Неформальна освіта 

академічна мобільність



Неформальна освіта

Визнання результатів навчання, отриманих у неформальній освіті, регулюється «Положенням про порядок визнання результатів навчання, отриманих у неформальній та інформальній освіті». Його доступність для учасників освітнього процесу забезпечена оприлюдненням на офіційному сайті ПНПУ імені В. Г. Короленка 

Платформи неформальної освіти

Онлайн-курси Alison Онлайн-курси EdEra

Онлайн-курси Coursera Онлайн-курси Prometheus

Онлайн-курси Future Learn Онлайн-курси ВУМ on-line

Онлайн-курси Harvard University Онлайн-курси Copernicus College

Онлайн-курси Oxford University Онлайн курси проєкту Ukraine Global Faculty

Галерея

травень 2023 року. Здобувачі освіти та викладачі кафедри культурології завершили навчання на курсі «Культура толерантності: як побудувати суспільство, комфортне для всіх» на платформі онлайн-курсів Prometheus. Курс реалізований у межах комунікаційної кампанії з просування толерантності в Україні «Respect UA». Нею опікується Міжнародний центр перспективних досліджень за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

У вересні 2023 року студенти-культурологи як майбутні керівники громадських об’єднань та працівники соціокультурного сектору знайомилися зі специфікою організації волонтерської роботи у межах діяльності громадської організації на прикладі ГО «Об’єднані надією». Після цього здобувачі освіти та викладачі кафедри культурології поглибили свої знання з теми, завершивши навчання на курсі «Волонтерство підчас війни» на платформі онлайн-курсів Prometheus. Курс реалізований за підтримки Українсько-данського молодіжного дому.

Слухачі опанували 3 модулі, у яких ознайомилися з тим, із чого почати, як діяти і куди рости у волонтерській діяльності. Студенти й викладачі дізналися, що таке волонтерство, а що не є волонтерською діяльністю; навчилися розрізняти види та напрямки волонтерства. Окремий блок тем допоміг зорієнтуватися, як бути у безпеці, допомагаючи іншим під час воєнного стану; пояснив, що таке військове волонтерство, гуманітарна допомога та онлайн-волонтерство. Для слухачів були цінними відповіді на питання про внутрішню мотивацію у волонтерстві, про запобігання волонтерському вигоранню та про те, як реалізувати свою ідею для наближення української перемоги.

Серед лекторів були засновниця та керівниця Української Волонтерської Служби Анна Бондаренко, Керівниця гуманітарного напрямку Української Волонтерської Служби Вікторія Зацнова та проєктна менеджерка Української Волонтерської Служби Єлизавета Бончужна.

Слухачі курсу отримали сертифікат про його завершення, що є черговим елементом неформальної освіти культурлогів.

Академічна мобільність

Визнання результатів навчання, отриманих в інших ЗВО, регулюється «Положенням про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів у ПНПУ імені В. Г. Короленка»; «Положенням про внутрішню академічну мобільність студентів ПНПУ імені В.Г. Короленка»; «Положенням про академічну мобільність учасників освітнього процесу Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка». Положення розміщені на сайті університету у відкритому доступі. Здобувачам вищої освіти, які поновилися після відрахування або перерви в навчанні, можуть бути перезараховані результати попереднього навчання за умови їхньої відповідності ОК ОП. Здобувачів повідомляють про можливість визнання РН через розміщення нормативних документів на сайті ЗВО. Визнання результатів навчання, здобутих у закладах-партнерах здійснюється з використанням Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС). Перезарахування опанованих освітніх компонентів здійснює комісія на підставі наданого учасником документа з переліком та результатами вивчення освітніх компонентів, кількістю кредитів та інформацією про систему оцінювання навчальних здобутків здобувачів вищої освіти, завіреного в установленому порядку закладом-партнером.


Здобувачки освіти за спеціальністю 034 Культурологія завершили навчання за програмою внутрішньої академічної мобільності

Студентки факультету технологій та дизайну академічної групи К-36 денної форми навчання ІІІ року навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (предметна спеціальність 034 Культурологія, освітньо-професійна програма підготовки «Культурологія») Олександра Пятак та Мирослава Романенко упродовж ІІ семестру2022-2023 н. р. успішно завершили навчання за програмою внутрішньої академічної мобільності.

На підставі Угоди про співпрацю щодо реалізації програм академічної мобільності між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», відповідно до «Положення про внутрішню академічну мобільність студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка» студентки групи К-36 освітньої програми «Культурологія» були направлені на навчання зі студентами ІІ курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальності 242 Туризм освітньої програми «Туризм» Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» за програмою внутрішньої академічної мобільності. Із 06.03 по 11.06.2023 року дівчата опановували освітній компонент «Ціноутворення в туристичному бізнесі» замість освітнього компонента «Ціни та ціноутворення в туризмі та соціокультурній діяльності».

У ході роботи комісії із перезарахування результатів, отриманих здобувачами освіти під час навчання за програмою внутрішньої академічної мобільності в закладі партнері координаторка програми внутрішньої академічної мобільності, гарантка освітньо-професійної програми «Культурологія Рената Винничук, члени комісії, доценти Олександр Лук’яненко та Борис Шевченко ухвалили визнати результати навчання і досягнення, отримані студентками академічної групи К–36 О. Г. Пятак та М. Г. Романенко за програмою внутрішньої академічної мобільності під час вивчення обов’язкового освітнього компоненту ««Ціноутворення в туристичному бізнесі» (4 кредити, форма контролю – залік) у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» замість обов’язкового освітнього компонента «Ціни та ціноутворення в туризмі та соціокультурній діяльності» (4 кредити, форма контролю – залік) у 2 семестрі 2022–2023 н.р. за освітньо-професійною програмою «Культурологія» на підставі діючого в університеті «Положення про внутрішню академічну мобільність студентів ПНПУ імені В.Г.Короленка» та наданих сертифікатів. Студенти Олександра Пятак та Мирослава Романенко подякували за творчу співпрацю та можливість розширити свій академічний досвід. Завідувач кафедри культурології Олександр Лук’яненко зауважив плани співпраці між студентськими та науково-педагогічними колективами полтавських університетів і надалі .