16 днів проти насильства

3 25 листопада по 10 грудня 2022 року у філії Гребінківська ЗОШ І-ІІ ступенів № 1 Опорного закладу Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 було проведено акцію «16 днів проти насильства».

Мета проведення акції – привернення уваги здобувачів освіти до актуальних проблем подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, гендерного поводження, активізації роботи щодо формування у дітей правової культури та ціннісного ставлення до себе й до інших, вироблення навичок відповідальної поведінки підростаючого покоління на основі сформованості превентивного світогляду, здатності супротиву до негативних впливів соціального середовища. На базі філії Гребінківська ЗОШ І-ІІ ступенів №1 були проведені тематичні заходи, а саме:

Учні 2 класу разом з класним керівником Юрченко І. В. долучилися до акції "16 днів проти насильства". Обговорили та зрозуміли важливість цієї проблеми.

Переглянули відеоролик


Була проведена година спілкування на тему «Що таке насилля? Як себе захистити?» з метою надання інформації про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права.


Перегляд серії мультфільмів


Конкурс малюнків «Ми проти насильства»


Переможниця конкурсу Хоменко Інна

Інформаційна хвилинка « Порядок дій у ситуації домашнього насильства»


Учні 2 класу організували флешмоб «Наші долоньки проти насильства».


1 грудня весь світ відзначає Міжнародний день боротьби зі СНІДом, тому учні 2 класу долучилися до важливої всесвітньої проблеми, були задіяні в акції «Червона стрічка ”, з метою формування здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактику й толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих


3 грудня до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями учні класу підготували повідомлення із особистого досвіду «Подорож до країни Доброти»


Переглянули мультфільм


Створення квітки «Правила дружби»

У 3 класі відбувся виховний захід на тему " Мої права та обов'язки". Де діти переглянули відео в якому розповідалося про повагу до прав людини та про дотримання правових норм гарного ставлення до оточуючих, критичного ставлення до себе та інших, про повагу до особистого простору дитини. Учні пригадували ситуації з життя в яких потрібно було обрати між гарним вчинком і поганим. Вчилися використовувати правила ввічливості та хорошої поведінки в житті.


У рамках 16 днів проти насильства, у п'ятому класі було проведено профілактичні бесіди "Конфлікти в сім'ї та їх розв'язання","Попередження домашнього насильства ",а також переглянули мультфільм про права дитини.


2 грудня в 4 класі класний керівник Колесник І.М. та асистент вчителя Чайка В.В. провели виховний захід в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Діти переглянули відеоролики про важливість заходів, які розподілені на 16 днів. Впевнилися у важливості бути небайдужими до випадків насильства.

Під час перегляду мультуроку діти обговорили ситуації, які були в мультфільмах і визначили як потрібно діяти в кожній окремій ситуації.

В кінці заходу всі дійшли єдиного висновку і озвучили його одноголосно «Не мовчи!».


Під час підготовки до уроку, учні 6 класу разом створили презентацію на цю тему, а також разом із класним керівником Вовкодав А. А. та асистентом вчителя Запорожець Л. В. переглянули відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри.


Виховна година " Торгівля людьми - прояв сучасного рабства" Учні 9 класу переглянули тематичну презентацію і взяли участь в обговоренні питання рабства людьми.


Педагог-організатор Пацюкевич Т.В. провела заходи в межах акції " 16 днів проти насильства". Вона ознайомила учнів із календарем заходів, які проходять у ці дні не лише в Україні, а й за її межами. Гаслом "Від миру в сім’ї - до миру в країні!" Тетяна Володимирівна розповіла про те, що потрібно знати про домашнє насильство та як діяти у випадку, коли дитина стала свідком чи жертвою жорстокого поводження та нагадала дітям про їх права та обов’язки.

Виховна година на тему: “Волонтери – люди доброї волі“ День волонтера – дуже важливе свято для України. Запроваджене Генасамблеєю ООН у 1985 році воно вшановує людей, які займаються добровільною суспільно корисною діяльністю.

Тетяна Володимирівна розповіла учням історію свята. Особливо сьогодні волонтерство залишається в Україні затребуваним, як ніколи, адже на плечах волонтерів лежить велика допомога для наших захисників та захисниць під час війни.

Відбувся виховний захід присвячений відзначенню всесвітнього дня волонтера ''Українські волонтери, відважні і дивовижні''. Мета заходу - познайомити учнів з поняттям ''волонтер''; створити умови для виховання небайдужого ставлення до людей, які потребують допомоги; стимулювати пізнавальний інтерес до основ моральної культури. В рамках заходу діти виготовили ляльки-мотанки (обереги) для наших захисників, які за допомогою волонтерів попадуть на передові позиції.


До Дня боротьби зі СНІДом медична сестра Калина Н.А. прочитала лекцію на тему: «Снід стосується кожного». Вона розповіла про фактори та шляхи поширення, які можуть стати причиною захворювання.


01.12.2022 р. класний керівник 8 класу Пасічна Л.М. в рамках акції “16 днів проти насильства” організувала онлайн - зустріч з представниками системи Безоплатної правової допомоги. Юристи сектору "Гребінківське бюро правової допомоги" Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Черницька Валентина Василівна та Маковська Юлія Ігорівна провели інформативний і повчальний захід "Запобігання та протидія насильства".



Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків. Сприяли вихованню людяності,толерантності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення цінностей.