гр №2, 3

11.10.2022 - 14.10.2022

Тема тижня: "Осінь золота. Осінь-художниця"

11.10 (вівторок)

Логіко-математичний розвиток

Тема: "Математичний світ казок"

Мета: закріпити знання дітей про геометричні фігури; вправляти дітей в кількісній і порядковій лічбі; розвивати логічне мислення, пам"ять , увагу; продовжувати вчити дітей встановлювати рівність та нерівність предметів, виховувати самостійність, посидючість.

Дитина в соціумі

Тема: "Осінні казки В. Сухомлинського"

Мета: ознайомити дітей з творами В.Сухомлинського; продовжувати вчити уважно слухати та розуміти зміст прозового твору; закріпити знання  про осінні явища природи; розвивати увагу, пам'ять мислення, зв'язне мовлення; виховувати любов до природи рідного краю, цікавість до художнього слова.

12.10 (середа)

Грамота+мовлення

Тема: "Голосні та приголосні звуки"

Мета: продовжувати знайомити дітей з мовними і немовними звуками; дати поняття про голосні і приголосні звуки; вправляти у створенні слів на заданий звук, розвивати зв"язне мовлення, пам"ять, увагу, логічне мислення; виховувати самостійність, цікавість до занять.


Дитина у природному довкіллі

Тема: "Осінь золота"

Мета: Мета: формувати знання дітей про осінь, осінні явища, осінню погоду тощо; повторити, що осінь буває рання, золота та пізня; закріпити назви осінніх місяців; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; виховувати любов до природи.

Зростаємо дужими

13.10 (четвер)

Дитина у природному довкіллі (валеологія)

Тема: "Чисті руки - запорука здоров"я"

Мета: продовжувати вчити дітей піклуватися про власне здоров"я; закріпити знання про важливість миття рук з милом через дослідницьку діяльність, повторити алгоритм миття рук.


Конструювання (з природного матеріалу)

Тема: "Грибочки"

Мета: закріплювати навички роботи з різним природним матеріалом; вчити дітей передавати характерні особливості зовнішнього вигляду грибів; вправляти у створенні простої композиції на осінню тематику; розвивати самостійність, вигадку, творчість; виховувати охайність у роботі.

14.10 (п"ятниця)

Мовлення дитини

Тема: "Осіння подорож"

Мета: вчити дітей складати речення про осінь за допомогою мнемотаблиці; поповнити словник епітетами, синонімами, пов'язами з назвами осінніх явищ; вправляти в утворенні складних слів.


Малювання

Тема: "Осінні листочки"

Мета: продовжувати знайомити дітей з технікою малювання природи; розвивати дрібну моторику рук; виховувати охайність у роботі.

УКРАЇНО, РІДНИЙ КРАЙ.

Український фольклор багатий на народні легенди. Чимало з них розповідають про історичне минуле нашої землі, славетних воїнів, цікаві традиції. Ми  підготували пізнавальну підбірку легенд про Батьківщину. 

Легенда 1. Як Бог створив українські землі

Як тільки Господь наш, Сотворитель, поселив на Землі людей, вони одразу почали просити в Бога для себе зручні та вигідні місця для проживання. Не квапились тільки українці. Вони були відпочатку козаками: безпечно мандрували по землі, милувалися красою світу і нікому не заважали. Якось озирнулися і побачили, що повсюдно снують люди, обживають займані місцини. Тоді пішли і вони до Господа. Тихенько стали за порогом і чекали, бо  Творець саме тоді був чимось дуже сильно зайнятий. А коли Сотворитель оглянувся і побачив чубатих вояків, то здивувався:

– А чого вам треба, хлопці? – запитав Господь.

– Та землі-материзни хочемо, Боже!

– Буде вам матінка земля. Ідіть та осідайте он на тому клаптику між морями, – показавши пальцем униз.

– Та там уже іспанці, Боже!

– Ага, то біля них і селіться.

– Не можемо, Господи, там французи, а далі німці, ще якихось людей повно.

Подивився Бог згори і переконався, що все вже роздано. А козаки ну дуже йому сподобались – і не хотів Творець залишати їх без земель.

– Гаразд, – сказав Господь. – Віддам я вам он той куточок понад Дніпром, що залишив собі на земний рай. Але то незвичайний куточок. Земля там дуже родюча і пахне медом, вода – як молоко, а з неба в душу людей ллється пісня. На той куточок будуть зазіхати нечестивці, тому його треба пильнувати і боронити. Як будете інаправду такими відважними лицарями, як мені видається, то на тій землі станете господарями, а як ні – то рабами нечестивців.

– Згода. Добре, Господи! Буде так, як кажеш. Благослови в дорогу!

Поблагословив їх Сотворитель і провів до райський воріт. Відтоді орють козаки землю, а зброєю захищають її від усякої нечисті. І назвали свій райський куточок – Україна.


Легенда 2. Як виникла наша солов’їна мова

Ділив Бог між народами землю і дарував їм мови. Роздав все, що мав, і сів відпочивати.

Аж тут пізно, проти ночі, приходять козаки. Розуміють, що запізнилися. Високі, вусаті, чуби вітер розвіває – стали і мовчать.

– Де ж ви були, коли я всіх кликав? – запитує.

Боже, вони від бусурманів світ захищали.

– Ну, гаразд, залишив я трохи землі для себе, – каже Господь. – Дарую цю прекрасну землю вам, козаки.

І подарував нашим предкам Україну. А мову? Не будуть козаки щасливі німими.

– Подарую їм свою мову, нехай розмовляють. А я буду завжди літати поруч і щебетати.

Кажуть, саме з того часу українську мову і стали називати солов’їною.


Легенда 3. Про українську вишиванку

Колись люди вмирали від нікому невідомої хвороби. Мором гинули старі й малі. У той час жила над Дністром жінка Марія, були у неї чоловік та шестеро дітей. Хвороба забрала всіх, окрім найменшої донечки Іванки. Мати над нею, як горлиця, билася, але не вберегла. Почала дівчинка танути на очах, плакати, матір просити врятувати її.

У той час селом йшла бабця старенька. Вона порадила жінці, як врятувати малу. Грішними люди стали, розповіла стара, от їм за гріхи таке покарання. Треба шити повсюди — на рукавах, на пазусі хрести, чорні та червоні, щоб чорти здалеку виділи. Але нікому той секрет жінка веліла не розповідати, бо помре донька.

За кілька годин мати вишила сорочку для доньки. Та ожила, ходить здорова, просить у матері вишити на сорочці ще калину, і листочки, і терен. Тільки мати невесела. Кожен день з села на цвинтар небіжчиків носять. І дітей, зовсім маленьких дітей. Не витримало серце жінки. Вибігла до людей, просить:

— Шийте, шийте хрести, вишивайте. Будете жити! Рятуйтеся!

Люди вирішили, що збожеволіла жінка.

Поцілувала Марія доньку і сказала до людей:

— Не вірите! Думаєте, що здуріла? Та хай так буде, діток мeні ваших жаль…, — на тому зірвала з Іванки сорочку вишиту.

Дитина на очах почорніла і померла.

— Вбивці! Шийте, вишивайте сорочечки дітям і собі, — так і впала мертвою біля донечки…

З того часу люди почали вишивати сорочки та рятуватися від смертельної хвороби. Вона відступила, а люди так і передають від покоління до покоління, аби вишивали собі сорочки, як оберіг та святиню.

Консультація для батьків "Роль сім'ї у національно-патріотичному вихованні дітей"

Пізнавальне відео "Моя країна-Україна"

Патріотичний м/ф "Катруся та Маруся"

Збірка патріотичних пісень для дітей

Вірш про літо

Безпечні літні канікули

Літня квест-розвага "Полуничка"