День ЗЛУКИ

2024 рік  #НАША_ЄДНІСТЬ_НАША_ЗБРОЯ

Щороку 22 cічня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукратнської Народнот Республіки Україна відзначає

День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День cоборності Укратни» Biд 21 cічня 1999 року № 42. Акт Злуки, проголошений 105 років тому — 22 cічня 1919 року на Сфйському майдані в Києві, став епохальною iсторичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі.  З учнями Покровської філії Бережинського ліцею «Лідер» було проведено виховні заходи.


2023 рік  День Соборності України «Соборна мати Україна, одна для всіх як оберіг!» 

З нагоди Дня Соборності України вшколі була проведена низка навчально-виховних заходів, а саме: вікторина "Як я знаю Україну" ( 2 клас, Василенко В. В.), "Єдина країна - єдиний народ" (3-4 класи, п-о Ломака Н. А.), "Соборна мати Україна, одна для всіх як оберіг!", (5 клас, Ломака Н. А.) 

Василенко В. В. 2 клас. Вікторина

Ломака Н. А. 5 клас

3 клас, рельєфне ліплення, класний керівник Сорока М. М.

Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України м. Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців — понад 30 тис. осіб.

У 71-у річницю Акта злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель та знак ушанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова.


2022 рік

22 січня вся Україна святкує День Соборності. 

 Свято було встановлено відповідно до указу Президента України 42/99 від 21 січня 1999 року, на честь дня проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) до єдиної української держави.

     У січні 1918 року було створено Українську Народну Республіку (УНР), а на площах, що входили до складу Австро-Угорської імперії, було створено Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох країн у Фастові заключили передоб'єднавчий договір. 22 січня 1919 року ця угода, що увійшла до історії як Акт «Злуки» (Велика Злука) — акт об'єднання земель України, була оприлюднена в Києві на Софійській площі.

     Хоча нашій державі на той буремний час не вдалося зберегти свою єдність та повну незалежність, Акт «Злуки» став тим потенційно реальним втіленням всієї вікової мрії українців про свою свободу та суверенну державу.

     Єдиною наша країна пробула зовсім недовго: важкий економічний та воєнний стан, взаємні негаразди, недовіра у владних кабінетах призвели до того, що вже за декілька місяців після проголошення Возз'єднання, більшовики зайняли столицю України Київ, Східну Галичину завоювали поляки, а Закарпаття окупувала Чехословаччина.

     Але хоча Акт «Злуки» 1919 виявився декларативним, ідея свободи та соборності продовжувала жити. На початку 1990-х років, у період руху за відродження незалежної України, вона набула нового розвитку. Так, у 1990 році цього дня мільйони жителів України вишикувалися в живий ланцюг від Львова до Києва, відзначаючи День соборності.

     З того часу щороку 22 січня на вулицях Києва та інших міст проходять різноманітні масові та урочисті заходи з нагоди Дня соборності України.


2023 р.


Перший клас, класний керівник -  Василенко В.В.

3 клас, класний керівник -  Сорока М.М.

6 клас, класний керівник - Волк Є. Г.

7 клас,  класний керівник -  Живага Н. І.

9 клас, класний керівник - Ломака Н.А.

2019 рік