Безпека в інтернеті

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

Пам’ятка для батьків: «Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок»

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно 50% – 4 та більше годин.

Діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв’язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, розроблено посібники, шкільні уроки та складено перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть дітям безпечно користуватись цифровими технологіями.


КІБЕРБУЛІНГ І ЧАТ-БОТ “КІБЕРПЕС”

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:

За даними ЮНІСЕФ в Україні, майже 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok і Snapchat є основними соціальними платформами для цькування.

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот “Кіберпес”. У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу.

Чат-бот уTelegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

У чат-боті “Кіберпес” можна знайти інформацію про те:


На годині психолога "З безпеки в інтернеті" учні 8 класу знайшли пояснення важливості безпеки в інтернеті;

підвищили обізнаність з загрози в інтернеті; розвили навички з безпечного використання Інтернету. Не залишили без уваги попередження кіберзлочинності. Підвищили цифрову грамотність з навчання розпізнавати шкідливі онлайн-поведінки та вміння реагувати на них.

#ДеньБезпечногоІнтернету

#ШахрайГудбай

@harazd.bank.gov.ua

@talan.nbu

В Полігонівському ліцеї проходить тиждень "Безпечного інтернету". На інтелект-шоу "Безпечний інтернет" зустрілися команди 10-11 класів.

Дякую учням 6 класу та кл. керівнику Кремінській Ю.В. за роботу та приємно проведений час. 

https://www.facebook.com/100014832367059/videos/3592840434366022/

06.02. Всесвітній день БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ. Ліцеїсти 1 класу з захоплення шукали пароль для входу в акаунт TIK TOK. Їм дуже сподобалися усі завдання. Та особливо добре вийшло виконувати вправу "Дзеркало". 

Учні 1 класу до Дня БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ (Safer Internet Day) провели   урок з фінансової грамотності

"Готівкові та безготівкові гроші". Дізналися   про правила безготівкових розрахунків.  Вчилися користуватися безготівковими грошима та оберігати кошти від шахраїв.

До Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day) учні 2 класу Полігонівського ліцею провели  урок з фінансової грамотності

"Готівкові та безготівкові гроші". Поглибили свою обізнаність  про правила безготівкових розрахунків.  Вчилися користуватися безготівковими грошима та оберігати кошти від шахраїв.    

  З цієї нагоди з учнями 3 класу Полігонівського ліцею, було проведене заняття з платіжної безпеки на тему: "Готівкові та безготівкові гроші". Де учні навчилися користуватися безготівковими коштами і вберігати свої кошти від шахраїв.

День Безпечного Інтернету учні 4 класу відзначили участю у квесті “Пригоди в Павутинні” та взяли активну участь в обговоренні презентації на тему “Готівкові та безготівкові гроші”.

Учні 5 класу, разом з класним керівником Стояновою І.В. провели виховну годину під назвою " Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства". Діти познайомилися з історією шахрайства, а також, способами протидії кібершахрайству. 

Учні 10 - го класу з класним керівником, Оксаною Дмитрівною Поповою, провели цікаве та пізнавальне заняття до Дня Безпечного Інтернету, яке було присвячене питанням кібербезпеки та схемам шахрайства, особливо актуальним у воєнний час. Захід відбувся під гаслом "#ШахрайГудбай" та був організований спільно з громадською організацією harazd.bank.gov.ua, спеціалізованою у питаннях фінансової безпеки та захисту від шахрайства в інтернеті. 

Учні 11 класу, до Дня БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ (Safer Internet Day), провели Заняття з платіжної безпеки на тему: "Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час”. 

#ДеньБезпечногоІнтернету

#ШахрайГудбай    

@harazd.bank.gov.ua