Способи під'єднання до мережі. Функції провайдера

Як ви вже знаєте, Інтернет є об'єднанням мереж та комп'ютерів незалежно від місця їх розташування. Які є способи під'єднання до Інтернету?

Для під’єднання до мережі можна скористатись телефонними, кабельними каналами або каналами радіозв’язку. Розглянемо найпоширеніші способи (рис. 1).


Технології DSL дозволяють передавати дані зі швидкістю, що значно перевищує доступну навіть найкращим аналоговим та цифровим модемам. Ці технології підтримують передачу голосу, високошвидкісну передачу даних і відеосигналів. Існуючі типи технології DSL відрізняються методом модуляції, що використовується для кодування даних, та швидкістю передавання даних.



Перевагою мережі ISDN є реалізація принципу єдиної розподіленої телефонної станції. Це дозволяє оптимізувати навантаження на канали зв'язку та практично миттєво встановлювати з'єднання. Крім того, вона здатна здійснювати автоматичну маршрутизацію з'єднань, що особливо важливо у випадках, коли між станціями є декілька альтернативних шляхів з'єднання і треба вибрати найбільш оптимальний.

Доступ по виділених лініях (аналогових та цифрових, по локальній мережі, з використанням каналів кабельної телевізійної мережі) — комп’ютер користувача з’єднаний із сервером за допомогою кабелю, причому це з’єднання є постійним (а не комутованим, як у випадку телефонного зв’язку).

хDSL (англ. Digital subscriber line) — сімейство технологій (ADSL, VDSL, ISDL, SDSL, SHDSL та ін.), які дозволяють значно розширити пропускну здатність абонентської лінії місцевої телефонної мережі шляхом використання ефективних лінійних кодів на базі сучасних методів цифрового опрацювання сигналу.

ISDN (англ. Integrated Services Digital Network) — цифрова мережа з інтегрованими службами (послугами). Це загальнодоступна телефонна мережа, що використовує цифрову технологію передавання сигналу та надає можливість передати кінцевому користувачеві по наявних телефонних проводах текст, графічні зображення, музику, відеосигнали тощо. Основне призначення ISDN — передавання даних зі швидкістю до 64 Кбіт/с дротовою лінією й забезпечення інтегрованих телекомунікаційних послуг (телефон, факс, тощо).

SDN-станції забезпечують комутацію цифрових потоків. Перетворення аналогових сигналів у цифрові відбувається на рівні ISDN-терміналів (тобто на обладнанні кінцевих користувачів). У зв’язку з цим ISDN-станція має можливість комутувати однорідні цифрові потоки, «не знаючи», що саме передається по каналу.


Послуги інтернет-провайдера:

• доступ до Інтернету по комутованих лініях надійного зв'язку

• надання дискового простору для зберігання та забезпечення роботи сайтів (хостінг)

• підтримка сервісів електронних поштових скриньок чи віртуального поштового сервера

• розташування обладнання клієнтів на власних технічних потужностях та лініях зв'язку (колокація)

• оренда відокремлених та віртуальних серверів, резервування даних тощо

 

До бездротових технологій належать WiFi, WiMAX, RadioEthernet, MMDS, LMDS. Розглянемо деякі з них окремо.

RadioEthernet — технологія широкосмугового доступу до Ін-тернету, яка ділиться між усіма активними користувачами й забезпечує швидкість передавання даних від 1 до 11 Мбіт/с. Для роботи RadioEthernet-каналу необхідна пряма видимість між антенами абонентських точок. Радіус дії становить до 30 км.

MMDS (від англ. Multichannel Multipoint Distribution System — багатоканальна багатоадресна розподільна служба) та LMDS (від англ. Local Multipoint Distribution System — локальна багатоадресна розподільна служба) — це стандарт стільникових мереж безпровідного передавання даних для фіксованих абонентів.


Мобільний GPRS-Інтернет. Для користування послугою «Мобільний Інтернет» за допомогою технології GPRS необхідно мати телефон із вбудованим GPRS-модемом та комп’ютер. Технологія GPRS забезпечує швидкість передавання даних до 114 Кбіт/с. Під час використання технології GPRS тарифікується не час з’єднання з Інтернетом, а загальний обсяг переданих та отриманих даних.

Мобільний CDMA-Інтернет. Мережа стандарту CDMA — це стаціонарний та мобільний зв’язок, а також швидкісний мобільний Інтернет. Для користування послугою «Мобільний Інтернет» за допомогою технології CDMA необхідно мати телефон із вбудованим CDMA-модемом або CDMA-модем та комп’ютер. Технологія CDMA забезпечує швидкість передавання даних до 153 Кбіт/с.

Супутниковий Інтернет — спосіб забезпечення доступу до Інтернету з використанням технологій супутникового зв’язку (рис. 2).

Доступ до інформаційних ресурсів надають спеціальні організації — постачальники послуг Інтернету, інтернет-про-вайдери (ISP, англ. Internet Service Provider).

Провайдер послуг Інтернет, або інтернет-провай-

дер — організація, яка надає послуги доступу та передавання даних інформаційними каналами.

Провайдери часто надають комплекс послуг із доступу та користування Інтернетом.


Запитання для перевірки знань

Які існують способи під'єднання до Інтернету?

Які технології базуються на комутації з телефонними каналами?

Що таке бездротові технології?

Які послуги надають провайдери?

Опишіть особливості мобільного GPRS-Інтер-нету?