Національно - патріотичне  виховання

Законом України "Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності"

визначено, що метою державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності є досягнення єдності в українському суспільстві шляхом подолання суперечностей соціокультурного, мовного, регіонального характеру на основі європейського та євроатлантичного курсу, забезпечення дотримання конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина.

Основними завданнями державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності є формування у

громадян України, у тому числі дітей та молоді, активної громадянської позиції на основі поваги до прав людини, духовних цінностей українського народу, національної самобутності; оборонної свідомості та громадянської стійкості; патріотизму; поваги до державних символів, державної мови, суспільно-державних (національних) цінностей України, розуміння їх важливості для становлення держави; усунення впливу держави-агресора (держави-окупанта) в інформаційній, освітній, культурній сферах України;

поширення інформації про ветеранів війни, формування у суспільстві традицій вшанування пам’яті загиблих (померлих) ветеранів війни; формування готовності громадян до виконання конституційного обов’язку щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Патріотичне виховання здобувачів освіти стає пріоритетним напрямом в національній системі освіти. Актуальність патріотичного та духовного виховання юного покоління зумовлюються також і процесом формування в Україні громадянського суспільства, становлення єдиної нації.

Стратегією національно-патріотичного виховання, затвердженою Указом Президента України від 18 травня 2019 р. No 286, визначено основні складові національно-патріотичного виховання: громадсько-патріотичне, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання.

Національно-патріотичне виховання є важливим засобом громадянської освіти. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. No 1233-р схвалено Концепцію Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року Метою Програми є удосконалення та розвиток цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання шляхом формування загальнолюдських цінностей, принципів любові і гордості за власну державу, її історію, мову, здобутки та досягнення у сфері культури, економіки, науки, спорту тощо.

Організація освітнього процесу закладів освіти з національно-патріотичного виховання передбачає виховання всесторонньо розвиненої особистості, здатної творчо мислити, активно творити в духовній і матеріальній сферах, самостійно й колективно виконувати суспільно важливі завдання, адекватно реагувати на виклики сучасності, пов’язані з боротьбою українського народу за незалежність.

Для досягнення зазначеної мети рекомендуємо такі напрями роботи:

1. Формування української національної ідентичності.

2. Вивчення державної та етнічної території українського народу.

3. Військово-патріотичне виховання.

Цьогоріч українці втретє відзначають День Єднання.

16 лютого 2024 року у Україні відзначається  День єднання. 

Ліцеїсти 1 класу на ранковій зустрічі дізналися про історію виникнення свята та його значення для українського народу та малювали долоньки єдності. 

Ранкова зустріч учнів 2 класу була особливою та цікавою завдяки проведеній вікторині під назвою "Що об'єднує українців?". Ця захоплююча інтелектуальна гра дозволила дітям не лише весело провести час, але й поглибити знання про те, що робить український народ таким унікальним та об'єднаним. 

З цієї нагоди з учнями 3 класу Полігонівського ліцею, була проведена виховна година. 

Учні 4 класу отримали неймовірну можливість не лише дізнатись більше про цей день, але й обговорити його значення та історію. 

Учні 5 класу долучилися до цього свята, адже, зараз, як ніколи, нам потрібно вистояти та об'єднатися заради Перемоги.

https://www.facebook.com/100032590910050/videos/693487399653268/ 

Ранкова зустріч у ліцеїстів 1 класу була тематичною. Адже 15 лютого ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ КРАЇН. АФГАНІСТАН. 

Сьогодні пам'ятний день для жителів нашого села. Ми завжди пам'ятаємо героїчний вчинок екіпажу Олега Горнова. 

https://www.facebook.com/100014832367059/videos/903017044636146/


Ранкова зустріч у ліцеїстів 1 класу пройшла інформаційно. Діти дізналися про трагедію, яка сталася 63 роки тому. Вічна пам’ять героїчному екіпажу Олега Горнова,

який ціною свого життя врятував жителів нашого селища.


Державний прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, що уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. Синьо-жовтий прапор для українців − це символ свободи і боротьби за незалежність.28 січня 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про Державний прапор України». Учні 1 класу на годині спілкування переглядали відео, давали відповіді на запитання з вікторини та малювали прапори. 

Щороку, 29 січня, кожен українець схиляє голову перед пам’яттю про тих, хто в далекому 1918 році боронив незалежність України ціною власного життя. Ліцеїсти 1 класу провели інформаційну ранкову зустріч де дізналися про події 1918 року. 

Сьогодні учні нашої школи долучилися до заходів, присвячених цьому дню. 

Учням 5 класу було запропоновано переглянути відео, учні 10 - 11 класів, разом із вчителем історії Стояновою І.В. провели бесіду про героїчні події, які відбулися у 1918 році.

Щороку 27 січня ми разом з усією світовою спільнотою вшановуємо пам'ять жертв Голокосту – мільйонів жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Ліцеїсти 1 класу провели ранкову зустріч, де дізналися про минуле, та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблим. 

Учениця 5 класу Ткачук Аліна бере участь у фотовиставці  "Україна - це ми",  присвячений Дню Соборності України.

#Патріотичниймарафон2024

#МОЦНПВТ_УМ

//Обласний_ етап_фотовиставки_

Україна_це_ми

Щороку 22 січня українці відзначають День Соборності України, об'єднуючись у живому ланцюзі та висловлюючи підтримку національній єдності та незалежності. День Соборності України відзначає події, що відбулися 22 січня 1919 року. Того дня в Києві Українська Народна Республіка та Західно - Українська Народна Республіка ухвалили Акт Злуки, оголосивши про об'єднання Західної та Східної України в єдину державу. Ліцеїсти 1 класу на годині спілкування дізналися про свято. Розгадували кросворд, розшифровували слова, давали відповіді на запитання з вікторини, доповнювали прислів'я. 

З метою вшанування пам’ятних дат в історії державотворення, організації змістовного дозвілля учнівської молоді, виховання патріотизму, любові до

України та громадянської свідомості підростаючого покоління, Миколаївським обласним Центром національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – МОЦНПВТК УМ) з 10 по 25 січня 2024

року проводитиметься серія заходів Патріотичного марафону до Дня Соборності України.

Учні 1 класу разом зі своїми батьками взяли активну участь у веб - квесті до "Дня Соборності України", вони поринули у світ історії, дізналися багато нового та цікавого, відчули себе справжніми патріотами.

Учні 2 класу стали учасниками веб - квесту "З Україною в серці". 

17 січня учні 3 класу разом з вчителями Ксенією Олександрівною та Катериною Валентинівною, взяли участь в квесті «Україна в серці» та отримали за це сертифікати.

Учні 4 - го класу малювали малюнки та пройшли веб - квест "Україна в серці" де отримали сертифікати учасників. 

Учні 5 класу взяли участь у патріотичному квесті та конкурсі фото, присвячених цьому святу. 

Учні 6 - го класу пройшли веб - квест "Україна в серці".

Учні 10 - 11 класу привітали створивши відео

https://www.facebook.com/100014832367059/videos/2593764707466691/


#Патріотичний_марафон2024.

16 січня – Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів», Захисників Донецького аеропорту, які тримали оборону 242 дні.

Сильні, незламні, сталеві, справжні патріоти. Вони змусили захоплюватися собою навіть противника. Адже це саме ворог назвав їх «кіборгами», маючи на увазі те, що лише роботи можуть витримати таку складну боротьбу в таких пекельних умовах. Вони стали символом патріотизму та відданості незалежній Україні, і їхній подвиг уже увійшов в історію України.

Царство небесне і вічна пам’ять загиблим захисникам Донецького аеропорту.

Шана, уклін і повага живим! Ліцеїсти 1 класу,  на ранковій зустрічі, вшанували пам'ять хвилиною мовчання, загиблим захисникам.

Щороку 6 грудня ми вшановуємо Збройні Сили України. ЗСУ завжди були нашою гордістю та славою. А після початку повномасштабної війни про відвагу та професіоналізм українських воїнів дізнався весь світ.

Ліцеїсти 5 класу переглянули відео про формування української армії.

Також, сьогодні до України завітав Святий Миколай, всі ми просимо у нього лише одного - МИРУ для України та захисту для наших воїнів!

Учні 9 класу Полігонівського ліцею Шевченківської с/ради з к.керівником Канавською К.В.вшанували наших воїнів та пригадали, хто дбає про наше спокійне життя та захищає суверенітет нашої країни.

6 грудня учні нашого закладу(10-11 класів), з гідністю, пройшли квест-гру" Міць Української армії". Півтори години без допомоги телефонів і наодинці зі своїми знаннями. Ми з чистою совістю можемо говорити що квест пройшов за принципами доброчесності в освітньому закладі. 

https://www.facebook.com/100014832367059/videos/829650705578839/


День Збройних сил України відзначають щороку 6 грудня. Це професійне свято всіх військовослужбовців та військовослужбовиць України. Учні 1 класу, Полігонівського ліцею, щиро вітають наших захисників та захисниць! Наша вам подяка і любов! Ми надсилаємо вам подумки сил та нехай Господь охороняє ваш шлях. СЛАВА УКРАЇНІ !!!ГЕРОЯМ СЛАВА!!! 

Ще одна добра справа зроблена родиною нашого ліцею

Ми долучились до обласної акції "Святий Миколай приходить у лікарні" від Департаменту освіти і науки облвійськадміністрації.

Дякуємо всім небайдужим: учням, батькам, педагогам!

Наближаємо ПЕРЕМОГУ разом!!!

Пам'ятаємо! Єднаємося! Переможемо!

Учні 11 класу проведи захід до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років.

#Голодомор #Геноцид #День_памяті_жертв_голодомору #Запали_свічку

Пам'ятаємо! Єднаємося! Переможемо!

Учні 7 класу проведи захід до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років.

#Голодомор #Геноцид #День_памяті_жертв_голодомору #Запали_свічку

Пам'ятаємо! Єднаємося! Переможемо!

Учні 6 класу проведи захід до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років.

#Голодомор #Геноцид #День_памяті_жертв_голодомору #Запали_свічку

Пам'ятаємо! Єднаємося! Переможемо!

Учні 2 класу проведи захід до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років.

#Голодомор #Геноцид #День_памяті_жертв_голодомору #Запали_свічку

Традиційно кожної четвертої суботи листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-33 років.

Ліцеїсти 1 класу  долучилися  до Всеукраїнської акції пам'яті "Запали свічку",а також долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

Вчора, 23 листопада, за ініціативи ЧНУ ім. П. Могили було проведено круглий стіл, який був присвячений вшануванню пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Наші ліцеїсти, учні 10 - 11 класів, а саме: Чорна А, Бондаренко Д. Машевська М, Іщенко А, разом із вчителем історії Стояновою І. В. взяли участь у цьому заході.

Традиційно, кожної четвертої суботи листопада вшановуємо жертв Голодомору 1932-33 років. Цьогоріч ця дата припадає на 25 листопада.

Пам'ятні заходи проходитимуть під гаслом "Запали свічку пам'яті — поділись теплом з захисником».

У ці дні ліцеїсти 5 класу долучилися до заходів, присвячених  Дню Гідності і Свободи. 

Діти переглянули відео та презентацію про події Помаранчевої революції та Революції Гідності, разом із класним керівником Стояновою І.В. склали " Хмаринку слів" та з'ясували значення слова Гідність.

Учні 9 класу долучилися до заходів із відзначення

Всесвітнього Дня Гідності які провели у своїх класах.

Учні 4 класу долучилися до заходів із відзначення

Всесвітнього Дня Гідності які провели у своїх класах.

Учні 6 класу долучилися до заходів із відзначення

Всесвітнього Дня Гідності які провели у своїх класах.

Учні 7 та 11 класу долучилися до заходів із відзначення

Всесвітнього Дня Гідності які провели у своїх класах.

21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 року та Революції Гідності 2013-го. У цьому році відзначаємо перший ювілей Революції Гідності - 10 років. 

Беремо участь у Всеукраїнському фестивалі мистецтв "Військові обереги від Святого Миколая":  Чубік Артем, учень 1 класу; Клевець Дар'я, Пилипенко Ольга, Баранов Андрій - учні 2 класу.

#волонтерсвятогомиколая

@Український Державний Центр Позашкільної Освіти - УДЦПО @Міністерство освіти і науки України

@Відділ освіти, молоді та спорту Шевченківської сільської ради

Сьогодні, 21 листопада 2023 року, відзначаємо День Гідності та Свободи

Пам’ятаємо подвиг і високу ціну, яку заплатили українці за права людини, демократію та свободу під час Революції гідності 2013–2014 р.

В клас пройшли години спілкування, інтерактивні ігри...





FacebookFacebookFacebook

У 3 класі нашого ліцею, Циркуль Ксенія Олександрівна, провела урок мужності “Герої рідного краю". Під час заходу діти розповіли про своїх Героїчних батьків, які захищають нас та нашу Батьківщину.


У 4 класі Кісорець Надія Олександрівна провела урок мужності “Герої не вмираютьˮ.

Метою якого є формування сталих знань про героїчну боротьбу Українського народу за утвердження та збереження суверенітету власної держави, народної єдності, а також підвищення рівня громадянської свідомості молоді, формування почуття гордості за свою країну та готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України на героїчному прикладі Захисників та Захисниць України.


Ліцеїсти 1 класу зі своїми вчителями: Зоєю Миколаївною Пасічник та Антоніною Андріївною Скибою провели урок мужності з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчних вчинків сьогодення. 

Учні 9 класу з Каріною Віталіївною Канавською провели урок мужності «Герої села Полігон», на якому визначали що таке Україна для кожного з учнів, згадали про всіх героїв нашого села, які захищають нашу свободу, волю та гідність .Також хвилиною мовчання вшанували памʼять воїнів - випускників нашого ліцею та жителів нашого селища, які віддали своє життя за нашу перемогу. В нашому класі також є учні, сімʼї яких чекають на повернення додому з перемогою своїх рідних. 

У 2 класі, нашого ліцею, Усенко Любов Аркадіївна, провела урок мужності "Герої рідного краю". Під час заходу діти розповіли про своїх Героїчних батьків, які захищають нас та нашу Україну.

Метою даного заходу є формування сталих знань про героїчну боротьбу Українського народу за утвердження та збереження суверенітету власної держави, ідеалів національної гідності, свободи, народної єдності, а також підвищення рівня громадянської свідомості молоді, формування почуття гордості за свою країну та готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України на героїчному прикладі Захисників та Захисниць України.

Спасибі, воїни мої, за те,

Що бережете Україну!

Спасибі вам за тихий мирний сон,

Спасибі вам за те, що ви живі,

Спасибі, ангели мої!

Наші, юні патріоти розуміються на творчості!

З любов'ю та вірою в щасливе майбутнє вони взяли участь у конкурсі дитячого малюнку "Як я захищатиму Україну".

Який мотивує у підростаючого покоління почуття патріотизму, готовності до виконання захисту незалежності та територіальної цілісності України; до виявлення талантів та художньо-естетичного виховання в традиціях національної культурної спадщини.

ПРОСИМО ПРОГОЛОСУВАТИ ТА ПІДТРИМАТИ НАШИХ УЧАСНИКІВ!!!

Роботи, які відповідатимуть положенню конкурсу будуть представляти наш ліцей на І етапі серед учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців позашкільної освіти Шевченківської громади у дистанційному форматі.

Бажаємо успіхів учасникам та ПЕРЕМОГИ УКРАЇНІ

Міжнародний день миру кожного року відзначають 21 вересня. Він присвячується відсутності війни та насильства. А от для України зараз це має особливе значення...

Ми ВІРИМО В ПЕРЕМОГУ!!!

Ми ВІРИМО В ЗСУ!!!