Діагностика

  1. Опитувальник суб'єктивного ставлення школяра до діяльності, самого себе та оточуючих (ССДСО) (автор - О. Афанасьєв)

account.quizly.com.ua/create/60

Опитувальник рекомендується до використання у вивченні психологічного клімату учнівського середовища.

Вік досліджуваного: з 10 років.

  1. Методика типового реагування на конфліктні ситуації К. Томаса account.quizly.com.ua/create/56

К. Томас описує такі стилі поведінки особи в конфлікті:

1) суперництво (конкуренція) як намагання задовольнити власні інтереси за рахунок інших;

2) пристосування як жертвування власними інтересами на користь іншого;

3) компроміс як прагнення частково задовольнити як свої домагання, так і прагнення опонента;

4) уникнення як відмова від власних інтересів і від захисту інтересів іншої людини;

5) співпраця, яка є пошуком альтернативи, прагненням максимально врахувати як власні інтереси, так і інтереси партнера.

Опитувальник К. Томаса описує кожен з п'яти перерахованих стилів. У різних сполученнях вони згруповані у 30 пар, у кожній з яких респондент має вибрати те судження, що найбільш типове для характеристики його поведінки.

  1. Дослідження міжособистісних стосунків за методикою В. Стефансона "Q-сортування" account.quizly.com.ua/create/55

Методика призначена для вивчення уявлень людини про себе й дозволяє визначити шість основних тенденцій поведінки людини в реальній групі:

  • залежність;

  • незалежність;

  • товариськість;

  • нетовариськість;

  • прийняття "боротьби";

  • уникнення боротьби".

Можливе використання даної методики в якості взаємооцінки для порівняння уявлень про самого себе з думкою кожного про кожного усередині групи. Розроблена В.Стефансоном і вперше опублікована в 1958 р.

4) Опитувальник "Автономність - залежність особистості у навчальній діяльності" (Г. Пригніна) account.quizly.com.ua/create/64

Методика діагностує два основні стилі навчальної діяльності: "автономний" і "залежний", а також виділяє третю групу учнів - "невизначених".

Вік досліджуваного: з 12 років.

5) Методика вивчення мотивів навчальної діяльності учнів (Б. Пашнєв)

account.quizly.com.ua/create/63

Анкета дає змогу методом парних виборів вивчити ставлення учнів до восьми основних мотивів навчальної діяльності. Вона складається з 28 пунктів, кожний з яких містить пари тверджень, які відображають зміст двох із восьми мотивів навчальної діяльності. Анкета сконструйована так, щоб можна було співвідносити вісім основних мотивів навчальної діяльності та виявляти мотиви, яким віддають перевагу.

Вік досліджуваного: з 12 років.

6) Вивчення акцентуації у підлітків за допомогою методики Леонгарда-Шмішека account.quizly.com.ua/create/51

Методика призначена для діагностики типу акцентуії особистості. В основу опитувальника, розробленого X. Шмішеком, закладена концепція акцентуйованої особистості К. Леонгарда. Згідно з цією концепцією індивідуальні якості особистості можуть бути розділені на дві групи: головну і додаткову. Стрижень особистості складають головні риси і вони визначають її індивідуальність, розвиток, адаптацію, психічне здоров'я.

К. Леонгард виділяє десять головних типів акцентуацій, які переважно відповідають систематиці психопатій в пограничній психіатрії.

  1. Гіпертимний тип. Особливістю цього типу є підвищений фон настрою в поєднанні з жагою діяльності, оптимізмом, завзятістю і високою активністю.

  2. Застрягаючий тип. Особистості такого тину характерна надмірна стійкість афекту зі схильністю до формулювання параноїдальних та надцільних ідей.

  3. Емотивний тип. Характеризується чутливістю й глибокими реакціями в галузі тонких емоцій. Цих людей хвилюють не грубі почуття, а те, що звичайно пов'язують з душею, з гуманністю, з чуйністю. Ці люди вразливі; такий тип подібний до афективно-екзальтованого, але на відміну від нього емоції розвиваються й про¬являються менш бурхливо, не так стрімко. Патологічні прояви - реактивна депресія.

  4. Педантичний тип. Високі оцінки вказують на ригідність, інертність психічних процесів, тривале переживання травмуючих подій, які триватимуть.

  5. Тривожно-боязливий тип. Суттєвою особливістю вважається схильність до страхів, підвищена нерішучість й полохливість, на¬стороженість.

  6. Циклотимічний тип. Для таких людей характерна зміна гіпертимних та дистимних фаз.

  7. Демонстративний тип. Високі оцінки за цією шкалою визна¬чають підвищену здатність до витіснення, демонстративності пове¬дінки, схильності до істерії.

  8. Неврівноважений тип. Таким людям характерна підвищена імпульсивність, слабкий контроль над потягами й спонуканнями.

  9. Дистимічний тип. Дистимічна особа в протилежність гіпертимній характеризується зниженим фоном настрою (в деяких випадках до субдепресії), песимізмом, фіксацією на негативних сторонах життя, загальмованістю.

  10. Афективно-екзальтований тип. Особам цього типу характер¬ний великий діапазон емоційних станів: легко виникає захоплення від радісних подій і повний відчай від сумних. Всі десять типів акцентуйованих особистостей К. Леонгард поділяє на дві групи за принципом акцентуації темпераменту або характеру.

До акцентуації рис характеру він відносить демонстративний, педантичний, застрягаючий, збуджений типи особистості. Інші ти¬пи акцентуацій відносяться К. Леонгардом до акцентуацій темпера¬менту (гіпертимний, дистимічний, тривожно-боязливий, циклотимічний, афективно-екзальтований та емотивний).

Вік досліджуваного: з 12 років.

7) Методика визначення труднощів у встановленні контактів В. Бойка

account.quizly.com.ua/create/53

Мета: Вивчення "перешкод" у встановленні емоційних контактів Ця методика дозволяє встановити емоційні перешкоди па шляху встановлення емоційних контактів.

Вік досліджуваного: з 14 років.

8) Тест "Які Ви батьки?"«Гарні батьки» - визначення дуже умовне. Але чи часто ми замислюємося над тим, чи гарні ми батьки для наших дітей і чи виконуємо наші обов'язки? onlinetestpad.com/ua/testview/209657-yak%D1%96-vi-batki

9)Тест "Професійні схильності" onlinetestpad.com/ua/testview/576653-profesijni-skhilnosti Мета: визначення професійних нахилів школярів старшої школи.За 15 хв ви зможете отримати відповідь на своє запитання: "Ким я хочу стати" і "Куди мені вступати".Крім того отримаєте підказку, в яких саме вузах навчають обраній професії і які предмети ЗНО потрібно для вступу.

10) Рівень взаєморозуміння між батьками та дитиною onlinetestpad.com/ua/testview/526030-riven-vzaemorozuminnya-mizh-batkami-ta-ditinoyu

Батьки відіграють важливу роль у нашому житті . У психології одними із складних відносин вважаються саме відносини між батьками та підлітками.У цьому віковому періоді дитина не вміє ще контролювати свої емоції і може виходити з під контролю. Інколи між батьками та підлітком існує величезна стіна нерозуміння та помилок, але цю проблему можна вирішіти , якщо обидві сторони підуть назустріч один одному. Цей тест допоможе зрозуміти наскільки у вашій родині є взаєморозуміння між вашими батьками та вами.

Тест для дітей з 11-17 років

11) Анкета для оцінювання рівня шкільної мотивації в адаптації Н. Лусканової account.quizly.com.ua/create/61

Для того щоб грамотно організувати процес мотивації учнів початкової школи й управляти ним, необхідно діагностувати навчальну мотивацію учнів за допомогою анкетування, у результаті якого визначають рівні мотивації за високим, середнім, низьким діапазонами.

Вік досліджуваного: з 10 років.

12) Визначення міжособистісних відносин. Соціометрія Дж. Морено socialmatrix.net/

Робота з працівниками відділу освіти, культури, молоді та спорту Юрковецької сільської ради

Індивідуальна діагностика

Тест «Управлінська компетентність керівника» https://onlinetestpad.com/ua/testview/20438-upravl%D1%96nska-kompetentn%D1%96st-ker%D1%96vnika

Тест: «Який рівень довіри у Вашої команди» https://onlinetestpad.com/ua/testview/465373-test-yakij-riven-doviri-u-vashoi-komandi

Тест «Життєстійкості» (скринінгова версія Осіна) https://onlinetestpad.com/ua/testview/153201-test-zhittest%D1%96jkost%D1%96-skrin%D1%96ngova-vers%D1%96ya-os%D1%96na

Групова:

Тест «Визначення рівня щастя» https://onlinetestpad.com/ua/testview/148561-viznachennya-r%D1%96vnya-shhastya

Тест «Рівень емоційного вигорання» https://onlinetestpad.com/ua/testview/524534-riven-emocijnogo-vigorannya

Методика "Ціннісні орієнтації" Рокич

Розроблена Мілтоном Рокичем як тест особистості, спрямований на вивчення ціннісно-мотиваційної сфери людини. Система ціннісних орієнтацій визначає змістовну сторону спрямованості особистості і складає основу її відносин до навколишнього світу, до інших людей, до себе самої, основу світогляду і ядро мотивації життєвої активності, основу життєвої концепції і "філософії життя".

Інструкція до тесту

"Зараз Вам буде пред'явлений набір з 18 карток з позначенням цінностей. Ваше завдання - розкласти їх по порядку значимості для Вас як принципів, якими Ви керуєтеся у Вашому житті.

Уважно вивчіть таблицю і, вибравши ту цінність, яка для Вас найбільш значима, помістіть її на перше місце. Потім виберіть другу за значимістю цінність і помістіть її слідом за першою. Потім виконайте те ж з усіма рештою цінностями. Найменш важлива залишиться останньою і займе 18 місце.

Розробіть не поспішаючи, вдумливо. Кінцевий результат повинен відбивати Вашу справжню позицію".



тест філіпса.docx