Бахмутська загальноосвітня школа 

І-ІІІ ступенів №10

Бахмутської міської ради Донецької області

Повідомляємо вам, що освітній процес для учнів 2-11 класів здійснюється за дистанційною формою навчання. Уроки будуть проводитися  в асинхронному та синхронному режимах.

Асинхронний режим — завдання, відеоуроки, презентації, тощо викладатимуться на сайті Нові знання https://nz.ua/ згідно з діючим розкладом.

Синхронний режим —  онлайн-уроки за допомогою відеозв’язку через додаток GoogleMeet за діючим розкладом, який наданий класними керівниками та розміщено в електронних щоденниках учнів.

Всю додаткову інформацію можна отримати від класного керівника.

Презентація порталу Нові знання

Інструкція для учнів та батьків або відеоінструкція

Місячник «Родинно-сімейного виховання»

Споконвіку для нашого народу найвищими і найсвятішими були ідеали сім’ї як першооснови життя людини. Тому в рамках місячника «Родинно-сімейного виховання» під час проведення виховних заходів велика увага приділялась таким поняттям як «Етика сімейних стосунків», підготовка старшокласників до життя в сучасних умовах, формування у дітей моральних цінностей з позиції добра, справедливості, людяності, гуманності взаємин у сім’ї, відповідальності кожного за власну родину, важливість ролі сім’ї у житті суспільства, виховання культури поведінки в сім’ї, залучення до традицій та звичаїв, родинно-побутової культури українців.

Цікаво й пізнавально пройшли виховні години та бесіди на теми «Повага до батьків», «Що таке щаслива сім’я» під час якої учні вчилися шанобливому ставленню до сім’ї і сімейних традицій. Учні середньої ланки обговорювали тему «Повага – ниточка, що з'єднує покоління» підчас якої діти вчилися робити висновки про родинні стосунки та моральні цінності, а вправа «Незакінчене речення» дозволила їм визначити роль родини, рідної домівки та сімейних традицій у житті людини. Класні керівники старших класів провели бесіда-діалоги «Як показати дорослим, що ти виріс», «Якою я хочу бачити свою майбутню сім ’ю». У ході заходу учні ділились своїми уявленнями про майбутню родину, порівнювали зі своїми дитячими ідеалами сім’ї. Обговорювали відмінності сучасної родини, які зараз постають в таких родинах цінності, робили висновки про негативні та позитивні сторони сучасного виховання.

Підчас виконання проєкту «Складання власного родоводу та демонстрація успадкування певних ознак» учні 9-х класів провели моніторингові дослідження  та низку опитувань серед своїх рідних, щоб дослідити генетичні ознаки, що передавались у родини у спадок. Школярі дізнались багато нового та несподіваного про характерні риси зовнішності своєї родини.

Найзахопливішими стали проєкти, що виконували учні 1-7 класів: «Відпочиваємо разом», «Моя родина», «Традиційні страви моєї родини», «Традиції моєї родини». У ході виконання проєктів учні розповідали про те як проводять вільний час з батьками, чим вони їм допомагають, які традиційні страви готують. Свої розповіді учні підкріпляли фотографіями.

Отже, відроджуймо родинні звичаї, прищеплюймо нашим дітям любов і повагу до найсвятішого – до родини!

Місячник  профорієнтації та трудового виховання

  У ході місячника  було проведено ряд заходів, які сприяли вибору професій учнями закладу та розкривали важливість опанування навичок трудової діяльності.

Так, для учнів 1-4 класів було проведено бесіду «Праця – джерело життя і головна його прикраса» де учням пояснювали важливість праці та допомоги дорослим, для учнів 6-8 класів – бесіда «Важливі професії для порятунку життя», для учнів  9-11 класів – бесіда «Вибір майбутньої професії».

 Учні 2-А класу реалізували проєкт «Професії майбутнього» під час проведення місячника трудового навчання та профорієнтації.

У тісній співпраці діти - батьки - вчитель знаходили інформацію, яка стосується професій майбутнього та створили презентацію, як продукт пошуку інформації та реалізації проєкту.

Учні молодшої та середньої ланки долучились до майстерня «Умілі руки» та «Подарунки молодшим друзям своїми руками» підчас яких виготовляли годівнички для птахів, а також різноманітні вироби з паперу. Учні середньої ланки здійснили віртуальну подорож світом професій та проходили веб-квести, що надало учням розуміння про сучасний світ професій та які професії стають неактуальними на ринку праці.

Учні 9-11 класів активно долучились до вибору майбутньої професії, відвідуючи дистанційні Дні відкритих дверей навчальних закладів нашої країни. Також переглянули відео «Профорієнтація: Як вибрати професію? Інтерв'ю з психологом Вікторією Вероні». Окрім цього, проведено ряд індивідуальних бесід з учнями та батьками майбутніх випускників щодо вибору професій.