НУШ: освітній проєкт всеукраїнського рівня 

Участь у інноваційному освітньому проєкті всеукраїнського рівня за темою "Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації  Державного стандарту базової середньої освіти" 

Адаптаційний цикл базової середньої освіти. 5 - 6 клас.

Переглянути підручники для 6 класу НУШ, створені в рамках співпраці з учасниками пілотного проєкту, та методичну підтримку до них можна тут: https://aston.te.ua/metodychna-pidtrymka/6-klas/ 

Переглянути підручники для 5 класу НУШ, створені в рамках співпраці з учасниками пілотного проєкту, та методичну підтримку до них можна тут: https://aston.te.ua/metodychna-pidtrymka/5-klas/ 

Бібліотечка вчителя НУШ 

У науково-методичному посібнику презентовані: нормативно-правові, управлінські та психологічні засади шкільного оцінювання в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти; методичні рекомендації регіональних координаторів з кожної освітньої галузі, а також успішні практики оцінювальної діяльності в НУШ пілотних закладів освіти Запорізької області.

Нова українська школа у базовій середній освіті: впевнені кроки Запорізької області. Частина 1

Нова українська школа у базовій середній освіті: впевнені кроки Запорізької області. Частина 2

Нова української школи у базовій середній освіті: впевнені кроки Запорізької області. Частина 3  

 Пояснення від обласних тренерок

Мовно-літературна галузь (укр. мова і літ.)

Іншомовна галузь. 

З досвіду колег


19 вересня 2023 р. у межах заходів з реалізації ІІ формувального етапу інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» 280 учасників завітали до віртуальної педагогічної студії PRO «НУШ у базовій середній освіті», де представляли другу частину науково-методичного посібника «Нова українська школа у базовій середній освіті: впевнені кроки Запорізької області» координаторка проєкту від Запорізького регіону Тетяна Гура, д.психол.н., професорка, проректорка з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «ЗОІППО» ЗОР, та Світлана Фокша, методистка навчально-методичного центру Інституту.

Велику зацікавленість учасники виявили до успішних практик шкільного оцінювання в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти, які висвітлили керівники пілотних закладів освіти: Оксана Кривунь, директорка Бердянської гімназії №3 «Сузір’я» БМР, – «Зворотний зв'язок між учасниками освітнього процесу як основа ефективної оцінювальної діяльності вчителя», Людмила Герасименко, директорка КЗО «Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Талант» ДМР Василівського району, Жанна Разієвська, заступниця директора цієї школи, – «Щоденник спостережень як інструмент формувального оцінювання», Лариса Черкасова, заступниця директора КЗ ЗСО «Балабинська гімназія «Престиж» Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області, – «Цифрові інструменти для автоматизації формувального оцінювання в умовах дистанційного навчання», Ірина Забєйворота, заступниця директора КЗ ЗСО Кушугумська гімназія «Інтелект» КСР Запорізького району Запорізької області, – «Особливості оцінювальної діяльності у базовій Новій українській школі».

Детальніше

Відеозапис


 25 серпня 2023 року

Вебінар 

"Особливості викладання дисциплін суспільно-гуманітарного спрямування в умовах реалізації ДСБСО. 6 клас",

(українська мова та література; зарубіжна література)

Релакс      Де пам*ять є, там слів не треба         Відгуки              Відео          


 Родзинки від тренерок

1. Ляшок Людмила. Майстер-клас «Застосування діяльнісного підходу наінтегративній основі».

2. Сіропол Світлана. Інтегрований проєкт “МОДЕРНІ ТРЕНДИ STEAM”  

(PHILOLOGY & TECHNOLOGY) як інноваційний інструмент НУШ.

Арттерапія на уроках української

3. Богдзієвич С. Цифрові інструменти в діяльності тренерки НУШ.

4. Решетникова Ірина. Розвиток наскрізних умінь здобувачів освіти критично та системно мислити, логічно обґрунтовувати власну позицію засобами технологічного прийому «кроссенс». 

5. Кузнєцова Лариса. Міжпредметна інтеграція  на уроках літератури: від простого до складного.Міжпредметна інтеграція  на уроках літератури: від простого до складного.

Форум! Чи достатньо потанцювати з Колобком, щоб стати тренеркою НУШ?

******

2022. Тренінг-НУШ. Родзинки від тренерок (відеорелакс).

27 травня 2022 року з ініціативи головної редакторки  видавництва "Генеза" та обласної координаторки НУШ Мовно-літературної галузі Галини Корицької, завідувачки кафедри, кандидатки філологічних наук, доцентки, відбулася онлайн-зустріч із автором підручника  "Українська мова. 5 клас" Олександром Заболотним. На зустріч завітали обласні тренерки НУШ, учителі української мови та літератури Запорізького краю, які змогли з'ясувати "Традиції та інновації в методиці викладання української мови в 5-6 класах НУШ в умовах сьогодення". Водночас було означено шляхи співпраці видавництва "Генеза" та ЗОІППО.

04.05 -13.05. 2022. Відбувся черговий тренінг із підготовки педагогів до викладання у НУШ. Колись побачила вислів: "Вчителі живуть на сонячній енергії..." і це дійсно, бо у які б обставини не потрапили учителі, вони навчаються, підвищують кваліфікацію, готуються до нового навчального року, накопичують знання  навіть у такий складний час...З тривогою чекалося початку дистанційного тренінгу для вчителів, які забезпечуватимуть реалізацію нового ДСБСО  відповідно до Концепції "Нова українська школа": чи буде кількісний склад, чи зможуть колежаночки виконати завдання, бо перебої з інтернетом, бо повітряні тривоги, бо тимчасово переселені, бо....таких "бо" зараз у кожного, на жаль, багато...Попри всі "бо" активно працювали три групи (64 учасники), виконали у гнучкому режимі усі завдання, були творчими, креативними, відповідальними. Вдячна Вам, колежаночки,  за творчі проєкти і слова впевненості і вдячності на форумі.

Нова школа - це школа натхнення.

Нова школа - оазис ідей.

Творчість, мислення I креативність -

Це зростання сучасних дітей.

Творчий вчитель веде їх шляхами

Знань i проб, світлих радісних днів.

Головне, щоб у вчителя НУШу,

Творчий вогник у серці горів.

I хоч зовсім не просто в сучасній

Школi-творчостi вчителю жить,

Научити нам треба малечу

Нашу рідну країну любить. Панфілова Ганна. Група 02*


Допис у ФБ (інформація, фото)


Тренер Шацька Н.М.

Група 01, 02, 02*_2022_травень

Вдячна колегам по інституту (проректорці Людмилі Черніковій, завідувачці навчально-методичного центру Яні Задорожкіній, методистці НМЦ Галині Горбань) за підтримку як технічну, так і моральну!

Більше про наш НУШ-неспокій, напрацювання, скрини, відео, проєкти на сайті кафедри, майданчиках тренерок.


Майданчик тренерки. НУШ-2022: політ нормальний.  

Із 11 жовтня по 29 листопада 2021 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР проходив дистанційний тренінг «Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти» для вчителів української мови та літератури Запорізької області (мовно-літературна галузь). 714 педагогам під час першої сесії вдалося зібрати портфелик учителя 5-класу НУШ. Щоденник тренінгу поповнювався креативними ідеями, які допомагали зрозуміти новітні засади Державного стандарту, аналізувати навчальні Модельні програми та моделювати власну в конструкторі, створювати компетентнісно зорієнтовані завдання за допомогою онлайн-інструментів, моделювати уроки на засадах діяльнісного підходу… А креативний танок із Колобком, милування «Маковим дивом», вирішення проблемного запитання «Для чого вчительці мультики?», «Зозулька» допомагали занурюватися в компетентнісний потенціал ДС, наскрізні вміння… Захист проєктів був справжнім учительським святом розуміння того, що шлях у 5-НУШ клас прокладено, кому у фразі «Зупинитися не мож рухатися назустріч НУШ» поставлено з усвідомленням місії всієї відповідальності за майбутнє.

Усе відбулося завдяки витримці і професійності тренерок НУШ: Галини Філь, Ірини Подлєсної, Наталії Бистрицької, Наталії Шацької, Олени Пірожок, Людмили Ляшок, Людмили Коси, Олени Гриньової, Світлани Сіропол. Респект, тренерки, за мудрість, витримку, толерантність, поміркованість. Мені з вами було професійно, надійно!

Як обласна координаторка і тренерка НУШ висловлюю вдячність 714 колегам, які не зійшли з дистанції, не зупинилися на пів дороги, а взявши волю в кулак, долаючи емоції, таки зібрали портфелик.

24.11-29.11.21 відбувся тренінг для групи 20 ( тренерка Сіропол С.Є.), учасниками якого стали 36 педагогів. Опрацювання Модулю 2 пройшло під кутом «НУШ! Розставляємо акценти!». Всі учасники активно занурилися в процес : опрацювали Концепцію НУШ та Державний стандарт базової середньої освіти, аналізували нормативно-правову базу. За допомогою SWOT-аналізу розглянули модельні програми з української мови та літератури, конструювали власну програму,  моделювали уроки на засадах діяльнісного підходу, розробили творчі проєкти. Креативили, сумнівалися, визначали можливості, спілкувалися та співпрацювали у групах, розвивали власні ключові та професійні компетентності.

Акценти розставлено! НУШ-агенти змін готові  зустрічати НУШенят .


Майданчик тренерки:   НУШ! Розставляємо акценти

Світлана Сіропол, група 20.

Із 3 по 8 листопада педагоги Запорізької області, які забезпечуватимуть реалізацію нового ДСБСО відповідно до Концепції "Нова українська школа" НУШилися на тренінгу в ЗОІППО. Група 10 збирала валізу у 5 клас.  Скажете, уже багато років десятилітні йдуть у п'ятий клас! І так, і ні! Наступного року це будуть "особливі п'ятачки". Вони вже вчилися у Новій українській школі! От і ми, середня ланка, прагнемо гідно їх зустріти. Вдячна групі НУШ-10 за плідну співпрацю! Як не загубитися в НУШ?

Каір Інна Вікторівна - середа 3 листопада 2021

"Нушенята" підростають

І з гніздечок вилітають.

Старша школа вже чекає,

Та дарма часу не гає.

Філологів підготують,

"Прокачають", вмотивують.

Будуть тьютори готові

До змістовної розмови.

ФОТОзвіт

Допис у ФБ

 Майданчик тренера "НУШ: працюємо разом" 

Наталія Шацька, група 10. 

Не забуваймо: ми всі приречені на УСПІХ. За вікном буває різне: зазвичай сонячно, іноді дощить, а то й засипає градом проблем. Нехай над нашими сім’ями Господня рука міцно тримає ту парасольку, що здатна захистити від будь-яких негод життя. Легкого нам НУШівського польоту! Вправно розправляймо крила – КРИЛА УСПІХУ!

Пост у ФБ 1    Пост у ФБ 2. 

Філь Г.Б. Майданчик тренера: "Крокуємо в НУШ" 

Приречені на успіх

Новий зміст освітньої галузі у 5-6 класах (Українська мова. Українська література): тренінг стартував 20 жовтня 2021... Зібрав 35 учасників – НУШ-філологинь. Тренеркою була заступниця директора з виховної роботи, учителька української мови й літератури КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» Веселівської селищної ради Галина ФІЛЬ.

НУШ-зажинки... Вірили, що праця принесе НУШ-задоволення. Так і сталося… Впевненою ходою протягом шести днів крокували дорогою НУШ. Група 4 – креативні, позитивні, натхненні, завзяті. Нам було і гаряче, і творчо, і продуктивно… Опрацьовували, створювали, ділилися думками, ідеями. Все відбулося... Настроєвість – супер! Подолано ще одну сходинку, яка стане початком нового... Тож крокуймо упевнено до наших НУШиків-2022! Дякую всім за чудовий НУШ-політ. Особливі слова вдячності обласній координаторці мовно-літературної галузі Галині Корицькій за довіру та міцне плече підтримки. 

Знаємо:

Не все так просто у житті буває,

Є сто причин, щоб із шляху зійти.

Та лише той все на шляху здолає,

Хто зможе сам себе перемогти (Надія Красоткіна).

З 17.11.2021 по 22.11.2021 тренерка Олена Гриньова, учителька української мови та літератури Мелітопольської СШ № 25 ММР ЗО, провела дистанційний тренінг «Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти» для вчителів української мови та літератури Запорізької області. У вебінарах узяли участь 34 філологині. Завзяті НУШ-бджілки дбайливо заповнювали НУШ-стільник: опрацьовували Державний стандарт, навчальні Модельні програми, опановували конструктор програм, нові онлайн-інструменти. У «Філологічному кафе» працювали над методичними рекомендаціями, знайомилися з принципами педагогіки партнерства та структурою діяльнісного уроку, створювали компетентнісно-зорієнтовані завдання в сучасних онлайн-сервісах. На останньому вебінарі захистили проєкти «Запали свою НУШ-зірку».

З найкращими сподіваннями та великим бажанням працювати в Новій українській школі розпочали навчання на тренінгу, що тривав з 27 жовтня до 01 листопада, вчителі української мови та літератури Шевченківського району міста Запоріжжя. Згідно з програмою тренінгу філологи групи 7 працювали з новим Державним стандартом базової середньої освіти, успішному засвоєнню принципів компетентнісного підходу спряли досвід і прагнення нового. Колеги легко включалися в групову роботу, опрацьовуючи ідеї формування ключових компетентностей та наскрізних умінь. Важливою темою визначили аналіз модельних програм, презентувавши його у вигляді мотиваторів та демотиваторів. Неабияку зацікавленість викликав конструктор програм НУШ. Говорили й про сучасні підходи до навчання в НУШ, колеги ділилися ідеями до уроків української мови й літератури, відзначивши актуальність STEM-освітнього підходу у викладанні. П’ять днів тренінгу пройшли під гаслом зацікавленості й творчості, тож перші кроки вчителів до НУШ будуть впевненими й успішними.

Майданчик тренерки. НУШ. Сайт-путівник тренера, вчителя. 

Наталія Бистрицька, група 7

25.08.2021 на базі комунального закладу загальної середньої освіти "Балабинська гімназія "Престиж" Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області відбудеться очний тренінг щодо формування ключових та предметних (галузевих) компетентностей для педагогічних працівників пілотних закладів освіти Запорізької області, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти. Тренери-представники кафедри: Корицька Г.Р., Сирцова О.М., Омельченко Л.В. Детальніше

Відповідно до Наказу МОН України №406 від 02.04.2021 «Про реалізацію проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти»» на 2021-2027 роки, з метою здійснення науково-дослідного, навчально-методичного, науково-методичного та організаційного супроводу реалізації інноваційного освітнього проєкту в Запорізькій області створено проєктну групу з питань впровадження Державного стандарту базової середньої освіти. Детальніше

27.04.2021. відбулася онлайн-конференція «Нова українська школа: перехід на наступний рівень» у межах інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня та регіональних координаторів/тренерів. У заході взяли участь викладачі кафедри Галина Корицька, Ольга Сирцова, Лілія Омельченко. 

Упродовж 11.10-03.11  2021 чотири  когорти вчителів зарубіжної літератури  пройшли навчання  у рамках підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Координатори мовно-літературної галузі – Г.Р Корицька, Л.В. Омельченко - презентували  успішні професійні кейси щодо діяльнісного підходу та ознайомили слухачів з основними педагогічними підходами НУШ. Чітке розуміння вимог Концепції Нової української школи, уміння працювати в команді та бути в курсі основних тенденцій модернізації освіти  сприятимуть  всебічному розвитку особистості професіоналів. Детальніше


 03.11.21 -15.11. 21 відбулося навчання груп 5,6,7 на онлайн- тренінгах  для вчителів зарубіжної літератури в рамках підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до Концепції «Нова українська школа»( тренерки Л.В Омельченко, І.М. Казурова та Ю.В.Волкова). Детальніше