Оновлення та обговорення ОП

Освітні програми оновлюються щорічно робочою групою зі створення / оновлення освітніх програм з урахуванням пропозицій здобувачів, випускників, роботодавців, схвалюється на засіданнях кафедри культурології, відповідальної за реалізацію освітніх програм, погоджується з першим проректором і затверджується вченою радою Університету. На підставі результатів поточного і підсумкового контролю, моніторингу якості освітнього процесу, опитування та анкетування студентів щодо якості освітніх програм, офіційних відгуків роботодавців у кінці навчального року здійснюється перегляд овітніх пограм із метою її вдосконалення. Рекомендації та пропозиції узагальнюються й обговорюються на засіданні робочої групи 

У процесі формулювання цілей та програмних результатів освітніх програм проєктні групи проводили неформальні зустрічі зі студентами та випускниками, круглі столи за участі здобувачів, роботодавців, академічної спільноти, на яких обговорювалися наріжні питання освітнього процесу, з’ясовувалися цілі та бажані результати навчання. До розробки освітніх програм залучаються здобувачі вищої освіти та випускники спеціальності, які працюють у науково-дослідних установах, закладах світи, організаціях культури і мистецтв, органах державної влади та місцевого самоврядування на посадах голів, директорів, керівників, вищих посадових осіб, менеджерів (управителів), організаторів, методистів, професіоналів у фаховій сфері. Відбуваються обговорення можливостей удосконалення підготовки фахівців спеціальності з урахуванням змінних умов ринку праці та можливостей працевлаштування. 

Побажання та пропозиції щодо формулювання цілей та програмних результатів навчання освітніх програм висловлюються за допомогою моніторингових заходів, організованих університетом. Здобувачі ЗВО та випускники висловлюють пропозиції щодо освітніх програм на засіданнях кафедри та шляхом надсилання на електронну адресу гарантів освітніх програм. Зазначені заходи дозволили переконатися, що цілі, необхідні компетентності та програмні результати, визначені освітніми програмами, відповідають запитам здобувачів, пропозиції яких зумовили введення окремих дисциплін.

Члени органів студентського самоврядування делегують своїх представників до вченої ради факультету, органів громадського самоврядування, робочих і консультативно-дорадчих органів. Представляють інтереси студентів, беруть участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення освітнього процесу, зокрема в процедурах забезпечення якості вищої освіти: вносять пропозиції до змісту ОП, навчальних планів і програм, беруть участь в організації і проведенні щорічного моніторингу якості освіти «Викладання очима студентів». Здобувачі беруть постійну участь у процесі вдосконалення ОП. Так, щорічно проводиться моніторинг якості освіти «Якість освіти очима здобувачів». Анкети включають питання щодо оцінки освітніх програм та якості реалізації змісту в освітньому процесі, систематично оновлюються й затверджуються вченою радою університету. Представники здобувачів вищої освіти беруть участь у засіданнях учених рад факультету та університету, робочих груп зі створення / оновлення освітніх програм, можуть надавати пропозиції щодо вдосконалення освітніх програм через «Скриньку довіри». 

Визначення цілей та програмних результатів, зорієнтованість освітніх програм на фундаментальну теоретичну та практичну підготовку здобувачів формувалися у процесі постійної співпраці з роботодавцями. Підтримувався систематичний зв’язок директоркою Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончараі С. В. Сичовою; директоркою літературно-меморіального музею-садиби Олеся Гончара Кобеляцької міської ради Т. В. Бондаренко; директоркою Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного С. Б. Завалій; директоркою Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка О. О. Теницькою; завідувачкою відділу Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського М. А. Федоровою; директоркою ЦДК Полтавської міської територіальної громади О. В. Михайленко, начальник відділу культури і туризму Гребінківсько міської ради О. В. Ільчуком.

Під час створення / оновлення ОП підтримується зв’язок із роботодавцями: Оксаною Михайленко – директоркою Центру культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади, Володимиром Матяшем завідуючим Тернівським сільським клубом філіі центру культури і дозвілля Лубенськоі міськоі ради, Аліною Ємець завідувачкою Хитцівського сільського клубу Краснолуцької ОТГ, Ольгою Шматко завідувачкою Ромоданівською селищною бібліотекою.

Керівництво університету, структурні підрозділи факультету технологій та дизайну (деканат, кафедра) проводять зустрічі із керівниками полтавських ЗК під час науково-практичних конференцій різних рівнів; дискусій, практичних семінарів, лекцій-презентацій, де розглядаються актуальні аспекти підготовки майбутніх фахівців. Питання підготовки випускників ОП як креативних, інформаційно грамотних особистостей зі сформованими загальними і фаховими компетентностями обговорюються під час роботи викладачів кафедри культурології у складі журі МАН та на інших спільних заходах.

Обговорення ОП Бакалавр 2022 року набору

Роботодавці залучаються до практичної підготовки здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Культурологія», зокрема, участі у процедурі захисту результатів проходження виробничої практик. З метою здійснення діяльності, спрямованої на забезпечення набуття здобувачами вищої освіти практичних умінь і навичок професійної підготовки, ЗВО залучає роботодавців під час проходження бакалаврами виробничої практик у соціокультурних закладах різних типів (Громадські організації, Центри дозвілля, музеї, публічні бібліотеки тощо). Стейкхолдер Ільчук О.В. зауважив, що у процесі реалізації ОП слід більше уваги приділяти формуванню здатності працювати у колективі, планувати та раціонально розподіляти час, виконуючи завдання виробничої практики. Дейнега О.В. наголосила, що освітній процес має формувати не лише професійні знання, уміння , навички, а й сприяти розвитку комунікативних здібностей, здатності до взаємодії та співпраці на різних рівнях, зокрема у міжнародному професійному контексті. Гарант ОП Винничук Р.В. зазначила, що оновлення ОП відбувається в аспекті вдосконалення забезпечення освітніх компонентів програми, зокрема використання результатів нових досліджень в навчальних дисциплінах, їх робочих програмах, а також додатків до робочих програм.

Засідання робочих груп із перегляду й оновлення освітніх програм «Культурологія» І (бакалаврського) і ІІ (магістерського) рівнів вищої освіти

13 травня 2021 р. З науково-педагогічними працівниками кафедри та здобувачами вищої освіти зустрілися стейкголдери та випускники спеціальності різних років.