Індивідуальне навчання здобувачів освіти

Що таке сімейна форма навчання?

Cімейна (домашня) форма здобуття освіти — це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні, не нижчому за стандарти освіти, несуть батьки. Якщо рівень знань дитини виявиться незадовільним — школа має повне право наполягати на її поверненні до очної форми навчання.

Положення про сімейну освіту носить загальний характер і стосується всіх державних шкіл без винятку. Адміністрація школи не має жодної законної підстави відмовити батькам, які хочуть перевести свою дитину на сімейну форму навчання.

Під час сімейного навчання важливим є рівень знань дитини, щоб вона не відставала від однолітків, а її знання відповідали рівню Держстандарту. Для цього учні проходять оцінювання чотири рази на рік. Як його проходити (онлайн чи офлайн) кожен заклад визначає самостійно. У випадку поганих результатів педагогічна рада може:

До того ж школа сприяє організації процесу навчання. Учні на сімейній формі навчання мають отримувати шкільні підручники, консультації та допомогу вчителів.

ПОЛОЖЕННЯ про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти  

Для тих, хто обирає сімейну (домашню) форму освіти 

Електронні версії підручників для 1-11 класів  

Графік консультацій для здоувачів освіти за сімейною формою навчання на І семестр 2023-2024 навчального року 

Графік контрольних робіт учнів 5-11 класів на сімейному навчанні 


Докладно про СІМЕЙНУ (ДОМАШНЮ) ФОРМУ здобуття освіти

З кожним роком українці все частіше вирішують повернутись до автентичної форми здобуття освіти. До появи шкіл і навіть після їх виникнення в Україні діти, як правило із багатодітних родин, здобували освіту за сімейною (домашньою) формою: батьки та рідні вчили старших, ті молодших тощо. Так, наприклад, Леся Українка, геніальна «поетка українського рісорджіменто», що вільно розмовляла українською, польською, болгарською, німецькою, французькою, московською та італійською мовами, перекладала з латині, давньогрецької, навчалася вдома.

Отже, з 1 вересня 2020 року перейти чи вступити до школи за сімейною (домашньою) формою освіти зможуть всі хто забажає, для цього достатньо подати у заклад освіти території обслуговування, заяву встановленого зразка.

З боку законодавства батьки, що обрали сімейну (домашню) форму навчання мають спиратись на:

Конституція України, ст. 53 https://zakon.rada.gov.ua/.../254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80...

Закон «Про освіту», ст.9 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text

Закон «Про повну загальну середню освіту», ст.4, 13, 14, 17, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#Text

Наказ №8 від 12.01.2016 МОН України Про затвердження «Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0184-16#Text

Постанова №87 від 21.02.2018 Кабміну України Про затвердження Державного стандарту початкової освіти https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/87-2018-%D0%BF#Text

Наказ №367 від 16.04.2018 Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти https://mon.gov.ua/.../pro-zatverdzhennya-poryadku...

Наказ №955 від 10.07.2019 Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0852-19#Text