Підвищення кваліфікації

професійний розвиток викладачів

Професійному розвиткові викладачів сприяють кафедральні науково-методичні семінари, обговорення інноваційних форм навчання та залучення регіональної специфіки. Одним із напрямів професійного становлення є самоосвіта, умови для якої забезпечуються в ЗВО через систему підвищення кваліфікації, закордонних стажувань, упровадження сертифікатних програм, тренінгів. Викладачі проходять підвищення кваліфікації. Серед них стажування на базі Uczelna Nauk Spolcznych (Польща) (2020); у Theological Institute in Ruzomberok (Slovakia) (2020), під час PNPU International Week (Malaysia), в м.Брно та м.Злін (Чехія) (2021); в Байройтському університеті (Німеччина) (2021); в University of Tartu (2023); на базі Департаменту культури і туризму ПОДА (2021), Полтавський університет економіки і торгівлі, Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти, через сертифікатні освітні програми університету, на платформі онлайн-курсів Prometheus, на платформі неформальної та інформальної освіти Ukrainian Global Faculty. Із ЗВО укладені угоди щодо підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників. Професійному зростанню викладачів сприяють рейтингове оцінювання результатів наукової діяльності в ЗВО, моніторинг «Якість освіти очима студентів». Викладачі можуть безкоштовно користуватися антиплагіатним сервісом UNICHECK, користуватися базами SCOPUS, Web of Science, EBSCO та ін., розміщувати свої розвідки у відкритому цифровому архіві в Інституційному репозитарії, який представлено в кількох міжнародних базах даних.

Професійний розвиток науково-педагогічних парцівників стимулюється рейтингом наукової діяльності та позанаукової. Діє інституційний проєкт Erasmus+ KA2: «Центри сертифікації викладачів». У межах проєкту створено Центр професійного розвитку освітян, де НПП можуть підвищити кваліфікацію відповідно до програм, затверджених консорціумом університетів-партнерів.

інтернаціоналізація освіти

У ПНПУ діє Стратегія інтернаціоналізації. Викладачі кафедри О. В. Лук’яненко, В. А. Дмитренко, А. І. Литвиненко, Р. В. Винничук, Л. М. Кравченко пройшли міжнародне стажування на базі Університету Суспільних Наук (Uczelna Nauk Spolcznych) (м. Лодзь, Польща), брали участь у програмі з міжнародної мобільності у Theological Institute TF Catholic University in Ruzomberok (Spisska Kapitula – Spisske Podhradie, Slovakia). О. В. Лук’яненко у 2021 р. був учасником міжнародного стажування в м. Брно та м. Злін (Чехія), у 2021 р. проходив стажування в Байройтському університеті (Німеччина), у 2023 р. у University of Tartu, Narva College , проф. Л. М. Кравченко, доц. В. А. Дмитренко –у м.Люблін, 2022, О. В. Лук’яненко та В. І. Дмитренко є є учасниками міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 – Cooperation for innovation and the exchange of good practices – Capacity Building in the field of Higher Education. Номер проєкту: 619227-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP та ін. Науково-педагогічні працівники і здобувачі мають вільний доступ до міжнародних наукометричних баз даних (Scopus, Web of Science, EBSCO-Host, Spinger, WIlEY тощо). Інституційний репозитарій – “IRPNPU” зареєстровано та репрезентовано в міжнародних наукових реєстрах (Open DOAR; ROAR; Open AIRE; Ranking Web of Repositories). 

Галерея

Науково-педагогічне стажування «Інноваційні методи організації освітнього процесу в галузі культурології та мистецтва в Україні та країнах ЄС»

Доцентка Рената Винничук пройшла стажування з 22 лютого по 2 квітня 2021 р. на базі Куявського університету (Влоцлавек, Польща) 

Підвищення кваліфікації для представників музеїв та заповідників області

Старший викладач кафедри культурології Віта Дмитренко пройшла курси підвищення кваліфікації, що тривали упродовж 15-16 лютого 2021 р. на базі Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації. 

Віталій Дмитренко - Експерт НАЗЯВО

26 січня 2021 р. на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти ухвалили рішення про включення до реєстру експертів з акредитації освітніх програм за спеціальностямивикладачів ПНПУ імені В. Г. Короленка Віталія Дмитренка – 32 – Історія та археологія 

Міжнародний вебінар «Наукова досконалість (якість наукової діяльності) та її оцінювання, з урахуванням ситуації пандемії

Олександр Лук’яненко 12 листопада 2020 року взяв часть у роботі Міжнародного вебінару на платформі організації PCG Academia 

Новини