Проєкт 

"Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність"

Розробки, створені експертами/-ками проєкту, розміщені за відповідними предметами в папці на Google диску, зокрема 

 Історія України для 8, 9 та 10 класів;

 Всесвітня історія для 8, 9 та 10 класів;

 Українська мова для 8 та 9 класів;

 Українська література для 8 та 9 класів;

 Мистецтво для 9 класу.


У кожній предметній папці ви знайдете орієнтовне календарне планування та навчальні розробки, які так само об’єднані в папки за семестром та окремо за назвою теми. До кожної теми ви знайдете детальну інструкцію до вправи, яку вам пропонують провести автори/-ки, презентацію та роздавальні матеріали для учнів/-ць (якщо вони передбачені).


 Чи є ще матеріали, крім викладених на диску вправ.

Звісно! Якщо ви прагнете глибше розкрити певну тему, то в пригоді стане добірка універсальних уроків та вправ, які розвивають навички інфомедійної грамотності, й набір для класної та позакласної роботи «Як аналізувати медіа критично»


Сьогодні вже нікого не здивуєш онлайн-навчанням, тому нагадуємо, що ми маємо  також вправи, що передбачають використання онлайн-інструментів, перелік програм та застосунків, які зроблять уроки більш насиченими.


 Як працювати з емоційними темами. 

Під час вебінару наші спікерки ділилися власним досвідом щодо викладання емоційних тем, які можуть викликати різноманітні реакції з боку учнів та учениць. Проте таких тем із початком широкомасштабної війни стало тільки більше й вони потребують додаткової уваги та підготовки. Тож пропонуємо вам скористатися коротким переліком порад, які ми уклали з експертками з психології та вчительками-практиками.


ПОРАДИ ВІД ПРОЄКТУ:

 Підходьте до викладання тем тортур та голоду виважено.

 Не розвивайте їх, якщо бачите хоча б натяки на прояви травматичного досвіду в учнів/ць.

 Уникайте надмірно емоційних прикладів (фільми з кадрами вбитих, закатованих голодом, понівечені тіла, зі звуками пострілів, вибухів тощо, емоційно насичені поезії або історії з життя).

 Послуговуйтесь науковою та офіційною термінологію, особливо для емоційно навантажених понять, таких як «геноцид», «терор», «тортури» тощо.

 Будьте обережними і тактовними у темах, що можуть торкатися сімейних цінностей чи переконань.

 Говоріть на теми культури у формі діалогу, а не через повчання чи авторитарність.

 Аргументуйте свою відповідь в емоційній дискусії конкретними фактами.


*Рекомендації по роботі з відео, можна переглянути у 102 випуску нашої медіаграмотної розсилки


 Чи потрібно проводити паралелі з сучасністю.

Відповідає спікерка Медіаграмотного експресу з історії України, Наталія Понежа: «На мою думку, про пов’язаність історичних подій із сучасністю варто говорити з учнями за будь-якої сприятливої нагоди. Ми, вчителі/-ки, є лідерами/-ками думок для багатьох наших учнів та учениць і маємо обговорювати з ними теми, із якими вони стикаються щодня. Краще пожертвувати частиною програмового матеріалу, але допомогти розібратися в актуальних подіях».

Пропонуємо переглянути відеозапис вебінару "Медіаграмотний експрес: мандруємо уроками історії України" , який відбувся 25 січня 2024 р. 

Вебінар організовано проєктом «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», який виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси. 


УВАГА!

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ГО “Смарт освіта” розробили урок з медіаграмотності для учнів 7-11 класів. Урок створений на основі навчального серіалу BreaktheFake, у якому українські зірки розпізнають та спростовують міфи про COVID-19 та вакцинацію. Вчителі, які скористаються розробкою, отримають сертифікат та шанс виграти подарунки від ЮНІСЕФ. Для участі в розіграші необхідно  провести урок та до 20 травня заповнити анкету за посиланням. Сертифікати будуть відправлені всім, хто виконав умови, після 25 травня 2021 року.  


ЮНІСЕФ розробив урок з медіаграмотності та влаштовує розіграш призів для вчителів

У рамках участі в проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси, науково-педагогічними працівниками  КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти№ ЗОР було розроблено шість освітніх програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Програми пройшли відповідну експертизу та у березні 2021 року були сертифіковані.

Перелік програм: 

Шановні колеги! 

Команда проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" рада повідомити, що ваша навчальна програма була розглянута експертним журі та успішно пройшла сертифікацію щодо інтеграції інфомедійної грамотності в навчальні предмети в межах нашого проєкту. 

Відзначаємо високий методичний рівень підготовлених матеріалів, пишаємося вашими досягненнями і плануємо у подальшій співпраці представляти та популяризувати наші спільні результати. Закликаємо і вас до поширення вашого цінного досвіду, до презентації ваших здобутків колегам! Сертифікат (Корицька Г.Р., Сирцова О.М.), сертифікат (Корицька Г.Р., Богдзієвич С.М.)

Пілотний проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» (Діяльність відбувається на основі Протоколу про наміри між МОН України та Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (США) від 22.12.2017 р.) 

17 лютого 2021 року відбулася Інформаційна зустріч щодо впровадження проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" у Запорізькій області. На зустрічі були присутні представники Міністерства освіта та науки України, Департаментів освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради, Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Запоріжжя та м. Мелітополь, представники територіальних відділів освіти м. Запоріжжя, відділів освіти міських, селищних рад, ОТГ Запорізької області, а також закладів вищої та післядипломної освіти.

У ході зустрічі представниками КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР  (проректорка з навчально-методиної роботи, к.п.н., доцентка Людмила Чернікова та доцентка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисцмплін, к. іст.н., доценткою Ольга Сирцова) було  проінформовано педагогічну спільноту про результати першого року співпраці з IREX щодо впровадження методики інтеграції інфомедійної грамотності в освітні програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Презентаційні матеріали інституту

Програма зустрічі

Фотоальбом зустрічі 

ОГОЛОШЕННЯ Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з Міністерством освіти та науки України і Академією української преси в рамках реалізації загальнонаціонального проєкту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" запрошує до участі в проєкті активних вчителів з усієї України.     Умови конкурсу та участі

29  січня 2021 відбулися консультації для учасників Пілотного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», які провела  Ольга Сирцова, кандидатка історичних наук, доцентка, координаторка проєкту в ЗОІППО. Фотозвіт