ОП Магістр

Відомості про освітню програму

Освітньо-професійна програма «Культурологія» (далі ОПП «Культурологія», ОП) з підготовки фахівців за другим (магістерським) рівнем вищої освіти галузі знань 03 Гуманітарні науки спеціальності 034 Культурологія розроблена викладачами кафедри культурології факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка у співпраці з роботодавцями, здобувачами та випускниками й затверджена Вченою радою ПНПУ імені В.Г. Короленка (протокол № 14 від 28.06.2022 р.) і введена в дію Наказом ректора №22-УР від 28.06.2022 р.). Відкриття спеціальності Культурологія в ПНПУ імені В. Г. Короленка зумовлено потребами розвитку суспільства й регіону, необхідністю підготовки висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців, які володіють фундаментальними теоретичними знаннями й практичними навичками, необхідними для розв’язання широкого кола завдань і проблем у галузі професійної діяльності культуролога. З цією метою, у 2007 році  на  психолого-педагогічному факультеті ПНПУ імені В. Г. Короленка було засновано кафедру культурології та розпочато підготовку здобувачів за освітніми рівнями бакалавр 6.020101, спеціаліст 7.02010101, магістр 8.02010101  культурології  галузь знань 0201 Культура. У 2015 році, відповідно до Акта узгодження переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, спеціальність було віднесено до галузі 03 Гуманітарні науки за шифром 034 Культурологія.

Освітньо-професійну програму приведено у відповідність до Стандарту вищої освіти, затвердженого і введеного в дію наказом Міністерства освіти і науки України «Про затвердження стандарту вищої освіти за спеціальністю 034 Культурологія для другого (магістерського) рівня вищої освіти» № 803 від 16.06.2020 р., «Положення про освітню програму Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка».  Термін дії сертифіката до 1 липня 2024 року.

Нині розвиток спеціальності університеті відбувається відповідно до сучасної стратегії держави, спрямованої на вдосконалення системи вищої освіти, інтеграцію у світове та європейське співтовариство. ОП містить обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття відповідного ступеня вищої освіти, перелік компетентностей випускника, нормативний зміст підготовки здобувачів, сформульований у програмних результатах навчання, формах атестації здобувачів вищої освіти кафедрою культурології.

Підготовка магістрів спеціальності 034 Культурологія зумовлена тим, що в регіоні існує потреба у висококваліфікованих фахівцях цієї галузі. Моніторинг ринку праці засвідчує, що в Полтавській області функціонує значна кількість  державних, громадських і приватних соціокультурних інституцій, які потребують оновлення кадрового потенціалу, актуалізуючи тим самим необхідність підготовки відповідних фахівців вищої кваліфікації.

Контингент здобувачів вищої освіти ОП формується із абітурієнтів м. Полтави, Полтавської області та інших областей України. Щороку ОП переглядається та оновлюється з урахуванням рекомендацій потенційних роботодавців, академічної спільноти та здобувачів ВО, а також досвіду аналогічних вітчизняних та іноземних ОП, з метою забезпечити актуальні компетентності випускників.

При створенні / оновленні ОП було використано досвід та інноваційні підходи до підготовки фахівців зі спеціальності, рекомендації стейкголдерів, викладачів, які забезпечують освітні компоненти ОП, здобувачів вищої освіти, випускників. До складу робочої групи зі створення / оновлення ОП, затвердженої наказом ректора, увійшли викладачі кафедри культурології, здобувачі вищої освіти, роботодавці. 

Випуск магістрів 2020 року

Випуск магістрів 2020 року

Цілі освітньої програми

Цілі освітньої програми полягають у підготовці фахівців з культурології, які володіють сучасними теоретичними знаннями та практичними навичками, необхідними для розв’язання складних соціокультурних задач і проблем, відповідно до набутих ними аналітичних, комунікаційних, науково-дослідницьких, управлінських компетентностей. Унікальність програми полягає в тому, що вона є міжгалузевою (гуманітарну галузь у ній інтегровано з культурою, освітою, мистецтвом та поліпредметною). 

У змісті освітньої програми враховано потреби та вимоги регіонального ринку праці відповідно до стратегії розвитку Полтавської області, міста Полтави і територіальних громад. Здійснюється підготовка фахівця-культуролога, здатного до мобільного і креативного вирішення складних виробничих завдань. 

Унікальність освітньої програми відображено в практичному компоненті, складниками якого є навчальна аналітико-організаційна, виробнича культурологічна та виробнича з управління закладами культури практики, а також представлена низкою практично-орієнтованих дисциплін (Аналітика у сфері культури, Методологія та організація наукових досліджень, Менеджмент закладів культури, Сучасні стратегії культурної політики та ін.), із використанням викладачами інноваційних освітніх технологій (індивідуальний наскрізний тьюторіал наукового керівника, персоналізований супровід освітньої траєкторії здобувача, технологія тиражування галузевих інновацій). 

Цілі освітньої програми узгоджуються зі Стратегією розвитку Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка на 2020-2025 рр. і «Статутом ПНПУ». Місія Університету полягає у забезпеченні фундаментального права людини та конституційного права громадянина України на вищу освіту, у служінні людині, громаді, суспільству через підготовку конкурентоспроможних фахівців для освітньої та соціокультурної галузей. Університет посідає гідні позиції у вітчизняній вищій педагогічній освіті завдяки якісним освітнім послугам, інноваційному навчальному процесу, конкурентоспроможності та затребуваності випускників на ринку праці, актуальним науковим дослідженням, якісному менеджменту, високій корпоративній культурі, постійному прагненню досконалості. Цілі ОП відповідно до стратегічних завдань і напрямів розвитку Університету, спрямовані на підготовку високопрофесійних і конкурентоспроможних на ринку праці фахівців-культурологів, здатних здійснювати аналітичну, організаційно-управлінську, науково-дослідну, інноваційну, проєктну, експертну, консультативну діяльність у гуманітарній галузі. Освітня програма реалізується з урахуванням ключових цінностей Університету: формування національних і загальнолюдських цінностей; інноваційність та індивідуальний підхід, довіра та взаємодопомога.

Випуск магістрів 2017 року

Випуск магістрів 2017 року

Освітня програма та стандрат вищої освіти

Освітня програма розроблена на основі стандарту вищої освіти України другого (магістерського) рівня за галуззю знань 03 «Гуманітарні науки» спеціальністю 034 «Культурологія» (наказ МОН від 16.06.2020 р. № 803), відповідно, було узгоджено формулювання компетентностей та програмних результатів навчання. Досягнення результатів забезпечують насамперед такі освітні компоненти, як «Аналітика у сфері культури», «Методологія та організація наукових досліджень», «Сучасні стратегії культурної політики», «Менеджмент закладів культури». Досягнення результатів уможливлюють також навчальна і виробничі практики, оптимальний розподіл усіх видів навчальної роботи, застосування викладачами новітніх методів навчання, ефективних форм оцінювання навчальних досягнень здобувачів вищої освіти, використання сучасних технологій та інструментів, що відповідають змісту освітніх компонентів.

Зміст ОП «Культурологія» спрямований на набуття професійних компетентностей та програмних результатів, зафіксованих Національною рамкою кваліфікацій. Після завершення навчання здобувач вищої освіти отримує кваліфікацію магістр культурології. 

Зміст та обсяг освітньої програми

обсяг ОП - 90  кредитів ЄКТС

обсяг ОК, спрямованих на формування компетентностей, визначених стандартом вищої освіти - 66 кредитів ЄКТС

обсяг дисципліни за вибором здобувачів вищої освіти - 24 кредитів ЄКТС

Зміст освітньої програми відповідає предметній області заявленої для неї спеціальності 034 Культурологія, зокрема – системі наукових ідей, підходів, концепцій, теорій щодо культури; поняттям та принципам аналізу культурних процесів та явищ. Комплекс освітніх компонентів спрямований на досягнення здобувачами достатніх для ефективного розв’язання складних задач та проблем у сфері професійної діяльності культуролога або у процесі навчання, що передбачає проведення дослідження та/або здійснення інновацій і характеризується невизначеністю умов і вимог. 

Мета освітньої програми – підготовка висококваліфікованих фахівців, які володіють фундаментальними теоретичними знаннями й практичними навичками, необхідними для розв’язання широкого кола завдань і проблем, а також здатні до успішного професійного розвитку та працевлаштування у сфері культури, освіти (зокрема мистецької), управління, креативних індустрій, дозвілля. Обов’язкові дисципліни циклу загальної підготовки, професійної підготовки;  навчальна і виробничі практики і атестації, забезпечують досягнення виявляють рівень усіх програмних результатів навчання. Відповідно до предметної області у вибірковому компоненті студентів запропоновано дисципліни, що розглядають теоретичні й практичні питання гуманітарної галузі знання. 

Новини