Сценарій розваги "Рідний край, де живемо, Україною звемо".

"Рідний край, де живемо, Україною звемо."

Мета: Закріплювати знання дітей про свій рідний край і багатство нашої неньки України.

Формувати почуття любові до рідної землі, гордості за неї.

Виховувати патріотичні почуття і повагу до державних символів, любов до рідної мови.

Хід заняття

(Звучить мелодія пісні «Моя Україна».)

Україна! Скільки глибини в цьому співучому слові. Україна - золота і чарівна сторона. У цьому слові є щось святе. Земля рясно уквітчана квітами, зеленню закосичена батьківська хата, золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес, тихі плеса річок, сині очі озер, безмежні степи і ліси, зелені долини і луки - все це наша Україна.

Кожна людина завжди з душевним трепетом і великою любов`ю згадує те місце, де вона народилась, де промайнуло її босоноге дитинство.

Сьогодні в нас, діти, особливе заняття. Воно присвячене нашій рідній неньці Україні. Тема нашого заняття «Рідний край, де живемо, Україною звемо».

Пісня «Рідний край»

Сл. і муз. Ю. Михайленко

(Д/в№6 1997 р.)

І. Край, де ми народились,

Де ростем, живемо,

Батьківщиною ніжно

І з любов'ю зовемо.

Приспів:

Рідний край, рідний край,

Ти Вкраїно наша.

Різні в світі землі є,

Але ти найкраща.

2. І ліси, і рівнини,

Ріки, гори, поля –

Все це наша Вкраїна,

Неозора земля.

Приспів.

Коли співаєш цю пісню, то уявляєш собі неозорі простори рідної землі, відчуваєш гордість за нашу рідну Україну.

- Про що співається в пісні?

- То як називається наша Батьківщина?

- Якими красивими словами можна сказати про Україну? (Велика, неозора, вільна, багата, щаслива, незалежна, дорога, найкраща...)

Розгляд ілюстрацій.

Слово «Україна» дороге для кожної людини, яка живе в Україні, і ми всі вимовляємо його з гордістю і любов'ю.

- Хто ти, хлопчику, маленький?

- Українець я маленький.

Пісня «Українець» Муз. Гайворонського (3 «Дзвіночка».)

Українець я маленький,

Україна - край рідненький.

Вірний син свого роду,

Українського народу.

Все, що рідне, я кохаю,

Всім, хто рідний, помагаю,

Своє ціню, свого вчуся

І до рідного горнуся.

- А що ти скажеш, маленька українка?

1 дитина.

Україно моя мила,

Ти моя рідненька,

Я тебе так щиро люблю,

Хоч я ще маленька.

2 дитина.

Хоч я невелика,

Зате добре знаю,

Що край рідний - Україна,

Я її кохаю.

3 дитина.

Я - україночка від роду,

Землі цієї я краплинка,

Я - доня рідного народу,

Його дитина, українка.

- А ти, українець маленький,

Що скажеш?

4 дитина.

Ми всі діти українські,

Хлопці та дівчата,

Рідний край наш - Україна

Красна та багата.

5 дитина.

Я - українка,

Ти -- українець.

Ми всі українці.

Фзікультхвилинка на мотив коломийки.

Пісня-танець

Сл. М. Максимчук

Ми живемо в краї ріднім. Ми вдягнули вишиванки,

Де гори й долини, Сорочки чудові,

Нема кращих краєвидів, Маєм гарні оченята

Як в нас в Україні. І чорнії брови.

Українці - люди щирі, А як підем у таночок,

До праці завзяті. Тупнем каблучками,

Й люблять пісню заспівати, Заспіваєм співаночки,

Й радійте ви з нами.

Ми маленькі дошкільнята

Вкраїнського роду,

Просим в Бога миру й щастя

Для свого народу.

Ми все будем підростати,

Сили набиратись.

Україною своєю будемо пишатись.

- Діти, а якою мовою ми розмовляємо?

- Якими словами можна сказати/про нашу мову?

- Яка українська мова? (Ніжна, лагідна, чиста, солов'їна, ласкава, медова, чарівна, співуча...)

6 дитина.

Наша мова калинова

І ласкава, і медова,

І багата, і не бідна,

От, що мова наша рідна.

- Мова для українця - це сила його і відвага. Душа в людини оживає від почутого рідного слова. Ми гордимося тим, що розмовляємо мовою своїх дідів, здобутою ціною життя. Нехай же українське слово звучить сьогодні скрізь на славній Україні, нехай не змовкає воно ніколи.

Давайте пригадаємо вірш, який ми вчили про рідну мову С. Воробкевича.

7 дитина.

Мово рідна, слово рідне,

Хто вас забуває,

То й у грудях не серденько,

Тільки камінь має.

Як ту мову можна забути,

Котрою учила

Нас всіх ненька говорити,

Ненька наша мила.

- Свою рідну українську мову, діти, ви чуєте з вуст своїх батьків. Цією мовою писали і пишуть художні твори наші поети і письменники. Яких ви знаєте українських поетів і письменників? Які поети пишуть про нашу Україну?

8 дитина.

Наша славна Україна –

Наше щастя і наш рай.

Чи на світі є країна

Ще миліша за наш край?

Діти, а чи знаєте ви символи Батьківщини? (Герб, прапор, гімн)

Що це? (Герб.) І що ви бачите на ньому?

А тепер поміркуємо, чому саме три зубці. Що вони означають?

(Батько - Мати - Дитя, які символізують Силу, Мудрість, Любов.) Число 3 завжди вважалось числом чарівним.

Пригадуйте казочки народні? Там ви знайдете розповіді про трьох

богатирів, про три бажання, три дороги.

- Три зубці - це тато - найдужчий, мама - наймудріша, а дитя це їхня любов.

Герб - головний знак нашої держави - України.

- Де ви бачили цей знак? (На прапорі, значки, в журналах, газетах).

Подивіться на цю картину.

- Якого кольору пшениця, зерно?

- Якого кольору тихе мирне небо?

Україна славиться хлібом, пшеницею. В Україні є моря, Чорне та Азовське, багато річок.

Україна - мирна країна. її народи хочуть жити в мирі і злагоді. Всі ці бажання українців і відображені в державному прапорі. (Показую прапор.)

- Як ви гадаєте, що означає жовтий колір на прапорі?

- А блакитний що означає?

- Ось такий наш державний прапор.

- Де ви бачили у нашому місті такі прапори? (На державних будинках, в книжках, в журналах.)

Вихователь читає 1 куплет вірша «Ще не вмерла Україна»

(П. Чубинського.)

- Чи знаєте ви, діти, який вірш я прочитала?

- Що це за вірш? (Гімн.)

В цьому вірші прославляють Україну. Це гімн на слова П. Чубинського, а музику написав М. Вербицький. Гімн звучить по радіо зранку і вночі, на урочистих святах. Коли звучить гімн, потрібно встати. (Стоячи слухають уривок.)

1 дитина.

Україна - край мій рідний

Від Донбасу по Карпати.

І веселий, і свободний,

І великий, і багатий.

2 дитина.

Де ясніше сонце світить?

Де гарніше зорі сяють?

Де ж солодше пахнуть квіти?

Як у нашім любім краю.

З дитина.

Боже на небі, линуть до тебе

Наші простенькі дитячі слова:

Ми - твої діти, ми - твої квіти,

Всі. Ми - України надія нова.

4 дитина.

Ти - матінка люба

у серці єдина,

Дорожчу за тебе не знаю.

Щасти ж тобі, рідна, моя Україно!

Всі. Святий, незалежний наш краю!

Пісня «Україно, ненько», сл. і муз. народні (Д/в № 4 -1995 р.).

- Діти, любіть свою Батьківщину, шануйте її державні символи, любіть свою українську мову.

В. Сосюра «Любіть Україну»

Любіть Україну, як сонце любіть,

Як вітер і трави, і води...

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну.

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її солов'їну.

Тема: Батьківщина – рідна Україна.

Програмовий зміст:

Викликати в дітей бажання поповнювати свої знання про Україну. Вчити розуміти поняття «Батьківщина». Продовжувати знайомити дітей з містами України. Виховувати почуття приналежності до свого народу, його духовної культури. Розвивати образну пам’ять, мислення, уяву, спостережливість.

Матеріал:

Карта України, фотознімки Києва, Харкова, Львова; прислів`я, приказки; вірші.

Хід заняття:

Вихователь: Ранок. Знову сонце сяє.

Моє міст оживає.

Зазирає промінь сонця

В кожен дім, у всі віконця.

Мчать по вулицях машини

Лиш вперед, мелькають шини.

Двірники метуть, метуть –

Скрізь наводять чистоту.

Треба всім скоріш вставати,

На роботу поспішати,

А малятам – діточкам

Час іти до дитсадка.

Я по вулиці крокую,

Місто так своє люблю я!

Тут мій дитсадок і дім,

Добре жити в місті цім!

- Як називається наше місто?(Відповіді дітей)

- В якій країні розташоване наше місто?(Відповіді дітей)

- Для всіх нас наше місто є рідним. Чому?( Припущення дітей)

Рідне місто де живемо

Батьківщиною звемо…

- Наше місто одне з багатьох міст нашої країни.

Вихователь пропонує дітям розглянути карту України.

Сьогодні, люба дітвора,

У нас цікава буде гра.

Уявіть, що ми, малята,

Вирушаємо мандрувати.

- Як називається наша країна? (Україна)

- А ми з вами хто? (Українці)

- А що ж таке Україна?(Міркування дітей)

Україна – рідний край,

Поле, річка, зелен гай.

Любо стежкою іти

Тут живемо я і ти.

- Ну а тепер пограємо, про Україну разом розповідаємо….

- Україна яка? …. (Могутня, калинова, квітуча, зоряна, пісенна, барвінкова, багата, барвиста, дружня тощо.)

Дитина читає вірш М. Познанської..

«Про нашу Україну»

Ми дуже любим весь наш край,

І любим Україну.

Її лани, зелений гай,

В саду рясну калину.

Там соловейко навесні

Співає між гілками

Та й ми співаємо пісні, -

Змагається він з нами!

Батьківщина наша велика, неосяжна. А складається вона з окремих частин, які мають свої назви : Полісся, Поділля, Волинь, Галичина, Слобожанщина.

Вихователь показує частини України на карті.

- А які ви знаєте великі міста України?(Відповіді дітей)

Послухайте, як квіти гомонять,

Дзюрчить струмок, виспівує ліщина.

І з нами всюди, в кожну мить,

Говорить наша Україна.

Послухайте: шумить вода,

Вода Дніпра до моря лине,

І з нами місто гомонить,

Столиця нашої країни.

- Як називається столиця нашої країни? (Київ.)

Вихователь пропонує розглянути фотознімки вулиць, площ Києва.

- Чому таку назву має столиця України? (Діти розповідають легенду про трьох братів – засновників міста Києва.

В ті давні часи жили три брати: один на ім`я Кий, а другий – Щек, третій – Хорив, та їх прекрасна сестра Либідь. Кий сидів на одній горі, Щек –на другій, а Хорив на третій. Одного разу брати вирішили побудувати одне велике місто і назвати його на честь старшого брата Кия – Києвом. По сей час це місто росте і процвітає.)

Де стоїть тепер наш Київ,

Там була гора.

Жив там перший Кий з Хоривом,

Щек та Либідь - їх сестра.

Над самим Дніпром на горах,

Огороджений з боків

Ровом, мурами, валами

Київ виріс і розцвів.

- У Києві багато театрів, музеїв, парків, соборів, пам’ятників. На вулицях Києва є багато цікавих скульптур, присвячених вигаданим або казковим персонажам та предметам. У місті є пам`ятники: їжачкові в тумані, балерині, глобусу – мандрівнику,віслюку, коту…

Вихователь розповідь супроводжує показом ілюстрацій.

Символом міста Києва є каштани.

А який символ нашого міста?(Відповіді дітей)

- Разом з Києвом розцвітають і інші міста України.

Вихователь пропонує розглянути фотознімки Харкова.

- Перед нами друге за чисельністю населення місто в Україні – Харків.

- Саме в цьому місті найбільша кількість навчальних закладів. Сучасний Харків багатий на усілякі пам`ятки, парки, скульптури, собори, музеї…

- А зараз ми помандруємо на захід нашої країни та потрапимо в казку. Чому? Бо тут, не боячись холоду, живе багато левів. Здогадалися, що це за місто?(Міркування дітей).

Вихователь пропонує розглянути фотознімки Львова.

- Звісно, леви не справжні, а з каменю, мармуру, гіпсу. Ми з вами потрапили до Львова. Майже на кожній вулиці можна зустріти лева. Жителі Львова вважали, що леви охороняють їхнє місто від ворогів…

Вихователь робить визляд, що щось чує. Можна вімкнути запис шуму моря.

Чуєте, море хлюпоче,

Запросити до себе нас хоче….

Вихователь пропонує розглянути морський порт, вулиці Одеси.

- Перед нами перлина Чорного моря – Одеса. Одеса – місто багатонаціональне, адже в стародавні часи тут проживало багато народів. В Одесі багато різних пам`ячників, музеїв, парків… Одеса – місто, в якому було створено першу в Україні кінофабрику. Тут зняв свої перші картини видатний майстер світового кіно Олександр Довженко.

- Народ склав багато приказок і прислів'їв про нашу Батьківщину. Давайте зберемо зерна народної мудрості в чарівну торбинку.

Дидактична вправа « Закінчи речення»

Вихователь пропонує дітям початок прислів`я, приказки, а діти додають кінець.

Прислів’я:

Люби і знай свій рідний …. (край)

Рідний край – земний … ( рай.)

Кожному мила своя … ( сторона.)

Що країна, то … ( родина.)

Людина без вітчизни, як соловей без … (пісні.)

Добре тому, хто у своєму … (домі.)

Україна рідненька, як…. (батько та ненька.)

- Ось і добігає подорож кінця. Про що цікавого ви дізналися? Про що хотіли б дізнатися наступного разу? (Відповіді дітей)

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша – солов’їна,

Люби, шануй. оберігай

Усе, що зветься ..... (Україна)

Заняття2

Тема. Державна символіка: прапор, герб, гімн .

Програмовий зміст:

Ознайомити дошкільників з державною символікою України, Конституцією України; закріпити та поглибити уявлення дітей про Україну; розвивати мислення, пам`ять, зв`язне мовлення;виховувати у дітей глибокі почуття до своєї Батьківщини, рідної землі; пробуджувати пізнавальний інтерес; сприяти розширенню світогляду дітей.

Матеріал:

Карта України; зображення герба України; прапора України; грамзапис Гімну України; Конституція України; зображення – схема герба України; прапор України в техніці пазла для гри «Склади прапор»; олівці;вірші.

Хід заняття:

Вихователь У всіх людей одна святиня.

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

- Діти, ми народилися і живемо на такій чудовій, багатій, мальовничій землі, в нашій славній … Назвіть країну в якій ми народилися?(Україна)

Вихователь звертає увагу на карту України.

- Що ви уявляєте, коли говорите про Україну?(Міркування дітей)

Україно, земле рідна,

Земле сонячна і хлібна,

Ти навік у нас одна,

Ти, як мати, найрідніша,

Ти з дитинства наймиліша,

Ти і взимку найтепліша –

Наша отча сторона.

- Україна є самостійною незалежною державою. Як будь – яка держава, Україна має свої державні символи ГЕРБ, ПРАПОР, а також головну пісню – ГІМН.

Наш герб – тризуб.

Це воля, слава, сила.

Наш герб – тризуб.

Недоля нас косила.

Та ми зросли, ми є,

Ми завжди будем,

Добро і пісню

Несемо ми людям.

Н.Поклад

Вихователь демонструє дітям зображення герба.

- Тризуб символізує Трійцю Життя: Мудрість, Знання і Любов, або : Вогонь, Воду, Землю (Життя). За іншими легендами, тризуб символізує поєднання

Батька, Матері та Дитина; в ньому зашифроване слово «воля», до якої прагнули наші предки.

Пропоную вам, малята,

Герб України розфарбувати…

- Який колір візьмемо?(Жовтий)

- На якому тлі? (На синьому)

Мов золото тризуб сяє,

Україну прославляє…

Вихователь пропонує дітям розфарбувати схематичне зображення герба України – ТРИЗУБА.

Прапор – це державний символ,

Він є в кожної держави;

Це для всіх ознака сили,

Це для всіх – ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм:

Синє – небо, жовте – жито;

Прапор цей оберігаєм,

Він – святиня знають діти.

Прапор свій здіймаєм гордо,

Ми з ним дужі і єдині,

Ми навіки вже з народом,

Українським, в Україні.

Н.Поклад

Вихователь пропонує розглянути прапор України.

- Що він вам нагадує?(Міркування дітей)

- Національний прапор України має синій і жовтий кольори. Жовтий – це колір пшеничної ниви, хліба, зерна, золотого сонця, без якого не дозрів би хліб; синій – це колір чистого, мирного неба. Ці кольори на нашому прапорі символізують віковічне прагнення до миру, праці, краси та багатства рідної землі.

Пазли до рук беріть,

Прапор України складіть…

Дидактична гра «Склади прапор»

Дітям пропонуються зображення прапора України в техніці пазла.

Діти беруть частинки штучного прапора в техніці пазла, поєднують в зображення прапора.

- Що повинна мати самостійна держава?(Гімн)

- Гімн – це найголовніша пісня України. Гімн України написали поет Павло Чубинський та композитор Михайло Вербицький. Ця пісня звучить на всіх державних святах. Гімн звучить , коли до України приїздять поважні гості з інших країн, коли вшановують українських спортсменів, які перемогли в змаганнях. Коли виконується Гімн України, ми маємо встати на знак пошани і слухати його мовчки, або співати разом із виконавцем, а праву руку покласти на серце. Давайте спробуємо.

Звучить Гімн України, а діти слухають запис поклавши праву руку на серце.

- Знаю гарну легенду і хочуть вам її розповісти.

Давно-давно жила колись жінка. І було в неї три сини. Росли вони чесними, сміливими, дуже любили свою матусю. Підросли вони і вирішили піти у світ. Вирушив у дорогу найстарший син. Мати на згадку про себе подарувала йому золоту корону з трьома промінцями. Пішов син між люди. Як його назвали? (Тризуб). Настала черга середнього сина. Йому мати подарувала в дорогу синьо-жовту тканину. Своїми звитяжними ділами прославляв він свою матір. Яке ім'я одержав середній син? (Прапор). А там, де був найменший син, завжди лунала дзвінкоголоса пісня. Адже мати своєму наймолодшому синові подарувала красивий солов’їний голос. І одержав син за свій голос і величний спів ім'я Гімн.

Кожна держава за законами живе,

Власні закони має…

- Закони нашої держави записані до збірника законів, який називається КОНСТИТУЦІЄЮ.

Вихователь демонструє Конституцію України.

- Що зображено на Конституції? (Герб та прапор)

- На всіх державних документах зображають герб держави, це говорить про важливість документів.

Є багато країн на землі,

В них озера, річки і долини.

Є країни великі й малі,

А найкраща завжди – Батьківщина!

- Що має мати кожна самостійна держава?(Відповіді дітей)

- Який Герб має Україна? Що він символізує?(Відповіді дітей)

- Який прапор розвивається над Україною?(Відповіді дітей)…

Україно, земле рідна,

Земле сонячна і хлібна,

Ти навік у нас одна,

Ти, як мати, найрідніша,

Ти і взимку найтепліша –

Наша отча сторона…

Заняття3

Тема. Київ – столиця України.

Програмовий зміст:

Збагатити знання і уявлення дітей про Україну, Київ, визначні місця столиці, квітучі каштани як символ Києва і окрасу міста; закріпити знання про державні символи; розвивати мислення, пам`ять, мислення увагу, уяву, зв`язне мовлення, спостережливість, допитливість, цікавість, бажання більше дізнатися про свою Батьківщину, її минуле і сьогодення; виховувати любов до Батьківщини.

Матеріал:

М`яч, розрізні частинки – пазли до гри «Склади повітряну кулю», ілюстрації зображення міста Київ, вірші.

Хід заняття:

Вихователь: Всі мерщій сідайте, діти,

Домовляймось не шуміти,

На занятті не дрімати,

Руки вчасно піднімати…

Вихователь звертає увагу на пейзажі Української природи.

Є щось святе в словах «мій рідний край»,

Для мене – це матусі рідна пісня,

І рідний край від квіту білосніжний,

І той калиновий у тихім лузі гай.

- Про що будемо сьогодні говорити?( Відповіді дітей)

- В якій країні ми живемо? ( Відповіді дітей)

- Чим для нас є Україна? ( Відповіді дітей)

- Що означає слово «Батьківщина»? ( Відповіді дітей)

Ненька наша Україна,

Мова рідна, рідний спів,

Це земля свята, єдина,

Наших прадідів – дідів.

Пропоную вам, малята,

Про Україну всім розказати…

Дидактична вправа «Україна …(Яка?)»

Діти стають у коло і, передаючи м`яч один одному, добираючи слова – ознаки до слова Україна.

Україна (Яка?) – квітуча, велика, урожайна, гостинна, багата, співуча, прекрасна, чарівна, дружня, щедра, рідна, дорога, сильна, калинова, барвиста…

- Які символи обов`язково має кожна держава? (Герб, Прапор, Гімн)

- Якого кольору прапор? Що означають кольори?(Відповіді дітей)

- Що зображено на Гербі? Що символізує герб?(Відповіді дітей)

- Що можете розповісти про Гімн?(Відповіді дітей)

- Яке головне місто в нашій країні?(Київ)

Київ - місто історичне,

Йому вже багато літ,

А воно красиве, вічне,

Навесні каштанів цвіт.

З нього почалась держава

В давні – давні ще часи…

В ньому наша сила й слава,

В ньому предків голоси…

- Сьогодні я запрошую вас подорожувати столицею нашої Батьківщини – Києвом.

- На чому можна подорожувати, щоб зручно було оглядати все навколо? (Міркування дітей)

Повітряну кулю з частинок складай,

В подорож вирушай….

Дидактична гра «Склади повітряну кулю»

Дітям пропонуються частинки – пазли зображення повітряної кулі. Необхідно з частин скласти зображення повітряної кулі.

- Всі готові до подорожі? Тоді запускаємо нашу кулю (Діти лічать в зворотному порядку від 10)

- Як гарно довкола. Над нами височінь неба. А під нами місто Київ.

Вихователь пропонує розглянути зображення міста Київ з висоти пташиного польоту.

- Яку річку ви бачите?(Дніпро)

- Так, широкою змійкою поміж зелених берегів тече гордий Дніпро. Він ділить місто на дві частини. На правому березі, на високих пагорбах розкинувся старий Київ, на пологому лівому березі, виріс сучасний Київ.

- Діти, а ви знаєте, як виник Київ?( За давньою легендою місто збудували три брати: Кий, Щек і Хорив, а з ними їхня сестра Либідь і на честь свого старшого брата Кия назвали місто Києвом.)

Вихователь пропонує розглянути пам`ятник засновникам Києва.

- Ось саме зараз ми з вами пролітаємо над пам’ятником засновникам Києва.

- Кого зображено, як ви гадаєте?(Відповіді дітей)

- А далі золотом церковних позолот вітає нас Софіївський собор.

Вихователь пропонує розглянути зображення архітектурного пам’ятників Києва .

- Під нами головна вулиця міста - Хрещатик. Багато років назад тут був глибокий і довгий яр, який перехрещувався з другим яром і тому називався Хрещатим, від того і пішла назва вулиці – Хрещатик.

- Скільки транспорту проїздить Хрещатиком?(Відповіді дітей)

- В місті є багато пам’яток архітектури, які збереглися віддавна. Перед нами Золоті Ворота.

Вихователь пропонує розглянути зображення.

- Якого розміру?(Відповіді дітей)

- Як ви гадаєте, навіщо будували такі ворота? (Міркування дітей)

- Тільки через Золоті Ворота в давнину можна було потрапити до міста, ось чому їх називають золотими, тобто головними.

Малята люблять відвідувати парки відпочинку, ляльковий театр, цирк…

Вихователь пропонує розглянути зображення пейзажної алеї, лялькового театру, дельфінарію, цирку…

Красиве, зелене місто Київ, про нього поети пишуть вірші, композитори складають пісні.

Малята люблять своє рідне місто:

Тут цирк, театр дитячий, зоопарк,

Фунікулер, майданчики для ігор,

Тут з каруселями і гойдалками парк.

Тут хочеться, щоб кожен з вас побачив

Красу столиці у весняний час.

Коли каштанами Хрещатик розцвітає,

До Києва запрошуємо вас!

- Сучасний Київ – місто каштанів. Про це розповідається у віршах і піснях. Квітка каштана є символом Києва. Як ви думаєте, чому? (Міркування дітей)

- Так, бо в Києві росте дуже багата каштанів.

- На що схожі квіти каштана? (Відповіді дітей)

Красиве місто на Дніпрі

Із здавна люблять люди,

У нім весняної пори

Цвітуть каштани всюди.

Це місто древнє й молоде,

Нема такого більше ніде,

І героїчне і красиве

Столиця України – Київ.

- Хто турбується про те, щоб наш народ жив у достатку мирі і щасті? (Президент.)

Запропонувати розглянути портрет президента України, назвати його прізвище.

- А працює Президент разом з Верховною Радою України ось в цій будівлі.

Вихователь демонструє зображення будівлі Верховної Ради.

Куля наша опускається,

Подорож наша добігла кінця…

- Чи сподобалось вам подорожувати? (Відповіді дітей)

- По чому ми подорожували?(Відповіді дітей)

- Що ми бачили під час подорожі?(Відповіді дітей)

На білому світі є різні країни,

Де ріки, ліси і гаї,

Та тільки одна на землі Україна,

А ми її доньки й сини.

Усюди є небо, і зорі скрізь сяють,

І квіти усюди ростуть,

Та тільки одну Батьківщину ми маєм —

Її Україною звуть.