Rewalidacja i zajęcia specjalistyczne

Drodzy uczniowie! Już za chwilę wakacje i czas zabaw na podwórku. Przypomnijcie rodzicom zabawy z czasów ich dzieciństwa i pobawcie się razem!

Kapsle, zwane też Wyścigiem Pokoju

Gra podwórkowa, w którą graliśmy w wielkiej piaskownicy przy bloku. Do gry w kapsle potrzebne są minimum dwie osoby. Przygotuj kapsle. Wnętrze kapsla można wykleić flagą, imieniem gracza lub zdjęciem samochodu, swoim symbolem. Rozpoczynamy wyścigi państw, rajd samochodów lub wyścig graczy. Na ziemi patykiem rysujemy trasę, na betonie wykorzystujemy kredę. Im tor dłuższy, z większymi zakrętami tym zabawa ciekawsza. Kapsle ustawcie na starcie i poruszajcie się nimi pstrykając przy każdym ruchu palcem środkowym. W kolejności w jakiej kapsle ustawione były na starcie , każdy gracz “pstryka” trzy razy swój kapsel tak by nie opuścił toru, a jednocześnie zawędrował jak najdalej po krętej trasie. Zwycięża ten gracz, którego kapsel pierwszy przekroczy linię mety.

Gra w kolory (Chodnikowy twister)

Nadal zostajemy na chodniku lub asfalcie. Do przygotowania zabawy będziecie potrzebować 6 kolorów kredy. Narysujcie okrąg i podzielcie na 6 części. Każdą z części pokoloruj innym kolorem. Można to też zrobić rysując koło patykiem na ubitej ziemi i zaznaczając tylko literą kolory na kole. Dzieci losują bądź poprzez wyliczanie ustalają kolejność zawodników. Ostatni zawodnik wyznacza zadanie dla pierwszego, pierwszy dla drugiego, etc. Zadanie polega na podaniu ułożenia rąk i nóg na kole. Przykładowo: prawa ręka na różowy, lewa ręka na zielony, prawa noga na niebieski, lewa noga na biały.

Klasy (tzw. chłopek)

Do tej gry potrzebna będzie kreda i kamyk. Klasy można też narysować patykiem na ubitej ziemi. W pierwszej kolejności rysujemy klasy – 10 ponumerowanych pól, układających się w kształt chłopca. Gra polega na skakaniu na poszczególne pola. Standardowo – na jednej nodze, z wyjątkiem głowy i ramion “chłopka”, na których skacze się obunóż. Grę zaczynamy od rzucenia kamyka na pole oznaczone numerem 1. Następnie gracz skacze z pola na pole, uważając, by nie stanąć na linii (inaczej straci kolejkę). Gdy dotrze do głowy, zawraca i w drodze powrotnej zabiera kamyk. Potem następuje zmiana. Następnie rzucamy na kolejne pola 2,3,4……..

Czas przedłużającej się izolacji to też czas odkrywania siebie. Jak reagujesz w tej sytuacji? Czy bycie w domu sprawia ci trudność czy może jest odpoczynkiem? Nie ma prawidłowej odpowiedzi na to pytanie, bo każdy z nas jest inny i to jest wspaniałe. Ta inność daje nam możliwość innego poznawania świata, odkrywania nowych rzeczy....Jest jednak sporo spraw, które nas łączą z innymi, sprawiają, że jesteśmy do siebie w jakimś sensie podobni i że się rozumiemy. A Ty co nowego odkryłeś w tym wyjątkowym czasie? Jaki jesteś?

Poniżej dwie propozycje zadań związanych z poznawaniem siebie. Dla klas młodszych koło fortuny- zakręć nim i odpowiedz na pytanie, dotyczące ciebie. Dla klas starszych poważny test osobowości, który jeśli rzetelnie go wypełnisz daje bardzo szczegółowy obraz Ciebie. Moim zdaniem jest bardzo wiarygodny-sprawdź. Dobrej zabawy- szczególnie w dniu dziecka!


„Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując

stojące na jej drodze przeszkody,

tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.”

H. Auerbach




26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Jest to święto wszystkich mam i tego dnia, nie możesz zapomnieć o złożeniu życzeń, wręczeniu prezentu, a najlepiej spędzeniu czasu ze swoją mamą.

Zadania na ten tydzień

· Zastanów się, za co jesteś wdzięczny swojej mamie? Wymień 5 rzeczy, które są według Ciebie najważniejsze.

· Weź kartkę, zapisz słowo „MATKA”. Do każdej z liter dopisz jedno określenie, które kojarzy Ci się z mamą.

· Życzenia dla mamy to najprostsze, co możesz dać w darze, ale może uda Ci się coś własnoręcznie wykonać.
Takie prezenty prosto z serca cieszą najbardziej. (
Możesz skorzystać z zamieszczonych poniżej podpowiedzi na własnoręczny prezent)

· Możesz również skorzystać z ruletki i podarować drobny gest, który sprawi, że uśmiech zagości na jej Twarzy


Poniżej pomysły na własnoręczne prezenty dla mamy :-) oraz wspomniana ruletka z zadaniami.

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja przypada 100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Z tej właśnie wyjątkowej okazji Telewizja Polska S.A. pod adresem: https://jp2.tvp.pl/uruchomiła specjalny serwis internetowy w którym możecie odnaleźć filmy dokumentujące życie Papieża Polaka, Jego pielgrzymki, homilie, zdjęcia…

Myślę, że warto do nich powracać nie tylko ze względu na upamiętnienie kolejnych jubileuszy, ale przede wszystkim by uwierzyć we własne możliwości i dobro drugiego człowieka.

W życiu każdego z nas bywają chwile lepsze i gorsze. Obecna sytuacja również do łatwych nie należy. Ludzie młodzi szczególnie głęboko przeżywają swoje porażki i często w ich wyniku rezygnują z kolejnych wyzwań, zabierając tym samym sobie radość zwycięstwa. Wiedział o tym Jan Paweł II dlatego w 1983 roku na Jasnej Górze skierował do młodzieży słowa:

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Szukajcie prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd…”

Zadania na ten tydzień:

· W dostępnych materiałach znajdź dokładną datę urodzin Jana Pawła II

· Przypomnij sobie swoją datę urodzin

· Oblicz, ile lat później urodziłeś się od Jana Pawła II

· Na czystej kartce spróbuj zapisać 5 twoim zdaniem najważniejszych wydarzeń związanych z życiem Jana Pawła II

Potrzebne informacje znajdziesz tutaj: https://liblink.pl/Kwxwn00IRj

A na koniec proszę o wykonanie tematycznego ćwiczenia logicznego - Puzzle: https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/ludzie/99052-jan-pawe%C5%82-ii





Dzień papieski 2020.ppsx

Witamy serdecznie!

Kolejny tydzień przed Nami. Słonko piękne święci za oknem. Aż uśmiech sam pojawia się na twarzy:) Jak minął Ci kolejny tydzień? Czy pamiętasz o tym, aby planować sobie każdy kolejny dzień? Pomoże Ci to lepiej zorganizować swój czas wolny i efektywnie go spędzić.


DZIESIĘĆ ZASAD, KTÓRE MOGĄ Ci POMÓC.

    1. Wstawaj codziennie o tej samej porze, idź spać o tej samej porze.

    2. Zaplanuj w ciągu dnia przynajmniej trzy rzeczy, które powinieneś zrobić.

    3. Przyjmij, że możesz zmienić swoje zwyczaje w tej sytuacji.
      Nie musisz trzymać się tego, co było wcześniej. Sytuacja się zmieniła.

    4. Pij wodę. Zacznij każdy dzień od dużej szklanki i kontynuuj picie wody regularnie w ciągu dnia. Nawodnienie to zdrowie.

    5. Jedz zdrowo. Nie zapominaj o dziennej dawce owoców i warzy dla swojego organizmu. Unikaj śmieciowego jedzenia, takie go jak na przykład chipsy, cola.

    6. Dobrze się wysypiaj. Odłóż telefon po 22:00, zamiast tego możesz poczytać książkę. Odpocznij przed snem. Noc to czas na relaks.

    7. Znajdź nowe hobby , albo wróć do tego, na które do tej pory było mniej czasu. Na przykład:

        • Odkryj w sobie mistrza jakiegoś sportu,

        • Przeczytaj jakąś interesującą książkę,

        • Naucz się grać na jakimś instrumencie,

    8. Zaplanuj jedną godzinę „wolnego od koronawirusa”, w której nie będziesz wyszukiwać informacji ani rozmawiać o wirusie. Jeśli pojawią się myśli o wirusie, postaraj się je zauważyć i „wyłączyć”. Odłóż je na później.

    9. Daj siebie innym. Zrób dla kogoś coś dobrego! Pomyśl czy jest coś takiego , co mógłbyś zrobić dla drugiego człowieka. Na przykład:

        • Zadzwoń do babci/dziadka i z nimi porozmawiaj,

        • Zadzwoń do koleżanki/kolegi zapytaj co u nich słychać,

        • Zadzwoń do koleżanki/kolegi zapytaj czy może nie potrzebują pomocy w lekcjach,

        • Zapytaj rodziców czy możesz im jakoś pomóc w domu. Z pewnością bardzo się ucieszą!

    10. Na koniec każdego dnia sporządź listę, w której uwzględnisz co, udało Ci się w danym dniu zrobić. Zobacz, jaki był to dla Ciebie dobry dzień!


Zadanie dodatkowe (do wykonania, gdy poczujesz, że potrzeba Ci chwili odpoczynku, wytchnienia)

Stań swobodnie. Wyobraź sobie, że stajesz się balonem. Wciągnij przez nos bardzo dużo powietrza, napręż mięśnie – przeobraź się w nadmuchany balon. Chwilę wytrzymaj, a następnie powoli wypuszczaj powietrze ustami, tak jakby ktoś wypuszczał powietrze z balonu. Ćwiczenie powtórz kilkukrotnie. Poczuj, jak z każdym oddechem stajesz się coraz bardziej spokojny i rozluźniony.



Dzień dobry!

Jak zaczynasz kolejny dzień? Wstałeś już z łóżka? Ubrałeś się? To, że nigdzie nie wychodzisz nie znaczy, że masz cały dzień chodzić w piżamie. Zadbaj o to, by te dni niewiele różniły się od Twojego normalnego rytmu dnia: wstań o swojej standardowej porze, ubierz się, zadbaj o swój wygląd, by dobrze czuć się w swoim ciele.

Rozgrzewka na dobry początek dnia

Na początek proponujemy proste ćwiczenia na rozruch poranny:


Kiedy już skończyłeś ćwiczenia, zjedz coś dobrego na śniadanie. Pamiętaj, że pożywne śniadanie dostarcza nowej energii potrzebnej do rozpoczęcia kolejnego dnia. Niejedzenie śniadania ma negatywny wpływ na zdrowie i może pogarszać funkcjonowanie organizmu na wiele różnych sposobów. Najczęściej skutki niejedzenia są odległe, więc możesz tego nie odczuć od razu. A więc, smacznego!


Zaplanuj swój dzień:

Plan dnia pozwoli nadać strukturę Twoim działaniom. Dzień nie będzie wlókł się bez końca. Ograniczysz w ten sposób ryzyko nudy, stagnacji czy rezygnacji. Pomyśl o tym, co chcesz dziś wykonać, uwzględniając:

  1. obowiązki do wykonania, m.in. lekcje, codzienne zajęcia jak porządki, sporządzenie i spożywanie posiłków,

  2. kontakt z najbliższymi,

  3. realizowanie zadań rozwojowych np. z rewalidacji, zajęć specjalistycznych,

  4. czas wolny na inne zajęcia, np. obejrzenie filmu, posłuchanie muzyki.

  5. aktywność fizyczną – tutaj weź pod uwagę specjalny czas przeznaczony na ćwiczenia (możesz skorzystać z proponowanych na tej stronie ćwiczeń lub realizować swoje ulubione zajęcia, dbając o to, by były dostosowane do aktualnego stanu zdrowia), ale nie zapomnij też, by ruch był obecny co jakiś czas podczas lub pomiędzy różnymi działaniami realizowanymi przez cały dzień,

  6. sen nocny, drzemki w ciągu dnia (jeśli takie masz zwyczaj stosować).


Zadanie na koniec każdego dnia:

Zadanie: Podziękowania

Każdego dnia zdarzają się różne rzeczy, za które można być wdzięcznym. Na przykład przyjemna, rozweselająca lub kojąca rozmowa z bliską osobą, dobry posiłek, szczęśliwe wspomnienia, lub jakieś inne zwyczajne, miłe wydarzenia. Często mamy też powody do dumy z siebie samych – radość przynosi nam powodzenie w realizacji ważnego zadania, nauczenie się czegoś nowego albo wyjątkowy efekt w drobnej codziennej czynności (np. ugotowanie dobrego obiadu). Codziennie pomyśl na koniec dnia, czy wydarzyło się coś, za co mógłbyś być wdzięczny lub za co możesz być z siebie dumny. Zacznij już teraz i zanotuj na kartce.


Przed snem:

Trening relaksacyjny na poprawę jakości snu.

Wskazane jest wykonywać ten trening wieczorem przed snem, ponieważ może się zdarzyć, że podczas relaksacji zaśniesz. Wykonywanie tych ćwiczeń może być pomocne, jeśli masz problem z zaśnięciem. Regularne słuchanie tego nagrania przed snem, może dodatkowo sprawić, że będziesz spał lepiej i rano obudzisz się bardziej wypoczęty.


TYDZIEŃ SZÓSTY

Drodzy Uczniowie witamy Was w kolejnym tygodniu kwarantanny. Jak pewnie zauważyliście małymi krokami zbliżamy się do końca kwietnia, a kończący się kwiecień zapowiada nam kolejny miesiąc – maj.

Z czym kojarzy się maj? Pewnie z piękną aurą i wiosenną przyrodą…

Dla nas Polaków, maj ma jeszcze inną wartość…

ZADANIA DLA KL I-IV

O czym myślicie, gdy słyszycie słowo FLAGA…?

Spróbujcie w tym tygodniu wykonać samodzielnie FLAGĘ POLSKI, taką która przyozdobi okno Waszego domu lub będzie rysunkiem powieszonym np. nad łóżkiem i będzie przypominać o ważnym święcie, które przed nami…

ZADANIA DLA KLAS V-VIII

W tym tygodniu postarajcie się w ramach zajęć rewalidacyjnych, poszukać informacji o zbliżających się ważnych dla naszego kraju datach:

1 maja……………………………………………………………………………….

2 maja……………………………………………………………………………….

3 maja……………………………………………………………………………….

Wzbudzając ducha patriotyzmu, wykonajcie dowolną techniką flagę Polski i udekorujcie swój dom lub pokój.

Jeśli chcecie możecie wykonać zdjęcia prac i wysłać je do swoich nauczycieli i specjalistów.

Postarajcie się każdego dnia wyjść na świeże powietrze. Podziwiajcie piękno otaczającego Was świata i doceńcie fakt bycia Polakiem.


W wyjątkowym czasie izolacji zadbajcie o swoje zmysły. Zróbcie przerwę w patrzeniu na ekran i spójrzcie za okno na otaczającą zieleń, posłuchajcie odgłosów przyrody. Jeśli nie możecie posłuchać ich w naturze, to chociaż te nagrane przez innych. Zróbcie codziennie dla samego siebie coś miłego, coś co lubicie i co poprawi Wam nastrój. To najważniejsze zadania w obecnym czasie!

Drodzy uczniowie!

Po trochę innych niż zwykle świętach, zaczynamy znów trochę inną -zdalną naukę w domu... Dzisiaj zadania dla wszystkich, aby lepiej sobie radzić w zdalnym i odizolowanym świecie.

W ubiegłym roku przygotowaliśmy z uczniami klas starszych koło ratunkowe na sytuacje trudne. Każdy wpisywał w nie to, co pomaga ma zachować dobry nastrój lub poprawić sobie humor, w sytuacji stresu, zdenerwowania, smutku. Na podstawie tych waszych pomysłów powstała talia kart do "radzenia sobie". Każdego dnia wylosujcie chociaż jedną kartę i wykonajcie zadanie, które się na niej znajduje. Poza zadaniem, które wylosujecie, codziennie spróbujcie:

  1. choć przez chwilę pooddychać świeżym powietrzem (można wyjść do ogrodu, na balkon, otworzyć okno)

  2. wystawić buzię do słońca (kiedy tylko świeci)

  3. mówić o swoich emocjach i o tym co czujecie w danej chwili (swoim rodzicom, rodzeństwu, zwierzakowi, każdemu, kto słucha).

Piszcie też do nauczycieli, kiedy potrzebujecie naszego wsparcia. Powodzenia!

Drodzy Uczniowie!

Witamy w nowym, kwietniowym tygodniu. Najbliższe dni prowadzą nas bezpośrednio do Świąt Wielkanocnych. Ten piękny, wiosenny czas budzi w nas nadzieję i zapewne w wielu domach czuć już zapach przygotowań. Dlatego w tym czasie proponujemy Wam, w ramach rewalidacji, tematykę świąteczną.


I-IV

Co kojarzy się Wam z Wielkanocą? Jakie emocje budzi w Was Wielkanoc? Zakręćcie ruletką i odpowiedzcie na pytanie.

Zachęcamy do zapoznania się ze zwyczajami świątecznymi w Polsce i w innych krajach.

Zastanówcie się, jakie polskie tradycje pielęgnowane są w Waszych domach? W jakich czynnościach możecie pomóc rodzicom lub dziadkom?

V-VIII

W tym tygodniu w ramach rewalidacji zachęcamy do pomocy przy świątecznych pracach domowych.

Może wśród Was znajdzie się nowy mistrz kuchni lub specjalista od dekorowania wnętrz?

Nie zapomnijcie również o naszych polskich zwyczajach świątecznych i postarajcie się samodzielnie wykonać choć jedną pisankę. Poniżej pomysły na dekorację jajek.

Przygotowaliśmy też specjalnie dla Was kompendium wiedzy o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Myślę, że szczególnie zainteresują Was zabawy, które z okazji Wielkanocy możecie zorganizować w swoim ogródku.

Pamiętajcie również o tym, że jeśli macie potrzebę kontaktu z nauczycielem zajęć rewalidacyjnych, to śmiało piszcie przez Librus lub messenger. Jesteśmy do Waszej dyspozycji i postaramy się na bieżąco odpowiadać na wiadomości od Was oraz od Waszych rodziców.


TYDZIEŃ TRZECI

Drodzy Uczniowie witamy Was w kolejnym tygodniu kwarantanny. Jak pewnie zauważyliście miniony tydzień poza informacjami o kolejnych przypadkach zachorowań w Polsce i na świecie, przyniósł również jedną dobrą informację, a mianowicie: PRZYSZŁA WIOSNA.


ZADANIA DLA KL I-IV

O czym myślicie gdy słyszycie słowo wiosna? Spróbujcie narysować lub napisać swoją odpowiedź. Jednak przede wszystkim wyjdźcie z domu na świeże powietrze i poczujcie jak pachnie wiosna…


ZADANIA DLA KLAS V-VIII

W tym tygodniu postarajcie się w ramach zajęć rewalidacyjnych, poszukać oznak wiosny w swoim najbliższym otoczeniu. Jeśli chcecie możecie wykonać zdjęcia i przesłać je swoim nauczycielom specjalistom.

Postarajcie się każdego dnia wyjść na świeże powietrze. Wnikliwie obserwujcie zmiany zachodzące w przyrodzie. Zatrzymajcie się i pomyślcie o pięknie budzącej się do życia zieleni…

W małych rzeczach odnajdujcie nadzieję na dziś i każdy kolejny dzień…

Obok jeszcze specjalnie dla Was ruletka emocji- do zabawy z całą rodziną: zakręć kołem, odczytaj pytanie lub polecenie i je wykonaj. Odpowiedzi mogą Was czasem zaskoczyć... Bawcie się dobrze!

Jeśli macie potrzebę kontaktu, rozmowy z nauczycielem zajęć rewalidacyjnych, to śmiało piszcie przez Librus lub messenger. Postaramy się na bieżąco odpowiadać na wiadomości od uczniów oraz rodziców.


Drodzy uczniowie, witamy serdecznie w nowym tygodniu.

Ostatnio znalazło się tutaj kilka wskazówek, jak spędzić czas w domu, w jaki sposób odnaleźć się w „naszej nowej rzeczywistości”? Mamy nadzieję, że udało się Wam zaczerpnąć z nich coś dla siebie.

Za oknem wczoraj pojawił się Nam śnieg. Zastanawialiście się kiedyś, jaka pogoda Was opisuje? Sprawdźcie!:)

https://samequizy.pl/jaka-prognoza-pogody-cie-opisuje

A teraz coś nie tylko dla przyjemności, ale i również dla Naszego mózgu. Puzzle:

Ćwiczenie dla klas I-IV:

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/bajki/215346-shrek-puzzle-dla-dzieci

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/krajobrazy/215349-krajobraz-puzzle-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

Ćwiczenie dla klas V-VIII:

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/bajki/215348-shrek-puzzle-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/krajobrazy/215350-krajobraz-puzzle-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

Burza mózgów – zadanie specjalne

Kochani uczniowie, jak spędzacie czas wolny w domu? Pierwszy tydzień już za Nami. Jesteśmy bardzo ciekawi :) Przedstawcie to wizualnie – narysujcie, zróbcie zdjęcie i wyślijcie przez dziennik elektroniczny Librus do swojego nauczyciela rewalidacji . Prace chętnych uczniów opublikujemy. Czekamy z niecierpliwością na odpowiedzi:) Powodzenia!



Drodzy uczniowie, witamy serdecznie w nowym tygodniu.

Ostatnio znalazło się tutaj kilka wskazówek, jak spędzić czas w domu, w jaki sposób odnaleźć się w „naszej nowej rzeczywistości”? Mamy nadzieję, że udało się Wam zaczerpnąć z nich coś dla siebie.

Za oknem wczoraj pojawił się Nam śnieg. Zastanawialiście się kiedyś, jaka pogoda Was opisuje? Sprawdźcie!:)

https://samequizy.pl/jaka-prognoza-pogody-cie-opisuje

A teraz coś nie tylko dla przyjemności, ale i również dla Naszego mózgu. Puzzle:

Ćwiczenie dla klas I-IV:

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/bajki/215346-shrek-puzzle-dla-dzieci

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/krajobrazy/215349-krajobraz-puzzle-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

Ćwiczenie dla klas V-VIII:

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/bajki/215348-shrek-puzzle-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/krajobrazy/215350-krajobraz-puzzle-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

Burza mózgów – zadanie specjalne

Kochani uczniowie, jak spędzacie czas wolny w domu? Pierwszy tydzień już za Nami. Jesteśmy bardzo ciekawi :) Przedstawcie to wizualnie – narysujcie, zróbcie zdjęcie i wyślijcie przez dziennik elektroniczny Librus do swojego nauczyciela rewalidacji . Prace chętnych uczniów opublikujemy. Czekamy z niecierpliwością na odpowiedzi:) Powodzenia!



Drodzy uczniowie!

Nurtuje Was pewnie pytanie: Co robić z czasem w domu w tym tygodniu? Jak sobie radzić w innej, "przymusowo- domowej" rzeczywistości?

  1. Poszukajcie pozytywnych stron pozostawania w domu. Może to być np. więcej czasu dla siebie, lepsze poznanie swojego rodzeństwa :)

  2. Ustalcie sobie plan dnia, w którym będzie czas na naukę, uzupełnianie zaległości, ale też na odpoczynek, rozwijanie zainteresowań.

  3. Angażujcie się w przyjemne dla Was różnorodne aktywności (nie spędzajcie całego czasu przed ekranem).

  4. Przynajmniej raz dziennie wyjdźcie na chwilę na świeże powietrze: do ogrodu, przed dom lub chociaż otwórzcie okno :)

  5. Rozmawiajcie z innymi ludźmi (także przez telefon, połączenie video, komunikatory).

  6. Stosujcie różne techniki relaksacyjne (poniżej dwie propozycje relaksacji specjalnie dla Was jako zadanie na ten tydzień :)

Ćwiczenie dla klas I-IV

Ćwiczenie dla klas V-VIII

Burza mózgów -zadanie dodatkowe.

Napisz do swojego nauczyciela zajęć rewalidacyjnych przez librus lub messenger: jakie Twoim zdaniem są pozytywne aspekty przymusowego pozostania w domu. Zebrane informacje przedstawimy na stronie. Jesteśmy przekonani, że odpowiedzi jak zwykle nas zaskoczą. :)


Jeśli masz potrzebę kontaktu, rozmowy z nauczycielem zajęć rewalidacyjnych, to śmiało pisz przez Librus lub messenger. Postaramy się na bieżąco odpowiadać na wiadomości od uczniów oraz rodziców.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia niebawem!