Vlaams Schoolkampioenschap

VLAAMSE KAMPIOENSCHAPPEN

Er wordt een Vlaams kampioenschap georganiseerd voor het LAGER ONDERWIJS, MINI's en een kampioenschap voor het MIDDELBAAR ONDERWIJS.

Dit kampioenschap wordt ondersteund door de Vlaamse Schaakfederatie.

Via dit kampioenschap worden lagere en middelbare scholen geselecteerd voor deelname aan het Belgisch Schoolschaakkampioenschap.

Scholen die zich kandidaat willen stellen voor de organisatie ervan, mogen hun kandidatuur indienen bij de Vlaamse Schaakfederatie of medewerker Luc Oosterlinck. De VSF stelt 2365€ beschikbaar aan de organisator.


Vlaams schoolkampioenschap 2019-2020

Zaterdag 18 januari 2020

Locatie: Sint-Lievenscollege Gent, Zilverberg 1, 9000 Gent

In de naam van de VSF bedank ik de school Sint-Lievenscollege Gent, het team rond Wouter Blomme deed zeer goed hun best om er weer een geslaagde editie van te maken.

Ik bedank ook mijn team die bestaat uit mensen die zoveel passie hebben voor schaken dat ze dit willen belangeloos opbrengen, Tom Piceu en Luc Cornet die op een professionele wijze de paringen op tijd in orde te brengen. Dan onze hoofdarbiters Hans Temmerman geholpen door Jan Remue bij het middelbaar onderwijs, Martin Deschepper en Jurgen Claeys bij het lager onderwijs, Annelies Cuvelier bij de mini's en ook nog een te kleine ploeg mensen van de school maar die het wel schitterend deden.

Ook een grote dank aan de vele aanwezige volwassenen die deze jeugdschakers een super schaakdag bezorgd hebben.

Bedank ook aan de liga Oost-Vlaanderen voor het beschikbaar stellen van het schaakmateriaal.

Mini"s (17 schoolploegen):

1ste Sint-Pietersinstituut Turnhout 1, 2de Sint-Pietersinstituut Turnhout 2, 3de De Kattensprong Tervuren

Beste meisjesploeg (weliswaar maar met 3 meisjes) was: Paters Jozefieten Melle

Bordprijzen: Bord 1: Anatoli Silantev, Bord 2: Cis Driessens en een eervolle vermelding voor Suldee Tumerjagal, Bord 3: Lise Peeters, Bord 4: Odilon Seyns

Foto alle bordprijzen van de mini's

Lager Onderwijs (48 schoolploegen)

1ste Sint-Janscollege Oude Bareel 1, 2de De Achelier Achel, 3de Sint-Michiel Leopoldsburg

1ste meisjesploeg: Sint-Pietersinstituut Turnhout

Bordprijzen: Bord 1: Matei Govoreanu en een eervolle vermelding voor Kaito Meysman, Bord 2: Simon Mernier, Bord 3: Mateo Plomp, Bord 4: Vico Li

Foto van alle winnaars van de bordprijzen

Middelbaar Onderwijs (22 schoolploegen)

1ste: Don Bosco Zwijnaarde 1, 2de: Campus Voskenslaan Gent 1, 3de: Sint-Barbaracollege Gent

Bordprijzen: Bord 1: Merlijn Van Volsem, Bord 2; Julian Victor, Bord 3; Cappan Pjotr, Bord 4; Jiaqi Chen

De selectiecriteria voor het Belgisch Schoolkampioenschap 2020:

  • 3 vorig jaar schoolkampioenen 2019
  • Mini's : Sint-Pietersinstituut Turnhout plus 6 beste op het Vlaams Schoolkampioenschap 2020 deze zijn: Sint-Pietersinstituut Turnhout 2, De Kattensprong Tervuren, Kleine Prins Menen, Prins Dries Antwerpen, VBS De Pinte en Akkerwinde Nieuwsmunster.
  • Lager Onderwijs: Sint-Jans Oude Bareel Sint-Amandsberg plus 10 beste op het Vlaams Schoolkampioenschap 2020 deze zijn: De Achelier Achel, Sint-Michiel Leopoldsburg, Sint-Michiels Brasschaat 1, Sint-Pietersinstituut Turnhout 1, Sint-Vincentius Zwijnaarde 2, Sint-Barbara Gent 1, Sint-Pietersinstituut Turnhout 4M, Terbank Heverlee, Delta Oud-Turnhout, Prins Dries Antwerpen 3.
  • Middelbaar Onderwijs: Sint-Barbaracollege Gent plus 12 beste op het Vlaams Schoolkampioenschap 2020 deze zijn: Don Bosco Zwijnaarde 1, Campus Voskenlaan Gent 1, Sint-Franciscus Brakel, Campus Lievegem, WICO Neerpelt, OLV Ten Doorn Eeklo, Don Bosco Zwijnaarde 2, Maris Stella Malle, Sint Jozefcollege Aalst, Sint-Lievens Gent 1, Atheneum Tervuren, Sint-Maarten Ieper.
  • Zaterdag 14/03/2020 te Institut Vallée Bailly, rue de la Vallée Bailly 102 , Braine L`Alleud