Штрихування, прописи

штрихування


Штрихування розвиває дрібну моторику, посидючість і акуратність, допомагає дізнатися більше про навколишній світ, знайомить дітей з розмаїттям кольорів і відтінків.

Прописи

Ви думаєте, що прописи тільки для підготовки до школи? Це не зовсім так. Маленькі діти можуть обводити по контуру або пунктиру прості картинки або великі літери. Це прописи для малюків. У таких прописах майже немає тексту, адже дитина ще не може читати. Зате вони дуже великі, а картинки кумедні.

Чому б не запропонувати малюкові обвести веселого півника або розфарбувати кумедне каченя?


Навчіть дитину правильно тримати олівець, фломастер, пензлик!

Питання, як правильно тримати ручку при письмі, зазвичай виникає перед батьками, коли дитині виповнюється 5 або 6 років. Але фахівці переконані, що приступати до навчання потрібно набагато раніше, щоб першокласнику не довелося переучуватися в авральному режимі.

Маленька дитина намагається взяти олівець найбільш зручним для себе чином, найчастіше в кулак. Однак ситуація ускладнюється тим, що подібна звичка швидко вкорінюється, тому тип тримання письмового приладдя зберігається на все життя. Природно страждає дитячий почерк, однак це не найважливіша проблема. При неправильному положенні письмового аксесуара у дитини втомлюється рука при роботі, знижується швидкість письма, може страждати постава, посилитися викривлення хребта.

Існує кілька нескладних методик, за допомогою яких можна привчити дитину правильно тримати ручку або олівець. Причому приступати необхідно в самому ранньому віці, коли карапуз вперше бере в долоні брязкальце, ложку або крейду.

Чому виникають труднощі?

Ситуація, коли дитина неправильно тримає ручку, олівчик, фломастери під час письмових робіт, досить поширена. Звідки ж береться подібна проблема? Ця звичка формується в ранньому віці, ще задовго до вступу до школи.

Все може початися з того періоду, коли дитина зацікавиться брязкальцем, тримаючи його в ручці. Потім настає черга пензликів, м’яких олівців, якими малюк зображує каракулі на альбомних аркушах. Крім того, вміння тримати письмове приладдя формується за рахунок роботи з пластиліном або спеціальним тістом.

З 4-річного віку необхідно спостерігати за тим, як дитина малює. Одні малюки тримають олівець в кулачку. Інші - з надмірною силою здавлюють його. Не можна пускати процес формування навички на самоплив.

Якщо дитина буде тримати фломастери так, як їй хочеться, то в школі її доведеться переучувати. Чим раніше буде сформована правильна навичка, тим легше першокласник зможе адаптуватися до школи.

На 6-му році життя діти повинні вміти користуватися олівцем, навіть якщо це просто малювання візерунків. Причому батькам потрібно постійно стежити за правильністю тримання олівця, щоб попередити переучування.



Чому варто правильно тримати олівець?

Неправильне тримання письмового приладдя може викликати проблеми зі здоров’ям у дитини. Найнебезпечніші та небажані наслідки – погіршення зору, викривлення осанки через неправильне сидіння за столом.

Навіть якщо подібні неприємні ускладнення і не виникнуть у дитини, вона може швидко втомлюватися при виконанні письмових робіт, штрихуваннях або кресленнях. А це може негативно вплинути на шкільну успішність і адаптацію.