ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

7 лютого Міжнародний день безпечного Інтернету учні 1 класу, класний керівник Муржа Д. А. та  асистент вчителя  Гордієнко Я. М. ознайомилися з основними правилами безпеки в інтернеті за допомогою відео-презентації. Учні пройшли онлайн тестування "Кіберсвіт під контролем-2023",де отримали сертифікати за успішне проходження. Учні набули нових знань, які зможуть використовувати в повсякденному житті.

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет — це не просто віртуальна 

реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте саме Інтернет 

все частіше стає джерелом сучасної 

небезпеки для дітей, наслідки якої 

не обмежуються втратою грошей чи 

особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я 

та майбутнього. Саме тому заступник завідувача філії з НВР Лещенко Л.І. 7 лютого 2023 року до Дня безпечного Інтернету провела з 8 класом урок  

на тему безпеки підлітків від сексуальних ризиків в мережі Інтернет «Інтимне селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»

Від соціальних мереж – до онлайн-банкінгу: сьогодні Інтернет проник у наше життя і діяльність. Окрім комп’ютерів та ноутбуків, ми підключаємо до Інтернету все – мобільні телефони, планшети, холодильники, телевізори й багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку у Всесвітній мережі.

 07.02.2023 на базі філії Гребінківська ЗОШ І-ІІ ступенів №1 учні 2 класу разом із вчителем інформатики Вовкодав А. А. зіграли в цікаву гру під назвою “Так чи ні?” “Що можна робити в Інтернеті?”. Діти з цікавістю та великим задоволенням не лише давали відповіді, а й обгрунтовували їх.


Вчитель інформатики разом з учнями 3 класу провели на уроці інтерактивну вікторину “Безпечний Інтернет”. Діти із задоволенням давали відповіді на питання. А також на уроці учні пригадали головні правила безпечного користування Інтернетом. 

Учні 4 класу відвідали урок-гру з інформатики на тему “Як не втрапити в халепу в інтернеті?”. Цікава пригода з вигаданим героєм Гугликом з завданнями на знання правил безпечного користування інтернетом. Урок-гра з Гугликом містить 6 різних видів завдань: гра «Так чи ні?», флеш-картки з моделями ситуацій, вікторина, вправа «Щит захисту», визначення правил безпечного користування інтернетом і підбір заголовку до правил нетикету за запропонованими поясненнями. Діткам було дуже цікаво!



На уроці інформатики 09.02.2023 учні 5 класу разом із вчителем Вовкодав А. А. та асистентом вчителя Вовк Т. С. розглянули проєкт на тему “Як захиститися від спаму?” Говорили про те, що без потреби не варто реєструватись на сайтах, форумах чи блогах. Треба не відповідати на спам-повідомлення і не переходити за посиланнями, що містяться в ньому. Користуватися останніми версіями браузерів, котрі самі визначають чи підозрюється сайт у розсилці спаму. 



Згідно звіту IWF, британської організації, яка займається видаленням матеріалів з зображенням сексуального насильства над дітьми, 7 з 10 видалених у минулому році матеріалів були створені самими дітьми. Так на уроці інформатики учні 6 класу провели бесіду на тему “Онлайн-злочини за участю дітей під час війни”. Говорили про те, що матеріали можуть бути створенні під примусом злочинців, за винагороду, або як результат надмірної довіри дитини у стосунках. Зробили висновки як захистити себе від подібних ризиків. 



На уроці інформатики учні 7 класу разом з вчителем переглянули відеоматеріал “Що таке кібербулінг?”. На сьогодні тема дуже актуальна. Адже у світі кожна третя особа віком від 13 до 24 років зустрічалася із проявами онлайн-цькування. Водночас у таких ситуаціях важливо, щоб школярі, які багато часу проводять у соцмережах,  вміли себе захистити.   

Міністерство цифрової трансформації України спільно з ЮНІСЕФ в Україні створило  освітній серіал про кібербулінг для підлітків. Завдяки цьому відеопродукту  підлітки дізнаються, як виглядає кібербулінг, які його причини та потенційні наслідки, як припинити цькування онлайн  і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу.



А учні 8 класу говорили про те, що найкращим захистом від вірусів є не антивірусний захист, а своєчасне оновлення програмного забезпечення. Адже його розробники слідкують за можливими загрозами і намагаються захистити свої продукти нововведеннями. Тому, коли пристрій пропонує оновлення – не треба ігноруйте це! Також вели бесіду про такі загрози як фішинг, залежність, хакерство, онлайн-грумінг та цькування. Зробили висновки, як захистити себе від цієї небезпеки.



Учні 9 класу на уроці інформатики створили спільну презентацію на тему “Безпека в Інтернеті.” На сьогодні Інтернет відіграє важливу роль в житті сучасної людини. Глобальна мережа Інтернет – це необмежений ресурс, який може бути використаний як для навчання, так і для відпочинку та спілкування з друзями. Але,  вміщують в себе великий інформаційний, навчальний та розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик, особливо для дітей. Так головним завданням перед учнями було висвітлити головні небезпеки в Інтернеті та знайти шляхи їх вирішення.