In deze opdracht ga je zelf een stoeltje natekenen op basis van een voorbeeld.
Nadat de stoel goed getekend is gaan we het stoeltje ook echt uitprinten. Als alle stoelen uitgeprint zijn gaan jullie in de klas kijken hoeveel stoelen jullie kunnen stapelen terwijl er maar 1 stoel de grond aan mag raken. Hoeveel stoelen krijgen jullie voor elkaar!
De afmetingen van het stoeltje zijn nog onbekend. Jullie moeten het stoeltje dus opmeten voordat je kunt beginnen met tekenen.
Om het stoeltje goed op te kunnen meten maken we gebruik van de schuifmaat.
Oefenen met de schuifmaat.
Om te leren werken met een schuifmaat moeten jullie eerst de opdracht maken op : https://maken.wikiwijs.nl/97449/Schuifmaat
Nu jullie weten hoe een schuifmaat werkt, ga je het stoeltje opmeten.
Vul alle maten in op de werkbladen die jullie voor deze opdracht hebben gekregen.
Als alle maten zijn ingevuld, laat je deze eerst controleren door de docent. Zodra ze goed zijn gekeurd , kun je beginnen met tekenen.
Om goed 3d te kunnen tekenen is het belangrijk om te werken uit een solid.
een solid houdt in dat het object wat je hebt getekend helemaal massief is van binnen.
Hiernaast zie je een video van hoe je uit een solid ontwerpt.
We beginnen met een rechthoek en halen steeds meer vlakken weg totdat er een tafel overblijft.
Probeer nu het stoeltje te tekenen vanuit een solid.
Gebruik de afmetingen die je in stap 1 hebt opgemeten.
Gebruik de 3D-Tekst tool om de naam op je stoeltje te zetten.
Gebruik hiervoor de volgende instellingen:
Height: 4
Extruded: 1
Ga nu naar 'Export' en daarna naar '3D model' om je tekening te exporteren. Je slaat het bestand op als een *.STL bestand op je H-schijf.
Open de software 'Cura' op je PC. Open het bestand dat je zojuist hebt gemaakt.
Gebruik de instelling die je hiernaast kunt zien. Druk daarna onderaan op Slice. Controleer of de eerste laag goed is en hoelang je print duurt. Dit zou ongeveer 55 minuten moeten zijn.
Als alles klopt kun je nu echt gaan 3D printen. Je mag hier best trots op zijn want je hebt het helemaal zelf gemaakt.
Het kan zijn dat het niet helemaal goed gaat. Zie jij wat er fout gaat, of wat er aan de hand is?
Het stoeltje mag je mee naar huis nemen als deze klaar is.