Правила поведінки учнів

Правила поведінки учнів

Державного навчального закладу 

«Золотоніський професійний ліцей»

 

1. Загальні правила поведінки

1.1. Учень приходить до закладу за 15 хвилин до початку занять (8:15), чистий і охайний. При вході у заклад дотримується правил ввічливості.

1.2. Забороняється приносити до ліцею та на його територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.

1.3. Не дозволяється без дозволу педагогів йти з ліцею і з його території у навчальний час. У разі пропуску учбових занять повинен пред’явити классному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється. Забороняється користуватися мобільними телефонами на заняттях.

1.4. Учень приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити. Приходить з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно розкладу уроків.

1. 5. Учень проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо.

1.6. Поза межами закладу учні поводяться так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім'я навчального закладу.

1.7. Учні бережуть майно закладу, надають посильну допомогу в його ремонті, аккуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

 

2. Поведінка на заняттях

2.1. При вході педагога в навчальний кабінет, майстерню, лабораторію учні встають на знак вітання, сідають після того, як викладач відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до кабінету під час занять.

2.2. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими речами, що не стосуються уроку. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей.

2.3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з кабінету, майстерні, лабораторії то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у викладача, майстра виробничого навчання.

2.4. Якщо учень хоче поставити запитання педагогічному працівнику або відповісти на запитання, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для педагога. Тільки коли педагог оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути навчальне приміщення. 

 

3. Поведінка до початку, на перервах і після закінчення занять

3.1. До початку уроку учень повинен прибути до навчального приміщення і приготуватися до уроку.

3.2. Під час перерви учні зобов'язані: навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; вийти з кабінету; допомогти підготувати кабінет, майстерню, лабораторію на прохання педпрацівника до наступного уроку; у разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з викладачем, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.

3.3. Після закінчення занять учень повинен: покинути навчальний заклад, дотримуючись правил ввічливості.

3.4. Черговий по кабінету, майстерні, лабораторії: знаходиться в ньому під час перерви; забезпечує порядок у приміщенні, провітрює, допомагає педпрацівнику підготувати навчальне приміщення до наступного уроку; стежить і підтримує відповідні санітарні умови; проводить вологе прибирання.

 

4. Кінцеві положення

4.1. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

4.2. Учні не мають права під час знаходження на території навчального закладу та при проведенні заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя та здоров’я і для оточуючих. Забороняється вживати тютюнові вироби, алкогольні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути.

4.3. Учні не мають права знаходитися в приміщенні ліцею після закінчення учбових занять або позаурочних заходів без дозволу працівників закладу.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ.pdf
правила поведінки під час сирени, обстрілів.pdf