НезламнЕ ПРАГНЕННЯ
ДО ВОЛІ

СИНОПСИС ДИТЯЧОЇ ПІДТРИМКИ

Малюнок Романа Булгакова
«З вірою в щасливе майбутнє!»

Україна – країна героїв. Ми живемо у страшний час – час війни, смутку, відчаю, болю. Війна прийшла небажаним та неочікуваним гостем і нікого не залишила байдужим. Життя українців розділилося на «до» і «після», але, як би не було важко, ми не здаємося, бо це наша країна. Війна триває, і кожен день – це боротьба за життя, за майбутнє. На жаль, ми не знаємо, що нас чекає завтра. Щодня українці гинуть за незалежність нашої держави, наближаючи омріяну перемогу над ворогом. У цей складний для нашої рідної України час ми повинні бути мужніми, набратися терпіння та витримки і об’єднатися разом, щоб вистояти та перемогти.

Синопсис (від дав.-гр. σύνοψις < συν — «с», со + όπτω — «огляд», «дивлюсь»; грец. sunoptikos — «бачений разом») — виклад в одному загальному огляді, у стислій формі, без докладної аргументації та без детальних теоретичних міркувань, одного цілого предмету або однієї галузі знань. Синопсис пишеться від третьої особи в теперішньому часі, про те, що та як буде відбуватися у творі.

Дуже болісно усвідомлювати, що внаслідок повномасштабної збройної агресії рф руйнуються безневинні дитячі долі. В Україні гинуть діти, вони втрачають рідних, друзів, знайомих, свої домівки та безтурботне дитинство.

Станом на 30 червня 2022 року...

... понад 972 дитини постраждали в Україні внаслідок несправедливої війни. Як свідчать офіційні дані ювенальних прокурорів, 341 дитина загинула та 631 дитину поранено.


Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх установлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих і звільнених територіях.


Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 338, Харківській – 185, Київській – 116, Чернігівській – 68, Луганській – 60, Миколаївській – 53, Херсонській – 52, Запорізькій – 31.


8 березня 2022 року в результаті авіаудару ворожих військ по місту Маріуполю Донецької області загинула 15-річна дівчина, а 18 березня 2022 року через обстріл окупантами міста – 16-річний підліток.

5 травня 2022 року в Харкові під час обстрілу екопарку загинув 15-річний підліток, який допомагав батькам у годівлі та евакуації тварин.

14 травня 2022 року через обстріл ворогом села Леб'яжого Чугуївського району Харківської області отримав поранення 15-річний підліток.

16 травня 2022 року внаслідок авіаударів по Одеській області тяжко поранено маленьку дитину.

17 травня 2022 року російські військові обстріляли місто Бахмут Донецької області. У результаті ракетного удару по житловому будинку тяжко травмовані діти 9, 12 та 17 років. 18 травня під завалами зруйнованого будинку рятувальники знайшли тіло 2-річної дитини.

27 червня 2022 року внаслідок обстрілів рашистами міста Лисичанськ Луганської області поранено двох хлопчиків 13 та 15 років.

29 червня 2022 року окупанти вкотре обстріляли Чугуївський район Харківської області. Поранення отримала 11-річна дівчинка.


Через бомбардування та обстріли пошкоджено 2096 закладів освіти. З них 215 зруйновано повністю. Ось лише деякі факти російського вандалізму:

1 березня 2022 року в місті Василівці Запорізької області загарбницькі війська обстріляли школу.

4 березня 2022 року в центрі міста Житомира ворожий авіаудар зруйнував школу.

8 березня 2022 року в селі Григорівці Васильківського району Дніпропетровської області російська ракета влучила у шкільний стадіон. У будівлі школи, де перебувають біженці з Волновахи, вибило двері і вікна.

7 травня 2022 року на Луганщині росіяни скинули авіабомбу на школу в селі Білогорівці біля Лисичанська, у підвалі якої ховалися близько 90 людей.

12 травня 2022 року рашисти розбомбили в Новгороді-Сіверському школу й інтернат, троє людей загинули.

16 травня 2022 року росіяни обстріляли одну з найбільших і найсучасніших шкіл України, розташовану в місті Дружківці, що на Донеччині.

18 травня 2022 року ворожі війська фосфорними боєприпасами знищили школу в Авдіївці на Донеччині.

21 травня 2022 року у місті Святогірську на Донеччині внаслідок обстрілів російських загарбників вщент знищена музична школа, яку у 2016 році допоміг відремонтувати уряд Японії в рамках проєкту «Сприяння стабілізації громад на Донбасі».

346 дітей загинули внаслідок збройної агресії рф в Україні станом на 6 липня 2022 року.

Не зважаючи на усі жахіття війни, свій внесок у майбутнє держави роблять діти. Це справжні патріоти, які мріють жити в мирній Україні. Надзвичайною гордістю сповнюються наші серця, коли дізнаємося про мужність і відвагу юних громадян нашої держави. Вони демонструють безпрецедентні приклади героїзму та відданості своїй державі. У цьому проєкті хочемо розкрити найцікавіші факти та сміливі вчинки українських дітей.

Учень Черкаської спеціалізованої школи № 28 перерахував свою стипендію міського голови на підтримку ЗСУ.

Нас ніколи не побороти з таким підростаючим поколінням, що має високу громадянську свідомість і щирий патріотизм!

Діти Дніпра активно допомагають батькам збирати допомогу для військових та вимушених переселенців, застосовуючи своє вміння плести обереги.

У Луцьку волонтери збирають гроші, аби допомогти ЗСУ. Дівчата згуртувалися швидко: напекли печива, смаколиків та навіть написали картини. Кажуть, що хочуть допомогти нашим військовим наблизити шлях до перемоги.

Діти різних міст України записали звернення до країн НАТО з метою закликати світових лідерів закрити небо над Україною.

Маленькі українці допомагають дорослим готувати їжу для військових на польовій кухні.

У багатьох містах діти допомагають плести маскувальні сітки.

15-річна Альона Загреба провела три тижні у блокадному Маріуполі. Вона зафільмувала унікальні кадри зі свого життя. Під постійними обстрілами, без зв’язку, опалення, світла та води вона вела відеощоденник із блокадного Маріуполя.

Дівчина за час блокади знімала влог, збирала сніг, ходила за питною водою до лікарні, заспокоювала свого кота, який тремтів. Загалом, було чим зайнятися без інтернету. Альону вже порівнюють з Анною Франк, яка писала щоденник в Амстердамі під час Другої світової війни.

Восьмирічний хлопчик, який розчулив світ своїм щоденником із дитячим описом жахів війни в заблокованому ворогом Маріуполі, отримав поранення у спину після того, як російські окупанти відкрили вогонь по ньому, його мамі, дідусю та сестричці. Він записував жахіття війни, яку принесла росія на українську землю, і смерті, свідком яких став.

Утім, навіть у бомбосховищі, переживаючи те, чого не має переживати жодна дитина у світі, хлопчик продовжував кожен ранок зустрічати з усмішкою.

Багато жителів Дніпра допомагають нашим воїнам у цей час, надсилаючи гроші або збираючи гуманітарну допомогу. Не стали винятком й діти, які віддають свої гроші військовим на бронежилет та винищувач задля скорішої перемоги та миру. Також діти віддають свої іграшки, аби інші дітлахи-переселенці почували себе як вдома.

Поки в Україні точаться запеклі бої, де наші воїни відбивають ординську навалу російських нелюдів, громадяни в тилу допомагають як можуть, і діти – не виняток.

Одеські школярі – Євгенія, Матвій та ще двоє їхніх товаришів облаштували стенд, де збирають пожертви та навіть продають свої іграшки випадковим перехожим, щоб відправити гроші на бронежилети для армії.

11-річний Максим із Покровська виносить сміття, приносить питну воду, ходить по продукти та вигулює домашніх тварин у Чернівцях за скромну плату, щоби допомагати армії.

Упродовж місяця Максим передав українським військовим 22 бронежилети, 5 розвантажувальних жилетів, тепловізор і пристрій нічного бачення.

Майже півтори тисячі гривень за два дні заробила 11-річна мешканка міста Ужгорода Юлія Блонська. Дівчинка виготовляє і продає перстні з бісеру. Кольорова гама – патріотична, а мета бізнесу – благодійна. Виручені гроші дівчинка перераховує на допомогу ЗСУ.

У Запоріжжі шестирічна Софія вирішила подарувати всі свої заощадження українським солдатам.

У Дніпрі на одній з центральних вулиць міста маленька Соломійка грає на сопілці та збирає гроші на бронежилет для захисників України.

Дорослі рятують дітей, а вони рятують дорослих. Чи могли б ми колись таке уявити?

Поранена 15-річна Ліза Чернишенко на машині тікала з міста Попасна, що на Луганщині, але автівку розстріляли російські війська. Двох чоловіків, у тому числі водія, важко поранило осколками. І дівчині довелося сісти за кермо та довезти їх до Бахмута.

Учні шкіл з України долучилися до потужної кібервійни з російською федерацією. Вони беруть участь в організації кібератак на сайти російських органів влади, інфраструктури та пропагандистських ЗМІ.

Що вдавалось робити? Ddos, банити, скаржитись, заливати наш контент. Валити в оцінюванні додатки в плеймаркеті. Спамити поганим людям. Кидати скарги. Поширювати інформацію.

Маленький хлопчик на ім’я Лео, який а капела заспівав біля будинку «Ой, у лузі червона калина», став зіркою в мережі. Його «сольний виступ» показали по телебаченню, а в інтернеті ролик збирає мільйони переглядів. Співочий 3-річний Леон, якому двічі довелося тікати від війни з родиною, нині живе у селі на Хмельниччині.

12-річний Олександр з Вінниці плете та продає браслети. На кожному — синьо-жовтий елемент. Гроші перераховує на рахунок ЗСУ. Уже зібрав 5 тисяч гривень.

Вінницькі дітлахи розмальовують імбирне печиво, щоб зібрати кошти для ЗСУ

Третьокласниця з Кривого Рогу збирає кошти для ЗСУ гончарництвом.

Одинадцятирічна кропивничанка Лариса Кушнірова перетворила своє захоплення на допомогу військовим. Розповіла Суспільному, браслети плете і продає, гроші передає на потреби бійців.

Браслети шестикласниця Лариса Кушнірова продає у центрі Кропивницького. Ціну не називає. Люди дають від 10 до 200 гривень.

Дев'ятикласник з Кам'янця-Подільського Вадим Березовський заспівав власну пісню про війну та записав на неї кліп з однокласниками. Так, каже, хотів долучитися до музичного фронту, підтримати дух захисників та запевнити, що перемога обов'язково буде за Україною

Восьмирічний Ілля з Ужгорода відклав всі свої дитячі забавки і зайнявся бізнесом. Хлопчик майструє тарілки з глини. Їх прикрашає, розфарбовує і продає. І не для того, щоб купити собі іграшку, а щоб перерахувати кошти на ЗСУ .

Йому лише 12 років, а вже робить справжні дорослі вчинки! Юний дніпровський бандурист збирає гроші для наших збройних сил. Бронежилети, аптечки та дрони – це те, чого, впевнений музикант, нині найбільше потребують наші військові.

Юні музиканти з духового оркестру Браїлівського будинку культури провели благодійний концерт у Шаргороді. Під час нього оголосили збір коштів. Поки тривав їхній виступ просто неба, мешканці Шаргорода наповнили скриньку 30 тис. грн.

Півтисячі скоб з арматури власноруч зробила 13-річна школярка Катерина Гриньова з Білопілля на прохання українських бійців. На це дівчині знадобилося два дні. Металеві скоби потрібні бійцям на позиціях для укріплення бліндажів.

13-річна Лера грає у Києві у шашки з перехожими на гроші. Виграні гроші вона надсилає ЗСУ. До війни Лера їздила на змагання по всьому світі. У 8 років вона виграла чемпіонат світу

Що може зробити маленький громадянин України сьогодні? Мабуть, у першу чергу: любити, поважати, молитись і підтримувати воїнів ЗСУ своїми творчими роботами.

Створені дитячими руками роботи – це подяка захисникам за кожен прожитий день і водночас потужна сила, яка дає стимул для подальшої боротьби й безумовної ПЕРЕМОГИ!

ХХVІІ Всеукраїнський відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню землі, на тему: "Земля для нас та для нащадків" (номінація "Образотворче мистецтво")

Віртуальна виставка дитячих творчих робіт "Незламна Україна"

Війна назавжди змінила наше життя. Щодня підступний ворог руйнує об’єкти інфраструктури, гинуть люди. Але сильний дух української нації, хоробрість та патріотизм наших співвітчизників допоможуть здолати всі негаразди. Зараз уся Україна працює на перемогу, для досягнення якої потрібні також і знання. Нам слід пам’ятати, що освітній процес, не зважаючи ні на що, має продовжуватися, бо навчання – це успішне майбутнє нашої держави, а знання – це шлях до успіху і зброя для Перемоги.