוהבים אותה, והקהל כל כך אוהב את שיריה ונהנה מהם."

רן בן נון (מעריב): "חנה גולדברג היא משוררת נפלאה שחתומה על מגה להיטים כמו "אנטרקטיקה" ו-"נאחז באוויר" וגם על רומנים מעולים כמו 'כשהחיים יתחילו' הנוגה והמוזר."

אהוד מנור: "חנה גולדברג מביאה לזמר העברי קול נשי חזק, רענן ומשוחרר, שאינו מתחשב בגבולות שהציבו לו בעבר קולות גבריים."

גידי אביבי: (הארץ): "המתח הבלתי פתור בין כאן לשם, בין הכמיהות והתשוקות לבין ההזדמנויות והאפשרויות, מואר בטקסטים של גולדברג הן כקומדיה, ("לא רוצה לזמביה") והן כדרמה ("מעיין"). במיטבו, המתח הזה אינו מוגדר ישירות במילים, אלא רק מצטייר באמצעותן."

שירי ארצי: "כמשוררת שאחראית לשלאגרים רבים, גולדברג יודעת שמלים הן סוג של מוזיקה, ושבאמצעות הקצב הנכון אפשר להרקיד את הקורא. הכתיבה של גולדברג היא נשית, אבל מדובר באישה עם ביצים."