День Соборності

22 сiчня 1919 року на Софіївській площі лiдери УНР і делегація ЗУНР заявили про свiй непохитний намiр збудувати єдину соборну Українську державу. Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України, і відзначають його з 1999 року. Щороку 22 сiчня весь український народ iз вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усіх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i ділом намагався вiдродити незалежну Соборну Українську державу.

Відзначення Дня Соборності – наш обов’язок берегти світлу пам'ять про незлічені жертви, покладені українським народом на вівтар незалежності, соборності держави.

До Дня Соборності у філії Гребінківська ЗОШ I-II ступенів № 1 було організовано літературну хвилинку в бібліотеці «Час історичного вибору: ключові події Української революції 1917-1921 років».


Класними керівниками початкової школи було проведено виховні години «Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна», «Україна соборна!», «Україна калинова», під час яких діти ознайомилися з поняттями «єдина», «незалежна», «держава» . Під час заходів діти переглядали тематичні фільми, презентації, виготовили стінгазету та державні прапорці.


Пройшли тематичні виховні заходи для учнів 5 – 9 класів : «День Соборності України», «Україна - держава соборна, одна на всіх, як оберіг», «З Україною в серці». Проведено вікторину «День Соборності України», метою якої було стимулювати інтерес до минулого України, звичаїв та традицій українського народу та закріпити знання про державні символи та визначні події новітньої історії. Проведено єдиний урок «Час історичного вибору», під час якого були використані: вислови відомих людей, відео, притчі та презентації, прозвучали вірші про Україну. Класним керівником 9-го класу під час проведення заходу було використано пізнавальну гру-пазл «Об’єднай Україну».

Для учнів 5 - 6 класів педагогом-організатором Пацюкевич Т.В. було проведено квест, який допоміг зрозуміти, як добре учні знають свою рідну державу. Наостанок діти прикріпили на дошку долоньки, утворюючи ланцюжок єднання.


Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею, завжди хоче розповісти про неї найкраще.

Наша країна пройшла великий і важкий шлях. Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі ― на нашій славній Україні.