НезламнЕ ПРАГНЕННЯ ДО ВОЛІ

Інформаційно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2022/2023 н.р.

24 лютого 2022 року рф підступно напала на Україну. Широкомасштабне російське вторгнення в Україну – частина російсько-української війни, розв’язаної рф ще у 2014 році. Але цей напад став найбільшим випробуванням для нашої країни за весь час її незалежності. Йдеться не тільки про саме існування незалежної України, а й існування української нації. Для українців боротьба проти російської навали – це боротьба за майбутнє самого українського народу.

Окупанти сподівались захопити нашу країну за кілька днів, але за підтримки всеохоплюючого волонтерського руху, Збройні Сили України перетворилися на одну з найбільш боєздатних та дієвих армій, а український народ не припиняє дивувати світову спільноту своєю злагодженістю та звитягою.

Українці – сильна нація. Духовність, Віра, дух Свободи та гостре відчуття потреби боротьби за Справедливість – ось вони – фундаментальні складові нездоланності Українського духу. Українські захисники зупинили просування окупантів, звільнили низку населених пунктів та цілі області. Плани окупантів знищено вщент, бо Збройні Сили України – це міцна броня, яка захищає нашу рідну землю. А український народ демонструє всьому світу свою силу та незламне прагнення до волі. Кожен з нас наближає нашу спільну Перемогу – готує обіди, шукає амуніцію, допомагає, тим хто постраждав від війни, чинить інформаційний спротив.

Незважаючи на усі жахіття війни, свій внесок у майбутнє держави роблять діти. Це справжні патріоти, які мріють жити в мирній Україні. Надзвичайною гордістю сповнюються наші серця, коли дізнаємося про мужність і відвагу юних громадян нашої держави. Вони демонструють безпрецедентні приклади героїзму та відданості своїй державі.

Війна назавжди змінила наше життя. Щодня підступний ворог руйнує об’єкти інфраструктури, гинуть люди. Але сильний дух української нації, хоробрість та патріотизм наших співвітчизників допоможуть здолати всі негаразди. Зараз уся Україна працює на Перемогу, для досягнення якої потрібні також і знання. Слід пам’ятати, що освітній процес має тривати, бо навчання – це успішне майбутнє нашої держави, а знання – це шлях до успіху і зброя для Перемоги.

Перші зустрічі та Перші уроки з дітьми у новому навчальному році за змістом та формами його організації мають сприяти розвитку патріотичних почуттів, розкривати трагічні сторінки жахливої війни, силу духу, стійкість та незламність українських військових та українського народу, які боронять незалежність нашої держави та наближають омріяну Перемогу над ворогом.

Для ефективної організації Першого уроку пропонуємо скористатися підготовленими матеріалами проєкту «Незламне прагнення до волі».

Орієнтовні теми для проведення Першого уроку у 2022/2023 навчальному році

  • «Незламне прагнення до волі».

  • «Ми українці: честь і слава незламним!».

  • «Наші воїни –сильні, мужні та незламні!».

  • «Форпости незламного духу: нові Міста-герої України».

  • «Наш дух незламний, а український народ – нескорений!».

  • «Моя країна – сильна, смілива та вільна Україна!».

  • «У єдності Суперсила України!».

  • «Моя Україна – незламна! Єдина!».

  • «Ми єдині в прагненні жити у вільній та незалежній державі».

  • «Під синьо-жовтими прапорами України та Євросоюзу».

  • «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну!».

  • «І хто б там що кому не говорив, а згине зло і правда переможе!» (Л. Костенко).

Автори-укладачі

Юлія Федорова,

заступник директора КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук

Сергій Пляка,

завідувач науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»

Ганна Скрипка,

завідувач кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук

Світлана Єфіменко,

старший викладач кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук

Олександр Колтунов,

лаборант кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»

Олена Чернецька,

старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»

Надія Дяченко,

методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»

Микола Коробов,

завідувач науково-методичної лабораторії фізичної культури, спорту і захисту України КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»

Валентина Чебоненко,

завідувач обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»

Ольга Заболотня,

методист обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»

Оксана Стрюкова,

директор комунальної установи «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Кропивницької міської ради»

Тетяна Горбунова,

консультант комунальної установи «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Кропивницької міської ради»

Людмила Сімокоп,

консультант комунальної установи «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Кропивницької міської ради»

Костянтин Скляніченко,

консультант комунальної установи «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників Кропивницької міської ради»

Світлана Баранова,

учитель математики ліцею № 3 «Гармонія» Помічнянської міської ради Кіровоградської області

Олена Калашник,

учитель математики Добровеличківського ліцею «Інтелект» Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області

Вікторія Касьяненко,

директор комунальної установи "Гайворонський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Гайворонської міської ради

Світлана Ніколаєнко,

заступник директора з виховної роботи, вчитель музичного мистецтва НВК «Гімназія-ЗШ І-ІІІ ступенів № 4» Світловодської міської ради Кіровоградської області

Тетяна Ружанська,

провідний бібліотекар ліцею №3 «Гармонія» Помічнянської міської ради Кіровоградської області

Ірина Лихошерстова,

учитель початкових класів КЗ «Класична гімназія» Кропивницької міської ради

Юлія Шумейко,

учитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Світловодської міської ради Кіровоградської області

Оксана Лисенко,

учитель початкових класів КЗ «Маловисківський ліцей імені Г.М.Перебийноса» Маловисківської міської ради Кіровоградської області