Історія створення Полігонівської ЗОШ

В 30-х-40-х і першій половині 50-х років на території нашого села існував радгосп ім. Сталіна.

В 1950-1951н/р в селі було відкрито Сталінську початкову школу. До цього часу діти с. Полігон (а їх було зовсім мало) відвідували Горохівську початкову школу.

Сталінська початкова школа складалася з двох маленьких кімнат. Це була малокомплектна школа. В ній працювало 2 вчителя: Тютькало Матвій Юхимович і Копилова (Парнюк) Тетяна Василівна.

У першому класі було 8 учнів, у другому класі – 2, в третьому – 12, в четвертому – 15 учнів. Всього в школі було 37 учнів

В 1953 році в село приїхало подружжя Діданів: Петро Олександрович – учитель і його дружина Єлизавета Онисимівна, яка на той час уже мала звання «Заслужений учитель Української РСР».

Дідан Є.О. народилась 1904 році . В 1920 році закінчила Миколаївську жіночу гімназію і одержала звання вчителя початкової школи. В Полігонівській школі працювала з 1953 по 1959 рік.

Петро Олександрович очолив початкову школу, а Єлизавета Онисимівна працювала вчителем.

Місцевість, де знаходиться село, рівнина. А навколо густий родючий чорнозем. Саме тут у 1956 році було відкрито Миколаївську обласну державну сільськогосподарську дослідну станцію. За ініціативою першого директора дослідної станції Калашникова Д.І. однією з перших споруд стала школа. Називатися вона почала Полігонівською семирічною школою.

Її першими вчителями були:

Дідан Петро Олександрович

Дідан Єлизавета Онисимівна

Копилова (Парнюк) Тетяна Василівна

Негой Олександра Іванівна

Петрова Ольга Тихонівна

Конько Марія Василівна

Коренєвська Людмила Федорівна

Калашнікова М.Г.

Синицина В.П.

Семирічку очолив Дмитренко Дмитро Йосипович.

Негой Олександра Іванівна з своїм класом

Негой О.І., Дмитренко Д.Й., Синицина В.П., Конько М.В. з вихованцями

В 1960-1961н/р школу очолив Єремєєв Василь Денисович. Завучем був призначений Дмитренко Дмитро Йосипович.

Єремєєв В.Д.

Школа відзначила 10-літній ювілей, який співпав з великою подією в житті нашої Батьківщини - колишнього Радянського Союзу: в космос полетіла людина - Гагарін Ю.О. А в небі над нашим селом сталася авіаційна катастрофа. Рятуючи село, загинув льотний екіпаж з п’яти чоловік. Школа шанує пам’ять про цих відважних льотчиків. І звичайно ж, це дало благодатний матеріал для героїчно - патріотичного виховання юного покоління ось уже десятки років.

Невпинно линуть роки . 1971 рік. Школа відзначає 20-літній ювілей. Для учнів, вчителів, батьків, для всього села 1 вересня - велике свято - школа переселилася в нове, щойно збудоване приміщення.

1973 рік. Школу очолив Паланін Борис Леонідович.

Роки відлітають, а час вимагав свого: селу потрібна середня школа!

І в 1975-1976н/р школу було реорганізовано в середню загальноосвітню. В 1977р. Дмитренко Д.Й пішов на заслужений відпочинок, а завучем було призначено Залевську Тамару Іванівну.

1983 рік. Школу очолив її випускник Усенко Олександр Дмитрович, а завучем стала Дмитрієва Лідія Петрівна.

З кінця 80-х років надто часто стали змінюватись директори. Це Шиян В.П., Абрамова В.В., Мінц М.О., Абрамов А.І.. Вони були на посаді короткі терміни.

Завучами школи за цей період відповідно були Комарова Валентина Миколаївна, Геращенко Євгенія Олександрівна та Бенюх Тетяна Дмитрівна.

В 1995р. школу знову очолив Усенко Олександр Дмитрович.

Багато буває в селі ювілейних свят, а півстолітній ювілей школи відзначали в 2001 році. На свято з’їхались випускники багатьох поколінь та вчителі, які в різні роки працювали в Полігонівській середній школі.

В 2006 році директором школи було призначено Комарову Валентину Миколаївну, яка на початку 2008-2009 н\р за станом здоров’я залишила пост.

Директором Полігонівської ЗОШ І-ІІІ ст.. призначено Мілінг (Бенюх ) Тетяну Дмитрівну, а завучем - Боднарчук Наталію Володимирівну.

Мілінг (Бенюх) Т.Д.