Національно-патріотичне виховання дошкільнят

Заходи щодо реалізації Концепції нац-патріочичного вих-ня.docx
Україну знаємо, любимо, шануємо!

Решетилівка – мій рідний край 

(Тематичне заняття з краєзнавства для дітей старшого дошкільного віку)

Автор: Рязанцева Т.Є., вихователь 

Програмовий зміст: узагальнювати та розширювати знання дітей про селище, в якому вони живуть, його визначні місця, пам'ятки архітектури; продовжувати знайомити дітей з державними символами країни, селища; поширювати уявлення про родину, родовід, історію свого народу; формувати в дітей громадянську позицію, вміння брати на себе відповідальність за чистоту та красу Решетилівки; продовжувати розвивати спостережливість, активність, пізнавальний інтерес; виховувати любов до рідного селища, бажання його пізнавати, берегти родинні традиції, шанобливе ставлення до результатів людської праці.

Попередня робота: знайомство з картою - кордонами Решетилівки; оформлення осередку - «Наш рідний край» ;підбір фото - матеріалів про Решетилівку; екскурсії до парку 40 річчя перемоги, гімназії імені І.Л. Олійника, музичної дитячої школи, бібліотеки,до районного будинку культури; перегляд відеороликів по темі.

Обладнання та матеріали: мультимедійна дошка,презентація «Наше селище - Решетил і вка»,книги, закладки, власні дитячі книжечки, інтелектуальна гра - кросворд «Обереги та символи України», герби родин, фотоматеріали для колажу «Наша Решетилівка».

Хід заняття:

Вихователь.-Я усіх дітей гукаю,

Та до себе закликаю!

Будемо ми разом грати,

Заняття час вже починати!

Вихователь звертає увагу на стукіт у двері. З'являється Незнайка.

Вихователь. Незнайка,звідки ти?Як потрапив до нашого дитячого садочка?

Незнайка. Я з міста,де дуже гарно. В нашому місті вулиці називаються іменами квітів. Кожен куточок міста мені знайомий та дуже дорогий. А ось у вашому селищі я вперше і нічого про нього не знаю. Мені підказали,що малята з дитячого садка можуть допомогти.

Вихователь. Діти,що ж нам робити,як допомогти Незнайкові?

Діти. Можна розповісти про наше селище,можна сходити з Незнайкою на екскурсію по нашому селищу, можна показати фотографії.

Вихователь. Погоджуюся з усіма вашими пропозиціями. Та думаю, що фото - екскурсія підійде нам більше за все.

Незнайка. А як називається будівля, в якій я зараз знаходжуся?

Вихователь. Діти,допоможіть Незнайкові, розкажіть про наш садочок.

Діти. Ця будівля називається дитячий садок «Ромашка», а вулиця на якій знаходиться наш дитячий садочок носить ім'я великого українського поета Т.Г. Шевченка.

Незнайка. А хто працює в дитячому садку?

Діти. В дитячому садку працюють вихователі,музичні керівники, помічники,медична сестра, завідуюча,кухарі,пралі,завгосп, двірники, сторожі.

Незнайка. Дякую,діти, я багато дізнався про ваш дитячий садок. Але так кортить помандрувати, вашим селищем.

Вихователь. Незнайко,наші діти вже не раз подорожували селищем, вели бесіди про його історію й культуру,відвідували музей, пам'ятні місця, зустрічалися з відомими людьми. Сподіваюся усім буде цікаво пригадати все, що знаємо про нашу славну Решетилівку. Тож пропоную вам фото-подорож нашим селищем.

Слайд 1 .Вихователь. Відгадайте,що за дім?

Музику почуєш в нім,

Пісні, танці, плач і сміх-

Задоволення для всіх.

Що це за будівля? Яке її призначення?

Діти. Це районний будинок культури. В його приміщенні відбуваються святкові заходи, концерти. Діють гуртки, де навчають дітей співати, танцювати.

Вихователь. Діти, а хто з вас відвідує гуртки в будинку культури? Які саме? Чим вони подобаються вам? Давайте продемонструємо Незнайкові, чому ви вже навчилися. (Діти виконують фрагмент танцю)

Слайд 2. Дитяча бібліотека.

Вихователь. Що за будівлю ми бачимо на фото?

Діти. Це дитяча бібліотека.

Вихователь. А чим бібліотека відрізняється від книжкового магазину?

Діти. В магазині книги купуються, а в бібліотеці беруть додому для читання, а потім повертають. Тут є читальний зал,де можна переглянути потрібну літературу.

Незнайка. Дякую, діти за інформацію. Це дуже хороший заклад. Я сюди обов'язково прийду почитати книги.

Вихователь. Діти, давайте запросимо Незнайка до нашої групової бібліотеки - осередку книги, (в осередку виставлені книги, як нові, так і ті, що потребують «лікування», закладки,клей тощо).

Діяльність дітей в осередку книги - розповідь про книги, розгляд ілюстрацій, власних книжечок, пояснення методів та прийомів догляду за книгами, бережного до них ставлення.

Слайд 3. Дитяча школа мистецтв,Решетил івська ЗОШ І ступеня, гімназія імені І.Л.Олійника.

(Незнайка звертає увагу на декілька фото,що знаходяться разом). А що зображено на цих фотографіях?

Вихователь. Діти, розкажіть Незнайкові про ці будівлі.

Діти. Це дитяча школа мистецтв. В ній діти навчаються співати, грати на різних музичних інструментах, танцювати, малювати. А це школи загальноосвітні : ЗОШ І ступеня - де дітки навчаються до 4-го класу, та гімназія де навчаються з 5-го по 11-ий клас. В них навчаються читати, писати, рахувати, дізнаються багато нового.

Незнайка. Ой,як цікаво! Я хочу відвідати всі школи й обов'язково дізнаюся щось нове й чомусь навчусь. (Звертає увагу на фото з музеєм ) А як називається це приміщення?

Слайд 4. Краєзнавчий музей. Вихователь. Діти, вам знайоме це приміщення?

Діти. Це Решетилівський краєзнавчий музей. Ми відвідували його не один раз, знайомилися з історією нашої країни, селища. В залах музею є матеріали,що розповідають про зброю, одяг, давні меблі,речі.

Вихователь. Незнайку, в нашій групі також є міні - музей. Речі, іграшки, малюнки, обереги, ігри, що представлені в ньому, допомагають дітям краще пізнати рідний край, звичаї, традиції. Пропоную переконатися в цьому і разом з дітками пограти в гру - кросворд «Обереги та символи України». Вам потрібно відгадати загадки, подивимось чи знаєте ви обереги нашої країни, а ваші відповіді впишу я.

1) Назбирали квіточок,

Посідали у рядочок,

Та й сплели красивий,

Духмяний.. .(Вінок)

2) Цвіте синьо,лист зелений

Квітник прикрашає

Хоч мороз усе побив -

Та його не чіпає .(Барвінок)

3) Довгі ноги, довгий ніс

По болоті ходить скрізь (Лелека)

4) Біле поле полотняне,

Рівно ткане, чисто пране.

А по ньому голка ходить,

За собою нитку водить.

Покрутнеться так і сяє –

Розцвіте червоний мак,

Зазирне і там і тут,-

Васелечки зацвітуть.(Рушник)

5) Біля річки, біля стежки

Одягла вона сережки.

Головою похитала,

По тихесеньку спитала

Де ота біленька хата,

Що гарнесенькі дівчата.

Хай би вибігли до стежки,

Подарую їм сережки. (Верба)

6) Виліз на пліт собі без рук

Й зачепився там за сук

Це б йому на землю сісти,

Та назад не може злізти. (Гарбуз)

7) У вінку зеленолистім,

У червоному намисті

Видивляється у воду

На свою хорошу вроду .(Калина)

Вихователь. Ви чудово впоралися із завданням, і подивіться яке в нас ввийшло ключове слово - обереги.

Незнайка. Ой, як цікаво дізнаватися про ваші обереги за допомогою кросворда! Обов'язково відвідаю ваш музей. А як називається ця велика будівля і хто в ній працює? Слайд З.Решетилівська селищна рада. Вихователь. Що це за будівля,діти?

Діти. Це будівля селищної ради. Тут працюють люди, які дбають про наше селище, про порядок і затишок в ньому.

Незнайко. А що це майорить на будівлі селищної ради?

Діти. Це державний прапор нашої країни,нашої Батьківщини - України, один з її символів. Вихователь. А коли ми зайдемо до фойє селищної ради, то зможемо розглянути символи нашої маленької Батьківщини - Решетилівки! Слайд 6. Символи Решетилівки,

Вихователь. Решетилівка також має свої символи: прапор,герб,гімн. Діти, а які переважно кольори використані на нашому гербі і що ж символізують вони?

Діти. Синій колір герба- символізує родючість землі, добробут,жовтий колір - символізує сонце, світло, доброту.

Вихователь. Так, а що ж означають кольори прапора Решетилівки?

Діти. Синій колір - символ стійкості, сили, вірності, надійності,рожевий колір - символізує бойових козаків.

Незнайко. Як цікаво! А я чув, що свої герби можуть також мати окремі родини. Вихователь. Так! Герб може бути у кожної сім'ї,якщо вона цього бажає. Зараз діти розкажуть, який герб своєї сім'ї вони склали з батьками. (Діти демонструють зразки родинних гербів, розповідають.)

Незнайко. Чудово! Обов'язково запропоную своїм рідним виготовити власний герб. Вихователь. Продовжуємо нашу подорож. Слайд 7. Парк «40-ка річчя Перемоги». Вихователь куди ми з вами потрапили?

Діти. До парку відпочинку та дозвілля,який розташований в самому центрі селища. Запрошуємо тебе, Незнайку, відпочити та розважитись.

Фізкультхвилинка

«В парку»

Ми у парку відпочинку,

Ми на гойдалки всі сіли

Дуже швидко полетіли

- Тихше, тихше , не летіть.

Гойдалки всі зупиніть.

Раз - два,раз - два,

Закінчилась наша гра.

Слайд 8. Меморіал загиблим воїнам.

Вихователь. Діти, ви впізнали це пам'ятне місце? Де воно знаходиться? Багато років тому по наші й землі прокотилася вогняна хвиля війни. Всі, від малого до старого піднялися на захист рідного краю і перемогли фашистів. Але багато воїнів полягли в боях і не повернулися додому. Цей Меморіал збудований в пам'ять про всіх Героїв війни. Щороку 9-го травня - в День святкування Перемоги, і діти й дорослі приходять до цього місця з квітами, щоб дякувати і пам'ятати!

Наша мандрівка закінчується. Час повертатися в дитячий садок. Незнайку, тобі сподобалася наша фото екскурсія?

Незнайко. Я дуже вдячний вам, діти, за цікаву екскурсію. Доки подорожував, дізнався багато нового й корисного. Ваше селище затишне, красиве та чисте. Думаю, що ви будете робити все для того, щоб Решетилівка завжди була чистою і красивою.

Вихователь. Щоб ти гарно запам'ятав наше гостинне селище, діти вирішили виготовити та подарувати тобі листівку - колаж про нашу Решетилівку.(Робота дітей) 


План 

роботи гуртка 

”Українська скарбничка ”

Керівники: Ракицька Н.О., Литвин Н.О.