Klasy 3

Drodzy Rodzice

PROJEKT

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski do wzięcia udziału w projekcie pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, w której dzieci i młodzież w ciekawy, atrakcyjny i komunikatywny sposób poinformują seniorów jak nie stać się ofiarą oszustwa.

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali krótki film instruktażowy (zamieszczony poniżej), w którym omawiają najczęstsze sposoby działania oszustów. Zadaniem uczniów będzie wybranie jednego ze sposobów i ostrzeżenie przed nim seniora ze swojego otoczenia (rodzina, znajomi, sąsiedzi).

Forma wykonania zadania jest dowolna. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych ze stanem pandemii, może to być np. plakat, list, krótka scenka dramatyczna lub nawet rozmowa telefoniczna.

Jesteśmy przekonani, że udział w projekcie da uczniom możliwość rozwinięcia swojej kreatywności, a przede wszystkim uwrażliwi ich na potrzeby i sytuację osób starszych. Seniorzy, natomiast zostaną poinformowani o zagrożeniach, dzięki czemu unikną nieprzyjemnych sytuacji, które narażą ich nie tylko na utratę, często nawet całego dorobku życia ale również niepotrzebny stres.

Bardzo prosimy o informację zwrotną ile dzieci i w jaki sposób wykonało zadania, oraz ilu seniorów zostało przez nich poinformowanych.

Na tej stronie możecie znaleźć zadania, które powinniście wykonać podczas tygodni, które spędzacie poza szkołą.

Przygotowaliśmy garść ćwiczeń, które pozwolą Wam zdobyć wiedzę, nie wychodząc ze swojego domu.

Znajdziecie tu podzielony na tygodnie zakres zadań. Ważne, abyście wykonali zadania w przeciągu 7 dni i pracowali systematycznie.

Poniżej możecie znaleźć wirtualne podręczniki, jeśli nie zabraliście swoich ze szkoły.

PODRĘCZNIK: