Літньо-оздоровча компанія

Збереження і зміцнення здоров'я дітей та дорослих громадян України – одна з актуальних проблем нашого суспільства. Розбудова держави, її подальший розвиток прямо залежить від здоров'я населення, від збільшення кількості здорових, міцних, сильних духом людей.

Оздоровлення дітей у літній період – складова частина роботи  Закладу дошкільної освіти зі зміцнення та збереження фізичного і психічного здоров’я дітей. Така робота передбачає комплекс різноманітних медико-педагогічних заходів, спрямованих на створення належних умов для організації повноцінного відпочинку та оздоровлення дошкільнят.

Літня оздоровча компанія потребує ретельної попередньої підготовки як з боку відповідних органів управління освітою, так і кожного  закладу.


                                Структуру діяльності ЗДО №10 під час оздоровчого періоду умовно можна поділити на блоки.


      Діагностичний блок    включає здійснення комплектування груп за віковими показниками, антропометрію.

     Оздоровчо-профілактичний блок   охоплює систему заходів, яка включає загартування, фізичне виховання, вітамінізацію харчування, екологічну безпеку, систему природного оздоровлення, профілактику травматизму тощо.

     Освітньо-виховний блок   включає роботу спрямовану на фізкультурно-валеологічне виховання, туристично-краєзнавчу роботу, виховання культурно-гігієнічних навичок, екологічне виховання, зміцнення емоційного здоров’я дітей, роботу по формуванню основ безпеки життєдіяльності.

      Контрольно-аналітичний блок   включає в себе контроль за організацією фізкультурно-оздоровчої, освітньо-виховної роботи; за організацією харчування; за дотриманням санітарних норм, створенням безпечних умов життєдіяльності.

      Організація життя дітей  у ЗДО в оздоровчий період починається зі зміни режиму дня, збільшуючи в ньому час, відведений на перебування дітей на свіжому повітрі, що сприяє зміцненню фізичного здоров’я та  психологічного комфорту дошкільників, задо­воленню вільних проявів їх інтересів. Показниками пра­вильно складеного розпорядку дня є поведінка дітей: вони спокійні, бадьорі,  спокійно і швидко засинають, міцно сплять, прокидаються у хорошому настрої, з апетитом приймають їжу.

     Змінюється розклад занять, де перевага надається фізкультурно-оздоровчій роботі (спортивним іграм та вправам, туристичним походам, фізкультурним розвагам та святам, літнім забавам). Розширюється робота з ознайомлення дошкільнят з навколишнім природним середовищем, перевага надається плануванню тематичних днів, тижнів.

       Керівник ЗДО, вихователь-методист, медична сестра забезпечують належне виконання спланованих заходів що­денним, щотижневим, щомісячним контролем.

      Чіткий розподіл обов’язків по керівництву, злагоджена відповідальна робота адміністрації, колективу закладу, батьків по створенню комфортних умов літнього оздоровлення дітей сприяє цікавому, змістовному, захоплюючому відпочинку.

     Висновок про ефективність оздоровлення дітей влітку в ЗДО робиться з урахуванням показників фізичного розвитку, а саме: поліпшення стану здоров'я, зниження захворю­ваності, динаміка антропометричних даних.

      Результати роботи виносяться  на  обговорення колективу, доводяться до відома бать­ківської громадськості. За підсумками загального аналізу роботи ЗДО в оздоровчий період директор видає наказ. 

      У вересні підводяться загальні підсумки літньої оздоровчої компанії. На основі аналізу роботи намічаємо план заходів на наступний літній сезон.

У ході злагодженої роботи колектив ЗДО №10  напрацював алгоритм забез­печення чіткого ходу оздоровчої ком­панії, повноцінного літнього  відпочинку наших вихованців.