Виховна робота


ТЕМА: Без правової культури нема правової держави


Вікторина «Конституційні права та обов’язки».

Знайдіть статті у Конституції, що допоможуть вирішити проблему описану у кожній ситуації.

Ситуація 1. Валя К. допомагає мамі розносити пошту. Вона дуже цікавиться життям своїх друзів, а тому іноді перечитує листівки, листи, адресовані іншим. Які права людини вона порушує?

Ситуація 2. У багатьох американських фільмах фінал такий: затримавши злочинця, правоохоронець говорить: «Ви маєте право мовчати. Усе, що ви скажете, може бути використане проти вас. Ви маєте право на… Про які права людини і громадянина тут ідеться? Чи маєте ви такі права?

Ситуація 3. Один канадський письменник говорив: «Право бути здоровим у наші дні – настільки дорога річ, що його може дозволити тільки багатий». Що мав на увазі письменник?

Ситуація 4. Дев’ятирічний Сергій написав вірші й хотів надіслати їх у дитячий журнал. Але його старший брат Дмитро сказав: «Даремно посилаєш. Ти ж неповнолітній, не можеш бути автором, і тому твої вірші не надрукують». Чи правий Дмитро?

Ситуація 5. Громадянин К. запідозрив свого сусіда Б. у крадіжці магнітофона, виламав двері квартири Б. і знайшов свою річ. Ні громадянин К., ні Б. не повідомили про ці події в правоохоронні органи. Хто з них і як порушив Конституцію України?

Ситуація 6. Чи може жінка стати Президентом України?

Ситуація 7.Костя Л., 12 років, подарував своїй подрузі велосипед. Приголомшеним батькам він пояснив, що велосипед – його приватна власність. А в Конституції записано, що кожен має право розпоряджатися своєю власністю. Хто ж правий – Костя чи батьки?

ТЕМА: Культурна столиця(виховна година до Міжнародного дня театру).


Іван Карпенко-Карий "Сто тисяч"(І перша)

27 жовтня 1882 року в Єлисаветградському театрі (нині Кропивницький) відбулась перша вистава українського театру

Театр корифеїв вважають однією із найяскравіших сторінок українського театру. Оскільки це перший професійний театр в Україні. Зазначимо, ще у 1881 році український театр під керуванням Марка Кропивницького відокремився від російського і польського, а через рік був заснований Театр корифеїв.

1. Слово "корифей" походить від грецького "керівник хору" або "заспівувач". Втім, з часом слово "корифей" набуло переносного значення провідної особи, світила в будь-якій галузі.

2. Актори зобов'язані були грати вистави трьома мовами. У царській Росії тоді діяв указ, згідно з яким вистави українською або польською мовами повинні були йти тільки після виступу акторів російською мовою.

3. Засновником театру був Марко Лукич Кропивницький. Він був і драматургом, і режисером, і актором, і композитором, і музикантом, і художником, і педагогом, і керівником.

4. В репертуарі театру поєднували драматичне й комедійне дійство з музичними, вокальними сценами, включаючи хорові й танцювальні ансамблі.

5. Серед найвідоміших постановок – "Запорожець за Дунаєм", "Катерина", "Галька", "Продана наречена" та "Енеїда".

6. "Театр корифеїв" користувався величезною популярністю не тільки в Москві, а й у Санкт-Петербурзі. Його вважали навіть кращим за імперський.

7. Театр проіснував сім років, до початку Першої світової, коли влада царської Росії закрила не тільки театр, а й усі українські газети, журнали та книгарні

ТЕМА: Риси та якості майбутнього фахівця.


основні ціннісні концепції:

– цінність збереження здоров’я клієнта– виявляється у прагненні фахівця знайти й запропонувати клієнтові такі способи надання послуги, які б не лише не шкодили його здоров’ю, але й могли його поліпшити;

– цінність психологічного комфорту клієнта – реалізується у спрямованості фахівця на дотримання конфіденційності у роботі з клієнтом, правильно організованої комунікації (так, щоб клієнт відчував комфорт у спілкуванні);

– цінність дотримання закону у професійній діяльності – виявляється у знанні фахівцем нормативних положень професійної діяльності, спрямованості на надання послуг у межах законності;

– цінність досягнення оптимальної ефективності результатів професійної діяльності – виявляється у спрямованості фахівця на інновативність професійної діял

То як досягти успіху у професії?

Дотримуйтесь " Формули професійного успіху"


ТЕМА: Примусова праця - порушення прав людини



ТЕМА: Прогулянка віртуальними музеями світу



Британская Национальная Галерея - натисни тут

Национальная галерея стала героем многих британских фильмов. Она хранит в своих залах удивительные шедевры западноевропейской живописи XIII — начала XX века. Драгоценные камни в ее короне – картины Тициана, Рубенса, Лоренна, Тернера и многих других. Ваши дети смогут ознакомиться не только с предметами искусства, но и с величественным сооружением музея.


Театр-музей Дали - натисни тут

Что можно ожидать от гения-сюрреалиста? Его музей, к созданию которого он сам приложил руку, по истине произведение искусства. Запутанные лабиринты, террасы и сцены – благодаря интерактивной версии вы сможете наблюдать лишь малую часть всего великолепия. Музей придется по душе всем, ведь с Сальвадором Дали не заскучаешь.


Коллекция Фрика в Нью-Йорке - натисни тут

Коллекция Фрика перекликается с Третьяковской галереей: это так же огромное частное собрание человека, решившего, что искусство должно принадлежать миру. Полотна Вермеера, Гойи, Ван Дейка, Тициана, Эль Греко и многих других западноевропейских художников. Отмечают, что этот музей хорош не только экспозицией, но и атмосферой.


Музей Галилео - натисни тут

«И все-таки она вертится!» Музей, посвящен памяти великому бунтарю своего времени – физику Галилео Галилею. В его комнатах можно отыскать не только предметы, созданные или связанные с жизнью ученого, но это так же научный музей, в котором вы сможете проследить путь развития тех или иных привычных для нас вещей. Это целый аттракцион, который находится во дворце XII века.


Google Art Project - натисни тут

Google Art Project – это крупнейшая интернет платформа, через которую вы получаете доступ к величайшим произведениям искусства. Проект был запущен в феврале 2011 года. Изначально его поддержали лишь 17 музеев, но на сегодняшний день присоединилось более 184 музеев мира. И если по той или иной причине нет возможности увидеть шедевры в живую, наш развивающийся технологический мир открывает широчайшие возможности для человечества.