Новини з життя ЗДО

30.10.2024р.

Під час круглого столу "Як стиль педагогічної взаємодії впливає на розвиток базових компетентностей дошкільників" організованого Т.Круговою, директором закладу, піднімались важливі питання ініціативи процесу педагогічного спілкування, переведення вихованців зі звичної їм позиції супроводження на позицію співробітництва, взаємодії, стилю педагогічного спілкування, що впливає на розвиток особистості дитини-дошкільника вцілому.

11.10.2024р.

Традиції наповнені добром, любовʼю, відповідальністю - це пречудово! Саме такою за суттю виховання і виявлення гуманних почуттів є традиція долучення наших вихованців до ініційованого БФ «Щаслива лапа» проведення V Міжнародного уроку доброти « Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин, який щорічно відзначають 4 жовтня.

З 03 по 10 жовтня в закладі тривають цікаві, пізнавальні активності в кожній віковій групі. Малеча навчається розуміти цінність та недоторканість іншого життя, проявляти почуття.

Логічним доповненням освітньої діяльності є участь педагогів, вихованців та їхніх родин у IX Всеукраїнській  акції «Happy Гав для Сірка», яка розпочалася 03 і триватиме до 25 жовтня.

Корм, крупи, ліки, іграшки для тварин, все, що допоможе полегшити і звеселити життя чотирилапих друзів, спільними зусиллями збираємо в закладі! Все традиційно буде передано до одного з полтавських притулків для тварин.

30.09.2024р.

Вихованці нашого ЗДО Лаврик Дар'я та Нагорна Поліна взяли участь у Міжнародному дистанційному багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Art - VICTORY” 2024 р. в номінації «Вокал» та посіли І місце!

04.07.2024р.

Ще один фініш, який, по суті, старт! Перший етап Національного проєкту "Цікава фізкультура 2.0 - Перезавантаження" завершився!

Всі 13 уроків, до яких долучилися наші вихованці та педагоги, залишили по собі приємні, радісні емоції моментів підготовки, організації, проведення!

Вдячні #ОлексійКачан за генерацію ідей, організаційний супровід, маштаб втілення! Тішимося отриманим нагородам і подарункам! І вихованців і педагогів це неабияк заохочує та мотивує!

03.07.2024р.

Добігла завершення апробація педагогічного інструментарію динаміки розвитку дитини старшого дошкільного віку ( 6-7 рік життя) "Вектор".

Проєкт маштабний за географією охоплення та науково - методичним наповненням. 7 областей України, 50 ЗДО, 266 педагогів, 101 дошкільна група -  таке цифрове вираження маштабу важливої дослідницької роботи, кропіткої діагностики.

Учасники нашого закладу - педагоги, малеча старших груп "Ромашка" й "Сонечко", їхні батьки - всі працювали єдиною командою, працювали на результат.

Тож проєкт вдало відбувся! Вдячні команді авторів, науковцям - "дошкільникам" за можливість бути учасниками, задоволення професійних інтересів та отримані знання! Попереду перспектива роботи на підгрунті здобутих результатів!

06.06.2024 р.

Наш ЗДО долучився до Міжнародного європейського проєкту І Міжнародні Дистанційні ІГРИ різних видів мистецтв "Star Games - 2024" 31.05.-02.06. 

Музичний керівник Ятло В., вихователі Новицька Л., Горобець Н. та вихованці групи старшого дошкільного віку "Зайчик" отримали нагороди за представлене відео театралізованого дійства "Мовна битва проти Водяника" у номінації "Ляльковий театр".

31.05.2024 р.

Традиційно в ЗДО відбулися заходи святкування Міжнародного дня захисту дітей. Малеча була активними учасниками музчно-ігрового шоу з"Місце зустрічі - країни дитинства", квесту "Дарунки літа". Пізнавальною була зустріч дошкільнят із представниками служби ДСНС. На згадку про цікавий день діти робили фото та селфі біля облаштованих фотозон.

27.05.2024 р.

З 20.05. по 24.05.2024 р. в ЗДО "Ромашка"проходив Тиждень безпеки дитини. По всіх вікових групах згідно розробленої орієнтованої тематики освітньої взаємодії з дітьми проводилися різні заходи. Малеча була активними учасниками дорожньо-транспортного руху та перевтілюючись в різних персонажів закріплювала правила безпечної поведінки вдома, на природі, мінної та пожежної безпеки. 

16.05.2024 р.

Традиційно вихованці ЗДО відзначають День вишиванки. Дошкільнята долучились до Національної руханки у вишиванках "Дякуємо ЗСУ" до Міжнародного дня вишиванки в рамках Національного проєкту "Цікава фізкультура - 2.0. Перезавантаження". 

Для дітей молодшого та середнього віку була проведена інтегрована розвага "Вишиванка - обергі моєї родини". Малеча із задовленням виконувала різноманіні завдання, грала у музичні ігри та демонстувала свої вишиванки. 

#SoftPowerForMentalHealth #тияк #HowAreU #SFLGGP 

01.05.2024 р.

Батьки та вихованці ЗДО виготовили для захисників до Великодня малюнки та поробки. Окрім такої краси волонтери передадуть 10 кг. копченого м`яса, декілька літрів медової суміші, 10 упаковок солодких напоїв, фрукти, 5 кікімор, нижню білизну.Дякуємо ЗСУ! 🇺🇦 

24.04.2024 р.

На базі Решетилівського ЗДО я/с "Ромашка" відбулася зустріч професійної спільноти директорів ЗДО та директорів ЗССО з дошкільним підрозділом. Тема: "Дошкілля: крок до успіху в проєктах та конкурсах".

Досвідом участі у різноманітних акціях, фестивалях, проєктах, конкурсах ділилися директори Покровського ЗДО "Барвінок" Марина Манько та Решетилівського ЗДО "Ромашка" Таїсія Кругова. Аналіз щодо участі садочків у проєктах та конкурсах в розрізі останніх трьох років представила директор ЦПРПП Вікторія Пащенко. Вона також порекомендувала додаткові ресурси та альтернативні шляхи залучення дошкільних закладів до проєктної діяльності.

Продовженням зустрічі стала робоча нарада щодо організації та планування діяльності у закладах дошкільної освіти, яку провела начальник відділу Алла Костогриз.

Наостанок вихованці ЗДО "Ромашка" запросили всіх присутніх у світ казки.

Решетилівський ЗДО я/с "Ромашка": кроки до успіху в проєктах та конкурсах .pptx

23.04.2024 р.

В переддень Всеукраїнського дня навколишнього середовища, який відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року, педагоги  закладу, вихованці та їхні родини зосередились на важливостях, що стосуються піклування про природу, збереження нашого довкілля.

Міні-проєкти "Як я можу допомогти рідному місту", які розробляли в родинах, природничо-екологічні активності, що відбувалися в кожній віковій групі, тому є свідченням.

Долучатися до корисних справ просто! Іноді достатньо невеликого кроку, що матиме великий вплив на взаємодію дитини та дорослого з системою "Природа", на виховання емпатії, співчуття та бережного ставлення!

15.04.2024 р.

Колектив ЗДО та батьки вихованців долучилися до Всеукраїнського проєкту збору книжок «Вільні читають українською!» за ініціативи Уповноваженого із захисту державної мови, за підтримки МОН України. Зібрано книг: для дорослих – 61 шт., для дітей – 213 шт. 

11.04.2024 р.

В ЗДО «Ромашка» був проведений тренінг «Медіакультура педагога».  Л.Перепелиця ознайомила педагогів зі змістом тренінгів  ЦПРПП з циклу «Освітній центр медіаграмотності»: «Медіаграмотність, медіакомпетентність. Інформування та пропаганда», «Фейки та маніпуляції» та «Мова ворожнечі».

В ході практичної частини вихователі розвивали критичність сприйняття інформації, вміння розпізнати фейкові новини, дезінформацію, а різноманітні вправи, мозковий штурм, тести допомогли педагогам ознайомитися з важливістю  медіаграмотності.

09.03.2024 р.

Як і щороку, в березневий світлий час шануємо Тараса Григоровича Шевченка! 

Говоримо, читаємо, розглядаємо, малюємо, мандруємо! 

Впевнені, якщо хочеш змінити світ, потрібно починати з малого.

Виховати в собі свого Шевченка!

07.03.2024 р.

Споживачем людина стає від народження. Тому елементи споживчих знань мають бути однією з умов набуття дітьми життєвих компетентностей, початок яким дає сім‘я і продовжує дошкільний заклад як об‘єктивну необхідність розвитку соціальної поведінки, доцільного поводження з природними ресурсами.

Завдання вихователя - не тільки дати дітям певний обсяг знань, а сформувати сталу звичку - модель поведінки, яка потім стає складовою їх повсякденного способу життя.А для цього професійна скарбничка наших педагогів має бути наповнена!

Саме з метою актуалізації наявних, наповнення сучасними інтерактивними дидактичними посібниками, методичними розробками різних видів ігор, освітніми проєктами, проблемними ситуаціями, ситуаціями мотивування та ін. була проведена виставка - презентація «Дидактичне забезпечення освітнього процесу для формування в дітей основ споживчої культури».

28.02.2024 р.

#заняття_доброти2024 #happypaw

Доброта в думках, доброта в діях, доброта в мріях!

В закладі тривають активності в рамках проведення III Міжнародного заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин (26.02.-01.03), яке традиційно зініційоване Благодійним фондом допомоги безпритульним тваринам "Щаслива лапа" за підтримки МОН України. Діти знайомляться з історією одомашнення тварин, їхнім значенням для людини, навчаються дбати, доглядати, безпечно поводитись та відповідати за приручених тварин.

Цього разу збір був найвагомішим в прямому сенсі: сухого корму - 45,4 кг, вологого - 7,9 кг, круп - 13 кг, і три іграшки!)

Дякуємо сердечно родинам наших вихованців за небайдужість! Усі смаколики були передані у Тимчасовий пункт перетримки бездоглядних тварин при КАТП 1628 у м. Полтава. https://katp.pl.ua/

26.02.2024 р.

У дітей дошкільного віку травми можуть бути різного характеру. У побуті можуть бути опіки, забиття, падіння з велосипеда, гойдалок, дерев, дорожньо-транспортні пригоди. Вуличний травматизм - явище цілорічне. Восени та взимку цьому сприяє сльота та ожеледиця, навесні та влітку - просто багато активностей проведених дітьми на вулиці.

Як дбати про безпеку дітей, як попередити нещасний випадок, як не розгубитися і правильно надати першу долікарську допомогу?!

Про це йшлося на практикумі для педагогів та помічників вихователів «Попередження дитячого травматизму та надання долікарськоі допомоги», який провела сестра медична старша Валентина Гужва.

23.02.2024 р.

Решетилівський ЗДО ясла-садок «Ромашка» доєднався до уроків Національного проєкту «Цікава фізкультура- 2.0 Перезавантаження», який впроваджується Українською федерацією «Спорт заради розвитку».

Активності першої зустрічі були об‘єднані темою «Довіра». 

Вихованці старших груп. Інструктор з фізкультури Людмила Педченко

Вихователі: Наталія Горобець, Людмила Новицька, Наталія Макушкіна, Оксана Поліщук, Наталія Литвин, Наталія Ракицька, Вікторія Курус. Асистенти вихователів: Марина Гусарчук, Ольга Глушко. Вдячні організаторам Всеукраїнського проєкту за ідею, маштабність втілення, емоції педагогів та дітей.

#Спорт_заради_розвитку

#Цікава_фізкультура

#ЄДИНА_УКРАІНА

23.02.2024 р.

Гідна перемога у Всеукраїнському конкурсі зовнішнього озеленення закладів освіти "Парад квітів біля школи" проведеного за ініціативи МОН України та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді - очікувана, заслужена та емоційно забарвлена пережитими почуттями підготовки, планування, кропіткої праці, фіксації  та оформлення результатів спільної, натхненної, багаторічної  роботи колективу закладу, невтомних наших спільників та помічників - батьків вихованців і, звісно, господарів садочка - дітлахів!

Ця перемога - чудовий стимул та мотиватор; емоції та енергія цих миттєвостей - поштовх до дії! Тож, з перемогою нас, ромашківці! Прагнемо, віримо, стараємось і досягаємо! Більше інформації на https://resh.news/news/7805/ 

21.02.2024 р.

Сьогодні, 21 лютого, наша рідна українська мова почувається святково!Нею вітаються, навчаються, розмовляють, шануються, співають, декламують, промовляють та безліч іншого! З першими словами матусиних колискових діти чують співучість української мови. Далі перед ними гостинно відчиняє двері народна казка, пісня, поетичні та прозові рядки українських письменників та поетів.

Щира вдячність родинам наших вихованців, які прониклися ідеєю долучення до челенджу «Мовні скарби» до Міжнародного дня рідної мови, провели безцінний час у спілкуванні зі своїми дітьми, проявили фантазію, творчість, показали приклад любові й поваги до рідного слова!

02.02.2024 р.

Цьогорічна зимова погода в унісон з яскравим, по-весняному, сонечком,блакитним небом, обрядовими смаколиками сприяла настрою наших вихованців під час тематичної розваги у свято Стрітення! 

Зима з Весною зустрілися, разом з дітьми змагалися, розважалися та й розійшлися на тому, що зима йде на мороз, а весна на літо! Традиція випікати та пригощати малечу печивом у вигляді пташок - «жайворонків» підтримується в садочку з року в рік! Як і раніше, і дорослі й діти вірять, що птахи на своїх крилах приносять з далекого вирію весну і проганяють люту зиму!

19.01.2024 р.

Спритні, здорові, веселі - саме такими епітетами можна охарактеризувати вихованців садових груп під час однойменного спортивно-розважального свята до Міжнародного дня зимових видів спорту проведеного інструктором з фізичної культури Людмилою Педченко.

В ході різноманітних активностей малеча розширювала знання про зимові види спорту, розвивала спритність, координацію рухів, увагу; проявляла взаємодопомогу, впевненість, витримку, бажання займатися фізичним розвитком. У тісній співпраці педагоги створили всі умови для радісного настрою у дітей, їхніх щирих емоцій!

11.01.2024 р.

Психологія вже давно встановила, що знання можливо засвоїти лише в процесі їх використання в діяльності.

Як дитина переносить свої знання і навички в реальне життя - ось, що важливо!

Продовжується апробація педагогічного  інструментарію динаміки розвитку дитини старшого дошкільного віку (6-7 рік життя) "Вектор" на базі груп дітей старшого дошкільного віку "Ромашка" та "Сонечко" нашого закладу у співпраці з ТОВ "Українська академія дитинства".

Гра-стратегія "Будуємо місто" - такою темою була об"єднана життєдіяльність дітей і педагогів в ході проживання другого діагностичного дня.

Діагностична мета цієї взаємодії - це одночасно і розвивальна мета! Адже для дитини дошкільного віку діяльність з дорослим  завжди розвивальна. Виконання завдань спирається на розуміння та реалізацію вихователями діяльнісного підходу.

І тут, увага! Надважливо для педагога уміти: зацікавити дитину, вмотивувати зрозуміти кінцеву мету її діяльності, зрозуміти процес, як все відбувається і в який спосіб.

Лише з багаторазовим досвідом різних видів діяльності у дитини формується позиція, що вона вправна і важлива для реалізації тої чи іншої ідеї. В цьому й полягає діяльнісний суб"єктний підхід в організації освітньої взаємодії з нашими вихованцями. В цьому суть формування їхніх  компетентностей!

Ми поступово, але впевнено відходимо від надання великого значення формі організації навчання дітей. Бо якщо немає діяльності, активностей дитини, то форма залишається лише формою, без розвивального ефекту.

Співпраця продовжується. Попереду інші діагностичні дні, нові теми, нові ідеї!

12.12.2023 р.

Тиждень добра провели у решетилівському дитсадку "Ромашка".

Добро завжди перемагає зло — переконаний колектив дитсадка «Ромашка».

Про ініціативність, креативність і чуйність працівників закладу, батьків вихованців і самої малечі не чув хіба ледачий.

Садочок завжди долучається до всіх благодійних ініціатив не лише на підтримку військових, а й дітей, чиї сім’ї потрапили в складні життєві обставини.

З нагоди днів Волонтера, Святого Миколая, Дня Збройних Сил України у Решетилівській громаді проводили чимало благодійних ініціатив. Дитсадок долучився до кожної

Більше інформації на сайті Решетилівщина.UA https://resh.news/news/6453/ 

 01.12.2023 р.

Кому належить провідна роль в організації спілкування? Звичайно вихователю! Як його вибудувати?  Якими комунікаційними вміннями важливо володіти? Як дати батькам можливість відчути свою компетентність і зацікавленість в успішному розвитку їхньої дитини? На ці та інші питання педагоги, разом зі спікером, соціальним педагогом Аліною Корячкою, знаходили відповіді в ході семінару «Ефективне партнерство з батьками: способи мотивації та механізми взаємодії».

 23.11.2023 р.

Чергове засідання семінару-практикуму "Можливості цифрової трансформації освітнього процесу в ЗДО". Модератором практичної взаємодії "Цифрові інструменти в роботі вихователя, спеціаліста. Створення сайту-портфоліо" сьогодні була вихователь Л.Перепелиця. В активній взаємодії педагоги обговорювали підходи до формування навиків професійної рефлексії. Один із них - сайт-портфоліо, виокремили, як гарний спосіб накопичення матеріалів, що демонструє рівень професіоналізму вихователів та спеціалістів.

Практична частина семінару - покроковий алгоритм створення сайту, його змістове наповнення, - викликала активну взаємодію, творче бачення, мотивацію до фіксації всього цікавого й важливого, що відбувається в професійному житті педагогів.

 20.11.2023 р.

Як організувати роботу над темою самоосвіти? Така тема методичного інтенсиву об'єднала сьогодні пдагогів закладу. Виховатль-методист І.Крамар актуалізувала знання та розуміння педагогами основних положень профстандарту "Вихователь закладу дошкільної освіти", ознайомила, зокрема з переліком професійних компетентностй, які мають бути сформовані у вихователя, надала методичні рекомендації щодо вибору теми самоосвіти, окреслила вимоги до змістового наповнення планів самоосвіти.

Не формальний, дієвий акцент мало обговорення педагогами питань складнощів під час вибору теми, пропозицій щодо форми та змісту плану самоосвіти, особливостей роботи над темою.

 17.11.2023 р.

Тиждень, що минув у нашому садочку, був  насичений різноманітними активностями, що спонукали малечу навчатися і  діяти з цікавістю та бажанням - педагоги, вихованці та їхні родини проживали Тиждень безпеки дорожнього руху.

Цікавих, мотивуючих, розвивальних активностей не бракувало: бесіди-полілоги,цільові прогулянки, взаємодія з використанням лепбуків, інтегровані заняття,моделювання ситуацій, творчі ігри, музична казка "Колобок і правила дорожнього руху", спортивно-пізнавальна розвага "Знавці правил дорожнього руху", виставка родинних творчих робіт "Моя сім"я за безпеку дорожнього руху!" та ін.

 09.11.2023 р.

Відучора на базі двох груп дітей старшого дошкільного віку "Ромашка" та "Сонечко" розпочалася апробація  педагогічного інструментарію вивчення динаміки розвитку дитини старшого дошкільного віку (6-7 рік життя) "Вектор". Авторами інструментарію є Т.О.Піроженко, доктор психологічних наук, професор; Н.В.Гавриш, доктор педагогічних наук, професор; О.Ю.Хартман, кандидат психологічних наук; О.С.Рогозянський, директор видавництва "Українська академія дитинства".

Проект "Вектор" об"єднав близько 50 - ти ЗДО з різних регіонів України.

Наш мотив долучення до практичної реалізації інструментарію  професійно обгрунтованийний:  які дії зробити, щоб усвідомити в чому полягають  сильні сторони нашої діяльності, як можна оцінити ступінь нашої ефективності, як здійснити вдосконалення нашої педагогічної праці. Адже розвиток та успіх вихованців, формування їхніх компетентностей  - це ключовий вимір всіх наших зусиль.

Шляхом  до формування компетентностей - є сама діяльність. Важливо не лише дати знання, а, головне, навчити дітей впроваджувати ці знання у своїй діяльності та поведінці.

Саме принцип діяльнісного підходу покладено авторами в основу інструментарію;  і саме діяльність  та  спостереження за нею були основними  заняттями  наших вихованців та педагогів в ході проживання першого діагностичного дня.

 30.10.2023 р.

З 25 вересня по 25 жовтня, вихователем  Згоранець Л.П. було проведено 10 театральних вистав за участю 273 дітей. Проект «Іскорки суперсил». Ляльковий театр розроблений як ігровий інструмент для розвитку дошкільнят експертами Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні, за підтримки МОН України і розміщений на Платформі розвитку дошкільнят – НУМО. 

 23.10.2023 р.

Справжнісінький мотузковий парк облаштували на території Решетилівського дитячого садка «Ромашка». Позайматися з малечею запросили тренера Решетилівського Центру туризму та краєзнавства Володимира Нечахіна та учасницю гуртка Катерину Мосієнко. Разом з вихователями та інструктором з фізкультури Людмилою Педченко вихованців закладу познайомили з новим видом фізичної активності, запропонували одягти спорядження та спробувати потримати рівновагу чи ж подолати дистанцію мотузкового парку. 

 19.10.2023 р.

Для дітей старшого дошкільного віку був організований похід-прогулянка центральними вулицями міста та до парку відпочинку. Діти мали змогу активно та пізнавально провести час на свіжому повітрі: порухатися під веселу музику, виконати цікаві завдання, назбирати дарунки осені та порозважатися на дитячому майданчику.

 17.10.2023 р.

Яскраві осінні барви об’єднали усіх вихованців,які охоче та від душі розважалися у музичній залі. Усі діти із задоволенням зустріли Лісового велетня та старалися виконати усі йогозавдання. Малеча співала пісні,танцювала ,розказували вірші, прославляючи осінь за її красу та врожаї. Завітала до вихованців і сама винуватиця свята-щедра Осінь, яка порадувала малят іграми, загадками, піснями і солодкими гостинчиками. По завершенню "овочевого бенкету" діти отримали безліч позитивних емоцій. 

 22.09.2023 р.

Педагоги нашого закладу взяли участь у Всекукраїнському фестивалі кращих практик "Сучасне дошкілля під крилами захисту". Свої напрацювання презентували у номінаціях "Сучасні якісні практики реалізації змісту освітнього напряму  "Дитина у світі мистецтва" (інваріантний складник БКДО)" та "Сучасні якісні практики реалізації освіти дітей в інклюзивному освітньому середовищі ЗДО". 

 15.09.2023 р.

Решетилівський ЗДО я/с "Ромашка" долучився  до проекту "Психолого - педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах надзвичайної ситуації" за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та сприяння МОН України, який реалізується Всеукраїнським фондом "Крок за кроком" є важливим і наповнене сенсами.

Практичний психолог Тетяна Найдьон та соціальний педагог Аліна Корячка запланували провести цикл зустрічей з батьками наших вихованців.

 21.08.2023 р.

Наша творча малеча та їх небайдужі родини долучилися до lll Всеукраїнського конкурсу малюнків та фотографій "Що для мене Україна?" приуроченого до Дня Незалежності України.

Тематика категорії "Малюнок", яку обрали маленькі автори, передає суть задуму та виконання. Це: "Герої без зброї", "Нащадки славних козаків", "З піснею до перемоги", "Рідний край".

Категорія "Фотографія" відображає волонтерські ініціативи в яких брали участь родини наших вихованців, самі діти.

 28.06.2023 р.

ЗДО "Ромашка" вчергове долучився до проведення Міжнародного уроку доброти зініційованого Благодійним фондом "Щаслива лапа". Педагоги, вихованці та їх батьки взяли активну участь у акції "Збери допомогу тваринам з притулку". Завдяки вогникам доброти та чуйності дитячих сердець було зібрано 49 кг корму для Полтавського притулку тварин.

01.06.2023 р.

#День_захисту_дітей #Захищаємо_майбутнє

День захисту дітей в Решетилівському ЗДО я/с "Ромашка" як він є!

Без формалізму та важливості дотримання зовнішньої форми!

Лише по суті:

-настрій малечі - сонячно - кульковий!

-знання правил власної безпеки, дорожнього руху, поводження на водоймі - відмінні!

-застереження, пам'ятки, подарунки від  інспекторів ювенальної превенції Решетилівського ВП - отримані з вдячністю!

 -цікавинки від наших захисників - служби ДСНС м.Решетилівка: пожежна машина, захисні жилети, костюм, шолом, важливе й необхідне в НС спеціальне обладнання - все з цікавістю розглянуто й усвідомлено!

-квест "У пошуках літа!" пройдений, пелюстки ромашки зібрані, задоволення та гостинці отримані!

-мандрівку казками та оповідками про безпеку і небезпеку здійснено!

-фото, селфі, відео - відзняті!

-захисне укриття, через клятих сусідів, використане за призначенням. Чотири рази поспіль.

І знову..

настрій - впевнено - переможний!

04.05.2023 р.

Інформуємо, що департаментом кіберполіції, спільно з партнерами розроблено електронну платформу «МРІЯ», яка створена для об'єднання проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основна мета – протидія кремлівській пропаганді та фейковим проросійським ресурсам у мережі Інтернет.

З метою популяризації даного проєкту розміщуємо інформацію про електронну платформу «МРІЯ» на офіційному сайті та сторінці ЗДО в соціальній мережі Фейсбук.

Надаємо електронні посилання на ресурси проєкту «МРІЯ» для їх розповсюдження в закладах освіти:

https://mriya.social/ (офіційний сайт проєкту);

https://t.me/stoprussiachannel (основний телеграм канал, де здійснюються комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування);

@stopdrugbot (телеграм-бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаємодії з користувачами);

https://t.me/ukraine_avanger_bot (офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, колаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію).

27.03.2023 р.

Міський відкритий дитячий конкурс солістів - вокалістів "Срібний дзвіночок", який відбувся 28 квітня на базі Дитячої школи мистецтв, об'єднав юних вокалістів у вікових категоріях від 6 до 17 років.

Наші співучі вихованочки були найменшими серед учасників, проте сміливості їм не бракувало! Разом з музичним керівником Ятло  Вікторією Григорівною дівчатка торували шлях підготовки, хвилювання, виступу!

Сальнікова Софійка (6 років) виконувала пісню на слова і музику Тетяни Кульки "Татова донечка", а Коломієць Вікторія ( 7 років) пісню на слова і музику Галини Британ "Намалюю я".

Пишаємося нашою талановитою малечею!  Бажаємо мирного, щасливого, творчого майбутнього!

07.03.2023 р.

Малеча середньої групи "Зайчик" в ігровій та пізнавальній взаємодії дізнавалися про гуманне і відповідальне ставлення до тварин, навчалися дбати про життя та здоров'я чотирилапих друзів.

Акція від БФ "Щаслива лапа" добігає кінця. Проте немає краю почуттям любові, доброти, співчуття до тварин, прагненням допомагати і проявляти милосердя, що наповнили сердечка наших вихованців.

03.03.2023 р.

Час освітньої взаємодії наших вихованців сьогодні  вкотре був розділений звуком повномаштабної повітряної тривоги.

Проте головними опорами наших вихователів в сучасних умовах є відповідальність та осмисленість. Наразі вони вміють гнучко реагувати на "живу" ситуацію, враховувати реальні потреби та настрої дітей.

Тож #заняття_доброти #happypaw "Якщо поряд пухнастий друг, все добрішим стає навкруг" в старших групах "Котик", "Лисичка" та групі "Золота рибка" (1-Б клас) були сьогодні особливими.

02.03.2023 р.

"Ромашка" вчергове долучається до проведення ll Міжнародного заняття доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин" в рамках проєкту БФ допомоги безпритульним тваринам "Щаслива лапа".

Вихованці молодших груп "Дельфін", "Барвінок" та старшої групи "Сонечко", їхні батьки, педагоги сьогодні дали старт прояву емоцій добра, любові, турботи.

Цікаво та пізнавально комунікували й діяли діти під час інтегрованих занять "Мої домашні улюбленці" та "Тварини - наші друзі". Знайомилися з різними породами собак,  розширювали уявлення про необхідні речі для догляду за собаками й котиками, з'ясовували в чому проявляється турботливе та недбале ставлення до домашніх тварин.

28.02.2023 р.

Сьогодні маємо професійне вихваляння! Хвалитися, похвалятися, славитися - саме таким переліком синонімів можна сміливо наділити суть професійної презентації вихователями своїх дидактичних напрацювань в ході методичного вернісажу "Соціально-громадянська компетентість дошкільників: дидактичні знахідки". 

Педагогами виготовлені, систематизовані, погруповані різні методи задля формування соціально-громадянської компетентності вихованців: ілюстрації, спостереження, відеоматеріали, цифорові ресурси з тематичним навчальним наповненням. Представлені поробки дидактичних, творчих, рольових ігор на збагачення уявлень дітей про соціальні стосунки, знання про себе, родину, дитячий садок, Україну, звичаї та традиції українців. Методичні скарбнички груп доповнені тематичними кругами Луллія, асоцітивним кубом, інтерактивними посібниками, краєзнавчим демонстраційним та ігровим матеріалом, збірками пізнавальних оповідок, проблемних ситуації тощо.

Як результат, маємо актуалізоване, осучасене навчально-методичне забезпечення для формування соціально-громадянської компетентності наших вихованців.

21.02.2023 р.

Реалізація завдань освітнього напряму БКДО "Дитина у світі мистецтва" передбачає залучення вихованців до різних видів мистецької діяльності в умовах спеціально створених для розвитку їхніх здібностей, формування здатності до самовираження з пріоритетом розвитку емоційної сфери, спрямованість на набуття дітьми життєвих навичок під час освітньої та самостійної художньої діяльності.

Розширенню знань педагогів ЗДО про засоби, способи розвитку мистецько-творчої компетентності дошкільників був присвячений однойменний семінар-практикум вихователя Аліни Срібної. Розвиток у дітей спостережливості та емоційності неможливий без наявності цих якостей у педагога. Паузи споглядання та паузи вслуховування, як цікаві методи відчути здивування, пізнати щось нове, ігрові прийоми "Чарівна рамка", "Бінокль", "Розглядання з різних точок", запропоновані спікером, переконливо твердили, що будь-яке захоплення починається з мовчазного вдивляння в об'єкт. 

Запропоновані спікером види мистецької діяльності словесні методи, практична взаємодія сприяли розвитку професійно-творчої активності, розкриттю внутрішнього потенціалу кожного педагога.

08.02.2023 р.

Практикум для педагогічних працівників закладу "Цифрові застосунки та ресурси для освітньої діяльності з дітьми дошкільного віку" вчергове об'єднав мотивацією, бажанням навчатися, діяти, отримувати результат і рухатися далі вихователів та спеціалістів закладу.

Тема сьогоднішнього засідання "Монтаж та створення відеороликів за допомогою відеоредактора You Cut". Спікер Юлія Кривозуб побудувала діяльність педагогів у відповідності з метою та завданнями заходу. Ознайомилися із застосунком, в логічній послідовості демонстрували вміння роботи з відеоредактором, використовували власний контент та з мережі Інтернет, безпосередньо створювали відеоролики за обраною темою та презентували їх на Padlet дошці.

Запропоновані спікером теми відеороликів близькі серцю українців: "Україна: моє-твоє-наше", "Туристична агенція "Ласкаво просимо до України", "Краса українського мистецтва - краса народу", "Українська кухня". Тож і створені педагогами роботи знаходили емоційний відгук у колег, бажання поповнювати скарбничку професійних знань і щедро ділитися ними зі своїми вихованцями. 

02.02.2023 р.

Боятися - нормально! І тут ми можемо вибирати: боятися чи щось з цим робити. Якщо ми не можемо змінити те, що відбувається навколо нас, то на те, що відбувається всередені нас, точно можемо вплинути.

Саме розвитку навичок концентрування уваги в складних стресових ситуаціях, знаходженню власних ресурсів та способів подолання стресу був присвячений практикум "Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу в період воєнного стану. Експрес-техніки зняття психоемоційного напруження", який провела соціальний педагог Аліна Корячка.

Інформація про стрес, його стадії та вплив на організм людини, вправи для самодопомоги у критичних станах, м`язової релаксації, зниження фізичного напруження та розслаблення - це те змістове наповнення конструктивної взаємодії, що викликало емоційний відгук в педагогів, жваве обговорення, вправляння в психологічній стабілізації, у відновленні особистісного ресурсу.

20.01.2023 р.

"Гендер"- один з наймолодших термінів у психології, педагогіці, соціології, що означає "соціальні стосунки між людьми різних статей".

Засвоєння людиною соціальної ролі, визначеної для неї суспільством від народження, залежно від того, ким вона народилася, відбувається в процесі гендерної соціалізації. В яких соціально-психологічних умовах відбувається соціалізація хлопчиків та дівчаток?  Хто та що є основними агентами соціалізації? Яка роль у гендерному вихованні належить дошкільному закладу? Як вибудовувати освітній процес відповідно до психофізіологічних особливостей дітей обох статей? Як мастерність педагога працює на формування толерантності, сприяє критичному мисленню, повазі до людської гідності?

На ці та інші важливі питання гендерно-рольової соціалізації дошкільників знаходили відповідь педагоги в ході інтерактивної взаємодії "Дівчатка та хлопчики: переосмислюємо гендерні стереотипи" під керівництвом вихователя Наталії Горобець.

13.01.2023 р.

"Усі люди від народження, крім фізичної, мають особливу, потужну внутрішню силу. ЇЇ можна уявляти по-різному. У когось вона як вода, в інших -  як вогонь, променисте світло, а для інших - тепло. У кожного вона власного кольору, сяйливості, температури. і місце, де сила розташовується в тілі, теж у кожного інше".

Ці слова відомої дитячої сімейної психологині Світлани Ройз були переважаючим емоційним налаштовуванням під час практикуму "Практичні вправи й техніки для підтримки дітей при психотравматичній події", проведеного практичною психологинею Тетяною Найдьон для педагогів ЗДО. 

Як вберегти психічне здоров'я дітей під час війни? Що таке коло підтримки? Як воно змінилося? Як можна створити - уявити, сконструювати - прямо зараз, цієї миті, простір безпеки? Питань безліч. Вони є сьогодні, і будуть актуальними, на жаль, завтра. В обговоренні, емоційнійній проникливості, звертанні до набутого власного досвіду, вихователі знаходили важливі для себе відповіді, вправлялися в техніках стабілізації та надання психологічної допомоги своїм вихованцям.

21.12.2022 р.

Грудень - місяць насичений!

Онлай-, офлайн-заняття, конкурси, тематичні тижні, підготовка до Різдвяно-новорічних свят!

Проте є в нас традиція, якій цього року рівно 25 років! Це фестиваль української культури, який щорічно проводимо в середині грудня.

Незважаючи на його "поважний" вік, кожного року це актуальна тематика, оригінальні форми проведення, занурення в минуле і сучасне України!

Любов до Батьківщини, уявлення про свій родовід, знання рідної мови, ідентифікація себе громадянами України, прояв почуттів захисту рідної домівки і країни від ворога - все це сьогодні проживається дорослими і малечею особливо гостро.

Тематика взаємодії з вихованцями та їхніми родинами говорить сама за себе: виставка "Зростай родинне деревце",інтегровані заняття "Звичаї, застільний етикет, норми спілкування українців", "Стиній і жовтий - кольори друзі", вікторина "Я знаю свою Батьківщину", огляд-конкурс сімейних оповідок "Я - маленький громадянин України", театралізація "Казки про героїв-захисників", музична казка "Як маленький Гриць Україну боронив", спортивно-пізнавальний турнір "Ігри патріотів",спільне коло "Моя Україна від краю до краю" та ін.

12.12.2022 р.

25.11-10.12. - дата традиційного, щорічного долучення закладу до Міжнародної акції "16 днів проти насильства".

Соціально-психологічною службою були розроблені заходи, що охоплювали всіх учасників освітнього процесу в садочку.

Взаємодія з дітьми стосувалася розширення та закріплення знань про свої права, про особисті кордони. Діти переглядали серії відеороликів: "Мої правила безпеки", "Кричи! Біжи! Розкажи!", "Безпечні та небезпечні дотики", комунікували, моделювали.

Особливою атмосферою були наповнені заняття "Скринька милосердя"(до Дня волонтера). Діти поринули у світ добра та гарних вчинків. З ніжністю розповідали про свої родини та малювали їх.

Батьки отримали консультативну допомогу з тем: "Насильство в сім'ї не злочин. Ламаємо стереотипи," "Батьки - дзеркало дитини". Дізналися, як навчити свою дитину непомітно показати сигнал про допомогу. Отримали поради "Навчіть свою дитину правила "тут мене не торкатися". Вели діалог анонімно, використовуючи "скриньку довіри".

Робота з педагогами здійснювалася в напрямку набуття практичних навичок для підтримки дітей з ПТСР, спілкування щодо видів та ознак насилля. Колеги актуалізували свої знання щодо роботи з дітьми, які проявляють агресію, отримали підбірку корисних посилань з теми "Насилля в сім'ї".

06.12.2022 р.

Заклад сьогодні - це єднання багатьох "про" в один, цілісний організм! Про нас

 - це про малечу, яка навчається, спілкується, грається і не встигає награтися;

- це про колектив, його організованість, самовіддачу, відповідальність, усвідомлення дня сьогоднішнього і збереження завтрашнього;

- це про родини наших вихованців, їхнє розуміння ситуації та дієву співпрацю з педагогами у всіх (онлайн, офлайн) форматах;

- це про педагогів, які, разом з іншим, продовжують робити те, що вміють найкраще - любити, підтримувати, навчати дітей, бути партнерами батьків, професійно розвиватись;

- це про міцну і непохитну віру в ЗС України, в майбутнє дітей і дорослих у вільній, суверенній країні!

02.12.2022 р.

"Цифрові застосунки для освітньої діяльності з дітьми дошкільного віку" - практикум з такою темою об'єднав сьогодні педагогів закладу у спільній діяльності опанування освітніми цифровими ресурсами. Як урізноманітнити дистанційне навчання? Які цікавинки запропонувати дітям та батькам? Як налагодити зворотній зв'язок з родинами вихованців? На ці та інші актуальні питання шукали відповіді педагоги під час ефективної практичної взаємодії з колегами Ю.Кривозуб та Л.Перепелицею.

30.11.2022 р.

Вихователі закладу Лариса Перепелиця та Юлія Кривозуб в якості тренерів взяли участь в онлайн-засіданні Школи цифрової грамотнотсі вихователів ЗДО. Навчальний тренінг з викристанням цифрових інструментів містив теоретичну і практичну частини. Доступно, послідовно вихователі познайомили колег  з сервісом "LearningApps" та дошкою "Padlet", з особливостями та практичними навичками використання в освітньому процесі ЗДО.

26.11.2022 р.

Втретє заклад долучився до проведення Міжнародного уроку доброти зініційованого Благодійним фондом "Щаслива лапа". Як результат - сертифікат учасника, що засвідчує проведення 21 заходу, відповідальний та креативний підхід наших педагогів до організації взаємодії з малечею, пробудження емпатії, любові та відповідальності щодо домашніх улюбленців.

25.11.2022 р.

Листівки "Дітям світу - сонце і мир!", виготовлені малечею разом зі своїми родинами до Всесвітнього дня дитини, сьогодні виглядають і сприймаються особливо щемно. Бо кожна дитина заслуговує на безтурботне і щасливе дитинство! І ніхто і ніщо не повинен порушувати права дітей на життя, на можливість бути з родиною, право проживати в своїй країні - Україні!

10.11.2022 р.

Практичний психолог ЗДО Тетяна Найдьон та соціальний педагог Аліна Корячка взяли участь в "VII Полтавському обласному фестивалі соціально-психологічних практик - 2022" в онлайн-форматі. На цьому майданчику для обміну досвідом працівниками психологічної служби Полтавської області наші фахівці представили майстер-клас "Психологічна допомога дітям у закладі дошкільної освіти з використанням методики "Лялька як персона". Представлена практика викликала жваве обговорення та запитання від колег.

08.11.2022 р.

Дивотвори наших вихованців Сальнікової Софії, Куруса Саші, Василенко Соломії, Романько Михайлика, Ярмоли Поліни, Захарченко Валерії представили на Всеукраїнський конкурс дитячої творчості до Всесвітнього дня домашніх тварин "Мій домашній улюбленець" організований ТОВ "Освітній портал"/проєкт Алаба. Конкурс триватиме до 19.12.2022 р. За підсумками будуть оприлюднені результати.


03.11.2022 р.

На платформі Google meet відбулася вебінар-нарада для вихователів ЗДО громади "На шляху до якісного дошкілля" зініційована Центром ПРПП РМР. Метою заходу було ознайомлення педагогів з результатами дослідження оцінки якості освітнього процесу в ЗДО за методикою ECERS - 3 в Полтавській області. З результатами дослідження та підготовленими методичими рекомендаціями щодо забезпечення якості освітнього процесу в ЗДО учасників вебінар-наради ознайомила вихователь-методист ЗДО Ірина Крамар.

19.10.2022 р.

Вчергове інструктор з фізичної культури закладу Людмила Педченко представила власні професійні напрацювання перед слухачами курсів підвищення квалфікації ПАНО ім.М.В.Остроградського. В ході лекційних занять "Спортивно-ігрова компетентність дітей дошкільного віку на заняття з фізкультури", "Планування роботи інструктора з фізичної культури в ЗДО" "Фізкультурно-оздоровча робота з дітьми закладу дошкільної освіти" вихователі та інструктори з фізкультури ЗДО актуалізували та розширили свої професійні знання та навички. 

03-07.10.2022 р.

Вихованці закладу традиційно долучилися до проведення "ІІІ Міжнародного уроку доброти", зініційованого "Благодійним фондом допомоги безпритульним тваринам "Щаслива лапа", присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин, який щорічно відзначають 4 жовтня. Психологічні етюди, тематичні вікторини, спостереження, ігри-емпатії та багато інших форм взаємодії розширювали та поглиблювали знання дітей про домашніх улюбленців, пробуджували почуття любові, турботи, гуманного ставлення. 


29.09.2022 р.

Музичний керівник ЗДО Вікторія Ятло долучилася до майстер-класу в онлайн-форматі "Формування мистецько-творчої компетентності дошкільників: виклики сьогодення", організованого ПАНО ім.М.В.Остроградського. Цікавою та змістовною була інформація про музичні ігри для зняття психоемоційного навантаження у дітей, під час тривог у бомбосховищі, виготовлення нетрадиційних музичних інтрументів, різноманітні вправи для розвитку вокально-хорових навичок дошкільнят.


29.08.2022 р.

В онлайн-форматі відбулася мотиваційна зустріч вихователів ЗДО Решетилівської ОТГ. Питання організації освітнього процесу в ЗДО у 2022-2023 н.р. в дії правового режиму воєнного стану презентувала вихователь-методист ЗДО я/с "Ромашка" Ірина Крамар.

26.01.2022 р.

Засідання_команд_супроводу.  Розроблення індивідуальної програми розвитку дитини, моніторинг її виконання, внесення змін, створення умов для інтеграції дітей з ООП в освітнє середовище закладу - це щодення діяльності команд психолого-педагогічного супроводу  в нашому ЗДО. 26 січня відбулося чергове засідання команд  в режимі онлайн разом з фахівцями КУ "Інклюзивний ресурсний центр" Терешківської сільської ради. Спільно були обговорені зміни в організації інклюзивного навчання, що набули чинності з 1 січня 2022 року згідно постанов КМ України, Порядок організації інклюзивного навчання у ЗДО, нова форма ІПР; визначені рівні підтримки дітей з ООП. Дієвою новацією є обов"язкове входження працівників ІРЦ до складу команд закладу. Вдячні директору центру Кривенко С.І., фахівцям за продуктивну взаємодію, загальну атмосферу взаємного розуміння та співпраці. 


21.01.2022 р.

Мистецький конкурс з нагоди Всесвітнього дня дикої природи зініційований Міжнародним фондом захисту тварин (IFAW), МЗС, МОН та Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, вмотивував наших маленьких художників до участі та створення авторських малюнків.  Умови конкурсу не обмежують малечу у виборі техніки зображення. Тож маємо цілу палітру нетрадиційного бачення дітьми дикої природи: пастель, гуаш, акварель, акварель у поєднанні з кавою та куркумою, малювання долоньками, олівці з аквареллю, гуашшю. Наші художники і ми - поціновувачі, дуже втішені!!! А результати конкурсу - це вже справа міжнародного журі. 


14.01.2022 р.

Педагогічна майстарня вихователів молодших, середніх, старших груп, які працюють за НМК "Впевнений старт". Атмосфера зустрічі, що відбулася сьогодні, передавала всі відтінки професійного бачення та вирішення актуальних питань:  репродуктивний та творчий підхід до оргінізації освітнього процесу; переваги, недоліки, оптимальне поєднання;  використання порталу vstart.com.ua з додатковими текстовими, аудіо-, відео- матеріалами за темами проекту - наскільки зручне у користуванні та ефективне за змістовим наповненням;  дистанційне спілкування з батьками; чи результативне та відповідальне; мотивація до професійного зростання; бути "тут і зараз" в сенсі готовності взаємодіяти, розвивати, бути партнером для своїх вихованців; "Впевнений старт" захоплює, надихає, переконує! Працюємо!


30.12.2021 р.

Подарунки під Новий рік - завжди радість! А подарунки від надійного друга нашого закладу керуючого відділком СТОВ "Говтва" Кернел Груп Володимира Колесніченка - особлива приємність! В новорічну казку до наших вихованців та працівників Володимир Володимирович потрапив не з пустими руками! Технічна оснащеність закладу підсилена відтепер новеньким ноутбуком! Щиро дякуємо за дружбу, турботу та небайдужість! Із взаємністю зичимо всіляких гараздів, успіхів, добробуту у прийдешньому Новому році! 

21.12.2021 р.

Державний освітній стандарт - Базовий компонент дошкільної освіти ключовим поняттям у критеріях оцінки ефективності та якості дошкільної освіти визначає категорію сформованих у дітей компетентностей. У просторі освітніх напрямів роботи нашого закладу через організацію педагогами основних видів діяльності з дітьми, власне, і відбувається формування дитячих компетентностей. Як ми реалізуємо цінності дошкільної освіти, як взаємодіємо, спілкуємось, граємо з дітьми, як підтримуємо розвиток їхніх здібностей - все це є складовою якості освіти вихованців. Саме пошуку ефективних форм взаємодії, творчого підходу, мотивації вихователів щодо впровадження освітніх технологій був присвячений педагогічний аукціон, проведений в закладі. Лоти аукціону - педагогічні ідеї. Обгрунтувавши доцільність упровадження запропонованих ідей з передбачуваною результативністю, педагоги "придбавали" лоти колег. Корекційна технологія "Камінці Марблс", актуалізовані прийоми ейдетики, методи LEGO технології для чуттєво-пізнавального розвитку дітей, прийоми та засоби партнерської взаємодії: вихователь-дитина-дитина, методика синквейну для мовленєвого розвитку дітей, метод активізації мовлення і мислення - круги Луллія, ігровий метод розвитку критичного мислення - кубик Блума. Це неповний перелік лотів-ідей, що були представлені педагогами. (https://drive.google.com/file/d/1dAhqyZlTC0EzT9Hl3qjE7-sdjDMQCLZK/view?usp=sharing - презентація методу розвитку критичного мислення - кубика Блума вихователем Н.Горобець)

14.12.2021 р.

Інтеграції медіаосвіти в організацію навчально-пізнавальної діяльності з дітьми дошкільного віку був присвячений семінар для педагогів ЗДО. Медіаосвіта наразі інтегрована в різні освітні напрями Державного стандарту дошкільної освіти (БКДО).Це розширює професійні можливості вихователів та спеціалістів реструктуризувати традиційні форми занять у тематичні блоки, реалізувати творчі завдання, розвивати вміння дітей аналізувати медіатекст, створювати власний медіапродукт і т.ін. Ці та інші питання методики інтеграції  медіаосвіти в освітній процес ЗДО були розкриті вихователем-методистом Крамар І.Б.  

10.12.2021 р.

#16 днів проти насилля Щорічна Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Мета її життєствердна: привернути увагу громадськості до проблем насильства в сім"ї, жорстокого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, збільшити розуміння про проблему насильства та її вирішення, сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в українському суспільстві!‼

Наша дитяча, педагогічна та батьківська спільнота традиційно долучилися до акції. Заходи, розроблені соціальним педагогом Корячкою А.В. і практичним психологом Найдьон Т.В., містили цікаві за формою та пізнавальні, емоційно насичені за змістом форми взаємодії: комунікація з використанням Ляльки-персони "Що робити, коли тебе ображають дорослі?", ігровий тренін "Крокуємо доріжками добра", Конвенція ООН для дітей в мультфільмах, колективні творіння "Долоньки дружби", психологічні етюди за творами В.О.Сухомлинського та ін. Батьки, в свою чергу, отримували консультації, рекомендації, поради через Viber спільноти, блоги спеціалістів, соціальну мережу FB. 

26.11.2021 р.

Тематичний день "Дитина і вулиця" Тижня безпеки життєдіяльності в середній групі "Лисичка", старших групах "Барвінок" та "Сонечко" видався наповненим різного роду цікавою та пізнавальною діяльністю! Ігри з макетними атрибутами дороги, лепбуком, розгляд непередбачуваних ситуацій зі звірятами на дорозі за серією карток "Азбука дорожнього руху", ігри-моделювання, ігри-тренінги, театралізована діяльність - все це допомагало узагальнювати та поглиблювати знання малечі! А під час пішого переходу групи "Сонечко" до р.Говтви, діти ще й застосовували свої знання на практиці, вчилися бути відповідальними і стриманими у своїй поведінці! 

Старші вихованці групи "Дельфін" наразі підвели підсумки Тижня безпеки життєдіяльності з усіма його тематичними цікавинками! Вчилися захищати власне життя та здоров"я під час уявних надзвичайних ситуацій, висловлювали свої думки, застереження під час дискусії "Безпечне спілкування з тваринами". Рухливо-дидактичні ігри "Дорожні знаки для пішоходів" та "Правила поведінки в транспорті" спонукали дітей ділитись своїм досвідом про поводження на дорозі та про етикет в транспорті! Вирішували проблемні ситуації "Я вдома сам!", "Обережно, незнайомець!", вчились користуватись побутовими приладами! Діяли і навчались! Навчались і діяли! 

23.11.2021 р.

Осінній тиждень безпеки життєдіяльності в розпалі! Природна допитливість дітей, їхнє бажання знати і діяти - це ті якості, що мотивують педагогів до прояву педагогічної майстерності. Гра- тренінг "Я збираюся до лісу", казка-гра "Колобок зустрічає друзів", дидактична гра "З якої казки герой?", моделювання ситуацій на проїзжій частині - це не всі цікавинки, до яких були долучені діти молодших груп "Ромашка", "Зайчик" і "Білосніжка". Тема безпеки життєдіяльності дітей невичерпна! В нашому закладі вона не обмежена тематичним тижнем, а зінтегрована практично у всі тематичні блоки освітньої діяльності. Це правильно і дієво! 

12.11.2021 р.

Сім"я - це реальне економічне середовище. З рідними діти постійно включаються в життєві ситуації: бачать справжні гроші, ходять до магазину, беруть участь в процесі купівлі-продажу. Об"єднання двох складових економічного виховання: вдома і в садочку; двох способів поведінки: реального та умовного - шлях до позитивного результату з економічного виховання наших вихованців. Виставка-конкурс сімейних пізнавальних казочок "Я економний, я заощадливий" наразі спонукав родини до розуміння важливості питання, до з"ясування економічного досвіду сім"Ї, до проведення спільного часу з дітьми, до творчості й фантазії. ДЯКУЄМО всім небайдужим, творчим, мислячим родинам!  Час проведений спільно з дітьми - безцінний! А для дітей - життєвонеобхідний! 

09.11.2021 р.

Любити свою рідну українську мову. Це як?! Це розуміти, що мова - це скарб, без якого не може існувати ні один народ! Це виявляти бажання розмовляти рідною мовою, розуміти і збагачувати її! Це отримувати знання про художнє слово класиків української літератури! Це вправлятися у вмінні висловлювати свою думку! Це виявляти національну гордість за свій народ! Це любов до Батьківщини! І ще багато чого!!! Сьогодні, у День української писемності та мови, малеча старшої групи "Сонечко" була щирою у вияві своїх почуттів до рідної мови! (полілог "Моя мова рідна", презентування цікавих фактів про українську мову, дидактична гра "Яка наша мова?", інтерактив "Збери прислів"я") 

04.11.2021 р.

Заслужена перемога в ІІ етапі обласного конкурсу «Кращий заклад освіти з інклюзивним навчанням» Решетилівський ЗДО «Ромашка» Решетилівської міської ради (номінація «Заклад дошкільної освіти з інклюзивним навчанням»). Диплом переможця та сертифікат на суму 150 тис. грн директору закладу Круговій Таїсії вручили сьогодні перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін та директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.

03.11.2021 р.

Як чудово, коли активні форми взаємоії, заплановані впродовж дня, відповідають погоді за вікном!  Це допомагає більш поглиблено сформувати у дітей уявлення про той чи інший процес, явище. У малечі групи "Білосніжка" сьогодні дощик, море, хвилі, вода. В альбомі з художньо-творчої діяльності робота на зображувально-ігровій сторінці з використанням прийому "рука в руці", маленькі досліди з водою, рухливі ігри "Веселі краплинки", "Дощик, дощик, ти вже злива" - цікавинки цього дня в дітей тільки почалися!

26.10.2021 р.

Звідки до нас прийшов гарбуз? Яку має "родину"? Якого кольору шкірку та форму може мати? Сьогодні нашим вихованцям старших груп "Сонечко", "Дельфін" та "Барвінок" було неабияк цікаво про все це дізнатись під час активностей тематичного Дня гарбуза. Загадки, пісня-руханка "Ходить гарбуз по городу", пізнавальне відео, творча робота - цікавинки, що поповнили знання малечі, долучили до праці й краси!

25.10.2021 р.

Тепло взаєморозуміння зігрівало вихователів і батьків старшої групи "Дельфін", які у вітряну й прохолодну погоду 21 жовтня зібралися на батьківські збори. Вихователі Перепелиця Л.В. і Філенко А.В. розкрили присутнім вікові фізичні та психологічні особливості дітей 6-го року життя, познайомили з ПМК "Впевнений старт: старший дошкільний вік", якістю його впровадження та організацією освітнього процесу з старшими дошкільниками. Вчитель-логопед Грамарицька І.А. ознайомила зі специфікою усунення мовленєвих порушень та надала рекомендації щодо мовленєвої готовності дітей до навчання в школі. В ході гри-опитування "Яка ваша дитина" батьки графічно зображали ким для них є їхня дитина та з"ясовували їх характерні риси. Отож у нас є: Квіточки. Котики, Сонечка, Принцеси. Вони допитливі, сором"язливі, активні, неуважні, дружелюбні, непосидючі! Відповідь однієї з мам сподобалась усім: "Мій - веселий, неуважний, грайливий і для мене він - Всесвіт". Наступним кроком стало обговорення організації освітнього простору групи і кожен з батьків запропонував свою руку допомоги. 

08.10.2021 р.

Другий рік поспіль, уже майже традиційно, перші батьківські збори у новому навчальному році у нас проводяться нетрадиційно. Вітряно? ТАК!!! Прохолодно? НЕАБИЯК!!! Але атмосфера, що панувала вчора на зустрічі батьків вихованців середніх груп "Котик" та "Лисичка" зігрівала та імпонувала спільністю бажань, планів, дій! Батьківські збори, що апріорі не мали шансу відбутися як нудне дійство, перетворилися на партнерство та діалог! Інтерактивна взаємодія соціального педагога Корячки А.В. з батьками у формі тренінгу "Які ми батьки" мотивувала до осмислення стійких стереотипних установок у сімейному вихованні, до усвідомлення важливості емпатійного реагування на дитячу поведінку, до свідомого сприйняття себе повноцінними учасниками освітнього процесу в закладі. Взаємодія сім"ї, дитячого садка, громади, Можливість пошуку діяльності, яка об"єднує. Соціальна згуртованість. Для когось це лише ідея? Для нас дія! 

01.10.2021 р.

#РазомПротиБулінгу Цей тиждень (27.09.-01.10.21), поряд з цікавинками тематичного планування у садових групах, був особливим завдяки різноманітним формам взаємодії педагогів та вихованців, що були введені в освітній процес в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. Тематика тижня лише акумулювала ті активності з дітьми, що постійно впродовж року мають місце в закладі! Це ранкові зустрічі спрямовані на налагодження дружніх стосунків між дітьми, ігрова, театралізована, навчальна діяльність, використання психологічних етюдів за творами В.О.Сухомлинського та ін. А також безпосередня взаємодія вихованців зі спеціалістами ЗДО - практичним психологом, соціальним педагогом. Розвивальний тренінг "Мультибус", перегляд та обговорення тематичних мультфільмів, складання терапевтичних казок, що допомагають долати страхи, невпевненість, полілог "Друзів не ображаємо", мирилки, гра-вибір "Я хочу бути",театралізація казки "Колобок", гра-етюд "Допоможемо курчаткам" - це все з малечею! Консультування про методи профілактики та подолання булінгу серед дітей, про навчання дітей безпеці в інтернеті, пам"ятка "Маркери булінгу", рекомендації "Безконфліктне спілкування" - це з педагогами та батьками наших вихованців!