Практика

Практична підготовка здобувачів здійснюється відповідно до Положення про організацію та проведення практик студентів ПНПУ імені В.Г. Короленка. Мета практик полягає в розширенні та реалізації професійних знань, умінь та навичок набутих у процесі навчання, формуванні здатності розв’язувати задачі дослідницького або інноваційного характеру.

В ОП бакалаврату передбачені навчальна культурологічна практика (ІV семестр), Виробнича культуролого-музеєзнавча практика (VІ семестр), Виробнича соціокультурна практика (VІІ семестр).

Навчальна аналітико-організаційна практика магістрів, тривалістю чотири тижні (6 кредитів), проходить у І семестрі. Виробнича культурологічна практика магістрів, тривалістю 10 тривалістю тижнів (15 кредитів), проходить у І та ІІ семестрах. Виробнича практика з управління закладами культури тривалістю 6 тижнів (9 кредитів), проходить у ІІІ семестрі.

Співпраця із роботодавцями у формулюванні цілей і завдань практичної підготовки здобувачів, визначення її змісту, відбувається під час спільних засідань роботодавців із викладачами кафедри, настановчих та звітних конференцій на базі закладів, де керівниками є стейкхолдери освітніх програм. Практична підготовка відображає останні тенденції розвитку галузі, рівень задоволеності здобувачів компетентностями, розвиненими під час практичної підготовки є достатнім. 

ГАЛЕРЕЯ

Захисти результатів проходження виробничої практики зі спеціальності

. 19 та 25 листопада 2020 р. 

Ольга Слухай на базі Дитячо-юнацького клубу «Метеор» м. Кременчук провела креативний захід, спрямований на реалізацію творчого потенціалу дітей молодшого та середнього шкільного віку «Свято кольорової крейди» 

17 червня 2021 р.

Апробація авторського екскурсійного маршруту пам’ятками садово-паркового мистецтва міста Кременчук Ольги Слухай. 

. червень 2021 р. 

Дарія Демеченко у Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному апробує розважальну квест-програму з елементами екскурсії

червень 2021 р.

НОВИНИ

Події

Культурологи успішно захистили результати практики 

(літній семестр 2021/20022 н.р.)

Упродовж травня – червня 2022 р. у дистанційному режимі тривала виробнича культуролого-музеєзнавча практика здобувачів першого (бакалавр) рівня вищої освіти. Базою практик для студентів груп К-24, К-26, К(ск)-25 та К(ск)-27 був Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного.

Відповідно до освітньої програми, практика була спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих здобувачами вищої освіти під час навчання. За час практичної роботи студенти набули й удосконалили професійні навички й уміння.

Колеги-музейники під орудою директорки, кандидатки філологічних наук Світлани Завалій допомогли сформувати та розвинути у студентів уміння приймати самостійні рішення в умовах конкретних професійних ситуацій.

Молодь оволоділа сучасними методами та формами організації праці в галузі їхньої майбутньої спеціальності. Практика допомогла зорієнтувати майбутніх культурологів на формування вміння здійснювати експозиційну, науково-фондову, виставкову, лекційно-просвітницьку та соціокультурну роботу в музеї, а також проводити екскурсії.

Студенти сумлінно поставилися до виконання завдань практики. Попри складності зумовлені дистанційною формою її проведення та воєнним станом в країні, вони активно долучилися до організації заходів, проведених у музеї упродовж звітного періоду. Керівництво бази практики особливо відзначило успіхи практикантів Олександру Пятак, Мирославу Романенко та Аллу Криворучко.

Комісія із захисту практики у складі доцентів Віти Дмитренко, Ренати Винничук та Олександра Лук’яненка зауважила високу якість захисту результатів практики та рівень оформлення звітної документації.


Практична підготовка здобувачів вищої освіти

КАФЕДРИ КУЛЬТУРОЛОГІЇ у 2021 - 2022 н.р.

 

Денна форма навчання

ІІ курс першого освітнього рівня

Група  К-26

Група К(ск)-27 (скорочений термін навчання)

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2021/2022 навчальний рік Виробничу культуролого-музеєзнавчу практику було проведено з 30.05.2022 р. по 24.06.2022 р. (упродовж 4 тижнів) на базі Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного, її учасниками були здобувачі вищої освіти ІІ курсу (група К-26, усього 13 осіб) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 034 Культурологія денної форми навчання факультету технологій та дизайну (методист к.і.н., ст.викл. кафедри культурології – Дмитренко В.І.).

 Практиканти продемонстрували сформованість професійних умінь, відповідальне ставлення до покладених на них обов’язків, уміння працювати з різною віковою аудиторією, налагоджувати комунікацію, враховувати психологічні, соціальні, релігійні особливості відвідувачів музею.

ІV курс першого освітнього рівня

Група  К(кдд)-45

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2021/2022 навчальний рік Виробничу практику зі спеціальності було проведено з 01.11.2021 р. – 10.12.2020 р. (упродовж 6 тижнів). Методист — к.і.н., асистент кафедри культурології Орлов В.М.

Базою практики було визначено: Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського.

Мета практики полягала у підготовці студентів до самостійної професійної діяльності культуролога як організатора культурно-дозвіллєвої діяльності.

Під час проходження виробничої практики зі спеціальності студенти працювали над закріпленням професійних навичок з фаху, набутих ними під час засвоєння широкого спектру професійно-орієнтованих дисциплін.

І  курс другого освітнього рівня

Група К-53

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2021/2022 навчальний рік Виробничу культурологічну практику було проведено з 14.03.2021 р. – 17.06.2021 р. (упродовж 14 тижнів) методист – к.п.н., доцент кафедри культурології Дмитренко В.А.

Базою практики була  Полтавська обласна громадська організація «Європейський вибір Полтавщини».

 Метою практики було сформувати навички аналітичної, експертної, навчальної, консультативної, інформаційної, комунікативної, проєктної діяльності в громадських організаціях.

ІІ  курс другого освітнього рівня

Група К-64

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2021/2022 навчальний рік Виробничу практику з організації діяльності закладів культури було проведено з 20.09.2021 р. – 29.10.2021 р. (упродовж 4 тижнів). Методист — д.п.н., проф. Кравченко Л.М.

Базами практики було визначено: Глобинський міський будинок культури Полтавської області; Полтавська обласна громадська організація «Європейський вибір Полтавщини»; Гоголівський селищний будинок культури Полтавської області; Ромоданівський селищний будинок культури Полтавської області; Полтавський мистецький ліцей ім. Софії Русової.

 У ході практики студенти готувалися до самостійної професійної діяльності культуролога, як вищої посадової особи громадської організації та соціокультурного закладу (у галузі культури, освіти, благодійності, прав людини та ін.), методиста культурно-освітнього/позашкільного закладу.

 

Заочна форма навчання

ІІ курс першого освітнього рівня

Група К-24

Група К(ск)-25 (скорочений термін навчання)

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2021/2022 навчальний рік Виробничу культуролого-музеєзнавчу практику було проведено з 23.05.2022 р. – 17.06.2022 р.(упродовж 4 тижнів) на базі Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного, (методист к.і.н., ст.викл. кафедри культурології – Дмитренко В.І.).

Під час проходження виробничої практики зі спеціальності були закріплені, поглиблені теоретичні знання, засвоєні студентами під час вивчення професійно-орієнтованих дисциплін. У ході практики студенти готувалися до самостійної професійної діяльності культуролога.

IV курс першого освітнього рівня

Група К(кдд)-44

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2021/2022 навчальний рік Виробничу практику зі спеціальності було проведено з 01.11.20201р. – 10.12.2021 р., (упродовж 6 тижнів) Методист  – к.п.н., доцент кафедри культурології Винничук Р.В .

Практика проходила на базі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

 Під час проходження виробничої практики зі спеціальності студенти працювали над закріпленням професійних навичок з фаху, набутих ними під час засвоєння широкого спектру професійно-орієнтованих дисциплін.

Мета практики — підготовка студентів до самостійної професійної діяльності культуролога як організатора культурно-дозвіллєвої діяльності.

І  курс другого освітнього рівня

Група К-53

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2020/2021 навчальний рік Виробничу культурологічну практику і було проведено з 14.02.2022 р. – 20.05.2022 р, (упродовж 14 тижнів), методист – к.п.н., доцент кафедри культурології Дмитренко В.А.

Базами практики були визначені: Миргородський міський будинок культури Полтавської області;  Полтавський літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка. Сем’янівська філія Центру культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади; Національний музей-заповідник українського гончарства Полтавської області.

 Метою практики було сформувати навички аналітичної, експертної, навчальної, консультативної, інформаційної, комунікативної, проєктної діяльності в соціокультурних закладах.

Під час практики студенти закріплювали теоретичні знання, отримані під час навчання; набували й удосконалювали практичні навички та вміння; формували та розвивали професійну майстерність приймати самостійні рішення в умовах конкретної виробничої ситуації; оволодівали сучасними методами, формами організації праці в галузі їх майбутньої спеціальності. В підсумку було сформовано навички аналітичної, експертної, навчальної, консультативної, інформаційної, комунікативної, проєктної діяльності в громадських організаціях, науково-дослідних установах, закладах освіти, організаціях культури і мистецтв.

Практиканти продемонстрували сформованість професійних умінь, відповідальне ставлення до покладених на них обов’язків, уміння працювати з різноцільовою аудиторією, налагоджувати комунікацію, враховувати психологічні, соціальні, релігійні особливості відвідувачів соціокультурних установ. Практика засвідчила, що під час підготовки  здобувачів вищої освіти необхідно звернути увагу на покращення вміння вести ділову документацію; на розвиток прогностичної компетентностей.

Практична підготовка здобувачів вищої освіти

КАФЕДРИ КУЛЬТУРОЛОГІЇ у 2020 - 2021 н.р. 

Денна форма навчання


ІІ курс першого освітнього рівня

Група  К(сд)-25

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2020/2021 навчальний рік Виробничу практику зі спеціальності було проведено з 31.05.2021 р. по 25.062.2021 р. (упродовж 4 тижнів) на базі літературно-меморіальних, художніх, історичних, краєзнавчих музеїв за місцем проживання проходили здобувачі вищої освіти ІІ курсу (група К(сд)-25, усього 7 осіб) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 034 Культурологія денної форми навчання факультету технологій та дизайну. Практиканти продемонстрували сформованість професійних умінь, відповідальне ставлення до покладених на них обов’язків, уміння працювати з різною віковою аудиторією, налагоджувати комунікацію, враховувати психологічні, соціальні, релігійні особливості відвідувачів музею.

ІІ курс першого освітнього рівня

Група К(ск)-26 (скорочений термін навчання)

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2020/2021 навчальний рік Виробничу практику зі спеціальності було проведено з 02.11.2020 р. – 11.12. 2020 р. (упродовж 6 тижнів) методист – к.п.н., доцент кафедри культурології Винничук Р.В .

Базами практики було визначено: Комунальний заклад Полтавської обласної ради «Національний музей-заповідник М. В. Гоголя», Великокринківський зональний будинок культури; Кобеляцький районний центр культури і дозвілля (м. Кобеляки, Полтавська область).

Під час проходження виробничої практики зі спеціальності студенти працювали над закріпленням професійних навичок з фаху, набутих ними під час засвоєння широкого спектру професійно-орієнтованих дисциплін. Мета практики — підготовка студентів до самостійної професійної діяльності культуролога як організатора культурно-дозвіллєвої діяльності.

ІV курс першого освітнього рівня

Група  К(кд)-44

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2020/2021 навчальний рік Виробничу практику зі спеціальності було проведено з 02.11.2020 р. – 11.12. 2020 р. (упродовж 6 тижнів). Методист — к.і.н., асистент кафедри культурології Орлов В.М.

Базами практики було визначено: Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного; Карлівський районний історико-краєзнавчий музей; Полтавський літературно-меморіальний музей І. П. Котляревського; Петрівцівський сільський будинок культури Відділу культури молоді та спорту Миргородської районної державної адміністрації Полтавської області; Полтавський музей авіації і космонавтики, відділ Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського; Прилуцький краєзнавчий музей імені В. І. Маслова Відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Чернігівської області; Диканськийісторико-краєзнавчий музей імені Д. М. Гармаша; Полтавський музей авіації і космонавтики, відділ Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського;Під час проходження виробничої практики зі спеціальності студенти працювали над закріпленням професійних навичок з фаху, набутих ними під час засвоєння широкого спектру  професійно-орієнтованих дисциплін.

Мета практики – підготовка студентів до самостійної професійної діяльності культуролога як організатора культурно-дозвіллєвої діяльності.

І курс другого освітнього рівня

Група К-54

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2020/2021 навчальний рік Виробничу культурологічну практику було проведено з 22.03.2021 р. – 25.06.2021 р(упродовж 14 тижнів) методист – к.п.н., доцент кафедри культурології Винничук Р.В .

Базами практики було визначено: Глобинський міський будинок культури Глобинської міської ради Полтавської області; Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного; Гоголівський селищний будинок культури Гоголівської селищної ради Миргородського району Полтавської області; Оржицький історико-краєзнавчий музей Оржицької селищної ради Полтавської області; Полтавський мистецький ліцей ім. Софії Русової Полтавської обласної ради; Ромоданівський селищний будинок культури Ромоданівської селищної ради Полтавської області.

У ході практики студенти готувалися до оволодіння навичками професійної науково-дослідницької, експозиційної, науково-методичної діяльності у закладах культури.

ІІ  курс другого освітнього рівня

Група К(кд)-64

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2020/2021 навчальний рік Виробничу практику зі спеціальності було проведено з 12.10.2020 р. – 06.11.2020 р.(упродовж 4 тижнів).Методист — д.п.н., проф. Кравченко Л.М.

Бази практики:«Центр культури і дозвілля» Виконавчого комітету Краснолуцької сільської ради Гадяцького району Полтавської області відділ культури і туризму Гребінківської міської ради Полтавської області Полтавська обласна громадська організація «Європейський вибір Полтавщини» Полтавський міський центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання Полтавської міської ради Полтавської області відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Гожулівської сільської ради Полтавського району Полтавської області

У ході практики студенти готувалися до самостійної професійної діяльності культуролога, як вищої посадової особи громадської організації (у галузі культури, освіти, благодійності, прав людини та ін.), методиста культурно-освітнього/позашкільного закладу, педагога-організатора, завідувача парку культури та відпочинку тощо.

 

Заочна форма навчання

ІІ курс першого освітнього рівня

Група К-25

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2020/2021 навчальний рік Виробничу практику зі спеціальності було проведено з 05.04.2021 р. – 30.04.2021 р.(упродовж 4 тижнів) на базі Полтавський музей авіації та космонавтики.

Під час проходження виробничої практики зі спеціальності були закріплені, поглиблені теоретичні знання, засвоєні студентами під час вивчення професійно-орієнтованих дисциплін. У ході практики студенти готувалися до самостійної професійної діяльності культуролога.

Група К(ск)-26(скорочений термін навчання)

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2020/2021 навчальний рік Виробничу практику зі спеціальності було проведено з 05.10.2020 р. – 13.11.2020 р., (упродовж 6 тижнів) Методист — к.і.н., доц. кафедри культурології Дмитренко В.А.

Бази практики: Лубенський міський будинок культури; Хорольський районний будинок культури; Тернівський сільський клуб Відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області; Національний  військово-історичний музей України Міністерства оборони України;Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка;Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області. Малопавлівський сільський будинок культури Комишанської сільської ради Охтирського району Сумської області; Миргородська централізована бібліотечна система Відділу культури молоді та спорту Миргородської районної державної адміністрації; Михнівський сільський будинок культури Відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області.

Мета виробничої практики зі спеціальності — закріпити і поглибити теоретичні знання з фаху, набуті студентами під час вивчення професійно-орієнтованих дисциплін; набути навичок самостійної професійної діяльності з фаху.

IV курс першого освітнього рівня

Група К(кд)-43

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2020/2021 навчальний рік Виробничу практику зі спеціальності було проведено з 05.10.2020 р. – 13.11.2020 р., (упродовж 6 тижнів) Методист  – к.п.н., доцент кафедри культурології Винничук Р.В .

Базами практики було визначено: Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного, Відділ культури та туризму Решетилівської районної державної адміністрації Полтавської області, Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка.

Під час проходження виробничої практики зі спеціальності студенти працювали над закріпленням професійних навичок з фаху, набутих ними під час засвоєння широкого спектру професійно-орієнтованих дисциплін.

Мета практики — підготовка студентів до самостійної професійної діяльності культуролога як організатора культурно-дозвіллєвої діяльності.

ІІ  курс другого освітнього рівня

Група К(кд)-64

Згідно з навчальним планом та графіком навчального процесу на 2020/2021 навчальний рік Виробничу практику зі спеціальності було проведено з 14.09.2020 р. – 09.10.2020 р, (упродовж 4 тижнів) Керівник практики –д.п.н., проф. Кравченко Л.М.

Базами практики були визначені:Сектор культури та туризму Пирятинської районної державної адміністрації м. Пирятин Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка. Відділ культури, туризму, молоді та спорту Зіньківської районної державної адміністрації Охтирський міський краєзнавчий музей Комунальний заклад м. Охтирка Сумська область, Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара  Олександрійський коледж культури і мистецтв Комунальний вищий навчальний заклад Департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградська обласна державна адміністрація

Участь у майстер-класі Тамари Яценко «Файне хусткування» 

Студенти кафедри культурології зараз перебувають на культуролого-музеєзнавчій практиці. Там вони активно долучаються до заходів, організованих стейкголдером спеціальності, Полтавським літературно-меморіальним музеєм Панаса Мирного. Зокрема, 17 травня 2023 року за ініціативи директорки закладу культури Світлани Завалій молодь допомагала в проведенні заходів для студентів та школярів Полтави.

Практиканти брали участь у майстер-класі Тамари Яценко «Файне хусткування: традиціі пов’язування української хустки» для здобувачів освіти аграрно-економічного відділення Полтавського державного аграрного  коледжу управлiння і права. Під час заходу учасники дізналися про української хустку як сакральний магічний предмет і оберіг, про звичаї пов'язування святкової хустки, відомі на Полтавщині та інших регіонах України. Зав'язувала хустку і студентка ПНПУ імені В. Г. Короленка Анастасія Правдіна – так, як колись її навчила цьому бабуся. 

Для учнів першого класу ліцею №17 «Інтелект» Полтавської міської ради студенти разом зі співробітниками культурної установи проводили музейну квест-гру. Наприкінці дня на гостей літературно-меморіального музею чекало чаювання-спілкування про родинні традиціі сім’ї Рудченків «НезвиЧАЙні історії  на садибі Панаса Мирного. Цей захід відкрив таємниці витоків родини, подав уявлення про родину та родинне оточення Рудченків, домашнє виховання та стосунки в сім'ї і все, що формувало майбутнього класика, корифея української літератури – Панаса Мирного. 

Майбутні культурологи беруть участь у міських арт-проєктах

 

Під час культуролого-музеєзнавчої практикм студенти кафедри культурології стають учасниками міських соціокультурних заходів, працюючи разом із колективом Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного, стейкголдером спеціальності.

Зокрема, 18 2023 року травня за ініціативи директорки закладу культури Світлани Завалій молодь допомагала в проведенні майстер-класів під час Арт-проєкту до Дня вишиванки, що проходив у парку Незалежності.  університету ім. В.Г.Короленка. Полтави.

Здобувачі освіти опікувалися цікавими локаціями, були присутні на тематичних фотозонах, допомагали вести різноманітні майстер-класи, вивчали правила організації виставок творчих робіт, а також стали глядачами виступв творчих колективів міста та Українського народного хору «Калина» імені Г.Левченка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г.Короленка. Практиканти продовжили популяризувати українські національні традиції одягу, навчаючи полтавців разом із Тамарою Яценко під час майстер-класу.


Завершилася виробнича культурологічна практика магістрів заочної форми навчання

Магістри-культурологи групи К-53 заочної форми навчання успішно виконали завдання виробничої культурологічної практики. Її мета –  сформувати навички аналітичної, експертної, навчальної, консультативної, інформаційної, комунікативної, проєктної діяльності в громадських організаціях та установах культури.

Базами практики було обрано Полтавську обласну універсальну наукову бібліотеку імені І. П. Котляревського, Громадську організацію «Європейський вибір Полтавщини» та Полтавську обласну бібліотеку для дітей ім. Панаса Мирного, які є стейкголдерами спеціальності 034 Культурологія.

Підбиваючи підсумки практики комісія у складі завідувача кафедри культурології Олександра Лук’яненка та факультетського керівника й методиста практики Ренати Винничук відзначили належний рівень виконання практичних завдань.

Викладачі кафедри високо оцінили уміння магістрів популяризувати професію культуролога, досліджувати кодування культурних ідей, образів, та смислів діяльності бази практики у культурних продуктах, аналізувати затребуваність послуг та благ, культурних практик, культурно-мистецьких та дозвіллєвих проектів для громади.

Практиканти навчилися складати прес-релізи на захід/проєкт/event, проведений на базі практики, аналізувати залучення людей з обмеженими можливостями до вироблення та споживання культурних продуктів бази практики.

Майбутні культурологи долучилися до творчого майстер-класу для школярів

Студенти першого (бакалаврського) освітнього рівня факультету технологій та дизайну денної форми навчання спеціальності 034 Культурологія зараз перебувають на культуролого-музеєзнавчій практиці у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного.

Здобувачі вищої освіти набувають практичного досвіду з надання екскурсійних послуг та організації соціокультурних івентів. Чи не щоденно молоді люди стають активними учасниками заходів, які організовує стейкголдером спеціальності, дирекція музею Панаса Мирного.

За підтримки кандидатки філологічних наук, очільниці закладу Світлани Завалій 24 травня 2023 роу студенти проводили майстер-клас для маленьких полтавців. Студенти навчали учнів 3-Б класу ліцею №31 Полтавської міської ради виготовляти «Торбинки щастя». Діти наповнювали маленькі мішечки запашними травами, зібраними в саду відомого українського письменника на території літературно-меморіального музею. Під крівництвом студентів-культурологів малеча охоче прикрашала торбинки елементами декору, які мали свою смислову символіку: гарбузове насіння символізувало багатство родин, значення пояснювали і для всіх квітів, які дитина обрала для оздоблення.

Метою даного заходу було виготовлення дітками міні-подаруночків для своїх батьків та розвиток дрібної моторики рук. Під час виготовлення цих презентів дітлахи вкладали у них працю та свої найсвітліші емоції.

Студенти кафедри культурології проводять творчі заходи з учнями шкіл

 

Здобувачі освіти енної форми навчання спеціальності 034 Культурологія під час культуролого-музеєзнавчої практики у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного долучилися до виготовлення оберегів для воїнів Збройних сил України.

Майбутні культурологи разом допомагали учням 3-Б класу ліцею №31 Полтавської міської ради виготовляти янголів-охоронців із синьо-жовтих клаптиків тканини для воїнів української армії. До виконаних у патріотичних кольорах оберегів малеча докладала написані листівочки своїм захисниками, вкладаючи у них найщиріші побажання добра й перемоги.

Після закінчення майстер-класу малюки донатили на потреби Збройних Сил України. В кінці проєкту музейники під керівництвом очільниці закладу Світлани Завалій організують доставку дитячих подарунків на передову.

Здобувачі освіти кафедри культурології вивчають етнографію України у музейному просторі

Студенти спеціальності 034 Культурологія 26 травня 2023 року стали учасниками етнографічного заходу у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. Під час культуролого-музеєзнавчої практики молодь долучилася до етнографічного дійства «Файні коралі у кралі. Українське народне вбрання: традиції наших предків».

 

За ініціативи директорки закладу культури, стейкголера спеціальності Світлани Завалій студенти наочно побачили, як одяг народу тісно поєднаний з його історією, що одяг мав не лише практичне, а й культурне та соціальне значення та символічно вважався другим тілом. Знайомство з українським народним одягом – вагома передумова до вивчення дисципліни «Повсякденна культура України», яка запланована наступного навчального року.

Під час заходу майбутні культурологи ознайомилися з виставкою дукачів із колекції коваля та збирача Анатолія Фіктянова. Студентки кафедри стали моделями для демонстрації традиційного одягу.


Музейний квест для школярів разом зі здобувачами освіти кафедри культурології

Студенти спеціальності 034 Культурологія 3 червня 2023 року стали співорганізаторами та учасниками заходів для школярів у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. Під час культуролого-музеєзнавчої практики молодь долучилася до гри-квесту для учнів молодших та середніх класів «Чарівний сад Панаса Мирного». Руханка для малечі включала в себе екологічну вікторину, загадки та подорож до рослинних об'єктів на садибі Панаса Мирного.

Після активного вивчення території музею студенти разом із маленькими відвідувачами працювали у межах майстер-класу «Ведмежата». Це новий музейний продукт Літературно-Меморіальної садиби-музею Панаса Мирного, котрий був представлений вперше і тепер буде проводитися кожного року в цей день. Медведик Панаса Мирного, якому понад 120 років, за переказами належав дітям письменника, і цей день вважається його днем народження.

На ньому діти разом зі студентами-культурологами із захопленням виготовляли своїх клишоногих друзів із паперу. При виготовленні ведмежат діти задіяли свою фантазію, креативність та розвивали дрібну моторику рук.

Відбувся захист результатів практики студентів-культурологів ІІІ курсу

З 9 травня до 16 червня 2023 здобувачі освіти ІІI курсу першого (бакалаврського) освітнього рівня факультету технологій та дизайну денної форми навчання спеціальності 034 Культурологія групи К–25 під керівництвом доцентки Віти Дмитренко проходили виробничу культуролого-музеєзнавчу практику  у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного в змішаному (очно-дистанційному) форматі.

Практика спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих здобувачами вищої освіти під час навчання; набуття й удосконалення практичних навичок й умінь; формування та розвиток у студентів професійного вміння приймати самостійні рішення в умовах конкретної професійної ситуації; оволодіння сучасними методами, формами організації праці в галузі їхнього майбутнього працевлаштування. Практика зорієнтована на формування вміння майбутнього фахівця здійснювати експозиційну, науково-фондову, виставкову, лекційно-просвітницьку, соціокультурну роботу в музеї, проводити екскурсії тощо.

Студенти сумлінно поставилися до виконання завдань практики. Попри складності, зумовлені воєнним станом в країні, вони активно долучилися організації заходів, проведених музеєм.

22 червня здобувачі освіти успішно захистили результати практики перед членами комісії у складі доцентів кафедри культурології Олександра Лук’яненка, Віти Дмитренко та Ренати Винничук.