Віталій Дмитренко

Дмитренко Віталій Анатолійович

(05.10.1972, с. Лелюхівка Новосанжарського району Полтавської області) 

 

Кандидат історичних наук, 

доцент кафедри культурології 

факультету технологій та дизайну 

Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка


Контактна інформація:

Службова адреса: 36003, м. Полтава, вул. Остроградського, 2


Службовий телефон: (0532)-56-31-58

e-mail: vitodmitrenko1972@gmail.com 

Трудова і професійна діяльність

У 1989 році вступив до Полтавського державного педагогічного інституту імені В.Г. Короленка на історичний факультет. У 1994 році закінчив інститут, здобув кваліфікацію вчителя історії та права і почав працювати у Полтавській середній школі №26 міста Полтави на посаді вчителя історії. У 1998-2000 роках викладав історію у ПТУ №4; 2000-2004 роках – у спеціалізованій школі №5 м. Полтави. З 2004 по 2012 роки був викладачем історії та права Полтавського ліцею ПДАА.

З 2007 року по 2010 рік паралельно навчався в аспірантурі при Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка.

З 2013 року працює на кафедрі культурології та МВКД Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка на посаді доцента цієї кафедри.

У лютому 2011 року захистив кандидатську дисертацію на тему «Матеріали церковного обліку населення Київської та Переяславсько-Бориспільської єпархій як джерело з соціальної історії Гетьманщини ХVІІІ століття» зі спеціальності 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни у спеціалізованій раді Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України.

Нагороджений Подякою міського голови м. Полтава (2015 р.), Грамотою Полтавської обласної ради (2016 р.), Подякою Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка (2017 р.), Почесною грамотою Виконавчого комітету Полтавської міської ради (2019).

Навчальна і методична робота

Викладає навчальні дисципліни: «Історія української культури», «Історіографія історії української культури», «Повсякденна культура України», «Сучасні нетрадиційні релігійні вчення», «Правове забезпечення культурно-освітньої діяльності».

Дмитренко В.А. є одним із розробників методичних рекомендацій «Сучасні нетрадиційні релігійні вчення: Методичний посібник для студентів спеціальності 034 Культурологія освітнього ступеня магістр», «Історія української культури: навчально-методичний посібник для підготовки до практичних занять та самостійної роботи студентів спеціальності 034 Культурологія освітнього ступеня бакалавр», «Методичні рекомендації щодо написання та захисту курсових робіт для студентів освітнього ступеня бакалавр спеціальності 034 Культурологія». Керує курсовими роботами та магістерськими дослідженнями з культурології.

Щороку працює у складі предметних комісій з прийому вступників на спеціальність 034 Культурологія та атестаційних екзаменів.

Наукова робота

Наукові інтереси Дмитренка В.А. зосереджені на вивченні джерел з історії культури України ХVІІІ ст. та повсякденної культури України. Є автором монографії «Матеріали церковного обліку населення Київської та Переяславсько-Бориспільської єпархій як джерело вивчення соціуму Гетьманщини XVIII століття. Полтава: Сімон, 2016. 198 с.».

Підготував більше 50 наукових праць. Значна кількість статей надрукована у фахових виданнях та виданнях, що входять до наукометричних баз даних. Керівник студентської наукової групи за проблемою «Актуальні питання історії української культури».

У травні 2019 р. отримав сертифікат про навчання за сертифікатними освітніми програмами «Хмарні сервіси в дистанційному освітньому процесі закладу вищої освіти» та «Англійська мова як засіб викладання у вищій школі».

Організаційна робота

Член Ученої ради факультету технологій та дизайну, відповідальний за методичну роботу кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін, є куратором.

Брав участь в організації і проведенні науково-практичних конференцій, зокрема: Всеукраїнських науково-практичних конференцій «Культурологічна регіоналістика: теорія, історія, практика» (2017), «Сучасні соціокультурні практики: компетентнісно-аксіологічний аспект» (2018), «Актуальні проблеми технологічної, професійної освіти, культурології та дизайну» (2018); Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми культурно-освітнього простору» (2019); студентського круглого столу «Актуальні проблеми культурології» (2019) та ін. 

Нагороди та відзнаки